"Chůva pro děti do zahájení povinné školské docházky"

katfan
6. říj 2013

Ahoj,najde se tady někdo,kdo zkoušku již absolvoval anebo má s ní nějakou zkušenost?Mám jenom pár dní na přípravu a nemám vůbec žádný materiál k otázkám a ani nevím,kde ho najít.Na netu jsem něco málo našla,ale jinak jsem bezradná.

katfan
autor
5. lis 2013

@zzuzinda já už to mám za sebou.bylo to docela v pohodě,hodinu jsem psala test a hodinu a půl mě zkoušeli.když se učíš,tak se to dá

zzuzinda
5. lis 2013

@katfan Tak gratuluju🙂 My máme slíbeno, že poslední den budeme mít opakování a pak další bude test. Máme jen písemný a hned ten den ho vyhodnotí🙂

katfan
autor
5. lis 2013

@zzuzinda takže jenom test?tak to bude pohoda🙂

zzuzinda
5. lis 2013

@katfan Doufám 🙂 Prý ho musíme všechny povinně udělat 🙂

katfan
autor
6. lis 2013

@zzuzinda to uděláte všichni,to se neboj🙂oni vám podle mě pomůžou.ale když chodíš na nějaké semináře a trošku se tomu věnuješ,tak nebudeš mít problém,ono to zas tak náročné není

zzuzinda
6. lis 2013

@katfan Doufám🙂 Musí mít dobré výsledky, aby jim pak EU dala další granty. Ale musím říct, že je to fakt hodně zajímavý ten kurz. A jsme tam i fajt parta. Sedli jsme si🙂 Měla jsem narozky, tak jsem tam vzala bábovku a dětský šampus a byla tam oslava jako bychom se zmatlaly normálním šampusem🙂 A týden na to zase oslava další spolubojovnice a čeká nás další🙂 A plánujeme i hospůdku na oslavu ukončení🙂 S některýma holkama se budeme rády vídat i pak.

katfan
autor
6. lis 2013

@zzuzinda teda,tak to si to teda užíváš🙂a viš co s tím pak budeš dělat?já jsem zatím všude dala inzerát na hlídání večer,tak uvidíme

zzuzinda
6. lis 2013

@katfan Pořádá to přímo hlídací agentura🙂 A já jsem porodní asistentka, takže koketuju s prací v jeslích, kdyby měli místo. Za rok mi končí ročák, tak už vymýšlím, co budu dělat.

katfan
autor
6. lis 2013

@zzuzinda je tak to máš dobrý.práce s dětma je hezká,já s nima taky pracuju a posunulo mě to docela vpřed v myšlení i ve výchově mých dětí.

zzuzinda
6. lis 2013

@katfan Já vždycky chtěla být učitelka ve školce 😉 Docela i uvažuju, že bych to začala dělat na živnosťák. Ne hned, ale časem, až bych získala praxi.

katfan
autor
6. lis 2013

@zzuzinda hele,je lepší pracovat ve školce soukromý než ve státní.je tam míń dětí,můžes je jim opravdu idividuálně věnovat a máš širší spektrum možností.a vyděláš si vic.ve státní je učitelka moc svázaná normama a je tam hrozně dětí.

zzuzinda
6. lis 2013

@katfan Jo,jo, to by se mi líbílo. Ještě bych šla dělat kdyby to vyšlo do dětského centra, tam mají kluby pro malé děti, na dopoledne, je tam míň dětí na učitelku. Náš Adam tam chodil, když ho nevzali do školky. Tak tam mám taky možnost🙂

katfan
autor
6. lis 2013

@zzuzinda práve v takovým centru pracuju,3x v týdnu a je to super,sice ty menší dítka mají složitější adaptaci,ale pak je s nima sranda.

zzuzinda
6. lis 2013

@katfan My tam chodíme na dílničky. Paní učitelka tam pořádá vyrábění čehokoliv - letos jsme dělali draky, razítkovali plátěné pytlíčky, zítra razíme na bambulínky a těšíme se na věnce🙂, stojí to 20,-, děti si vyrábí a pak si hrajou v herničce, takže kdyby to šlo, byla bych už mezi známýma🙂 Jen aby to bylo za nějaký peníz trochu rozumný... 😒

katfan
autor
7. lis 2013

@zzuzinda je tak to zní hezky...většinou dávaj 100,- na hodinu,tak uvdíš,co ti řeknou

zzuzinda
7. lis 2013

@katfan To jo, i u nás, jak dělám ten kurz, dávají chůvě 100,-. TAk uvidíme🙂

katfan
autor
7. lis 2013

@zzuzinda snad ti to vyjde.anebo když máš děti ve školce,tak si dej inzerát na hlídání doma,anebo po večerech,po tom je taky hodně scháňka

zzuzinda
7. lis 2013

@katfan Něco snad najdu. Zatím jsemd oma s Bárou, ta jde do školky od září, Adam do školy, já budu muset do práce, tak uvidím, jak se něco naskytne🙂