Začal se budit v noci (8. měs.). Máte s tím zkušenost?

bereninka
11. čer 2009

Ahoj holčiny,

poraďte, nebo jestli máte stejnou zkušenost?
Můj malý spal vždy tak 7 hodin, tedy tak dlouho vydržel bez kojení. Někdy pak ještě na hodinu usnul.
Poslední 3 týdny se však budí někdy i každou hodinu, pak třeba zase na chvíli usne, pak se zase vzbudí. A tak dokola celou noc.
Když ho vezmu z postýlky a dám k prsu, jako by ho ještě víc probudím a pak další 2-3 hodiny, někdy i více, už vůbec neusne.

Nevím, co s ním. Nevím, jestli má hlad, ale to by asi neusnul vůbec, ne? Nebo zuby? Zase ale nepláče moc, jen tak trochu naříká a podle dr. to na zuby nevypadá.
Dr. si myslí, že je to tím, že ho ukládám pozdě - mezi 21.30 - 22... Jenže to je proto, že pak by se brzy vzbudil a už nespal.

Tak teď nevím, co s tím. Nevím, proč se budí, kaši mi na noc nechce, jen max 50 ml, jinak jí přes den dost,a le je možné, že mu už moje mlíčko na noc nestačí a budí se hlady?
Taky ted chodím ven 2x denně a to spí 1.5 a 2 hod. Není to moc? Že by nespal kvůli tomu, že spí přes den dva spánky?

Jak to máte vy, kolik hod. vám v noci děcka spí bez kojení a kolik přes den. Nevíte, co by to mohlo být, že tak poplakává a budí se? ☹

lucia1004
11. čer 2009

ahoj bereninka, dôvodov, preco sa maly budi je podla mna mnoho a my mame posledny mesiac to iste, ale "neriesim" to nejako velmi, aj ked jasne, unavena som, na malom to vsak cez den "nezanechava" nejake stopy, ze by plakal aj cez den alebo ho nieco bolelo
...
1. zubky nemusi byt vidiet, ale v dasienkach sa mu "hybu" a v noci, kedze nie je ziaden iny podnet, tak to deticky vnimaju o to intenzivnejsie
2. je to práve obdobie, kedy deticky o 100 percent vsetko okolo seba vnimaju ovela intenzivnejsie a v noci
s tymi novymi zazitkami "bojuju", spracuvavaju ich
3. kludne to môze byt tzv. nocny des (je k tomu tema - prave u osemmesacnych deticiek alebo v knihe Kazde dieta sa vie naucit spat)

nemyslim si, ze by si mu kazdu hodinu v noci, ked sa zobudi, mala ponuknut prsnik, maximalne o polnoci a potom okolo stvrtej nadranom. (skus mu ponuknut cumlik, vodicku, pokolisanie na fitlopte) ked ti cez den papa prikrmy, tak to hladom urcite nebude. a spanok cez den 2krat 1,5 h je na tento vek akurat. ale zmenu vyskusat môzes: napr., nech po 16-tej uz nespi, chod s nim vonku, aby si ho zabavila a okolo 20.30 h nech uz spi... tak nam prajem obom vela stastia, mozno to budenie raz pominie... myslim, ze nejake extra rady ti neda nikto, ani lekari ci psychologovia... my v rodine mame 4rocne dievcatko, ktore mava taketo stavy v noci a rano si nic vôbec z toho nepamäta... tak len verit, ze to raz prejde.

mikulka
11. čer 2009

Holky, řeším to samé! Malý se mi začal v noci budit, nikdy to nedělal.

lucia: a tys někde četla, že to bývá okolo 8. měsíce? A jak dlouho to trvá? 😒 To je zajímavé, že to může být tím, že víc vnímají... nebo ty noční děsy. ☹ 😕
Na malém to taky nezanechává stopy, jen na mně, jsem totálně vyřízená 🙂 😅

lucia1004
11. čer 2009

literatura a psychologovia vravia - je to individualne... ak by to trvalo dlho a zdalo sa vam to "chorobne" (ten nas pripad v rodine, ked to trvalo od jedneho roka do styroch rokov☹) , tak radim zajst na nocne EEG (ktore väcsinou vsak neukaze nic a ak aj ukaze, ze tam je nejaky "vyboj", tak co budete robit? budete pchat dietatu nejaku psychofarmaceutika?-asi nie...)...
"prevenciou" môze byt, ze cez den nedavate dietatu tak vela podnetov - menej deti, kludne prostredie - aj ked zabrat to nemusi, ale za pokus to stoji, par dni fungovat v kludovom rezime
u nas napriklad sa stav zhorsil, ked mal maly sopliky a odsavala som ho aj trikrat denne odsavackou...

joni
11. čer 2009

To akoby by si pisala o mojej dcere. Chodi spavat okolo 21:30 az 22 ale okolo 2 v noci sa zobudi, skor by som povedala ze zo sna place. Mliecko jej nenukam lebo to nie je od hladu, ani zuby to nie su lebo ked sa celkom prebere tak je v pohode. V knihe Kazde dieta sa naucit spat pisu ze je to nocny des a nema to suvis s tym co to babo cez den prezilo.

Tuto noc som ju hned zobudila a bola hore len hodinku, inokedy byva aj dve hodky takze to bol uspech. Inak v tej knizke vravia ze nechat plakat ze sama prestane ale zatial nemam odvahu to vyskusat.

Ako dlho to este bude trvat?

ivetka76
11. čer 2009

☹ hm, u nas je to to iste, len si myslim, ze je to zubkami ☹ ked mala malinka 6,5 mesiaca tak jej vysli tyzden po sebe 2 dolne zubky a teraz sa nic nedeje, ale od vtedy sa v noci budime kazde 2-3 hodinky 😒 a to uz budeme mat 8 mesiacov o 3 dni 🙂

saska.t
11. čer 2009

kocky je to naozaj normalne svoju ulohu tam hraju zubky, "uzkost 8 mesacnych, a dozrievanie nervoveho systemu a filtrovanie podnetov z celeho dna u nas to trvalo skoro do 11 mes. teraz uz 2 tyzdne znovu spava celu noc 😉 takze len trpezlivost a pevne nervy 😀

bereninka
autor
11. čer 2009

A to je normální jev ta úzkost 8 ěmsíčních dětí? Z čeho to je?

joni, já zkoušela nechat ho plakat, když to teda bylo trošičku a mám pocit, že to bylo lepší, že usnul rychleji. Ač se za chvíli zase vzbudil. Ach jo. ☹

1nadenka1
6. srp 2012

Koukám, že nejsem jediná kdo má takový problém... V posledním týdnu se mi malá začala v noci hodně budit... poknourává. Rostou nám 4ři zoubky nahoře... je to asi tím??? nedokážu si to jinak vysvětlit... taky mi v poslední době utíká před prsem... vyhýbá se a nechce moc pít... jinak sní vše i čajíčku dost vypije přes den... mlíčko si veme jen ráno a večer ji musím nutit... je to normální???

camelinka
6. srp 2012

mě takhle malá začala řádit kolem 9.měsíce, do půlnoci spala normálně,ale pak už jen ječela,ikdyž sem si ji vzala k sobě, tak po mě lezla,mrčela atd, nezabíralo nic, tak jsem s bolavým srdíčkem uspíšila přesun do pokojíčku, od té doby spinká celou noc 🙂,takže si myslím, že sme ji v noci rušili.

mates22
6. srp 2012

@bereninka naše malá to tak měla až do čtyř let ☹ , do dvanácti spala jako dřevo a pak už se často budila, nejprve s pláčem a později jen s kňouráním, obvykle se napila a zase usnula, ale bylo to každou hodinku. Teď spí celou noc jako zabitá 🙂. Ale ona je psychicky taková labilnější a úzkostlivá, možná i to má souvislosti.
A náš malej je jen trochu lepší, ten se vzbudí tak za tři hodinky po usnutí, napije se a spinká zase tři hodinky a pak za další tři už vstává, což je obvykle mezi pátou a šestou. Ovšem mívá i horší noci, asi se mu něco zdá, nebo nevím, ale taky dokáže plakat každou hodinku. Neřešila sem to, holt si na vyspání musím počkat.

@1nadenka1 no nevím kolik malé je, ale asi už se sama chce odstavit, malá se mi takhle odstavila sama na 13 měsících ze dne na den

1nadenka1
7. srp 2012

@mates22 no já doufám že to nebude tím, ale kdyby ano... je třeba začít dávat UM?

mates22
7. srp 2012

@1nadenka1 asi zase podle věku, malá mi pak pila UM nutrilon asi tak do dvou a půl roku, ale ne nijak moc, ráno trochu a večer taky trochu, jinak spíš jedla jogurty a tak..... v noci pila jen vodu. Syn ten UM nesnese odmalička a co my do toho vrazili peněz 🙂. Myslím, že od toho roku úplně nezbytné to není, ale kdyžtak se poraď s pediatričkou a uvidíš. Švagrové malý má teď rok a půl a přestávala kojit na roce - a ten i do flašky vyžaduje spíš jogurtové nápoje, případně hodně řídkou kaši, sunary nechce.

1nadenka1
10. srp 2012

@mates22 děkuju za rady...

mates22
10. srp 2012

@1nadenka1 není zač, to ani nebyly rady, jen moje zkušenosti. A přeju, aby se malá brzo sklidnila 😉

euka210
14. srp 2012

neviem s tymto pomoct, len napisem, ze nas spi 2xdenne od 1-2h, vecsinou 1,5h a vnoci spi cca 10h od 20.h do 6h. A kojim ho stale, uz bol cas ze len 2x za noc, ale su aj noci ze 2x do polnoci. Moze to byt aj lozenim, ked zacal lozit, nam spal tiez horsie. Sa to meni, prejde to. U nas to teda plati, ze stale je to lepsie a lepsie, ze do roka treba vydrzat. Hladny nie je podla mna, je to skor vyvin a psychologia. Mozno ma zle sny a na to sa budi, aj nas niekedy akoby ho nieco vystrasilo, ale ja dam prsnik a potom zaspi.