Blbne tu už někdo s Vánocema?

misana
13. zář 2012

Ahojky,blbne už tady někdo s Vánocema,jako já? Jsem magor do Vánoc 😅 A jen se trošku ochladilo,tak už mi tu hoří svíčky a hraje Popelka 😕

benjik
5. lis 2013

@misana těsto z droždí,kyne ve vodě,když je vykynuté vyplave,pak vykrajuješ tvary,upečeš a obalíš v mouč.cukru.Chutná jako pracny

benjik
5. lis 2013
beruskanula
5. lis 2013

@benjik : ano, suroviny něco stoji...peněženka dost zchudne...zatímco lidi nabiraj 😀

@misana : jakmile bude cas, pisnu seznam, co pecu a co chci zkusit, a když budes na něco chtit recept, urco pisnu 😉

na letosek jsem zvedava, kolik druhu doopravdy upecu 😅 😀 , ale verim, ze alespoň klasiku stihnu

benjik
5. lis 2013

@beruskanula já ne,teda ted ano 😀 ,ale jinak u nás čím víc kalorických bomb,tím jsme hubenější

beruskanula
5. lis 2013

@benjik : 😀 jj, ja nastetsi tuk tuk taky o Vanocich nic nepriberu-asi tim, jak mam slusny zaklad 😀 😅 😝 😀 ... ale tchyne vzdycky nadava, jak se obalila po mym cukrovi 😀

benjik
6. lis 2013

Holky,už je vánoční blesk pro ženy

ivajaro
6. lis 2013

Holky, tak jsem zjistila že první adventní neděle je už hned 1.12 že? 😅
Takže já už budu za chvilku doma stavět stromeček 😀

misana
autor
6. lis 2013

@benjik právě jsem si ho donesla domů...jen jsem proletěla a vypadá dobře...tak už se těším na odpolední kafíčko 😀

misana
autor
6. lis 2013

@ivajaro taky zdobíte brzo stromeček 🙂

benjik
6. lis 2013

@ivajaro ano,je 1.12

benjik
6. lis 2013

@misana já ti nevím,ale mě letos ty časopisy vůbec nelákají 😖

misana
autor
6. lis 2013

@benjik já jsem se zařekla,že letos si koupím jen Překvapení (které bylo o ničem) a blesk....jinak už nic....
Mám toho za uplynulé roky štosy a dá se říct,že to je pořád dokola....tak snad už nic nekoupím,ale aspoň ty dva,jinak bych to nevydržela 😉

benjik
6. lis 2013

@misana já počkám až bude příloha v Ženě a života Vlasta mívá taky ván.přílohu

misana
autor
6. lis 2013

@benjik tak potom dej vědět,jaké to je....

ivajaro
6. lis 2013

@misana Ano 😀 protože na první advent večer ho rozsvicíme 😅

benjik
6. lis 2013

@misana jasně

benjik
6. lis 2013

@ivajaro krásný zvyk

benjik
6. lis 2013

Holky,kdy začínáte s výzdobou?

ivajaro
6. lis 2013

@benjik Takhle se to už u nás dělalo i doma když jsem byla malá.
Celý den se u nás ozdobovalo, odpoledna se šlo na hřbitov zapálit svíčku a navečír jsme rozsvítili poprvé stromeček 😵
A nejkrásnější byl Štědrý den ..... Ráno jsme měli jen čaj a nějaké to cukroví, odpoledna houbová polévka, jinak se celý den koukalo na pohádky nebo se venku blbo... Na večer, jsme se oblékli rozsvítili stromeček aby Ježíšek věděl kam má přijít.... šli jsme na hřbitov zase zapálit svíčky, a když jsme přišli domů bylo pod stromečkem naděleno 😵 😵 😵 😵
Takhle to bude i u nás s dcerkou, také jí to nastavíme takto. Krom toho bude mít pod stromečkem "fotku" Ježíška, na památku.. protože Jěžíšek je malý chlapeček který se moc bojí lídí a tak dětem nechává na památku o prvních Vánocích svůj obrázek aby nikdy nezapoměli jak vypadá 🙂

misana
autor
6. lis 2013

@ivajaro krásně naplánované! My strojíme stromeček vždy týden před Štědrým dnem,někdy i 10dní před...Na Štědrý den taky hlavně pohádky a zapálení svíček na hřbitov.Jinak pouštíme doma lodičky ze skořápek od ořechů apod.

misana
autor
6. lis 2013

@benjik na advent musí být výzdoba (bez stromečku) u nás hotová...Světýlka v oknech,na zahradě už musí svítit.Prostě komplet všechno hotové,později jen stromeček.A stromeček v dětském už je ale od začátku adventu...

ivajaro
6. lis 2013

@misana Neřekla bych "naplánované" takhle to prostě u nás funguje už generace .... a vyhovuje nám to.
Co se týká Ježíška, nechci mást hlavu malé s tlustým Santou 😀

benjik
6. lis 2013

@misana no ale jak dlouho předem to chystáš - den týden?

misana
autor
6. lis 2013

@ivajaro na santu jsem alergická 😠

misana
autor
6. lis 2013

@benjik tak týden určitě...každý den něco,ale já jsem magor,mám toho hodně 😀 Jako poslední dělám vždycky v sobotu věnce...už teď začínám s úklidem (nemyslím prach atd.to dělám každý týden),ale takové ty vnitřky skříní atd.,nejdéle mi zabere kuch.linka.Začátkem adventu začnu péct....

kri
6. lis 2013

@ivajaro krásná tradice. 😵 My také výzdobu děláme s prvním adventem, ale stromeček jsme vždycky zdobili doma až na štědrý den a u toho koukali na pohádky. 😉 My to teď děláme trochu jinak. S manželem ozdobíme stromeček večer před a ráno už je ozdobený a prckové koukají kde se tam vzal. A odpoledne pak jedeme za zbytkem mé rodiny a večer slavíme společně ... 7 dospělých, 4 děti, 2 psi! 😉 Je to kolikrát zmatek, ale miluju to! 😵
A co se týká Ježíška, malá tomu ještě moc nerozumí, ale Štofík si myslí, že Santa je Mikuláš (asi kvůli obleku) 😝 a sám přišel s tím, že Ježíšek je malej chlapeček. Takže jsem moc ráda. 🙂

misana
autor
6. lis 2013

doporučuju!!!Moc pěkně nazpíváno!!!! http://www.cdmc.cz/data/img5/4512.jpg

ivajaro
6. lis 2013

@kri Díky ... no my už ted malé (12m) říkám že Ježíšek je malý kluk.... chtěla bych právě předejít tomu "snatovskému" dědkovi 😀