Změna spánku 14 měs. dítěte, máte stejnou zkušenost?

marciela
22. dub 2014

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda nemáte stejnou zkušenost se spánkem 14 měs. dítěte. Dcera vždy odpoledne usínala sama v postýlce po 5 hodinách od probuzení, spala cca 2 hodiny a potom vydržela až do večera (cca 20 hod.) Ze dne na den odmítá chodit odpoledne spát, vydrží i 7 hodin vzhůru a poté usíná s velkým křikem, že je asi přetažená. Pokud vyjedeme v kočárku, tak okamžitě usne i po 4 hodinách. To samé je i večer, kdy ji ve 20 hod dám do postýlky a ona odmítá spát. Usne až ve 22 hod. Kdyby vydržela sama v postýlce, tak by to bylo dobré, jenže ona chce vytáhnout, vzteká se a pláče. Dcera je hodně aktivní, nevydrží chvíli v klidu, od doby, kdy se naučila chodit, tak si nesedne. Zkoušela jsem s ní usínat, ale to po mě okamžitě začne skákat a je po spánku. Děkuji za rady

veruska007
22. dub 2014

Některé děti mají malou potřebu spánku. Náš prostřední je dost živý a po prvním roce po obědě také málokdy usnul. Večer pak únavou odpadal a byl na zabití... ale s tím asi nic neuděláš. Já se většinou snažila po obědě udělat klidový režim, tiché hraní, kreslení, knížka, pokud u ní vydržel... S večerním usínáním naštěstí problém nemáme, kluci jsou spolu v pokojíčku a až se unaví povídáním, usnou.

marciela
autor
23. dub 2014

Ona právě až do večera nevydrží, kdybych ji nedala spát, tak kolem 16 hod odpadne a usne kdokoli a na komkoli. A to by večer usnula asi o půlnoci. 😖

jika10
23. dub 2014

Možná mě tady nějaké mamči ukamenujou. Ale máme to občas podobné. Když malá nechce spát a usne mi až třeba kolem čtvrté odpoledne, tak jí nechám spát půl max hodinu a budím jí a pak jde spát normálně večer v osm