Cizí jazyky - čínština, hindi, apod.

agentkadaisy
28. čer 2013

😀 Ahoj maminky, je tu některá stejně praštěná, jako já, co se ráda učí cizí jazyky a nejlíp nějaké hodně extra? Já se už nějaký ten rok učím čínsky, z toho mám státnice, zkoušela jsem japonštinu a korejštinu na VŠ jako volitelné předměty... a teď jsem se pustila do hindštiny 😀

janiczka_plzen
16. črc 2013

JJ zrovna někoho takového sháním :D. Sice moje jazyky nejsou extra ale hrozně mě baví. Když se můžu domluvit jiným jazykem tak je to neuvěřitelně úžasný pocit. Umím německy, trochu anglicky, pak slovinsky, rusky, ukrajinsky, na VŠ jsem chodila na japonštinu, pár slovíčkům rozumím i francouzsky.

agentkadaisy
autor
16. črc 2013

@janiczka_plzen ukrajinsky taky mluvim,byl to muj druhy obor na VS 🙂 tu ale neberu tak.exoticky kdyz je to slovansky jazyk. Ale je krasna 🙂

janiczka_plzen
17. črc 2013

a kdepak jsi studovala na UK? co byl tvůj první obor? já jsem studovala v Plzni nejdříve na FF Nj a Rj pro komerční praxi a pak ty samé jazyky na PF. Byla jsem pak přes půl roku ve Slovinsku kde jsem se za chvilku naučila i slovinštinu a přišla do styku i s dalšími jihoslovanskými jazyky. Teď už bych měla víceméně bez problému rozumět všem Slovanům a bere mi to dech 🙂.

agentkadaisy
autor
18. črc 2013

@janiczka_plzen mam vystudovanou fildu v Olomouci obory cinstina a ukrajinstina. Na vedlejsi predmety jsem chodila rustinu,polstinu,japonstinu,korejstinu....ale uz toho vetsinu nevim. Ted v tehotenstvi mi nejde se ucit. Ale moc me laka chorvatstina 😀

janiczka_plzen
18. črc 2013

juuu tak to zní supr 🙂. chorvatština je (z toho co jsem šlyšela při různých reportážích v televizi) hodně podobná jako je slovinština. jinak jsem v těhu také nic moc neudělala, nepřečetla a nic se nenaučila... nejde mi se soustředit :D

novynka
18. črc 2013

hooolky, já jsem Mgr. lingvistiky, ale je mi to úplně naprd :D už na základce a střední jsem se učila angličtinu a němčinu, z aj mám maturitu, na VŠ jsem se zamilovala do ruštiny, a v rámci lingvistiky jsme se učili i mrtvé jazyky jako staroslověnštinu, latinu a sanskrt, jo a ještě jsem naháněla kredity esperantem :D :D :D a výsledek? druhým rokem kvůli nedostatku pracovních míst a po studiích žádné praxi pracuju jako převážně noční recepční v hotelu a jsem ráda, když se jakžtakž domluvím anglicky :( řekla bych, že rozumím AJ, NJ a RJ, ale promluvit je pro mě peklem... doufám, že na mateřské během cca 6 let trochu zlepším aspoň tu angličtinu...

novynka
18. črc 2013

ale jinak rozumím vaší touze po cizích jazycích, taky mě to láká, i když teď už na to mám mnohem míň času... úplně nejvíc mě fascinovalo to vědění, jak jsou ty jazyky na světě propletené, jak vznikaly a šířily se, kolikrát se přistihnu, že přemýšlím na jedním slovem, rozebírám si ho až na kořen a zjišťuju jeho vývoj :D jsem ráda za to, co jsem studovala, bavilo mě to, jen je to bohužel prakticky nepoužitelné ;( 🙂

agentkadaisy
autor
18. črc 2013

@novynka tak obecna lingvistika je hodne naprd,no 😀 mne je celkem jedno,co budu po RD delat za praci. Na gymplu jsem chodila uklizet do spitalu a bavilo me to. Ani jsem na VS nechtela😀

janiczka_plzen
19. črc 2013

No ono to praktické využití může přijít ale také nemusí. Mě a mého partnera baví už jen to, že můžeme díky jazykům nakouknout do jiného světa, o kterém bychom jinak nevěděli. Baví nás také rozebírat slovíčka a pátrat po historii vývoje slovíček a tím i historie lidí jako takové. Je to strašně propletené, jak říkáš agentkodaisy 🙂. Ale žádný jazyk jsem se nenaučila ve škole drilem. To bych asi nikdy nedala... na mě platí jen živá praxe :D.

janiczka_plzen
19. črc 2013

@agentkadaisy Chtěla jsem se také zeptat jestli mluvíš i na děti pravidelně nějakým cizím jazykem? Já o tom hodně uvažuju ale nemůžu se rozhodnout který zvolit :D :D.

agentkadaisy
autor
19. črc 2013

@janiczka_plzen Ja sama jsem chtela. Ale nedoslo na to. Neni mi to prirozeny. Malej si pousti casto pohadky v anglictine a opakuje uz dost slov. Bye bye,see you soon! 😀

janinka96
23. bře 2016

Já přemýšlím o online kurzu "čínština vleže". Myslíte, že mi to pomůže, nebo je lepší se s lektorem osobně vidět? Nemám právě moc času, tak se mi tohle zdá jako dobré řešení.. 😕