Zavinování s ručičkama. Kdy s tím přestat?

cernobilka
10. lis 2009

Ahoj, snad se najde někdo, kdo mi poradí. Mám pětiměsíčního syna. Od narození velmi špatně spí, přes den skoro vůbec. V noci celkem ano, ale jen díky úplnému zavinutí i s ručičkama, mám to vyčtené z knížky Spokojené miminko, je to zavinovací metoda. ve čtyřech měsících, jsem s tím zkusila přestat a jeník začal velmi špatně spát a usínat až to vyvrcholilo v totální noční nespaní. Vrátila jsem se k tomu, ale přijde mi divné zavinovat skoro půlroční dítě. Má s tím někdo zkušenost?

dvojka
10. lis 2009

my zavazovali přes devět měsíců

germik
10. lis 2009

my sme zavazovali asi tak do 4 mesiaca,inak sa malá stale budila na rozhadzovanie ručičiek. Lenže potom začalo leto, malá sa mi začala potit i ked v tenkej zavinovačke,skusili sme plienku a stále....tak som sa bála,aby sa neprehriala a prestali sme s tým...Na moje prekvapenie to nebolo nič hrozné, namiesto zavinutia som jej cez ručky prehodila plienku a ona sa pri "žužlaní"plienky pekne ukludnila a zaspinkala...

luthien.k
10. lis 2009

My právě měli pět měsíců, zavinujeme stále (i na denní spaní) a asi ještě dlouho budeme; pokud ho to uklidňuje, neřešila bych to. Až mu to nebude vyhovovat, řekne si sám, myslím... 😉

katka82
10. lis 2009

My malého taky pořád zavinovali s ručičkama 😉 jinak s nimi pořád házel,mnul si očička a strašně plakal😕 ale pak mu nějak k večeru přestalo stačit jenom se nakojit a tak jsme museli dokrmovat buďto mým MM odstříkaným a zmraženým nebo UM a od té doby je klid napapá se a krásně usíná 😵někdy usíná i u flaštičky 🙂 ručičky rozhozené a je v pohodičce🙂 takže jak nemohl usnout tak měl chudinka můj malej prostě hlad 😅
takže moje rada zkusit na noc dokrmit 😉 buď MM,UM anebo třeba kašičku 🙂

andykov
10. lis 2009

A co zavinování starších dětí? Malá sebou strašně háže v noci, budí jí to, mává ručičkama... Jsou nějaký vvětší zavinovačky? Byly jsme i na EEG, kde nic nezjistili. Prej zlozvyk, který ji dělá dobře, ale mě teda moc ne, páč ji to xkrát za noc budí a to spala tak krásně bez zavinování 😖

dvojka
11. lis 2009

andykov-hm co zkusit do velké osušky?My taky museli pak už do osušky 😀 a to i při odpoledním spaní.Jednou mi známá řekla,že to je už pomalu na sociálku 😀 ,když viděla jak je v kočárku uhlazená 😀 .
Nojo,ale když jinak spát nedokázala.Až kolem desátého měsíce se toho pomalu pouštěla

sabuse1
11. lis 2009

my zavinovali do 4 měsíců, teď už je v pohodě, vyčetla jsem to z knížky od Karpa a ten tam píše, že mimčo si samo řekne kdy už nechce takže pokud vám to takhle vyhovuje nevidím důvod proč přestat