Blbne tu už někdo s Vánocema?

misana
13. zář 2012

Ahojky,blbne už tady někdo s Vánocema,jako já? Jsem magor do Vánoc 😅 A jen se trošku ochladilo,tak už mi tu hoří svíčky a hraje Popelka 😕

katka_mel
11. lis 2013

Ahoj holky. No tak já včera zkusila cvičně pařížské rohlíčky. Letos je budu dělat poprvé, tak aby to nebyl nějaký průšvih. A celkem se povedly. Zatím je mám teda bez polevy a asi tak zůstanou a sním je jen s krémem.

Co se baněk týká, tak já byla na jarmarku před 4roky, kdy jsme poprvé slavili vánoce sami s partnerem. Věděla jsem od kamarádky, že se tam baňky prodávají. Zvolili jsme barvy stříbrno modré a baňky mě vyšly se vším všudy na 700kč asi na metrový stromek. , ale dal by se nazdobit v pohodě i 1,5m. Baňky totiž všechny nevěšíme. Takže v tom e-shopu, co jste dávaly odkaz mi přišly baňky dost drahé. Neprojížděla jsem ho teda celý.

Dárky už mám koupené, popřípadě vymyšlené a vím, kde je koupím. Jen nevím, co koupit našim. To je u mě věčný problém. Možná se na to vykašlu a koupím dálniční známku, i když nejsme zvyklí si dávat dárky za tolik prněz. Jenže když mě nic jiného nenapadá.

Jinak já mám hotový vánoční úklid v kuchyni. Hurá. V obyváku taky a teď o víkendu jsme udělali horní patro. Takže teď už pomalu budu vytahovat výzdobu. 🙂

sisidani
11. lis 2013

@sarriku
@gabka
@benjik
Ahoj holky, tak ono je právě nevýhoda v tom, že už máme od kuchňky až pokočárek s panenkou a modelínu hned s tou starší holčičkou,no zatím jsem objednala magickou svítící berušku a další se uvidí.
Jinak moc díky za rady 😉 .

benjik
11. lis 2013

@katka_mel tam platíš za značku,my většinou máme z tesca sadu do stovky,plastové.Sklo k mým divochům nejde 😀 Pařížské jsou super,u nás hned mizí

benjik
11. lis 2013

@sisidani něco ze sady světlohraní,třeba? Hopsacího koně?

katka_mel
11. lis 2013

@benjik Jo tak to já jsem chtěla skleněné. Kdyby se náhodou rozbily, tak si pamatuju, že ve školce jsme z těch střepů, kt. se ještě rozdrtily udělali vánoční přání. Jen se to nalepilo na papír. A krásně se to lesklo. Takže kdyby náhodou, tak vím, co s tím. 🙂

zvirka
11. lis 2013

@katka_mel Můžu poprosit o recept? Já se na ně chystám už několik let a ještě jsem se neodhodlala.

Jinak pro rodiče mě napadá lístky do divadla či kina, něco z lékárny, fotky vnoučka/vnučky. My letos budeme dávat tchýni a tchánovi fotku malého v rámečku, fotili se ve školce a moc se to povedlo. Plus fotky za celý rok, to dostávají každé Vánoce, mají album a řadí si je tam.

katka_mel
11. lis 2013

@zvirka 1 vejce, 100gořechů vlašských mletých, 100g ml. cukru a 1lžíce hl. mouky (vše zamícháme). Těsto je ale celkem řidké a trošku se roztéká (možná mám velké vejce) a stříkala jsem ho mikrotenovým sáčkem s ustřihlým rohem na pečící papír. Peče se 20minut při 150st. Krém jsem dělala 1/3másla, 40g ml.cukru a 10g kakaa, vyšleháme (já jsem to udělala vidličkou) a pak se do toho přidá vystydlá kaše z 80ml mléka a 10g pol. mouky. To už jsem šlehala. Ale krému jsem měla na tolik rohlíčků málo, tak příště ho udělám víc. Ale byl to 1. pokus. Těch receptů je víc a hlavně na krémy. Tohle mi přišlo nejjednoduší, tak jsem zkusila. Teď vím, že nebudu dělat rohlíčky, ale jen proužky. Lépe se mi na to dával i ten krém.

zvirka
11. lis 2013

@katka_mel Díky moc, vyzkouším.

kri
11. lis 2013

Ne ne já nemusím, já už ho vidím!........... A jsou tu vánoceeeeeeeeeeee 😀
Touhle reklamou pro mě začínají vánoce nebo tedy takový to, že už se to opravdu blíží! 😉
Jinak u nás v Tescu teď udělali krámek s baňkama, skleněnýma a jsou táááák kráááásný, že určitě neodolám!

kri
11. lis 2013

@katka_mel taky vyzkouším receptík, miluju všechno cukroví co je oříškový!

Já nechám našim udělat diáře s fotkama dětí. Jedna maminka to měla v albíčku, tak mě to inspirovalo. 😉

benjik
11. lis 2013

@katka_mel víš kolik by jsme takových přání ze střepů měli? 😀 Pro půlku města 😀 Loni se mi ve stromku zabydlela kočka,takže u nás jen nerozbitné věci 😀

benjik
11. lis 2013

@kri a coca cola ještě nic?

benjik
11. lis 2013

@zvirka a ještě hvězdičky z pomerančové kůry budeme dělat.

zvirka
11. lis 2013

@benjik Na stromek? Já jsem jednou sučila pomeranč, ale mrcha zplesnivěl mi.

Jinak za mě baňky sklo, ale máme všehochuť, dřevo, sláma...

kri
11. lis 2013

@benjik hmmm tu jsem ještě neviděla 😉

benjik
11. lis 2013

@kri hm,tak pro mě ještě vánoce nezačaly 😀

benjik
11. lis 2013

@zvirka ano,a kolečka pomerančů a citronů.Já to dám do sušičky nebo nad krbovky

kri
11. lis 2013

@benjik 😀

misana
autor
11. lis 2013

@benjik coca cola už je snad týden 😉 připadá mi,že je v každé reklamě (nebo mám na to štěstí) 😉

benjik
12. lis 2013

@misana aha,tak to jo.My nemáme zapojený kabel od tv,tak vůbec nevím

benjik
13. lis 2013

Holky,hlásím,že ván.příloha Ženy a Život opět nezklamala.Muž už mi nadiktoval sáhodlouhý seznam,co z toho mám péct 😀

benjik
15. lis 2013

Necelých 6 týdnů do vánoc a nálada pořád nikde.

zvirka
15. lis 2013

@benjik No já se dnes "ználadovala". Jak chlapi odešli ráno do školky, tak jsem nanosila ze sklepa dárky a balila Hodinu! A to jich máme tak ani ne půlku. Teda záda jsem měla v ... Ale fakt mě to naladilo, už to na mě jde 😀

Pak jsem musela Mirečkovi vysvětlovat, že pro ten vánoční papír, co jsme včera koupili, si dopoledne přišel Ježíšek. On totiž nemá tolik peněz, aby ho pro všechny děti kupoval, tak ho kupují maminky a on je pak obchází. No a pod stromeček v něm přinese Mirečkovi dárečky. Nicméně Mirečkovi se to moc nepozdávalo a cestou kolem papírnictví trval na tom, že musíme ještě přikoupit (Ježíšek si "odnesl" dvě mega role), aby měl dost papíru na ty jeho dárečky. Tak se obávám, aby nebyl zklamaný, protože podle množství zamýšleného papíru čeká přibližně kamion dárků 😅

benjik
15. lis 2013

@zvirka řekni,že Ježíšek neumí balit dárky,že vždy u toho půlku zničí 😀

palomitacheca
16. lis 2013

@benjik u nás už trošku nálada panuje asi týden - koupili jsme si nový stromeček a rovnou jsme ho postavili do pokoje 😀

benjik
17. lis 2013

@palomitacheca mě muž ukazoval nedávno stromek,co vybral -když vyříznu díru do sklepa,možná se mi sem vejde 😀

palomitacheca
17. lis 2013

@benjik 😀 my na ten nas koukali uz asi pred 3 tydny v makru, ale nevzali jsme ho. A minuly tyden jsme se rozhodli, ze pro nej prece jenom zajedeme. Jelikoz zrovna na ty stromky meli akci, tak nas vyvoleny nemeli ve verzi 180cm, tak jsme se rozhodli pro 220cm 🙂 diky akci byl myslim jeste o neco levnejsi nez ten 180cm pred akci, takze parada 🙂

benjik
18. lis 2013

@palomitacheca tak ten by se nám nevešel,máme strop 2 m.

palomitacheca
18. lis 2013

@benjik my v te mistnosti predloni strop snizovali a stromecek je ted tak akorat vysoky 🙂

palomitacheca
18. lis 2013

@benjik moc se nam libily ty sisky 🙂