Aktuálně o rozvodu. Co všechno je potřeba?

blikacka30
5. lis 2017

Ahoj.
Reálně uvažuji o rozvodu, proto chci poprosit všechny maminky, u kterých je to aktuální (ne že bych to někomu přála), jestli by mi nedali základní info, co všechno je potřeba. Máme spolu dvě děti (dcerka 4,5 roku, syn 11 měsíců), bydlíme v pronajatém bytu, ze kterého se plánuji odstěhovat i s dětma. Můj manžel mě sice reálně nepodvedl (asi), ale jak se v jeho blízkosti objetí nějaká "buchta", momentálně 24 letá (jemu je 34, mně 30), strašně se ji zastává a ve svém volnu jí dokonce vozí domů z práce. Ona prý má svého přítele, ale nevím, čemu věřit. Volá jí a píše, když nejsem doma, nebo když jde pro malou do školky a pak všechno vymaže. Já jsem si ale nechala poslat výpis hovorů a sms a zjistila to. Až pak to přiznal. Nevím, co dál. Miluju ho, ale ponižovat se nenechám. Děkuji za všechny příspěvky.

verusky
5. lis 2017

ja bych se nerozvadela... spis bych naplanovala nejakou debatu- co chce v zivote on, co chces Ty. co si timto dokazuje, jestli chce Vase manzelstvi zahodit... vis, momentalni krize jsou a budou a hned borit... jeste s detmi... ja sama zborila dva vztahy, otec starsich dcer- odesla jsem, co me podruhe fyzicky napadl. otec mrnat- odesla jsem, co po poslednim porodu mi udelal doslova psychicke peklo a rozhlasoval, ze jsme blazen (o deti se soudi). neni jednoduche byt sam... citim, ze je mi lito, ze jsem od obou tatu odesla (oba se za rok ozenili 🙂), ale take mi nezbyvalo nic jineho (v tu chvili). ted ctu literaturu a napada me, ze kdybych ji znala drive, treba bych onoho muze privedla k jinemu pohledu na vec...
no at nepisu o sobe- musis vedet, co ziskas, co ztratis. pokud ho milujes... zkus byt realisticka (bez emoci) a postavit ho chladne pred vec- takhle to pro me vypada, takto je to pro me neunosne. co chces Ty, verze... urcite bych take sla do manzelske poradny. a jeste moznost- dat si dva, tri mesice od sebe pauzu, at zjisti, jak mu chybite (toto by asi naridil i soud pri rozvodu).
soucasni muzi dovedou byt pekne nevyzrali... ale take my zeny mame schopnost jim dat moznost vyzrat, jen na to musime jit mazane, s nadhledem a take s vlastnimi hranicemi. mozna jeste neni spatne zainterestovat jeho rodice.

verkaver
6. lis 2017

@blikacka30 To se chceš rozvádět jen kvůli tomu,že tvůj muž někomu napsal,zavolal a odvezl domů? Ještě si necháš ověřit jeho hovory a SMS... Promiň,vůbec tě neznám, nemůžu takto na dálku soudit,ale není to jen zbytečná hysterie a tvá přehnaná žárlivost? Pokud jste dřív žádné problémy neměli,proč ho podezříváš z něčeho,co jak píšeš,nejspíš ani není pravda?

blikacka30
autor
6. lis 2017

@verkaver
Bohužel už jsme se přesně kvůli hodně podobné věci kdysi téměř rozešli. To jsme spolu jenom chodili a když byl sám (já u rodičů 80km daleko), taky volal a psal kamarádce, že na ni nezapomene i když má mně. Takže jenom hysterie nebo žárlivost to není. Spíš strach, že se to opakuje, proto ta kontrola hovorů. Jenže teď už jsou v tom děti ☹

blikacka30
autor
6. lis 2017

@verusky
Děkuji za rady. Měli jsme právě těžké období a dva dny zpátky už jsem byla fakt na dně a vypovídali jsme si to (že si chybime, milujeme se) a bylo nám opravdu krásně, objetí,polibky, zamilované SMS a pak prásk. Do očí mi tvrdí, že beze mne nemůže žít, ale kolegyni z práce potřebuje volat a vozit ji ve svem volnu. To mi nepřijde v pořádku 😢

verkaver
6. lis 2017

@blikacka30 Aha,tak to se omlouvám,to je mi líto...