Zlé sny. Má je i vaše dítě?

suzamen
4. pro 2008

Ahoj taky má vaše dítě zlé sny? Moje malá ( je jí 15 m.) se docela dost často někdy i několikrát za noc budí se strašným křikem že ji ani kolikrát nemůžu probudit. Musím ji vzít do náruče a chovat tak dlouho dokud se nevzbudí a neuklidní. Je vůbec možný aby mělo tak malý dítě noční můry? 😒

lendy1
4. pro 2008

suzamen, přesně toto znám až delší dobu. Někdy je víc jak měsíc klid a někdy má toto 2x za týden. Je to hrozný, ale pomáhá jen probuzení a uklidnění. Snažím se malého co nejdřív vzbudit třeba ho i potírám studenější vodou, aby se probudil co nejdřív, protože pak je to hned o.k.

slunicko552
4. pro 2008

Malý má někdy taky takové hrůzy ale už se to delší dobu nestalo tak klepu.Bobci malí co se jim tak hrozného může zdát ☹

berus
4. pro 2008

malej má taky špatný sny, většinou začne plakat hodinu po usnutí, a to jsou mu teprve 4 měsíce 😒

suzamen
autor
4. pro 2008

Malá to má skro každou noc. Zrovna dneska usnula o půl osmé a do teď dvakrát křičela ze spaní tak snad se vyřve teď a v noci bude klid.

kacka79
4. pro 2008

U nás to bylo jen asi 4 x ale bylo to děs běs, úplně se klepal a křičel 😢

tannawe
5. pro 2008

suza: samozrejme, ze i deti mohou mit nocni mury, dokonce i psi maji sve sny... 😕 ,takze proc by je nemohla mit miminka. U tvoji holcicky si zkus vzpomenout zda nemela nejaky negativni zazitek z posledni doby, ktery by potrebovala zpracovat. Napr. bolestiva injekce u doktorky, dokonce i narocny porod muze stale rezonovat, hadka rodicu, pohadka v televizi...proste cokoliv co by dite mohlo rozrusit natolik,ze neni schopne to vedome zpracovat a pak se to pretavi do podvedomi a do te "nocni" mury...
Nekdy deti maji tezke sny i z tezkeho jidla na vecer /u tech starsich...samozrejme kojene dite nevypije pred spanim lahev koly.. 😨 /,ale nesmime podcenovat vyznam ritualu v detskem svete...kazde naruseni zabehaneho systemu muze vyustit ve spankove problemy.
Jinak u malych miminek se muze jednat i o vic problemu nez jen nocni mury, neodrihnuti, vlhka plena nebo prepite miminko se taky citi neklidne a plac je jeho jedina zachrana. Ale pokud je vse zajistene jak ma, tak se muze jednat i o trochu komplikovanejsi poporodni adaptaci.
Jinak vypozorujte v jakou hodinu se deti nejcasteji s placem budi - muze souviset s biorytmy.

kacka79
5. pro 2008

Ještě jsem si vzpoměla že u nás to bylo vždy když byl nějaký přelom ve vývoji - když začal lézt a pak když začal chodit...

j.a.n.u.s.
5. pro 2008

Rika se tomu nocni des...je to jak pise tannawe...i pobyt u prarodicu, stehovani...dokonce i prestehovani pokojicku...

Kamaradka to resila velmi setrne, sla s malou (15m) na balkon...jiny vzduch, jina mistnost...hned se uklidnila...je zvlastni, ze to postihuje deti prave okolo toho roku a pul...prejde to, je to jen obdobi...

Nemelo by se s detmi trast, ci jinak je nasilne probouzet...nabidnuta naruc a hlazeni a kolebani, ticha pisnicka do ouska, zmena toho prostredi...vylekane jsou o to vic maminy pokud uz spi...probudi je krik a nevi co by rychle...

Diky bohu, ze my jsme z obliga...

kacka...ano, pravda...vyvojovy spurt!

suzamen
autor
5. pro 2008

Jo jo většinou se to stává v noci kdy už všichni spí takže vždycky vylítnu z postele ještě rozespalá pomalu nevím co se děje tak se jí snažím uklidnit v postýlce když to nejde tak ji musím chovat až se uklidní sama. Možná to dřív bylo tím že jsme se s manželem občas pohádali ale teď se přes den skoro nevidíme takže tím to asi nebude, nebo někdy zvýším hlas na malou když zlobí ...😒

med
5. pro 2008

U nás je to děs běs už třetí týden. Nevím, jestli jde přímo o zlé sny, spíš bych řekla, že se malá bojí... Od deseti měsíců spí celou noc, skoro nikdy se v noci nebudila, jen když jí boleli zoubky nebo prdíčky... Nebyl problém ani s usínáním, dala jsem jí do postýlky a ona v pohodě usnula - a teď je to katastrofa.. Asi před třemi týdny jsem si šla sednout večer s kamarádkama a manžel jí tudíž ukládal ke spánku. Terka z toho dostala hysterák, protože normálně to dělám já, vůbec jí nemohl uklidnit, dokonce se z toho poblinkala, no hrůůůza. A od té doby jí před spaním (přes den i večer) musím uhoupávat, hladit, dokud neusne...a to je někdy i hodina. Navíc se v noci budí s hrozným řevem, takže nakonec skončí u nás v posteli a někdy jí i hodinu, dvě uspávám... No šílený... Nevím, jak to mám napravit, protože vím, že se prostě bojí, že jí tu zas nechám... Jenže nejhorší je, že zítra mám třídní sraz, na který bych opravdu ráda šla, bude hlídat babička. Doufám, že se to tím ještě nezhorší...

vojtisek2007
5. pro 2008

tohle dělala kamarádky holčička - od mala až asi do pěti let - potom prošla i různýma vyšetřeníma, nezjistili nic a nakonec jí pomohly nějaký homeopatika....to už byli všichni úplně v koncích - někdy týden,dva klid a pak noc co noc řev - nemohli jí dát k babičce, sousedi jim bušili v noci na zeď - jako kdyby za ten pláč mohli....

slunicko552
5. pro 2008

No mi taky jednou bušila sousedka,ale rovnou na topení.Asi chtěla probudit všechny.Malého to ještě víc vyděsilo.

tannawe
7. pro 2008

S temi hysterickymi zachvaty vedoucimi az k poblinkani...tam je opravdu problem, ze se dite velmi tezko da uklidnit a pak uz nekdy byva hystericky i rodic! Je to opravdu o nervy, ten kdo nezazil tak to nepochopi...ale zkuste jednoduchou metodu, opravdu se nejedna o nic objevneho. Dite uspat ve vlastni posteli, po krizove noci ho proste nechat spat co nejbliz u sebe, at ziska znovu pocit bezpeci...nekdy se rodice boji, ze uz pak dite z postele nedostanou, ale nekdy je lepsi mit dite u sebe nez pak nervozni za noc nekolikrat k nemu odbihat do pokojicku nebo k postylce. Takhle staci vyndat treba prso, dat dudel, pritulit, pohladit a spite oba dal...
Jinak med...male deti opravdu jsou fixovane na primarniho pecovatele, coz jsi ty jako maminka, takze to, ze mala nebyla moc zvykla na to, ze ji uspava i nekdo jiny nez ty mohlo zavdat pricinu prave k hystericke reakci. Proto je dobre, aby i kdyz matka koji uspaval prubezne i nekdo jiny nez jen ona! Dite pak neni vystresovane, kdyz se mama vzdali a neuspava. Kazde dite si pak s jinou pecujici osobou vytvori sve ritualy a i se na ne dokonce tesi...treba u nas cteni s tatou, s dedou povidani, s mamou mleko atd. 😉

stanib
22. črc 2009

ahojte kocky,
nemate niektora skusenosti s tym, ked sa dieta budi v noci so strasnym revom, uplny amok a neda sa ziadno utisit ? Mam chlapca, 9 mesiacov, 2 zuby, je zdravy , sikovny, cez den kraasne spi, doobeda aj poobede asi 1,5 hodky. Papat mu chuti, je na Nutrilone, v noci uz nepapa. Teda , ked mava tie amoky tak obcas skusime dat mlieko, ale nepomaha. Taky zachvat placu ho chyta asi kazdu druhu/tretiu noc, uz asi 2 mesiace, priblizne v rovnakom case /asi 2-3 hodiny od zaspatia/. Place asi 15 - 20 minut a utisi sa ked pustime televizor a zasvietime v obyvacke. Ine noci sa budi bez placu a prehadzuje sa aj kazdu hodku...
Skusali sme vsetko, spat pri svetle, s nami v posteli, hojdat, cumel do medu, gel na zubky, vodicku, cajik, nic , stale ma v noci amoky...uz nam aj susedia buchaju, normalne sa bojim ist vecer spat, ze co zase bude v noci....
Mamickam s detmi ktore v noci spia ticho zavidiiiim, aj ked viem, ze by som mala byt stastna, ze je maly zdravy, som uz zufalaa....

r123
26. srp 2009

Ahojka!tak tohle z nám náš malý je od malička snové dítě.od roku a půl jsme mývaly noční děsy se vším všudy.v noci začal uplně ječet ze spaní kopal nohama plakal nešel uklidnit nijak.až po pár měsících jsem obevila metodu.šla jsem do obýváku otevřela okno zapálila jsem svíčku kterou jsem měla nachystanou ve stěně a rožla jsem jen malinkou lampičku-kupodivu to vždy zabralo.začal se zajímat o ten ohínek a bylo po pláči.