Babysitting, jaký máte názor?

gwennie
23. lis 2013

Maminky, jaký máte názor na to nechat své dítě u vás doma hlídat nějaké slečně, když např.chcete s manželem vyrazit někam ven? Od jakého věku byste nechaly dítě na hlídání? Jaká jsou pro a proti, vaše zkušenosti? Děkuji moc 🙂

blahova_andrea
23. lis 2013

@gwennie ahoj. já nechávala malého hlídat od miminka, ale vždy jen třeba babičkou. cizí slečnu bych asi riskla jedině po hodně dobrých referencích od známých. jsem zastáncem toho, že je potřeba si občas udělat volno a být zas jen pár a ne pořád jen máma a táta, takže pro hlídání jsem. jen bych se vzhledem k dnešní době bála dítě svěřit jen tak někomu.

klouzek
23. lis 2013

Nechávám hlídat mojí mamkou,cizí paní či slečnou bych si netroufla,ale přes noc jsem ještě nenechávala hlídat,nebot kojím

lv
23. lis 2013

osobní zkušenost nemám, movitější kamarádka měla slečnu na hlídání z agentury, chodila k ní od miminka dcery a pak měla ještě kluka, až do jejich 4let. Pořád jedna, děti na ni byli zvyklé, byla to studentka pedagogiky, spolehlivá, milá, příjemná slečna. Já kdybych si to mohla dovolit, tak mám hlídačku hned 😎 , zlatá amerika v tomhle..mě hlídají alespoň obě babičky.

romcovaklarka
23. lis 2013

@gwennie Mně vyloženě mimino hlídaly jen babičky, ale pokud by šlo o hlídačku, která by měla doporučení, zkušenosti s miminky a vyzkoušela bych si ji, ať se třeba o miminko dvě hodinky postará, zatímco budu doma (třeba někde zalezlá s knížkou 🙂 ), tak proč ne. Já jsem i staršího dlouho kojila a hlavně byl dlouho zvyklý u kojení usínat, takže delší hlídání moc nešlo, ale pokud třeba nekojíš, tak určitě proč ne. Rozhodně bych vyžadovala kontakt na alespoň dvě rodiny, kterým ta hlídačka už hlídala, a spojila bych se s nimi, jaké měli zkušenosti.

kopretina77
26. lis 2013

já jsem měla na hlídání dětí babičku,ale kdyý ta nemohla,tak paní ve středním věku,byla velmi spolehlivá,dětěm se věnovala a ony ji měly moc rády.doteď na ni vzpomínají.

lenka_25
26. lis 2013

Tak ja muzu reagovat z opacneho pohledu, hlidala jsem chlapecka od jeho 14 mesicu dodnes (ted jsou mu 3 roky) a pak jeste starsi deti (4-6let). Primo mimco ne, ale jinak absolutne bez problemu, deti si na me vzdycky zvykly a ja na ne a maminky byly rady, ze si mohou i nekam vyrazit nebo neco zaridit apod. Ale urcite bych sla do nekoho doporuceneho a pokud pres inzerat, tak nekoho kdo ma skolu (pedak, zdravku) a jeste bych hodne dala na prvni dojem a sympatie 🙂

laska.nezna.hranic
26. lis 2013

já mám výčitky svědomí, i když dávám hlídat mamce, pokud musím po doktorech. a to ji věřím 🙂 cizímu bych dítě nesvěřila, tím spíš kvůli vlastní zábavě. ale to neznamená, že to nemůže fungovat. jen člověk nikdy neví, na koho narazí a zpátky už nic vzít nejde. pokud je ta osoba důvěryhodná, proč ne, vy jste rodiče, můj názor není důležitý. za mě ale ne v žádném předpubertálním věku. a pak už se o sebe postarají děti samy 😀

ma_ia
26. lis 2013

Sama jsem kdysi hlídala, takže to znám i z druhé strany. Mamince jsem tenkrát odpověděla na inzerát, hledala hlídání pro děti (chlapeček 3 roky, holčička rok a čtvrt.) Padly jsme si do noty, mamča byla skvělá a děti taky, naprosto mi důvěřovala a nikdy nebyl sebemenší problém. Chodila jsem k nim i několikrát týdně přes den, někdy i večerní babysitting, skoro 3 roky.
Taky jsem byla několikrát v GB jako au-pair u různě starých dětí, takže opravdu nevidím ve svěření dětí někomu na hlídání žádný problém🙂.
A když si někdo neriskne dát dítě jen tak někomu, existují hlídací agentury - tam jsou hlídačky vázané smlouvou, jsou prověřené, s čistým rejstříkem, atd.
Za mě ano, svěřila bych, naprosto v pohodě🙂

babanci
24. kvě 2019

Určitě je to někdy fajn, když není babi, ale musela by to být nějaká spolehlivá, prověřená paní na doporučení. Protože si vždycky vzpomenu na to video, co kolovalo na internetu, jak rodiče instalovali fotopast na slečnu na hlídání, měli nějaké podezření a ona fackovala jejich dítě v jídelní židličce, že mu vypadlo jídlo z pusy.