Změna režimu spánku u ročního miminka, nechce spát

katka.stran
3. zář 2012

Ahoj maminky, mám trochu problém s naším zlatíčkem. Do dneška spala krásně, usnula u lahve, nebo v kočárku cca kolem 18.-19.00hod. a spala do těch 6.00hod.
Teď se naučila stát v postýlce a ani za boha ne a ne usnout, i když jí dám do kočárku, že jí uspíme tam, tak nic. Jediné, kde usne je u mě v posteli semnou, u ní samozřejmě usnu i já a pak jí přenesu do své postýlky a tam spí do rána na krmení. Máte někdo stejný problém a jak to řešíte? uspáváte v posteli nebo jí mám prostě dávat do postýlky? ale to pak dostane mega záchvat breku a pozvrací se ☹.
děkuji moc za rady

skotskaa
3. zář 2012

Naomi Aldort (její knížku si můžete stáhnout na uloz.to, případně se v archívu Český televize podívat na její debatu s Jaroslavem Duškem) by Vám odpověděla, že dítě nejlíp ví, co potřebuje. A když holčičce vyhovuje spát s vámi v posteli, měli byste ji nechat, pak přestanou problémy se spánkem 🙂

pejtho
3. zář 2012

Nám se teď také změnil trošku režim. A to hlavně kvůli zoubkům-malé je 13m a doteď usínala v postýlce, spala celou noc a ráno vstávala okolo 8hod. Posledních 14dní se budí okolo 5hod, chce udělat mlíčko a pak se dožaduje přítomnosti u nás v posteli, kde pak společně spíme ještě do těch 8hod. Přisuzuji to teď zoubkům, takže jí nijak netrápím a do postele si jí k sobě vezmu. Samozřejmě ale doufám, že si zase režim narovná, protože za chvíli čekáme druhé mimčo.
Nicméně-plakat, tak aby se pozvracela bych nenechala. U nás to takhle dopadlo jednou také a už si na to teď dávám pozor. Ale zase u nás se trošku pláče před každým usnutím, takže bych řekla, že trocha pláče v rozumné míře neuškodí 🙂

Záleží na vás, jak se rozhodnete 🙂

tkanicka
3. zář 2012

Také jsme tak měli, jak se naučila si sama stoupnout, byl se spaním v postýlce konec. Nakonec jsme to vyřešili velkou postelí, kam si k ní chodím lehnout a nemusím ji přenášet. Teď když je hodně unavená, tak si k ní nemusím ani lehnout, a stačí, když sedím na kraji postele, ale někdy ji naháním jak stádo a pomůže jenom když si lehneme spolu. Určitě jsou vyřvávací metody, kdy se má dítě naučit zase usínat samo, ale na to já teda povahu nemám a upřímně mě to ani moc neobtěžuje, je to hezké se před spaním potulit. Jenom nevím, jak to s manželem zvládnou až budu v porodnici 😀

milmic
3. zář 2012

Moje dcerka měla někdy okolo tohoto věku potřebu spát se mnou v posteli celičkou noc. Večer sice usla v postýlce, ale nejpozději v deset zjistila, že není tam, kde chce být. Neřešila jsem to, ono ji to přešlo úplně samo. Po pár měsících zase chtěla spinkat ve své postýlce, kde měla svůj prostor na roztahování. 🙂 Zkártka potřebovala být se mnou.
Ještě mě napadá, že my jsme vždycky měli z postýlky udělaný "balkonek" k mojí posteli. Nejdřív byla matrace v tej horní poloze, později dole, takže mezi námi byl schod. Ale kdykoliv něco malinká potřebovala, tak jsem se pšisunula blíž k ní, pohladila, chytla za ruku... a s tímto byla spokojená. Bočnici jsme nasadili až nedávno, protože nám začala zdrhat ze srandy. 😀

Záleží na vás, jak si to nastavíte. Mě to nevadilo, někomu se naopak nelíbí spát s dítkem.

kackaxno1
4. zář 2012

Pokud vám to vyhovuje, tak bych to neřešila.. Náš malej začal spát okolo půl roku s námi v poteli a někdy v deseti měsících se to zlomilo a začal usínat sám ve své postýlce.. Nám pomohl pravidelný večerní rituál- koupání, večeře, mlíčko, pohádka a pak dát hezky dobrou noc a položit do postýlky.. Nejsem zastánce nějakého "nechat vyřvat" Zkrátka, když začal poplakávat, tak jsem seděla u postýlky u něj a hladila ho, někdy se stalo, že to ani nepotřeboval , později už stačilo, že mě vidí a pak jsem mohla odejít, ale jak začal plakat, hned jsem přišla a utěšila ho, ale už jsem ho nevyndávala z postýlky.. Teď ho položím a za pár minutek usne.. To že k ránu má přestup k nám do postele neřeším, takhle nám to vyhovuje 🙂 Jo a taky pomohlo vystlat mu postýlku různýma dekama plyšákama a dát do ruky látkovou plenku 🙂 Nikdy jsem to ale nehrotila, prostě si myslím, že má ve své postýlce větší klid, ale kdyby chtěl spát s námi, tak je mi to jedno.. :D

antarres
4. zář 2012

Malá mi usne tak ve 20:30, uspím jí u sebe v posteli (ač to plno lidí odsuzuje) s plenou v ručičkách, spí u mně v posteli. Starší dcera spí v posteli s manželem, já s malou v pokojíčku. Někdy si do své postele beru i staší dceru. Malou ještě v noci krmím z láhve, nebudím, jen jí dám flašku, ona jí ve spánku vypije a pak spí tak do 7, spíše ale do 7:45. Jsme tak zvyklí už od starší dcery, která měla vysoké horečky po očkováních a jediné, jak usnula bylo u nás v posteli. Postýlku s druhou dcerkou jsem používali asi jen 3 měsíce....Když někam jedeme na dovolenou, tak máme 2 pokoje právě kvůli spaní holčiček.
Chceme to ale řešit jako to měla milmic s tím "balkonkem" - být hedn po ruce, když by malá plakala. Naše holky totiž obě občas hodně v noci pláčí, takže takto nám to zatím vyhovuje. 🙂

sacvi
4. zář 2012

Janička usíná u mě v posteli a to už měla tři roky. Lehnu si s ní, zpívám a hladím ju a ona brzo usne jak miminko 😀 😵 Taky sem to dřív hodně řešila. Ale teď už si to užívám. Vždyť tak rychle roste a v deseti už se mnou určo spát chtít nebude. Už teď je "velká holka" 😀 a mazit se nechce. Tak si ju aspoň večer v posteli trochu poňuňám 😵 Až jdu spát tak ještě trochu ňuňám 😀 a pak ju přendám do její postele a spí v ní pěkně až do rána. Pro mě je to krásný 😵 a kdyby mě moc nekopala nejraději bych si ju nechala v posteli až do rána 😀

malby_dekorace
4. zář 2012

Dobrý den všem maminkám. Problém se spaním u dětí má hodně maminek a rodičů vůbec. Nepíšu vám, abych vám radil jako chlap, i když sám mám 3 měsíční dceru, ale proto, že zde čtu velice častý problém, který spočívá v nespavosti dětí o samotě, nebo v jejich novém pokojíčku, ale bez rodičů ani ránu.
Já se osobně snažím takovým jako vy pomáhat tím co dělám a co dělám pro vaše děti.
Koukněte se na můj profil profesionála a zjistíte včem má pomoc spočívá a prosím vás, zeptejte se mě kdykoliv na cokoliv.
Hezký den
S pozdravem
Martin Falc
Hvězdné stropy

veruska007
4. zář 2012

U nás pomohlo spaní s bráškou. Malý má velmi jemné spaní, s námi se budil, jen jak jsme se otočili na posteli. Sám spát nechce, to řve půl hodiny. Ale jak má v pokoji brášku, tak na sebe žvatlají, potom usnou, ráno mě probudí, jak se na sebe smějí... můžu jen doporučit 😵

kristynaflorova
29. pro 2014

mam problem taky z usinanim,mala krasne spala a ted nemuze spat stavi se na nozicky v kocarku se stavi ma 11m myslite ze se to zmeni?jako usne tak v 22:00a pak se furt jen budi.a kdyz ju polozim do postele tak hrozne place ale az priserne.

montik112
9. led 2015

Ahojky tak se spinkáním máme teď problém i my. Malý má příští týden rok a do teďka spinkal krásně, mezi 20.-21. chodil spinkat, usnul u flašky a spinkal tak do 6-7hod. Dopoledne si dal půl hoďky max hoďku odpo ještě hodinku, ale teď hrůza, nemůže usnout, je unavený ale pořád si stoupá v postýlce a né a né zabrat, hodina s řevem i když u něj ležím. V noci se vzbudí ve dvě a hopy hopy v postýlce zabere tak ve čtyři, v sedm zas hore ale v deset dopo mi usne na tři hoďky, začíná se nám to přetáčet na den a nevím jak z toho ven. Rostou nám i stoličky jestli to může být i tím. Takže máme stejný problém ale taky nevím jak to řešit 🙂

monikagurthova
22. dub 2017

Ahoj oteviram znovu diskusi. Eliska spinkala krásně sama v pokojíčku od cca 3 mesicu (vadili jsme ji s manzelem v loznici) a ted najednou v 1 roce se dožaduje moji pritomnosti. A to nenej pri usnuti ale na celou noc. Elisku uspim odejdu a do pul hodiny se vzbudí a začne hrozně kricet. Mel to nekdo podobne? Ja opravdu nemuzu chodit spat v sedm vecer mam ještě povinnosti co jsme pres den nestihla kdyz jsem s eliskou

petra392
23. čer 2022

Take bych potrebovala poradit, mozna stejny problem jak u ostatnich. Meme 13 m syna ktery spaval bez problemu v postylce s nami v loznci. Chodi spat o pul 9 a usne v 9. S pritelem si jdeme k nemu lehnout po 11 hodine a pak se zacne budit, nekdy staci dat dudlik a spi. Ale za hodinu nespi zase, stoupa tak se ho snazime uspat ale nejde to. Skonci u nas v posteli ale tam taky nechce spat. Prevaluje se kope hned je v nohach nebo nam na hlave. Kdyz ho chceme dat spat tak se zacne vztekat a to tak třeba trva i 4 hodiny nez se vyvzteka a vyrve. Zkouseli jsme dat i vic mleka nebo kasi nebo i behem noci ale furt stejne. Trva to uz 5 dni. A tady ctu ze to trvalo i 14 dni tak snad to zvaldnu 😄 a nebude to dyl. Jako prisuzujeme.to k zubum ale ty taky mazeme, i kdyz ten gel pomaha jen na chvilku.