Zabalování od Karpa, jak to děláte přes léto?

wwpetulkaww
21. kvě 2014

Ahojky holky,
chtěla bych se zeptat, když zabaluji malou systémem od Dr. Karpa tak jak to dělat přes léto, aby malá nebyla zpocená nebo jak to odbourat.
Mám totiž i problém s dudákem....když malou nezabalím tak si neustále vytahuje dudlík...jen co jí ho dám, tak si ho hned rve ven a vzteká se...má nenechavé ruce a proto musím zabalovat...už nevím jak dál....když ji nezabalím tak si rve dudlík ven a odkopává si deku a pak řve....1.6. jí bude už půl roku. Prosím poraďte, jsem zoufalá ☹ ☹ ☹

zazana81
21. kvě 2014

Půlroční mimino už bych asi nebalila. I když je to asi individuální, většinou se zavinuje tak do 4 měsíců. A co teda dělá, když jí zabalíš a dáš dudáka? To je v pohodě, nevzpíná se tomu? Balíš jí na spaní, nebo i přes den? Proti odkopávání pomůže pytel na spaní.

sisaman
21. kvě 2014

@wwpetulkaww zabalovali jsme skoro do 8. měsíců a taky přes léto (to jí bylo 6-8měsíců), jinak prostě neusnula, řešila jsem to tak, že jsem jí balila jenom do povlaku od peřiny a když byly opravdu horka, tak na sobě měla jen pampersku, jinak bodýčko s kr. rukávem...pozvolna jsem jí začala stále méně stahovat a zkoušela jestli to půjde...navíc k tomu jsme museli uspávat chováním, chozením a houpáním...no blázinec🙂 vždycky ze mě uplně lilo než usnula 🙂..kolem toho 7. měsíce si sama začla ve spánku vyndavat jednu ručku a nebudili jí to, tak jsem jí tak nechala,za nějakou dobu sama vyndala i tu druhou...pak byla zavinutá jen lehce a nakonec stačilo jen přikrýt, ale musela k tomu "dospět" sama...pak se začala vztekat, když jsem jí chtěla zavinout,tak jsme s tím přestali,stačilo jen chovat..no a teď usíná jen pod peřinkou a držím jí jen za ruku než usne...pro nás obrovský pokrok 🙂 dudlíka jsem odbourala asi před měsícem (měla ho jen na spaní), bylo to ze dne na den....tak držím palce ať se taky zadaří 🙂

irennn
21. kvě 2014

U nás to bylo to stejné...pořídili jsme hacku plus ( dá se sehnat levněni i na mimibazaru),od té doby žádné zavinování...dám do ní dítě,začnu houpat a do pár minut je tuhej....někdy to trvá,ale zaručeně při únavě usně..už nijak jinak ani s manželem neuspáváme..a na noc si ho jen přeneseme k nám do postele. Máme 8 měsíců a vlezou tam děti i v 1,5 letech i starší. Hacka je fakt zázrak opravdu.....nelituju těch peněz

https://www.modrykonik.cz/blog/irennn/album/dav...
https://www.modrykonik.cz/blog/irennn/album/dav...

veruska007
21. kvě 2014

@wwpetulkaww V létě jsem zabalovala dítě oblečené pouze v plence a ponožkách do veliké plenky (osušky) 90x90.

terezapetrova
21. kvě 2014

@wwpetulkaww a není to také v tom , ze nechce dudlika? V jinych situacích dudlika prijima? Nektere deti ho proste nechtej, takovy byl muj syn a stopro by byl nastvanej kdybych mu ho přes odpor davala. Vim, ze je prima mit dudlik jako uklidnovadlo a je to na nervy když dite není chvilku v klidu ale nektere deti dudana proste nechtej 😒 a myslim, ze když se to nenauci nejak do 5ti mesicu tak uz není sanc 😒 drzim peste

pppxx
23. kvě 2014

Pulrocni bych nebalila a urcite ne z duvodu, ze si vyndava dudlik.
Da se zabalit do tetra plenky, neni v tom takove horko

osicenka
25. kvě 2014

Mám úplně naprosto stejný problém, malý má půl roku a nedokáže usnout bez zavinutí, ale zároveň nesnáší, když je mu horko :-/ Už jsme to několikrát zkoušeli ho nechat spát jen tak, ale pořád si vyndává dudlíka a pláče že ho nemá, naposled se po tomhle pokusu tak rozdivočil, že nemohl usnout ještě půl hodiny, ale když ho zavinu tak do max. 5 minut je tuhej. Ráda bych to už přestala dělat, protože jednak ho nechci omezovat ve volném pohybu a jednak jak už má dost sílu tak kolikrát v noci ty ručky vyndá, ale to je kámen úrazu - probudí ho to 😖 Takže já už jsem ze zavinování dost nešťastná ☹

osicenka
25. kvě 2014

@pppxx A můžu se zeptat jak to teda máme udělat, když nám bez toho neusne?? ☹ Zajímalo by mě co byste poradila. Viz. můj příspěvek výš. Díky

xvitk101
25. kvě 2014

Ja balila do cca 5 mesicu a pak jsem znovu zacala v asi 10 mesicich a balim stale. Pred spanim na kojeni. Maly by byl schopny mi rozdrapat prsa a dekolt. Takhle ho to jedine uklidni. Mame diratou bavlnenou deku, tak pouzivam tu. Slo by to i do maleho bavlneneho prosteradla nebo tetra osusky. Jen teda, co ho polozim do postylky, tak ho z deky uvolnim a on uz pekne spi. Takze bych na baleni ani ve vyssim veku nevydela nic spaneho, kdyz to tomu miminku vyhovuje.

stazie
25. kvě 2014

Ahoj, já v létě balila do tenké merino zavinovačky/Anava/ a na sobě měla jen body a ponožky, nebo bambusové osušky, a dítě .

wwpetulkaww
autor
26. kvě 2014

@osicenka tak to je úplně to samé....

wwpetulkaww
autor
26. kvě 2014

Tak holky...přestala jsem zavinovat prostě ze dne na den a začala jsem používat estevillovu metodu....dnes je to druhý den a přes den se nám to zatím osvědčuje....v noci je to horší...to jí uspat prostě nejde...tak nevím co s tou nocí...:(

osicenka
26. kvě 2014

@wwpetulkaww Taky pořád přemýšlím, co je lepší, jestli přestat zavinovat takhle ze dne na den úplně a nebo postupně povolovat jak tu někde radí :-/ My teď zkoušíme normálka nechat usnout zavinutýho a jak vytuhne tak rozvázat, třeba si na to nějak zvykne 🙂 Včera se vzbudil "až" za 3 hodiny 😀 A budu doufat že se to časem nějak naučí, že postupem času vydrží dýl a dýl 🙂 A s tím uspáváním v noci nebo k ránu taky nevím, zatím se mi budí jednou za noc na kojení :-/ Tak pak dej vědět, jak to jde dál, děkuji a držím palce 🙂