Blbne tu už někdo s Vánocema?

misana
13. zář 2012

Ahojky,blbne už tady někdo s Vánocema,jako já? Jsem magor do Vánoc 😅 A jen se trošku ochladilo,tak už mi tu hoří svíčky a hraje Popelka 😕

vvvecna
4. lis 2012

@kri ježiš to je krásný,to zkusím uháčkovat 🙂 jen sehnat tmavě zelenou a děkuju

valea
4. lis 2012

@benjik Fler mě taky napadl, ale nenašla jsem tam nic 😒 Nevím zda tam opravdu ozdoby se jmény nikdo nenabízí, nebo jsem jen špatně hledala...

vvvecna
4. lis 2012
valea
4. lis 2012

@vvvecna Jj sháním něco takového, akorát na těhle stránkách je malý výběr barev a to písmo tedy nic moc. Jinak moc děkuji 🙂

vvvecna
4. lis 2012

@valea tak to radši zkus na googlu zadat do vyhledavače 🙂tak to najdeš,jinak mmb ani fler nemají nic

valea
4. lis 2012

@vvvecna Už jsem našla a objednala 😉

vvvecna
4. lis 2012

holky co dát dětem do adventních kalendářů?

benjik
4. lis 2012

@valea poděl se,kdes našla?

kri
4. lis 2012

Holky a vyrábíte některá dárečky? Já každý rok posílám ručně dělaná přáníčka a i dárečky mám z části dělané. Letos se chystám na háčkované čepice, perníkové chaloupky pro děti, pár košíků a ozdobiček z pedigu..... a pak ještě uvidím.

kri
4. lis 2012

@vvvecna taky nad tím přemýšlím, co tam dát tomu našemu prckovi. Zase nechci aby to byla jen samá čokoláda a bombony.

beruskanula
4. lis 2012

@benjik : 😎 malej bude mit taky dost knizek pod stromeckem 😵 😀 😎

@vvvecna : budu davat krom susenky susene ovoce, rozinky, pak jsem si rikala, ze taky malickost v podobe razitka, nejaky obrazek na vybarveni, malou hracku, pak taky treba pekne napsanou rikanku 😎 a plus nejaky ukol napsany, aby udelal..nemusi to byt vse hmotne 😉 .... a do 24 chci dat ozdobu, kterou povesi na stromecek 😵

beruskanula
4. lis 2012

@valea : taky asi objednam 😎 😵

a premyslim, ze bych to mohla dat jako darek floriho kamoskam 😵

marhulinka
4. lis 2012

@vvvecna já do advent.kalendáře mám připravenou čokoládku,bonbonky a pak drobnosti jako malinká autíčka,zvířátka a na 24tého mám čokoládku a papírek s návodem,kde hledat dáreček 😵

marhulinka
4. lis 2012

@beruskanula stačí koupit ozdobičky,třpytivou tužku a popsat.-) Dělala jsem tak loni

beruskanula
4. lis 2012

😉 @marhulinka : vidis 😀 , hlavne ze jsme trpytivou tuzku koupila 😀 😎 , dikec 🙂

benjik
4. lis 2012

Dárky doma taky budeme dělat - muž vyudí maso,ryby a sýr.Já chci zkusit nějaké likéry a perníčky.Budeme s dětma dělat ozdoby s otiskem ruček jako dárek. a přáníčka
No a loni jsme dceři dělali ze staré skříně domek pro panenky.

benjik
4. lis 2012

Do adventního kalendáře chci koupit razítka,sponečky a figurky z domácího marcipánu.

benjik
4. lis 2012

@marhulinka ne když člověk škrábe jak kocour

marhulinka
4. lis 2012

@beruskanula není zač,ušetří se tím spousta korunek na něco jiného 😀 😉

beruskanula
4. lis 2012

@benjik : taky pravda 😀 , ja treba silene hrabu 😀 😝 😀

jinak ja chci davat letos nejspis vonavy vanocni pytlicek 🙂 plus jeste neco s malym vytvorime-hlavne pro moji mamku 😎 , mam nakoupena platna, tak na ne neco 😉

marhulinka
4. lis 2012

@benjik nooo to je pravda,ale i to se dá natrénovat,ne? 😀

benjik
4. lis 2012

A nechám vytisknout fotky jako dárek

marhulinka
4. lis 2012

My budeme vyrábět vánoční přáníčka pro všechny,takže musíme s malým něco vymyslet,asi nějaký otisky a domalování

benjik
4. lis 2012

@marhulinka jo tiskace by to šlo 😀

framboise
4. lis 2012

@benjik no 600 za rodiče (takže x4), 400 sestra, 700 švagrová se švagrem, 400 neteř, 2 babičky po 300, pes 500, něco za sebe (když už platím to poštovné 😅 ) - to není moc 😉 . Akorát mamka má dražší k narozeninám a manžel k Vánocům, protože ej to prostě manžel 🙂 . Fakt za Vánoce neutrácím, protože prostě nechci. Nechci dávat dárky za tisíce, už tak když je těch lidí víc + dekorace, výzdoby atd. ... Vánoce pro nás nejsou o penězích 😉 🙂 .

benjik
4. lis 2012

@framboise spousta lidí by ti řekla,že je to dost peněz.Já si myslím,že takový zlatý střed.Mě děti stojí cca kolem 4-5 tisíc,ale je v tom i oblečení a knížky stojí taky dost.Ostatní uvidím.

framboise
4. lis 2012

@benjik Nedovedu si představit levnější dárky 😀 ! a taky chci ať se to líbí, ne že jsem něco koupila za co nejmenší cenu přece 😀 !

benjik
4. lis 2012

@framboise souhlasím

framboise
4. lis 2012

Holky já taky jeden rok vyráběla:
Vanilkový olej: http://www.apetitonline.cz/recepty/2432-vanilkovy- olej.html
Brusinkový likér: http://www.apetitonline.cz/recepty/2430-brusinkovy -liker.html
Kokosový likér: http://www.apetitonline.cz/recepty/799-kokosovy-li ker.html
Limoncello: http://www.apetitonline.cz/recepty/303-limoncello. html
Pikantní ořechy: http://www.apetitonline.cz/recepty/2429-pikantni-o rechy.html

Arabský sýr Labne (4 osoby, 30min, okapání 3 dny)
-2l hustého bíléjo jogurtu (např. Choceň)
-80ml panenského olivového oleje
-4 stroužky česneku, drcené
-1 (bio)citron, šťáva i strouhaná kůra
-2 lžíce koření tzaziki, sůl
olivový olej na zalití
Jogurt, olej, česnek, citronovou šťávu i kůru promíchejte, dokořeňte tzaziky a solí, dobře rozmíchejte a vlijte do mísy vyložené čistou utěrkou, cípy zavažte a ochucený jogurt pověste do chladu vykapat (může se dát do hrnce s cedníkem a do lednice), nechte stát 3 dny, z okapané směsi vytvořte kuličky o velikosti vlašského ořechu, naklaďte je těsně vedle sebe do sklenic a zalijte olejem, pomůže je předtím dát do mrazáku, aby se ve sklenicích nepomačkaly. Dají se jíst hned, v chladu vydrží 6 měsíců.

Voňavá čajová směs (na 4 sáčky, 10 min, sušení 90min)
-4 chemicky neošetřená jablka
-4 chemicky neošetřené pomeranče
-4 stonky citronové trávy, čištěné, pokrájené (hypermarkety)
-250g čerstvého zázvoru, oloupaný, pokrájený na plátky
-100g čerstvých mátových lístků
Předehřejeme troubu na 100C, z jablek a pomerančů oloupeme pomocí škrabky tence slupku (plody sníme nebo použijeme na něco jiného), všechny přísady rozprostřeme po skupinkách an plech s pečícím papírem a dáme do trouby, po 8-10 min vyjmeme mátu, po 20 min (od začátku sušení) jablečné slupky, po 40 min pomerančovou kůru, po 50 min zázvor, po hodině a půl citronovou trávu, necháme vychladnout a rozdělíme do sáčků.

Malajský ostrý olej (0,5l, příprava 15 min, vaření 20 min)
-50g sušených chilli papriček + 1 lžíce na dokončení
-1 cibule oloupaná
-5 stroužků česneku, oloupaného
-500ml podzemnicového nebo sezamového oleje
Chilli, cibuli a česnek nadrobno zozmixujeme, dáme do hrnce se silným dnem a zalijeme olejem, zvolna zahříváme za občasného míchání po dobu 20 min, až cibule zezlátne, necháme vychladnout a přefiltrujeme přes papírový filtr na kávu vložený do trychtýře nebo přes plátno, naplníme láhev, přidáme chilli papričky na ozdobu a uchováváme v temnu několik měsíců. Pár kapek malajského ostrého oleje zvýrazní polévky, maso i pokrmy z rýže.

Karamelová lízátka (4 osoby, příprava 20 min, vaření 10 min)
-200g krupicového cukru
-2 lžíce sekaných pistácií
-2 lžíce sekaných mandlí
-nanuková dřívka nebo silnější špejle
Z pečícího papíru si připravte 4 mělké mističky ve tvaru lízátek, do nich později nalijete karamel, V kastrůlku rozpusťte cukr ve 3 lžících vody a zahřívejte tak dlouho, až začne karamelizovat a bude zlatohnědý, po krátkém zchladnutí nalijte do připravených misek z pečícícho papíru, vložte do každého dřívko a posypte sekanými oříšky, počkejte až lízátka vychladnou.

Karamelový likér (6 placatek, příprava 10 min, vaření 2 hodiny)
-400g plechovka slazeného kondenzovaného mléka
-1 lžíce instantní kávy rozpuštěná v 1 lžíci horké vody
-1 lžička vanilkového extraktu
-400ml brandy nebo rumu
-500ml smetany ke šlehání
Uzavřenou plechovku s kondenzovaným slazeným mlékem ponořte do hrnce s vodou a zvolna vařte 2 hodiny, nechte vychladnout a pak plechovku otevřete, zkaramelizované mléko v míse promíchejte s kávou, vanilkou a brandy/rumem dohladka, poté dobře promíchejte se smetanou, nalijte do jendé láhve nebo několika menších. V chladničce otevřený vydrží nejméně 2 týdny.

Ostrá citronová a olivová mořská sůl ( na 2 malé 100ml skleničky, přprava 15 min, sušení 1-2 hodiny)
na citronovou sůl
-4 lžíce hrubé mořské soli
-strouhaná kůra ze 2 citronů
-10 malých sušených chilli papriček
na olivovou sůl
-4 lžíce hrubé mořské soli
-3 stroužky česneku nakrájeného na plátky
-4 zelené olivy bez pecky
-2 lžičky kaparů
-1/2 lžičky oregana
Přísady na citronovou sůl dejte do hmoždíře, dobře promíchejte a trochu podrťte, zvlášť, ale stejným způsobem připravte olivovou sůl, plech vyložte pečícím papírem a uprostřed složte asi 3cm záhyb aby se vám soli nemísily, na každou půlku dejte jednu připravenou sůl a suště v pootevřené troubě na 50-75C, během sušení občas rozemněte případné hrudky, citronová sůl bude hotová asi za hodinu, olivová za 2, po usušení soli ještě jendou každou zvlášť krátce promíchejte v hmoždíři. Soli jsou výborné hlavně na steaky nebo pečené brambory.