Změna způsobu uspávání, jak se vám to povedlo?

vlci_mak
1. bře 2014

Chci se zeptat maminek, které svá dítka uspávají a nenechaly by vyplakat... Jde mi o uspávání houpáním a snahu naučit dítě usnout jinak - jestli se vám to povedlo, v jakém věku dítěte, jak dlouho to trvalo, než se bez "brblání" uvolilo dítko usnout jinak než houpáním, jak jste postupovaly atd. Děkuji za reakce! 🙂

victress
1. bře 2014

ano povedlo, mám jenom jedny záda, někdy kolem 9 měsíců (pokud si dobře pamatuji) začala dcera usínat sama v postýlce, zpočátku trochu remcala 😀 stála v postýlce a fňukala, pak si lehla, fňukala, já jí řekla pohádku, držela za ručičku, až usnula a bylo to, někomu to trvá 3 dny, někomu 3 týdny, ale všechno se nakonec poddá...přeju hodně štěstí!

vlci_mak
autor
1. bře 2014

@victress díky a gratuluji! 🙂 My museli pořídit hacku, jinak bych už asi jen lezla po čtyřech... Na noc už se pomalu učíme usínat v posteli, ale ty denní spánky jedině s houpáním a vydrží tak spinkat slabou půlhodinku, když se zadaří, tak hodinu a když se stane polozázrak, tak i dvě hodiny. Myslím si, že kdyby spinkal normálně v postýlce (nebo se mnou v posteli) i přes den, dokázal by spinkat déle. Takže opravdu DOUFÁM, že nám to jednou půjde... 🙂

ange_de_la_morte
1. bře 2014

U nás se střídají epizody dobrého a strašného usínání 😀 Z prwu usínal malý bez problému sám, pak se něco změnilo a bylo dlouhé období kdy jsem uspáwala a lepším případě na rukách či u prsa, w horším případě w šátku neustálým chozením tam a zpět ( po tom co jsem ho přemluwila aby w šátku wůbec byl). Nicméně postupně jsme se od uspáwání na rukách dopracowali k tomu, že mu stačilo když ho držím za ručičku a hladím dokud neusne, a teď se nám občas powede že usne sám ( s flaškou mlíka teda - není to ideální, ale co už). Myslím že nám hodně pomohly 2 wěci - 1) každý wečer koupeme - při koupání se příjemně wyblbne, pak se obleče do pyžamka a mazlíme se tak půl hodinky a pak ho plynule odnesu do postýlky, kde dostane mlíčko a wětšinou je tak příjemně unawený že usne a 2) když uspáwám tak pořád dokola zpíwám 2 písničky, ty stejné dwě písničky mu zpíwám od narození, wždy jen u uspáwání, takže malý wí , že když se zpíwají tyhle písničky tak se spinká, a poslouchá, někdy nedozpíwám 5.sloku a už zpí, někdy zpíwám 3x dokola, a někdy už teda usne sám. Každopádně občas máme w našem uspáwání krok zpět, takže například minulý týden jsem denně uspáwala w naší posteli

kytkakvete
1. bře 2014

@vlci_mak dcera spí přes den 2x půl hodiny, večer jak kdy, někdy u prsa, někdy ji držím za ruku, někdy v šátku, tohle je věk kdy se všechno neustále mění, do toho rostou zuby, přichází separační úzkost, na samostatné usínání má ještě čas 😉

vlci_mak
autor
3. bře 2014

@ange_de_la_morte S tím večerním uspáváním to máme podobně - koupeme, pyžámko, do spacáku, čajíček nebo voda, pusinka, zhasnout a ukolébavky. Malej je jak šídlo, úplně se v posteli rozblbne (spíme spolu), ručičky lítají, kope, mlátí sebou, ale nakonec usne. Zkoušela jsem to i přes den, ale přes to vlak nejede - nedokážu ho zklidnit a nakonec se začne vztekat a řvát (protože to už není pláč), tak jsem tuhle metodu vzdala a hopsat na míči už nehodlám, jen opravdu nutně v noci. Asi nám už nafurt zůstane hacka. 🙂

ange_de_la_morte
3. bře 2014

@vlci_mak : tak přes noc bojujem tak jak píšu, jinak přes den prakticky wždy ( fakt jen málokdy je to jinak) usne jedině w kočáru a nebo w šátku či ergonosítku - přes to nejede wlak, ale už to neřeším, wětšinou 2x denně spí w kočáru, když je hnusně tak w šátku, 1x jdeme na delší procházku a 1x ho uspím na 10 minutowce a pak ho nechám zaparkowaného na dwoře a jdu si po swém , když usne w šátku tak se mi ho někdy powede odložit, ale je to wždy sázka do loterie, protože když newyjde to odložení a probere se tak už znowa neusne, takže někdy třeba si ho radši nechám na sobě a třeba žehlím nebo se učím .... jinak malý taky je w noci u nás w posteli, ale stěhuje se k nám až kolem půlnoci

vlci_mak
autor
3. bře 2014

@ange_de_la_morte Mně v kočárku spinkal, když se drncalo, ale tak od půl roku vydrží maximálně půl hodiny, ať se drncá nebo nedrncá, teď už tam ani nechce být, takže chodíme v manduce, ale zase - ta naše půlhodinka a je šlus. 😀 Kdysi mi spával v Caboo i dvě hodiny, kde ty sladké časy jsou! 🙂 Údajně se má dětem ustálit spánkový režim kolem 40. týdne (cca 10. měsíc), ale asi i tohle je silně individuální. Budu holt doufat, že celé Fandovo dětství neprosedím houpajíce hacku! 🙂

vlci_mak
autor
3. bře 2014

@kytkakvete Souhlasím. 🙂 Ale přesto potichounku závidím maminám, jejichž děti po položení do postýlky nebo kočárku spinkají dvě hodinky a bez uspávání. Kolik já bych toho stihla! 🙂

ange_de_la_morte
3. bře 2014

@vlci_mak : malý spí w kočáru celke wklidu tu hodinku, dýl welmi wýjmečně, jako ty jeho spánky jsou na hlawu, ale tak říkám si že nawždy to nebude 😀

anit_001
3. bře 2014

@vlci_mak Náš malý má 12měsíců, uspávám tak, že mu dáme láhev s mlíkem, pak ho chvilku chovám, jak se zklidní, položím ho do postýlky. Dvě minuty vypadá, že usne a pak vstane a začne lomcovat se šprušlema a řvát. Takže ho pokládám zpět do postýlky, hladím, zpívám, opět pokládám, no to trvá tak 30 minut minimálně a pak usne z ničeho nic. Spí tak hodinu a půl a opět začne řvát, ale to vetšinou rychle usne. Od půlnoci se přestěhuje k nam do postele, protože v postýlce už to nezvládá a pak se budí, točí, zvedá se u nás v posteli co chvíle až do rána. A zkoušela jsem snad všechny možné metody, jak ho uspat, aby spal sám a usínal v klidu. Dávame i homeo na spaní. Jediné co pomohlo, bylo, když ho uspávala moje mamka a my nebyli doma. Což bohužel byla vyjímečná situace 🙂 .
Přes den spí 1x musím jít ven s kočárem, doma v kočáře ani nikde jinde neusne.
Jinými slovy nestíhám nic 🙂

vlci_mak
autor
3. bře 2014

@anit_001 Jó, tak to jsem taky zvědavá, jaké to bude, až začne lézt a chodit. 😀 O tom spaní s babičkami už jsem slyšela - stává se, že děti zázračně usínají samy. 😀 My máme jednu babičku 340 km a druhou pracující, tak ještě nemáme vyzkoušeno. Jinak večer koupeme většinou před osmou (výjimečně před devátou) a do půl deváté už spí. Po čtvrté ranní má krizi, kdy už sebou háže a mezi pátou šestou vstáváme. Bohužel všichni. V noci mi bobeš vydrží spát max. devět hodin a pak to potřebuje dohánět přes den. Když se podaří spát jen půl hodiny, tak těch denních spánků bývá třeba i šest. To je pro mě na palici, protože u toho musím být - mé dítě má nějaký radar, že pokaždé, když se snažím tajně odplížit třeba na záchod, spustí řev. 🙂

anit_001
3. bře 2014

@vlci_mak Určitě mu omez denní spaní, šest spaní v sedmi měsících je extremne moc.My tou dobou spali 3x 30min v pravidelných časech. Od deviti měsíců 2x denně (denní spánky se mu prodloužily na 45min), ted od 12měsíců 1x (2h). Vyhraď si týden na to, že s ním budeš doma, chodit třeba ven na prochajdy, ale žádná velká cesta, která by ti mohla narušit režim a nenech ho usnout dřív, než v čase který sis určila, že má jít spát. Mělo by ti to pomoct, že se mu prodlouží spaní přes noc.
Jinak my taky normálně babičky nemáme na hlídání, to byla výjimka. Upřímně si myslím, že ve vašem případě by babička nepomohla, tam pomůže jen pevný režim a omezení denního spánku. 😉

vlci_mak
autor
3. bře 2014

@anit_001 Zkoušela jsem ho dát spát, i když nebyl unavený a to dělal blbiny a v hacce skákal. Vydržela jsem to půl hodiny a pak ho vysmátého vytáhla. Taky jsem zkoušela ho nedat spát, když unavený byl a to zas byl protivný, kňoural, pak řval a pak ho nešlo uspat, jak byl přetažený... Myslíš teda, že na to nemám hledět a prostě to ten týden zkusit na sílu, že se to poddá?

anit_001
3. bře 2014

@vlci_mak jj, prostě si stanov časy, kdy půjde spát (musí se přibližovat tomu, kdy je malej unavený a je největši pravděpodobnost, že usne) a pokud do půl hod neusne, tak počkej do dalšího plánovaného spaní. Bude unavený, prudit, je možný že i u hraní usne, tak ho nech třeba 10, 15min spát a vzbud ho a pak ho dej v plánovaný čas. Jako je to o nervy především pro rodiče těch pár dní, ale děti režim potřebují a rychle si na to přivyknou. Osobně si myslím, že vám to pomůže a vzhledem k tomu, jak moc rozhozený ten spánek má, tak bych to zkusila. I když to bude náročné.

irennn
3. bře 2014

@vlci_mak budu ráda,když se vám to podaří a poskytneš pak návod..my budeme mít teprve 6 měsíců,takže na to nijak nespěchám 😀 u nás bez hacky taky ani rána..uspáváme furt,když chce spinkat...v noci přenášíme k nám do postele..nebýt jí,tak bych si to už dávno asi hodila ....