Blbne tu už někdo s Vánocema?

misana
13. zář 2012

Ahojky,blbne už tady někdo s Vánocema,jako já? Jsem magor do Vánoc 😅 A jen se trošku ochladilo,tak už mi tu hoří svíčky a hraje Popelka 😕

benjik
6. lis 2013

@misana dík,takže podobně jak já,ale já ani tak nestíhám,jsem lemra líná

misana
autor
6. lis 2013

@benjik nejhorší je začít,pak už to jde.Taky se musím dokopat....A nestihám každý rok,hlavně u pečení....S dětma to jde pomalu....

benjik
6. lis 2013

Tak a ted mě vyhodíte z diskuze,my máme oba s mužem zažité od malička,že Ježíšek je tlustý pán v červeném.Muž to má díky Dědu Mrázovi,který tak vypadá taky (holt ruské pohádky v jeho dětství byl hit).No a já mám pocit,že jsem minulý život strávila v anglosasku,miluju vše jejich. Ale teda nelété u nás se sobím spřežením a komínem.Chodí oknem a létá mraky.

benjik
6. lis 2013

@misana mě to děti a kočky organizují dle svého uvážení.

misana
autor
6. lis 2013

@benjik každý má svého Ježíška 😉 Já se snažím,když je někde Santa říkat,že to je Děda Mráz nebo Mikuláš 😀

kri
6. lis 2013

@ivajaro 😀 my taky doma mluvíme a máme jen Ježíška, ale máme příbuzné v USA, takže Santovi se tak úplně nevyhneme. 😉 Co se mi ale hrozně líbí, jsou ty santí oblečky na děti 😅 .

Jinak, já už mám doma vánoční časopisy Dekor, PŽ a ještě vyšla dnes Ona ví ... mám taky připravený starší čísla s inspiracemi a cukrovím. Začínám sepisovat co upeču a od prvního adventu začínám s perníčky. 🙂

benjik
6. lis 2013

@misana No dle spousty mamin tady na koníkovi je přece možná podoba jen jedna 😝 Ale že v Itálii mají třeba ženskou a někde kraba.Já dětem vysvětluju,že každá země má svoje nadělovače,že jeden by vše nestihl.

benjik
6. lis 2013

@kri já s perníčky za týden,at jsou na Mikuldu

benjik
6. lis 2013

My ještě nevíme,jestli budeme 24.doma nebo u mojí babi,záleží jakou směnu muž schytá.

ivajaro
6. lis 2013

@kri Tak to mě se líbí taky 😀

kri
8. lis 2013

Ahojky holky, tak jsem si koupila ten vánoční Blesk pro ženy a sice jsem ho jen prolistovala, ale nic moc tedy.

benjik
8. lis 2013

Ahoj holky,
já dnes dostala Blesk - vaše recepty a musím říct,že z něj se mi i docela věcí líbí a to stojí 7,-

ceekanka
9. lis 2013

Holky,jdu k Vám pro radu,nevím,jestli už tu někdo nepsal,ale nemohu zaboha vymyslet dárek pro tchána a jeho přítelkyni. Mají rádi kafe a tak jsme přemýšleli nad překapávačem,ale přece jen jsou to ,,lógráci" a zrovna oni nejsou lidi co by zkoušeli samy něco nového. Tak nevím,aby to neleželo ve skříny,nebyli s tím spokojeni a tak.

sisidani
9. lis 2013

Ahoj, chtěla jsem se zeptat máte nějaký typ na dárek pod stromeček pro dvouletou dcerku. Pro 5 letou už máme vymyšleno ale pro tu mladší vůbec nevím.

sarriku
10. lis 2013

Ahojky děvčata, já už blbnu od půlky října🙂)) mám napsaný seznam, co pro koho. Včera jsem byla nakupovat a dokonce jsem i zabalila.
Spočítala jsem si, kolik jsem už vyplázli za dárky a podle seznamu jsem porovnala, kolik ještě zbývá.
Chci to mít všechno dopředu hezky nachystané.

@ceekanka tuhle jsem viděla reklamu na vanilkové kafe. Viděla jsem v obchodě tu samou značku a prodávají i čokoládové, oříškové a karamelové 😉 takže třeba změna by neuškodila.
@sisidani třeba by se jí líbila plastelína nebo batůžek ve tvaru nějakýho zvířátka. mojí neteři se moc líbila plovací kačenka do vody😉

benjik
10. lis 2013

@ceekanka nějaké dárkové balení kafe,ale to co píše @sarriku to ne,je rozpustné.Takže pokud pijou logrové,omlátí ti ho o hlavu.

benjik
10. lis 2013

@sisidani kuchynku,kočárek,pračku,žehličku?

ceekanka
10. lis 2013

@benjik
@sarriku Holky díky za tipy, taky jsem přemýšlela nad nějakým lepším kafem,pak mě napadlo,že teď hodně žijou zahrádkou,tak něco na zahrádku,zabrousila jsem na flér.. No a pro taťku mě napadlo lupení na deep purple 😀 Tak snad něco vymyslíme

gabka32
10. lis 2013

ahoj, já už vánoce aspon na papíře plánuju od konce léta 😀 sepisuju co komu, za kolik a pro děti už mám vše objednáno, něco je i doma. jen to musím pečlivě schovávat, 5ti letá dcerka už začíná prohledávat skříně 😀
ještě mi zbývají dárečky pro manžela, to už jen něco menšího, jelikož jsme si společně na narozky i vánoce nadělili infrasaunu. a ostatním dospělákům dárky vzájemně nedáváme.
a pomalu už taky chystat dekorace, vymyslet vánoční barvy - jestli se mi podaří přesvědčit manžela na změnu 🙂, cukroví, atd... ale jako obvykle to zas nebudu stíhat :-P

@sisidani na 2 roky kočárek, jednoduchý domeček pro panenky, Pinkie pie, nákupní vozík nebo rovnou celý obchůdek, kuchynka nebo nádobíčko či spotřebiče, pokud už kuchynku máte... baťůžek, dřevěné pexeso, Den a noc - od Smart games, Balanční žába či jiné dřevěné hlavolamy pro nejmenší, pěnové obrázky na vanu, odrážedlo, knížky, klávesy se zvířátky, duplo nebo podobná stavebnice (my třebas máme Abrick) je toho spousta 😉

zvirka
10. lis 2013

Jé, tak vidím, že nejsem jediný šílenec 😀 Já mám dárky pro syna doma, pro manžela vymýšlím, to samé pro tchýni a tchána. Cukroví mám na seznamu, jen jsem se letos nějak rozšoupla, mám tam 18 druhů 😀 Normálně peču do 10, tak nevím, asi to budu muset ještě protřídit. Včera jsem dělala cukroví na zkoušku, právě z toho Blesku, jak jste tu probíraly, miništoly. Ale našla jsem si recept "Miništoly podle Babici". No po upečení byly výborné, ale dnes už nic moc, zkusím, jestli nějaká vydrží týden 😀 , jaké budou po zaležení. Jinak časopisy už mám letos 3 nebo 4, ani přesně nevím, probírala jsem i čísla z minulých let. Perníčky se chystám až po Mikuláši, ten už je samozřejmě taky zabalený a schovaný 😀 , našla jsem nějaký recept na měkké, které se nemusí zaležet. Loni jsem totiž pekla jen na stromek na ozdobu a malému i přesto hrozně chutnaly, tak letos bude větší dávka, na stromek i na jídlo. Jinak na stromek doporučuji, ztratí se tam i ne moc povedené zdobení (můj případ 😀 ).

benjik
10. lis 2013

@zvirka já mám v plánu dělat z perníčků řetěz na stromek

benjik
10. lis 2013

@gabka32 dekorace jsem dnes probírala,no nějak mi zmizely - skoro nic nemám.

zvirka
10. lis 2013

@benjik Jak přesně, jestli se můžu zeptat? Nebude to moc těžké? Myslím váhově

benjik
10. lis 2013

@zvirka váha je mi jedno,míváme pořádný stromek,ten to udrží.
https://www.modrykonik.cz/blog/lenkamw/album/bu...

zvirka
10. lis 2013

@benjik 😀 Cena baněk je taky jeden z důvodů, proč jsem loni pekla perníky na stromek. Dřív jsme měli s manželem jen malý, ale loni jsme koupili velký kvůli Mirečkovi a ty naše ozdoby na něm vypadaly dost opuštěně 😀 Takže baňku jsme koupili jednu, vybíral si ji Mireček, a zbytek jsme ověsili perníkama 😀

Děkuju za odkaz na řetěz, taky popřemýšlím, dobrý nápad.

A co budete tvořit s dětma? My se chystáme na vánoční přáníčka pro starší tety, kterým posíláme poštou a jinak zatím nevím...

benjik
10. lis 2013

@zvirka já letos zredukovala stromky ze dvou na jeden.Dva nevím,čím bych ozdobila 😝 Navíc to jsou první vánoce toho našeho psího hňupa a já netuším,jak před ním ochráním ani ten v obýváku. 😝
My budeme dělat ještě řetěz z popkornu,stromky z bavlnky a koule z bavlnky.Dcerka si udělá papírový řetěz.A pak hlavně různé otisky ala tučnák atd.

benjik
10. lis 2013

A zbytek dárků pro muže vyřešen - at žije army-shop! Termo triko,svetr a zavírací nůž pro toho mého blázna do vojenských věcí.

zvirka
10. lis 2013

@benjik Řetěz z popcornu je super, měla jsem ho v plánu a zapomněla na něj, díky za připomenutí!

benjik
10. lis 2013

Tak změna místo nože budou kalhoty! A svetr podšoupnu babi,pořád neví,co mu koupit.