Zhoršení spaní až u 10měsíčního dítěte, máte zkušenost?

feedoo
13. bře 2013

Chtěla bych se zeptat, zda máte nějaká zkušenost, že by vám starší děti taky horšili se spaním? Mám 10m chlapečka, hodného, veselého, šikovného. Od cca 4m do 7m spával častokrát celou noc a usínal jak kdy, někdy i po ukolébavce sám v postýlce potmě. Teď tak od nového roku se to se spaním horší, ted v 10 měsících už neusíná vůbec sám, večer buď u prsu u kojení nebo když neusne u kojení, tak ho uhoupávám v náručí a spícího dávám do postýlky - kdybych ho nedala do postýlky spícího, ale bdícího dala dobrou noc a odešla, tak by spustil řev a hlavně by se ani nepokoušel usnout, ač unaven, jen by stál a držel by se špriclíků u postýlky. Ve dne zase ho uhoupávám navlečeného do kombinézy a fusaku ještě v hlubokém kočárku venku na zahradě a spí venku. Čili vůbec neumí usínat sám. Přes den by ač unaven v postýlce doma neusnul, jedině venku.
No a taky se začal hodně v noci budit. Takže v noci teď kojím docela často, třeba 3x za noc, nepamatuju si to ráno kolikrát 🙂
A kojí se strašně dlouho, třeba 20 minut a pak ho odpojuji a usíná, dávám do postýlky, ale za pár hodin je zas vzhůru a zase kojit. Nevíte čím to může být, že v noci takhle velké děťátko chce tak často kojit? Když dřív už ve 4 měsících spal celou noc a v noci se kojim minimálně. Dle mě je to kvůli kontaktu se mnou a ne kvůli hladu, večer tak v sedm mu dávám mléčnou kaši a pak v osm před uložením kojím, takže hlad by mít neměl. Dřív u mě v posteli nespal, do půl roku vůbec, a teď často spí v těsném kontaktu se mnou v posteli. Předevčírem i dokonce po usnutí se probudil a musel jít hned z večera ke mě do postele, kde při kojení v leže jsme oba usnuli, pak jsem ho přenesla, ale k ránu zase musí být u mě v posteli. Možná že se budí, když mě v noci ve své postýlce nenahmatá, tak spustí křik. Myslím, že je to tím. Máte to také tak?

pajinka29
13. bře 2013

@feedoo ahojík, to je přesně, jako by jsi popisovala mého staršího syna. Spával krásně a kolem devátého měsíce se to samo brutálně zhoršilo. Taky stál do úmoru u šprušlí a brečel. Myslím, že je to separační úzkostí, která je v tomto věku normální. Prostě se objevuje větší závislost na pečující osobě. Druhý prcek zatím usíná sám, je mu 8 měsíců, ale už to čekám každou chvilku. Přijde mi, že se to začíná postupně horšit-myslím tím hlavně to samostatné usínání. A co se týče nočního buzení, může to být taky zuby, bolí ho to a ruší ho to v tvrdém spánku, budí ho to a pak tě vyžaduje. Nevím, jak to mají ostatní maminky, ale u staršího se to kolem 9. měsíce pokazilo a potom jsme se samostatným usínáním bojovali až téměř do dvou let. Prostě si na to potom už zvykl a vyžadoval nás pořád, i když si to uměl už rozumově vyložit. Hodně sil!

feedoo
autor
14. bře 2013

@pajinka29 ahojky, tak to vypadá u nás, že to bude to samé to usínání.....Včera ač jsem u něho byla a spícího ho dala do postýlky, tak se vzbudil, když jsem odcházela a zavrzala podlaha.....tak znova usínání, pak zase něco zapraská a zas....no podařilo se mi ho uspat myslim, že až u mě v posteli ve čtvrt na jedenáct v noci, mám to už rozmazané, pak v noci hodně kňoural, byl spící přenesen do postýlky, tak vždycky držet za ruku či kojit, no nevím, jestli je to zubama.....přes den je v pohodě, každopádně jsem ho dnes nechala spát přes den jen jednou po o, spal tedy 2 hodiny, pak jsem ho vzbudila, aby spal dnes v noci.....tak uvidím jak to dopadne dnes. Každopádně si neumím představit, že v roce tj. za 2 měsíce bychom ho dali do jeho pokojíčku

tina74
14. bře 2013

Náš syn (10,5 měsíce) se teď taky neustále budí. 3 x za noc vyžaduje Nutrilon a ještě se xkrát vzbudí z jiných důvodů☹ Rostou mu zuby, tak doufám, že je to tím, a zase to bude lepší. Už je to dost vysilující. Jako malé miminko spal krásně a i později se v zásadě budil jen 1 x za noc na krmení. S uspáváním ale problémy nemáme. Minimálně teď ne. Pár minut ho pochovám, položím do postýlky a spí. Večer i ve dne.

pajinka29
14. bře 2013

@feedoo no, jestli ti takhle špatně usíná, tak nikam nepřendávej , jinak nebudeš celé večery a noci dělat nic jiného, než k němu chodit. my jsme ho dali do samostatného pokoje ve dvou letech a bylo to tedy krušné. Usínání třičtvrtě hodiny u něho v posteli, potom v noci se vzbudil a třeba dvě hodiny v kuse za náma chodil a žadonil, at ho vememe k sobě...asi se vyplatí děti odstěhovat tehdy, když jsou schopné samy usnout...a ještě jsem si všimla, že je u nás mnohem horší usínání, když byly děti paradoxně přes den vyspané málo a byly přetažené...

cajomilka
14. bře 2013

U nás je to hodně podobný, dcera (14 měs.) první půlrok krásně spinkala celou noc, kolem 8.-9. měsíce se začala budit několikrát za noc, pokaždé kojím a stává se, že nechce spát v postýlce. Teď se připravuju na zrušení nočního kojení, to bude asi mazec 😖

feedoo
autor
15. bře 2013

@pajinka29 no to jo, do svého pokojíčku půjde asi za hodně dlouho 🙂 Jak včera spal jen 1x, tak na dnešek usnul z večera u prsa a tak uspávání bylo OK, jak byl unavený. A v noci jsme kojili jen 3x, takže celkem dobrá noc i když tedy 1 hodinu uprostřed noci jsme uspávali, drželi za ručičku atd. Tak to budu praktikovat, že přes den aby spal jen jednou, ale hůř se teď bude stíhat domácnost, když už toho přes den tak nenaspí.....

feedoo
autor
15. bře 2013

@cajomilka a jak plánuješ odbourat noční kojení? Syn když se vzbudí, tak brečí a nepomůže hlazení, vodu čaj nechce, brečí o to víc a pomůže v noci dát jen prso a pak zase většinou usíná......

pajinka29
15. bře 2013

@feedoo já bych to tipla opravdu na ty zuby, když i v noci je u tebe a i tak se budí...prostě ho to bolí, prdolínka. Noční kojení a jeho odbourání by mě taky zajímalo🙂 ale je fakt, že toho staršího jsem v noci kojila tak dvakrát a to do deseti měsíců. jeden den jsem dostala nějakou střevní chřípku a tak jsem si řekla, že ho v noci kojit nebudu, at ho třeba nenakazím a spala jsem v obýváku a byl tam s ním manžel. Dodnes nechápu, jak je to možné, ale oba spali v kuse celou noc kromě jednoho podání dudlíku. A od té doby jsem už potom na prso neustoupila, když jsem věděla, že to v klidu zmákl....tak jsem zvědavá, jak to bude ted u mladšího, taky bych postupně chtěla, ale asi ještě ne ted, protože mám pocit, že tím, že v noci kojím, si to kojení tak nějak udržuju, že jinak by ta laktace šla dolů a chci ho ještě přes den aspon tak dvakrát kojit...tak uvidíme, kdy se rozhodnu. Ale musím říct, že i když jsem tedhy přestala v noci kojit, na počet nočních buzení to vliv nemělo, stejně mi celou noc nespal.. 🙄

feedoo
autor
15. bře 2013

Holky, a nedovedu si představit, jak své děti přes den dáte po o spát do postýlky, že je jako položíte a oni spí?.....To můj malý spí po obědě jedině venku v hlubokém kočárku je ještě, jde do kombinézy a fusaku a na terasu za dveře a už když vyjíždím s kočárem ven tak už ví, že bude spát a spí, ale v postýlce ho už asi přes den nenaučím spát, když už mu je 10 měsíců. To by v postýlce brečel a brečel a stál u špriclíků a vůbec by se ani nepokoušel si lehnout a zkusit to usnout. Každopádně ven chodí jen spát, za bdělého stavu by ho to v jeho věku v hluboké korbě samozřejmě nebavilo, takže nemůžeme ven jít, když nespí. Tak se těším až bude tepleji a už vytáhneme sporťák, ale pak tedy bude muset spát přes den ve sporťáku, no snad to nevadí i sporťák jde dát do úplného lehu, ne? i když to už nebude asi tak pohodlné, ale co se dá dělat, když v postýlce neusne

jancip
15. bře 2013

U nás bylo problematické usínání od mala...cca v půl roce jsem syna naučila usínat tak nějak jakž takž bez problému, ale to trvalo jen chvíli, protože pak přišla pravděpodobně separační úzkost a v místnosti nechtěl zůstat sám. Naštěstí stačí, když si lehnu jen do postele (on leží ve své postýlce) a počkám, až usne....A s nočním buzením to máme přesně naopak. Do půl roku se kromě prvních dvou měsíců vůbec nebudil a pak to začalo a trvá to doteď. Hlad nemá. myslím si, že jsou to nějaké sny, ale nevím. Většinou stačí pohladit, dát dudel a sám usne. Když to nepomáhá, namažu zuby Calgelem, který u nás zabírá hned, a když ani to ne, vezmu si ho do postele, kde až na výjimky po chvilce usne.

cajomilka
15. bře 2013

@feedoo Po obede A. nakojim a ona pritom usne, dam ji do postýlky a ona spí tak 1,5 hod. 🙂 V kočárku a nosítku usne sama od sebe. Ve sporťáku spí v pohodě, usne vsedě a pak ji sklopím do lehu. V noci hodlám odnaučovat kojení pomocí manžela, jak tu už psala pajinka29 - budu spát v jiné místnosti. Nejde mi ani o počet buzení v noci jako o to, aby se A. odnaučila usínat výhradně kojením, v jejím věku už by prostě měla umět usnout v postýlce. Zatím jsem teda nenašla odvahu 😒

feedoo
autor
19. bře 2013

Holky, poraďte jak odnaučit nočnímu kojení skoro roční dítě, které má mámu v noci jako dudlík.....jak už jsem psala syn dříve spával celou noc, pak se něco pokazilo a je to čím dál horší. Ani mi nevadí, že usíná v náručí - ne sám ve své postýlce, tam ho pak přenesu, ale za chvíli je vzhůru a to několikrát za noc a budí se strašným křikem, má furt zavřené oči ale hrozný pláč spustí. Myslím, že to nejsou zuby, myslím si, že asi má často ošklivé sny......přes den je veselý, živý, aktivní, prostě jen v noci něco ho vzbudí a strašný křik, no a když spustí v noci ten křik, tak pomáhá vždy kojení, ale na dlouho na uklidnění, tak si ho beru do postele a tam leží a je přicuclý....jenže třeba půl hodiny a pak usíná a zase znova....no udělal si ze mě dudlík - já jsem ho totiž neučila na dudlík, bohužel, takže když je v noci neklidný, tak máma je dudlík. Udělala jsem si to sama, večer neusíná sám, přes den zase je uhoupán v kočárku, takže taky ne sám. Problém je, že ho nemůžu nechat křičet, ale jak vidět asi je to chyba, protože se to v noci horší a v jeho věku není možné mít mámu v noci jako dudlík

feedoo
autor
28. bře 2013

Holky, opravdu žádná neporadíte jak skoncovat s nočním kojením u téměř ročního dítěte? Na dnešek se mi můj malý budil mnohokrát a prso mu dávat v noci nechci má mě jako dudlík, to by prso dudlal nonstop a jakmile bych ho odpojila, tak by brečel. No takže prso v noci nedávám a malý křičí a křičí, pak na chvíli usne a zase křičí a křičí a tak pořád dokola do rána.....Nevíte čím může tak křičet - mám ho u sebe v posteli, hladím ho a stejně křičí. No a přes den je úplně v phodě, veselý, zuby to nebudou, to buzení se stále horší a horší.....a to od 4. do 7. měsíce spával celou noc! A od 7. měsíce do teď se to pořád horší a to má můj kontakt v noci......

pajinka29
28. bře 2013

@feedoo chjoooo, to je mi líto...a ted ti tak křičí, protože mu nedáš v noci to prso? Když m u ho dáš, je klid? je možné, že má sny, prožívá, co přes den dělal atd...na to my máme právě dudlíka a když vypadne a má lehčí fázi spánku, tak hned hulajdá. Taky mě napadlo, jetli třeba mu není horko, nebo zima...taky se říká, že místo mléka a prsu se má v noci nabídnout třeba flaška s čajem, dítě se tím udundá a postupně zjistí, že stejně čaj není mlíčko a přestane ho vyžadovat. Navíc jak pije tak moc v noci, tak se může budit čuráním a taky tím, že má plné bříško a ten čaj mu ho tak nezacpe. Jinak si myslím,že i v 10m jde naučit dítě usínat samo. ten můj přes den taky při usínání v postýlce několikrát stoupne, začne volat, tak ho několikrát položím, odejdu atd...a jednou už je tak unavený, že prostě usne. zkus ho učit spát samotného v postýlce přes den, prostě ti bude křišet, to nikoho budit nebude a je to přes den lépe snesitelné. A když se naučí usnout sám přes den, měl by potom v postýlce lépe spát i v noci. Ale já vím, to je taková teorie a těžko se to plní. já, když malej řve v noci, dám ho k sobě a stejně zase řve, tak ho dám do jeho postýlky a holt musí usnout...manžel se třeba odstěhuje vedle, když musí ráno vstávat...on nakonec usne, to se neboj🙂 ale stanovila bych si, že třeba mu dáš prso nebo ten čaj jako náhražku v intervalech ne menších, než tři hodiny...jinak se děje to, co jsem ti výš popisovala a budí se i těmi tělesnými potřebami. Možná týden to bude psycho, ale potom už pochopí..ony už v tomhle věku nejsou hloupé. A taky večer dělat klidné aktivity, aby to potom v noci neprožíval

feedoo
autor
28. bře 2013

@pajinka29 tak tento duben nám bude 11 měsíců a no mě ani nevadí to večerní uspávání, včera u večerního kojení neusnul, tak jsem si ho vzala do postele a tam hned vedle mě usnul - takže usnout sám od sebe umí, pak jsem ho přenesla a šla dolů do obýváku. A tak od té 11 -půlnoci to začalo mě přišlo že snad po 20 minutách střídavě spal a zase křičel. Měla jsem ho u sebe v posteli, prso nedala. Pak někdy kdy začalo svítat jsem to už nevydržela a dala v leže prso a byl přisátej, když jsem si řekla, že to trvá moc dlouho, odpojila ho, hned zase křik. Čaj pít nechce, to se vzteká a vztekle po mě ten hrneček hodí. U mě v té posteli sebou mlátí, převaluje se, je na všech čtyřech, pak různě na mě pokládá hlavičku a zase vstává a křičí....Já už fakt nevím. Manžel s námi od porodu nespí, spí v jiné místnosti, ale samozřejmě to stejně slyší. A přes den mi už taky moc nespí, včera sice 2x za den, ale tak po 20-30 minutách jedno spaní. Spí přes den jen venku v kočárku ve fusaku u dveří na terase, včera jsem si řekla, že už je moc velká zima -2, tak jsem ho zkusila vleže ve sportáku doma v obýváku uhoupat, tak po 30 minutách houpání usnul tak na těch 20 minut. Tak jsem si včera myslela, jak bude unavený.....No a právě ted mi spí zase venku na terase za dveřma zachumlaný v kočárku. Já si myslím, že v něm spí lépe, protože je "znehybněný", v kombinéze a ve fusaku se nemůže pohnout, tak spí a nebudí se trhavými pohyby, respektive když se vzbudí zase tam usne a to doma v postýlce by neusnul už. Takže já fakt nevím, zda mám učit přes den to spaní v postýlce? No a ode dneška jsem se rozhodla, že v noci to kojení nejen že nebude, až ráno, ale ještě ho když začne v noci křičet nechám v jeho postýlce, nebudu ho z ní vyndavat, když to nemá efekt, postýlku mám hned vedle postele, tak prostě až bude stát u špriclíků, tak řeknu něco uklidnujícího a pak ho nechám, představuju si, že snad z toho pak usne a já ho přikryju.....no nevím, snad se to takhe naučí a to od 4. měsíce spával celou noc....

pajinka29
28. bře 2013

@feedoo to, co jsi napsala na konci s tím, co chceš dělat, je to, co bych dělala i já. Však jsem psala, že když stejně ten můj nemůže usnout v noci ani u mně, tak fičí zpět do té své postele. Taky mám postel danou u té mé a když v noci divočí, tak ho pohladím-ležím a jen šprušlama potáhnu ruku, položím ho do jeho oblíbené polohy na boku a tak pořád dokola...on se většinou po hodině zklidní. zrovna dnes měl taky takovou noc, že hodinu a něco nespal, převaloval se ze strany na stranu, ale jak jsem ho vzala k sobě, bylo to ještě horší. A to, že píšeš, že ti umí usnout sám, když vedle tebe leží-neumí, leží velde tebe, takže tě cítí. Musí se naučit usnout sám ve své posteli, jinak se ti bude budit třeba do dvou let-to je normální, že se děti v noci vzbudí, ale když umí samy zase usnout, tak tě nevyžadují, zatímco když neumí, tak za tebou přijdou a vyžadují tě u sebe-viz chyba u nás, takže potom jsme nastolili po dvou letech režim,že opravdu sám-viz Estivillova metoda usínání. Myslím, že je potřeba ho to naučit, aby jsi se potom v budoucnu nezbláznila. Možná maluju jen čerta na zed, ale my to tak měli. u staršího jsme polevili a potom si na to navykl a neměli jsme do dvou let klidný večer-protože potom už neusínal pět minut, ale třeba třičtvrtě hodiny...nemluvěo nocích, kdy se k nám pořád sáčkoval, když se vzbudil...a nezkoušela jsi pro malého spací pytel-my ho ted používáme u toho mladšího a přijde mi, že ho tak nějak zklidní

feedoo
autor
28. bře 2013

@pajinka29 a teplotu máme 20 stupnů, zkušela jsem i vypnout radiátor v místnoti, to jsme mívali 18, ted jak je zase zima, tak jsem ho zase zapla. Spí v takovém spacím úboru a ve spacím pytly bez rukávů ale nohy má volné a ještě ho přikrývám peřinkou, tu si může odhrnout. Když mu je vedro, tak míval zpocenou hlavičku, ted jí má úplně suchou, takže zpocený není, tak si myslím, že teplotu tam má akorát, skoro každý den v ložnici větrám, spíme v zataženém pokoji a když se takhle často budí, tak nechávám rozsvícenou malou baterku, aby nebyla uplná tma, no a nic nepomáhá. Ani různá večeře, instanstní mléčné kaše, domácí kaše z oves. vloček, jogurt, sušenky.......je to jedno. Velmi by mě zajímalo, proč takhle v noci křičí, ten důvod, jestli je důvod jen to, že chce dudlat prso.....A to denní spaní až bude teplo a nebude moci spát ve fusaku, ale jen tak ve sportáku venku, nevím jak dopadne, jestli stojí ještě za to ho učit na spaní v postýlce (já sama jsem prý od roka už přes den nespala 😒 ). Ted jak spí venku na té terase, tak už spí krásně hodinu. No tenhle víkend když byl přes den unavený, tak s ním manžel šel do ložnice, půl hodiny tam s ním byl, pak odešel a vydrželi jsme ho přes den nechat plakat 15 minut, tedy já a pak jsem ho vzala dolů a myslím, že venku pak krásně usnul. Manžel by ho tam prostě nechal, myslí že já ho rozmazluju

pajinka29
28. bře 2013

@feedoo ok, když ho přes den chceš nechávat v kočárku-není na tom nic špatného, i větší mrazy by snesl, je už velký, pak je třeba učit samostatně usnout ve své postýlce večer, aby ti v noci spal. myslím,ž e v noci je to buzení kombinace všeho. Prsotě sny, čurání, i ty zoubky, byt je přes den v klidu. A to, že se vzbudí a neumí sám zase usnout a vyžaduje prso je to, co ho chceš odnaučit a to ho odnaučíš právě tím, že se naučí usnout sám. potom tu zkušenost bude přenášet i na noc.

pajinka29
28. bře 2013

přečti si něco o Estivillově metodě. Nebo i diskuze tu na mk tuším byla. 15minut je nic. Nám třeba první den, kdy usínal sám řval třičtvrtě hodiny, pořád jsme za nim v určitých intervalech chodili..další den to bylo kratí dobu a cca po týdnu pochopil, že se tím nic nedobyde..a potom spal i lépe v noci. Prostě se vzbudil a usnul sám tak, jak večer

feedoo
autor
28. bře 2013

@pajinka29 díky za rady a zkušenosti. No tedy bys ho nechala večer pokud u večerního kojení neusne, tak ho dát bdícího do postýlky a odejít? Ono i když zůstanu v místnosti vedle své postele, tak stejně vstane stojí u špriclí a křičí, natož odejít úplně z místnosti. Nevím jak dlouho to takhle může vydržet, stát a křičet - nezkoušela jsem to, jen těch 15 minut o minulém víkendu přes den a to byly slzy jak hráchy a volal mezi křičením máma, taže já nevím jak bych to vydržela, možná to vydržím, když v místnosti zůastanu, že kdybych uplně z ložnice odešla, tak bych měla pocit, že jsem krkavčí máma, když volá to "máma" no a v noci to samé, jak jsi poradila a psala jsem, nebudu ho vyndavat z postýlky, nechám ho křičet, ale budu hned vedle

pajinka29
28. bře 2013

@feedoo o to právě jde, základ je, že se má mimi dávat do postele bdící, aby se naučilo usnout samo. A ta Estivillova metoda spočívá právě v tom-ted to řeknu jen tak zjednodušeně, souhrnně, že tam dítko položíš, pohladíš, řekneš něco ve smyslu, at pěkně spinká, že ho máš ráda atd...a jdeš pryč. Za chvíli se vrátíš, opět pohladíš, řekneš něco pěkného, položíš atd...a pořád dokola, intervaly jsou něco kolem pěti minut...no a potom to dítko ví, že jsi na blízku a pochopí, že kríčením nic nezmůže. Hlavně se nesmí prý vyndávat z postýlky. Ale je fakt, že je to docela náročné, protože ty děti pláčou a člověku to trhá srdce. TAk uvidíš, jak pořídíte.

pajinka29
28. bře 2013

ale samozřejmě, pokud se to delší dobu nebude dařit, tak to samostatné usínání nelámat přes koleno. Je to ještě malinký budulínek, ale je fakt, že by to zvládnout mohl/měl. Ty jsi jeho máma a vycítíš, kdy to bude už moc na sílu. Normálně bych řekla neřeš to, dej si ho k sobě a hotovo. Ale když to v noci nepomáhá, spíš naopak a je to vedeno až do takového extrému, jako u vás, tak bych už najela natvrdo. Taky se potřebuješ vyspat, aby jsi fungovala. Hodně sil!

feedoo
autor
29. bře 2013

@pajinka29 ahojky, píšu jen pro zajímavost jak dopadlo včerejší usínání 😉 Malého jsem večer dlouho kojila, sice usínal, ale po poklíádání do postýlky se probudil, tak jsem ho přikryla, uložila a odešla, tak samozřejmě spustil a stoupnul si, měla jsem mokré vlasy, tak jsem si je šla vyfénovat, takže bylo dobré, že jsem ho neslyšela a nechala ho tam, no byl tam tak 10-20 minut maximálně, pak jsem tam přišla, položila ho, měl slzičky, ale hned přestal brečet, usmíval se krásně na mě a světe div se, položil si hlavičku na stranu, já ho prikryla, pohladila a odešla a bylo ticho! Vůbec nebrečel, usnul. No to jsem koukala jak blázen, nevím, zda to byla výjimka, ale kdyby to takhle šlo pořád, tak je to fajn....A v noci se asi 2x vzbudil, stál, položila jsem ho, řekla něco jako že má ještě spinkat, že je noc a taky spal, takže asi nebyl v mé posteli, no dobrá noc, pořád si myslím, že to byla výjimka....ale vstávat chtěl a vyspalý byl už v 5,30, to už si chtěl hrát. Sice je to brzy, spát večer šel až v osm, ale stále lepší než se v noci nevyspat.

pajinka29
30. bře 2013

@feedoo myslela jsem na tebe a paráda!!!JAsně, mohla být dobrá konstelace, ale i tak vidíš, že to jde...ony to ty děti zkouší. Možná, že kdyby jsi vyměkla po deseti minutách, tak by k tomu samotnému usnutí ani nedošlo...tak doufám, že to bude u vás pokračovat pořád takhle. Jinak to ranní vstávání je mazec, ale co jsem tak tady viděla na diskuzích, trápí to ted většinu maminek. holt, už je jaro a mají to v sobě asi nějak zakodované, vstávat se slepicemi🙂

pajinka29
30. bře 2013

@feedoo počkej a v tu noc jsi ho ani nekojila a tak to zmákl? tak to jste kabrnáci..já jsem zvědavá, jak to bude u nás..

cajomilka
30. bře 2013

@feedoo Gratuluju 🙂 My jsme párktát zkusili Estivilla, ale vzdali jsme to, hlavně manžel je proti tomu, a když je jeden z rodičů proti, tak to nefunguje. Amálka např. vydržela řvát hodinu, poblinkala se z toho a pak usnula vkleče s obličejíkem mezi tyčkama postýlky, vypadala jako vězeň prosící o milost u mříží své cely... Nemám na to ☹ Zatím usíná při kojení, anebo, když u kojení neusne, dáme ji do postýlky a sedíme u ní, dokud neusne, často držíme za ručičku a zpíváme Černé oči, ale není to potřeba pokaždý. No a to noční kojení hodlám už brzo odbourat. Ráno se A. vzbudí se světlem, nakojím ji a vezmu ji k nám do postele a ona pak se mnou spinká třeba do 9 😉 Je to náš ranní rituál, bojím se, že až ji úplně odstavím, budeme taky vstávat v těch 6, 6:30 😒

feedoo
autor
31. bře 2013

@pajinka29
@cajomilka tak u nás se to hodně zlepšilo, se divím, že to jde tak hladce, včera tedy usnul taky při kojení, chodí ted spát docela pozdě až v devět starého času ještě, takže do postýlky šel taky spící, spal do čtyř, rozsvítím a stál u špriclíků a křičel ani ne ale zas tolik, no položila jsem ho, pohladila, řekla něco pěkného, že je můj chlapeček, ale že má ještě spát, přikryla, šla jsme na záchod a neslyšela vůbec žádný křik! Když jsem přišla z wc, spinkal no a tak až do takových 6h, pak tedy jsem ho už nakojila a vzala k sobě do postele - protože se mi nechtělo vstávat, to chviliku protestoval trochu křičením, ale jak už dostal prso, tak se nechal přesvědčit a ještě jsme asi hodinu a půl spali oba. Takže super, v noci už nekojím až v těch 5-6, a do těch 5-6 ráno spí jen ve své postýlce, vždy když se postaví ho položím a divím se, ale spí tak mnohem lépe než dřív v mé posteli. Takže asi prospělo to, že se v noci nekojí

feedoo
autor
31. bře 2013

@cajomilka tak neříkám, že ještě máme vyhráno, ale zatím to vypadá dobře 🙂 Ono je rozdíl být nevyspalá nebo se dobře vyspat. kort když jsem k malému vždycky vstávala v noci jen já, jen já jsem ho uspávala....atd. A ani jsem tu metodu podrobně nezkoumala, taky bych jako ty nevydržela ho tam večer dát a nechat ho tam aby řval hodinu. Jako když musím rychle něco přes den udělat, tak ho taky už nechávám chvíli křičet nebo přes den když mi spí venku v kočárku, tak se třeba 2x vzbudí, křičí chvíli, si řeknu, že ještě např. vytřu a než to dodělám, tak zase spí no a kdybych ho z kočárku vyndala hned při prním zakřičení, tak pak už by nespal - spí přes den už jen jednou a byl by mín vyspalý. Ale jak jsi psala hodinu to ne, to bych taky nenechala. Takže večer je nejčastější, že usíná u toho prsa nebo tuhle jak jsem výše psala chvíli tedy brečel, ale jak jsem si fénovala vlasy, tak bylo dobré, že jsem ten křik neslyšela, ale to max. 15-20 minut. No poradila bych ti, ohledně skoncování nočního kojení, prostě nedat to prso v noci, sice bude hodně asi brečet, ale neříkám, že jí máš nechat, prostě jí např. chovej, zpívej, hlaď, co tě napadne, jen jí nedávej prso, až ráno. Bude asi dlouho brečet, ale když takhle budeš u ní, tak to vydžet jde, ne? No myslím, že jak jsem si ho pak brala do své postele, ale prso nedala, tak to jen zhoršilo, jelikož mléko cítil ze mě, byl hned u mě, ale nemohl pochopit proč nedám to prso, a aby spal manžel s ním, to nepřicházelo do uvahy. Takže proto se asi tak vztekal. No a tedy když křičí v noci a stojí u špriclíků, tak ho zase položím, ale do své postýlky a pohladím atd. a zase spíme. Tak asi chápe, že když ho zase dám do postýlky tak mlíko nebude. Tak ti doporucuju nekojit v noci, chlácholit když křičí a pak když se uklidní zase jí dát do postýlky

pajinka29
31. bře 2013

@feedoo super, to je zlom jak blázen. Gratuluju. Máš šikovného chápavého chlapečka

xantra
16. říj 2013

Holky jak jste na tom s usínáním teď s odstupem času? Co pomohlo naučit dítko samo usnout v postýlce??Jak jste odnaučili noční kojení? Prožívám teď stejné problémy s dcerou jako vy v březnu tak budu moc ráda když poradíte. D9ky Jana 😉