Zlepší se spinkání po prdících?

sanousek
26. čer 2014

Ahoj maminky. Naše holčička Sandra má 3,5měsíce a trápí nás neustále prdíky. ☹ Když je vzhůru,je to v pohodě,vždycky ji nějak zabavíme a je převážně klidná. Problém nastane,když začne být unavená a chce se jí spát. Do 2 měsíců jsme museli uspávat stále jen na rukách a na lehátku,kde jsme s ní pořád houpali. Jakmile jsme přestali houpat,za chvíli se vzbudila. Prdíky se nám ale zlepšily a tak jsem ji učila usínat na sedačce,chvíli to trvalo,ale povedlo se. Jenže... I když usnula,tak za půl hoďky už byla zase vzhůru,bříško ji probudilo a tak byla protivná a tak stále dokola. A teď? Bříško nás zase dost trápí a ona jinde než v houpačce a venku v kočárku za stálého hojšání neusne. Všichni mi říkají,ať si ji tak nenavyknu,ale jak ji mám asi uspat,když jinak to nejde? Poříd čekám,až nás prdíky opustí,i když už ani v to nedoufám a začne usínat opět sama na sedačce. A proto se chci zeptat vás,jaké máte zkušenosti? Jestli se spinkání po prdících zlepší nebo ne... Někdy už mám pocit,že skončím na psychině. A je mi to líto,když vidím,jak jsou ostatní miminka klidná. ☹ Děkuji za vaše reakce. 🙂

chris_n
26. čer 2014

@sanousek zkoušela si jí dávat spát na břicho?

sanousek
autor
26. čer 2014

Na bříšku se jí líbí jen,když je bdělá a to je chvilku. Rozhodně by tak neusnula.

monouch
26. čer 2014

Bud v klidu, u nás je to stejné. Dokonce nechce byt v kočárku, tak jen nosime a učíme na nositko, taky v tom občas řve. Na prdiky nám nejvíc pomohly pro biotické kapky bio Gaia. A taky ke kojení dávám UM a to taky pomohlo..
A nosení se podle me rozhodne nerovná rozmazlovani. Ve všech kulturách se děti nosí dokud sami nechodí...navíc strašné rychle rostou, tak mi to ani nevadi. Pro me je důležité spokojené miminko.

sanousek
autor
26. čer 2014

Já ji právě ani na to nošení nechci moc zvykat. Opravdu bych chtěla,aby byla co nejvíc samostatná. Tak pořád čekám,že čím budeme starší,tím to bude lepší. 🙂 Nám teda na prdíky nepomohlo nic,snad jen ze začátku teplá koupel,ale to už ani teď neplatí. I když v noci teda spí hezky,budí se jen na krmení a usíná už asi 3 týdny skoro sama. Ale přes ten den mě to štve. Potřebuju si uklidit,obstarat kočky a co si budem povídat,potřebuju si od ní taky trošku odpočinout. 😉

zuzana_ka
26. čer 2014

@sanousek Myslím si, že takto malé miminko nějakým nošením "nezkazíš" stejně jak začne lozit, tak si na nošení ani moc nevzpomene.
Malá měla problémy s nadýmáním, když jsem jí kojila MM, při každém kojení jsme použili espumisan. Jakmile jsme přešli na UM tak to rázem přestalo a byl klid.

Bez espumisanu bychom to nedali. Doporučuju 🙂

sanousek
autor
26. čer 2014

Hm,tak ti to závidím. Espumisan bylo to první,co jsme zkusili a nic. My jsem teda na UM od narození,takže v největší krizi jsme zkusili i změnit značku mlíčka,ale také nepomohlo. Já vím,že jediné řešení pro nás je vydržet,až ji to prostě přejde. Jen bych ráda aspoň věděla,kdy to bude. Podle chytré literatury jsme měli mít od 3.měsíce pokoj..... 🙂

zuzana_ka
26. čer 2014

@sanousek
A kojíš tím protikolikovým mlékem? 🙂

sanousek
autor
26. čer 2014

@zuzana_ka To jsme taky na doporučení paní doktorky zkusili a bylo to snad ještě horší. Nám opravdu nezabírá nic. 🙂

pejtho
26. čer 2014

Tak u nás to bylo stejné-tak poradit mohu jen trpělivost.
Ze všech "zaručených" rad nezabrala ani jedna.
Já jsem tedy obě dcery kojila, ale první to přešlo ve 3. měsíci, ale druhou až do 4tého měsíce. Tak si myslím, že už to dlouho trvat nebude.
Nečetla jsem všechny příspěvky, tak nevím, jestli jste třeba nezkoušeli rektální rourku. Já jsem jí chvilku používala-tak obden a před spaním jsem jí zavedla a malá se krásně vyprděla a byl v noci jakž takž klid. Ale některé děti na to bohužel trpí. U nás to bylo trápení s oběma holkama, ale vydržet se to musí! Tak držím pěsti!

zuzana_ka
26. čer 2014

@sanousek Někde jsem četla, že toto nadýmání způsobuje nedokonalé trávení, čili asi to nejspíš časem vymizí, jakmile se jí dovyvine trávící soustava 🙂

sanousek
autor
26. čer 2014

@zuzana_ka Přesně tak.Já si myslím,že u nás to nejsou jen ty prdíky,ale spíš to nedovyvinuté trávení. Při každém krmení slyším a cítím její reakce v břichu,šílený. 😵
@pejtho Taky si myslím,že trpělivost je to jediný,co nám "zabere". Vím,že musím vydržet,ale kdyby člověk oprvadu aspoň věděl,že už brzy bude konec. 🙂 Rourku naštěstí nepotřebujem. Pořád dokola jsme cvičili s nožkama a malá se pak pěkně vyprděla. No a teď už prdí sama,jen to někdy malinko trvá a bolí. 🙂

caboonek
26. čer 2014

Ještě vydrž, nám teď bylo 5měs. a konečně si prdíky umí sám vytlačit a je klid... Od toho 3.měs. To bude lepší a lepší, ale pár epizod ještě bude. A spinkání na bříšku tomu taky pomůže... Pevné nervy!!!