Čivava. Na co si dát při koupi pozor?

mirka755
26. lis 2009

ahojky
chtěli bychom si pořídit pejska, jelikož bydlíme v bytě tak malého. Na co si dát při koupi pozor? Hodně čtu, že majitelé píšou že pejsci mají předkus - to asi spíš půjdu o výstavy než o nějaký problém - co myslíte?

georgine
26. lis 2009

čauky miruš já bych spíše řekla že je na můj vkus čiviva spíše pejsek pro bezdětné rodiny.. Podle mého názoru a zkušeností tím jak budí dojem malinkého plyšáčka tak sní děti tak často zacházejí a to nemá moc dobrý základ pro budoucí společný život. Pejsek má v sobě hodně bojácnosti, spíše bych řekla že je ušěkanější a na můj vkus nevyrovnaný.. ale určitě se najde spousta lidí kdtří mi tady v tom budou oponovat..
zkus navštívit stránky na neu-kde jsou rady postřehy chovatelů. Myslím, že by ses tam mnohému dozvěděla. dobrou ruku při výběru mazlíka 😀

mirka755
autor
26. lis 2009

díky 🙂 , zase si říkám že když budou spolu vyrůstat tak to snad bude v pohodě. Většího psa nechceme, takže buď Čivavu nebo Yorkshira - i když bych raději Čivavku

beruska2x
26. lis 2009

mirka - taky rozmyslim mezi temadle dvema a yourksir vyhrava 😉

krtek.93
26. lis 2009

Ahoj! My řřešili stejnej problém - psa do malýho bytu. Jorkšíry fakt nemusim, ani nevim proč, prostě to neni plemeno, který by mě bralo, takže čivavu. A nakonec máme křížence - čivavu s jezevčíkem, je to bestie mrňavá roztomilá, o něco větší než čivava, barvy jezevčíka, ale stavbou těla a hlavy spíš čivava... Ale je děsně tvrdohlavá, já myslela, že jenom po tom jezevčíkovi, ale prej jsou takový i čivavy. Jak něco provede, dostane vynadáno, na zadek... a druhej den to udělá znovu, protože ona se prostě rozhodla, že to dělat bude a basta 😀

mirka755
autor
26. lis 2009

krtek.93: já se také právě víc přikláním k Čivavě, asi proto že mám stejnou povahu 😠 . Yorkshira má známá a je to spíš takový mazlík, kdež to Čivava má ten svůj temperament - přesně jak píšeš 🙂 . Chceme počkat až přejde zima a pak si jí pořídíme, ale už teď koukám na inzeráty a brala bych je všechny - mazlíčky ♥

marhulinka
26. lis 2009

Ahojky ...tak já mám zkušenosti,že čivavy jsou většinou dost vzteklé a uštěkané...ale jsou i výjimky 😉 🙂 Mě se nejvíc líbí dlouhosrsté,ty jsou prostě úžasné!!!
Jinak my máme yorka...je to temperament a tvrdohlavec i velký mazel...má prostě od všeho něco 😉 🙂
Takže on člověk prostě dopředu nikdy nebude vědět,jaký zrovna jejich pejsek bude...je to prostě risk a pak taky hodně záleží i na výchově,ale myslím,že pokud spolu budou prckové vyrůstat,že to bude v pohodě!!!

kulimka
27. lis 2009

Ahoj Mirka, čivavu má švagrová a ta je agresivní na malé děti. Děti její sousedky ji tahaly za uši a tak různě jak si malé děti hrají, nemají ještě cit. No a ona potom když viděla děti tak strašně štěkala a snažila se i kousat, já bych se bála mít ji s malýma dětma. I když můj synovec má labradora, který má respekt z mého syna, protože ho taky párkrát zatahal 😀 Ale zase když ten pes bude od mala s dětmi a ony s ním tak by to mohlo být v poho ona je čivava takový plyšáček 🙂 taky bych ji brala

ygreen
27. lis 2009

bála bych se,aby jí děti třeba nezlomily nohu, nebo pepřivřely do dveří. Já bych ji určitě někdy omylem nakopla, zadupla, nebo někde přivřela 😅 😀 😉 já jsem zvyklá na tohle 😀 http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/ygreen/albu... 😀 😀 o něj nezakopnu

k.ate
27. lis 2009

Já osobně bych k malejm dětem pořídila něco festovnějšího, než je čivava a nebo děti fakt hodně hlídat, aby s ní nevyváděly kraviny, aby z toho psiska potom nevyrostl nerváček, ale vyrovnanej pes...
A k předkusu... Pokud je malej, je to spíš estetickej problém, ale u většího předkusu může mít psisko problémy i s přijimáním potravy a tak...
Každopádně bych si být tebou toho o nich přečetla co nejvíc a i při výběru štěněte bych koukala na to, aby rodiče a nejlíp i rodiče rodičů byli zdraví a povahově vyrovnaní...

jaspina
27. lis 2009

Taky bych se bála, že pro malé děti je to moc choulostivý pes.. A hlavně - většina čivav co jsem viděla, tak byly fakt ostré - prý to hraničí ze strachu. Ale pamatuju si jednu, které jsme se jako děti bály mi - pověsila se vždy každému na nohu a nechtěla pustit. Jako mě pokousal i pudl 😀 Já bych šla do většího psa.. Ale pokud je málo místa, je to problém.. Co třeba čínský naháč? Nebo mops je boží - takový splachovací a festovní - toho děti hned tak nezlomí 😀

mirka755
autor
27. lis 2009

ahoj Všem děkuji za příspěvky, nevím jak pak Ondráš ale Aneta si nedovolí ubližovat zvířatům od rodiny. Ví, že by za to dostala. A to máme v rodině kočky, králíka, psy a morčata. Teď jsem mluvila s paní co má také Čivavku a pořizovali si jí když malé byli 3 roky a prý v pohodě, skamarádili se. Musí se hlídat, aby neubližovali
jaspina: mopsík je krásný, ale ten by neprošel

ygreen
27. lis 2009

mirka: kamarádky mamka má čivavu a je ještě menší než normálně 😀 a má strašnej strach úplně ze všeho. Mě to přijde jako naprd pes, kterýho budeš nosit v mošničce, ani se s ním děti nevyřádí. Jako můj osobní názor je, že jsou ošklivý 😅 Často choděj jen po třech a nohy se jim klepou. V zimě je musíš nosit, apod. Ale co třeba Jack Russel - živý torpédo, ale hodnej, neagresivní a pes pro každou srandu. Nebo ten mops je úžasnej 🙂 Westík, ale je to teriér. A co třeba bišonek - ségra má bišonka Čendu, vychovala ho jako normálního psa, nikoli polštářového čokla, a je to super, veselej, nebojácnej pesan. Je potřeba mít na mysli, že bojácnej pes je často hysterickej a útočnej a i když čivava zrovna nikomu ruku neurve, může hryznout do obličeje.
A ještě mě napadlo, pokud nejde jen o výšku, tak je spousta plemen menších a lehkách psů - malý chrti, apod.
Nebo co takhle nějakého malého oříška 🙂

Každopádně ušetříš na odčervení a jídle 😀 1 tableta na odčervení stojí u nás 60,- a je na 10kilo živý váhy - náš Edík má 60kilo 😀 a sní cca 1 kilo denně 😀