Blbne tu už někdo s Vánocema?

misana
13. zář 2012

Ahojky,blbne už tady někdo s Vánocema,jako já? Jsem magor do Vánoc 😅 A jen se trošku ochladilo,tak už mi tu hoří svíčky a hraje Popelka 😕

misana
autor
26. zář 2013

@ivajaro jasně,každý má svoje oblíbené...poprvé vidím bílý ozdobený a osvícený a vypadá to krásně 😉

misana
autor
26. zář 2013

@benjik cukroví jíme tak týden před štědrým dnem...a na štědrý den řízky,kapr,salát a hrachovka. Rybí polívku dostaneme vždycky trošku od tchýně a tu si dáme kolem poledne jen já s manželem,děcka ji nemají rádi...

benjik
26. zář 2013

@misana ano,neplánovaně plánovaně 😀 Co já vím,co je to za pichláče.Já jsem ráda,že rozeznám jablon od třešně.Jehličnany jsou pro mě moc vysoký level.

misana
autor
26. zář 2013

@benjik tak to gratuluju,hlavně ať je všechno tak, jak má být!!!! Já taky moc nepoznám,jen vím,že borovice má dlouhé jehličí 😉

benjik
26. zář 2013

@misana my máme k obědu polévku s dom.játrovými knedlíčky a s dom. nudlema.Víš,co u nás je největší chut na cukroví do 23.,24.jako když utne a nikdo ho nechce.

misana
autor
26. zář 2013

@benjik právě proto já dřív cukroví nedávám,protože pak už by to taky nikdo nejedl 😒

benjik
26. zář 2013

@misana dík,tak já pak skočím to jehličí změřit 😀

misana
autor
26. zář 2013

zase u nás prší 😠 pustila jsem malé Veselé Vánoce přejí chobotnice a divím se,že jí to baví a dívá se... Myslela jsem,že se budu dívat spíše já 😀

misana
autor
26. zář 2013

@benjik 😀 😀 😀

misana
autor
26. zář 2013

ještě bych potřebovala sehnat nějaké hezké koledy...ale české a co zpívají děti....

benjik
26. zář 2013

@misana já ho také dřív bránila zuby nehty,ale právě že i tak o to 24.nikdo nestál,tak jsme si zavedli ty adventní neděle a to mizí rychlostí blesku

benjik
26. zář 2013

@misana bambiny di Praga myslím něco mají

benjik
26. zář 2013

@misana tady je mlha.My po obědě jedeme spát k babičkám,zítra je vinobranní

benjik
26. zář 2013

Holky,na iletaky je katalog dráčík a orion s platností do konce roku,třeba vám tam padne něco do oka.

blahova_andrea
26. zář 2013

@ivajaro my máme všechno do kupy. Miška je 13.12. 😉 sice už dáváme typy do rodiny, ale sami nic nemáme. vypadá to, že to letos bude tátova ruční práce k obojímu 😀 + zimní botky, oteplovačky apod...to praktický a knížky a hračky dostane od ostatních.

cukroví nepeču, od babiček je toho vždy víc než se dá pojíst, navíc jsem si právě naordinovala dietu, tak se mě to fakt netýká 😀 a stromeček bude asi zase na dětském psacím stole, ale čím ho letos nazdobím ještě netuším 😀

talina
26. zář 2013

jj pár dárků už mám na kupě, seznam komu přání taky i cukroví 😉

ivajaro
26. zář 2013

@blahova_andrea Nela taky k narozeninám dostane převážně věci na zimu, ... bundu už jsme nosili a boty už nosí stále když jdem ven. Hračky a pak nějaký pyžámka budou až k dortu .. No a na Vánoce na ní čeká kočárek 😀
@misana Děkuji, my jsme na něm původně měli barevný stvětýlka ale nevypadalo to tak hezky jako s těma LED 🙂

blahova_andrea
26. zář 2013

@ivajaro přesně tak to vidím taky. to praktický dostane předem, v tomto věku je to jedno a ani nepozná, že je to dárek a nějaké ty hračky a blbinky potom k dortíku a pod stromeček

ivajaro
26. zář 2013

@blahova_andrea Přesně tak! Nebudu jí kupovat zbytečnosti a blbosti k narozeninám, když potřebuje fůru novejch věcí na sebe, tak jsme to udělali takto ... a ty blbůstky dokupujeme postupně, když se nám to líbí 😀 ... náš rozpočet není tak velký aby jsme to mohli nechávat na poslední chvíli 😀

blahova_andrea
26. zář 2013

@ivajaro tak my zas koupíme prostě jen jeden dárek v narozkám a jeden k vánocům. jsme velká rodina a když dostane od každého něco, tak je toho kopec. zas nechci, aby si dárků nevážil a nepoužíval je, nehrál si s nimi. včera jsem jela do města za sestrou a vybrali jsme co dostane od ní - knížečky s krátkýma pohádkama, abychom mohli začít se čtením (u dlouhé nevydrží) a nebo takové ty vzdělávací, co něco učí a dá se v nich něco skládat, lepit apod...takže všechny nápady rozdělím a sama pak koupím to praktické. pomalu se musím začít rozhlížet.. přeci jen zima klepe na dveře.

ivajaro
26. zář 2013

@blahova_andrea To u nás tedy né... Malá toho bude mít hodně 😀 jsou to první narozeniny a "první" vánoce které si může užít tak s mužem chcem aby to bylo co nejkouzelnější pro ní

jenny.kay
26. zář 2013

Tak já už pomalu blbnu taky - resp. mám už částečně i doblbnuto. Starší dcerka je listopadová a mladší bude asi taky, takže řešíme zároveň i narozky. My jsme s manželem zastánci toho, že malé děti těch dárků nepotřebují moc, takže starší dostane kočárek a magnetické rybaření (měsíc předtím k narozkám dřevěnou vkládačku s vláčkem a čísly a knížku říkadel). No, a ta maličká dostane pískacího tučňáka od Lamaze (starší dostala k prvním Vánocům, když jí byl měsíc, pískací pandu a byl to nejlepší dárek) a deku, co jsem jí pletla (to jen tak do počtu, aby měly stejně dárků 🙂 ). Jedna babička dostane hedvábný šátek, druhé jsem koupila nějaké krémy a domluvily jsme se, že letos jen drobnosti. Bráchovi naložím sýry a možná utopence, s manželovými bratry se snad zase domluvíme, že si nebudeme dávat nic. Jen nevím, co koupit dědečkům, s nimi je to složité. No, a manžel si snad řekne, ale asi zase bude chtít trenky a ponožky 😀 S prarodiči se ještě domluvím, aby holkám nekupovaly pokud možno moc hraček, protože toho mají fůru. Spíš asi ocením pro mimino plenky a pro starší botičky na zimu.

blahova_andrea
26. zář 2013

@ivajaro však jo. v každé rodině je to jinak. já jsem třeba z pěti sourozenců a přítel ze čtyř a když se sejdeme a od každé "rodinky" dostane jeden dárek, tak se v tom taky topí a kouzelné to je a my pravda...ušetříme. první narozky jsou jen jedny...pořádně si je užijte!

blahova_andrea
26. zář 2013

@jenny.kay koukám, že máš stejného muže jako já 😀 trenky a ponožky jsou nejlepším dárkem k narozkám, výročím i vánocům 😀

jenny.kay
26. zář 2013

@blahova_andrea No naštěstí pochopil stav rodinných financí, tak oceňuje spíše praktické dárky 😀

blahova_andrea
26. zář 2013

@jenny.kay tak ten můj je oceňoval vždy. v tomto jsme oba stejní, tak je to super.

ivajaro
26. zář 2013

@blahova_andrea Já jsem ze 4 sourozenců, a manžel ze dvou ... jinak Nelka, má 2 babičky 2 prababičky a 1 dědu. A když nevemu v podtaz i další členy rodiny tak se nám ty dárky ani pod stromeček nevejdou ... ale to mě netrápí. Pro nás je to výjmečný a proto chcem aby toho hodně měla od nás jako rodičů 🙂 ....
Nevím, asi jsem divná ale chci aby to bylo takové to pohádkové rozsvícení očí a ohromná kupa dááárku jen a jen pro NI 😀

blahova_andrea
26. zář 2013

@ivajaro nejsi divná. jsi její máma a pokud na to máte nápady, penízky i místo, tak potěšíte ji i sebe a bude to dokonalé. my jsme na tom trošku blbě s penězma a taky už mám nějaké ty zkušenosti, tak to bude letos u nás jiné. ale už pomalu namýšlím dortík a měla bych i pozvánku 😀

ivajaro
26. zář 2013

@blahova_andrea Pozvánku už pro malou mám hotovou 😀 a dortík, nejdřív jsem chtěla velkou jedničku co vypadá jako irafa. Ale poslední dobou Nelku uchvátili berušky, tak necháme udělat nakonec berušku .... No peníze nemáme, potýkáme se na hraně.. ale tím že to kupujem postupně od léta nás to nějak nerujnuje. Taky je jiný nakupovat dárky jednomu dítku, nebo vícem .... já když jsem byla malá tak jsme dostávali vždy po 3-4 dárcích a vždy jeden či dva byli jakože pro potěšení, jinak to byli takové ty praktické .... pamatuju si na poslední Vánoce co jsem bydlela ještě doma. Dostala jsem od mamky koštátko a lopatku na zametání, (plus maličkosti) a od babičky sadu ručníku... byla jsem s toho unešná jak malý děcko a mám to i dnes.... Cítila jsem se totiž strašně dospělá, když jsem to dostala 😀 ....

blahova_andrea
26. zář 2013

@ivajaro a pozvánku sis dělala sama nebo taky někdo pomáhal jako s dortíkem? já totiž všechno dělám sama a nejsem moc šikovná, tak se s tím vždy dost peru.