Cynická substituční kočkodiskuze

len
23. bře 2010

Děti nejsou, tak aspoň to zvířectvo... Občas by je člověk přetrhnul na sto kousků, ale večer s náma stejně spí v posteli 😉

draga
25. bře 2010

musím říct, že míte krásný kočičky ...a vidím, že všude je to stejné, nacpou se kamkoli a ta fotka u stolu (malovani) ta je teda super...čekání na večeři 🙂)

len
autor
25. bře 2010

Ahoj Drago 🙂 Krasavice, teda doufám, že po mém včerejším faux pas jsou to obě kočky 😀

Jitko, chlap je na mourky vysazenej, dost dlouho jsem ho přemlouvala na "ušlechtilou" kočku, když mohl mít mourka z vesnice zadara 😉 Ovšem pak jsem ho vzala na návštěvu šestitýdenních koťat a bylo to 😉
Jinak u nás já říkám - kočička děsně trpí, oni ji trápí, oni ji hladí! To v situaci, když ji vezmu do náručí a hladím, ona spokojeně přede, vůbec se nesnaží zdrhnout, akorát to prokládá zoufalým mnňoukáním typu - pomóc! Holt ženská, neví, co chce 😉

h.jitka
25. bře 2010

Teda, ale když si vzpomenu, jak mě kocur budil, když byl malý tím, že mi olizoval víčka, abych už ty oči otevřela.... 🙂
Drago, krásná smečka. Toužila jsem po zrzavé mourkovi.

len
autor
25. bře 2010

Aduš nás profackovává ťapkou. Před časem jsem ji pozorovala, chlap spal na zádech a ona mu nakráčela na hruď a koukala mu do obličeje z pěticentimetrové vzdálenosti. Pak strašně hlasité - mňááááu! Chlap nic. Kočka rozpačitá, že to nezabralo, tak znovu - mňáááu!!! Furt nic, spal jako poleno. Tak ho začala za hlasitého jekotu normálně fackovat (bez drápků, velice něžně), já se vedle mohla počůrat smíchy, protože i tohle zaspal. Kupodivu ji vůbec nezajímalo, že já bych byla ochotná vstát a něco jí do té misky nandat, ona se jednoduše rozhodla, že dnes ji u snídaně obsluhuje manžel, no a přes to vlak nejede 😉

malovani
25. bře 2010

Holky, koukněte... není moje: http://www.navratdoreality.cz/?p=view&id=3238

malovani
25. bře 2010

Náš kocour s otevřenou tlamičkou koukat nedokáže.

draga
25. bře 2010

len rezavá je naše kočičí dáma a ten černej malej je kocour...te´d už trochu povyrostl...a teda když začnou tak lítaj chlupy 😀

já jsem zase tuhle pozorovala celá vysmátá chlapa (toho mýho) jak se snaží kocoura převychovat...strašně zlobil, lítal měl rapla a manžel že ho jako naplácá (asi za letu nebo nevím jak to myslel) no kocour si z něj normálně dělal legrácky...skončilo to málem kolapsem manžela, protože kocoura samo nechytil navíc se ještě praštil do ruky o futra jak se snažil ho dostat..někdy to je fakticky fuška 😀 😀 😀

len
autor
25. bře 2010

Hm, u nás je to spíš naopak, Aduš je moje první kočka, do té doby jsme měli vždycky psa, takže nějak se občas snažím aplikovat tu psí výchovu... Občas, když někam jdu a nechci, aby šla se mnou (nejvíce potřebuje asistovat třeba na záchodě, to si tam sedne a čučí přímo na vás 😉 ), tak tak nějak automaticky houknu - čekej! nebo zůstaň! A chlap jenom vrtí hlavou - Leničko, tohle je kočka a ne pes! 🙄 😀 Zatímco on je na kočky zvyklej, takže zcela ignoruje to, že sedí na míse a ona ho pozoruje, někdy si s ní při tom dokonce povídá 😕 😀

h.jitka
25. bře 2010

Charlie je taky moje první kočka. Ale s chozením na záchod jsem si zvykla. Ono je to stejně jen ráno, když jdu na záchod dřív, než ho pustím ven nebo mu dám do misky. Takže se ho chce hrozně mazlit, ale je v tom jasný záměr. 🙂

h.jitka
25. bře 2010

Vyvalí se přede mnou na zem. Jedné mojí kamarádce sedává kocur na klíně nebo za krkem, když je ona na záchodě.

len
autor
25. bře 2010

Tak to jsme na tom dobře, když nás jen pozoruje, co 😉

draga
25. bře 2010

ten náš černej pitomec je normálně záchodofil sedne si dozadu na prkýnko při naší jakékoli potřebě, pak když spláchnem tak fascinovaně hledí na ten vodní proud...je to úchylák 😀 😀 Málce to je fuk ta se jen občas přijde otřít o nohy ale jinak jí wc nebere 😎 je to dáma 😀

len
autor
25. bře 2010

Hm, naše dáma ušlechtilá je dáma pouze, když se jí to hodí, třeba před mou mámou, ta je z ní dojatá, že je to vrchol elegance, a odmítá mi uvěřit, že většinu dne prospí v květináči a hlasitě u toho chrápe 😀 Jak to tak tady čtu, začnu být vděčná za to, že se na záchodě opravdu jenom kouká 😉

draga
25. bře 2010

len já nevím proč to ten úchyláček dělá...on je vůbec taková vtěrka...to dáma se chodí mazlit jen když chce a ještě u třetího pohlazení se už ožene tlamou ...ona je i trochu hysterka...jakmile se jí něco nezdá hned ječí jak malý dítě... 😀

alienka24
25. bře 2010

tak to naše Julča má teda slabost pro vanu, neustále v ní sedí, kontroluje počet šamponu a nejvíc jí fascinuje odtok 😕 😅

zirafka105
25. bře 2010

Mne tuhle tenkrat jeste nas kocour dostal, kdyz sel se mnou na zachod a kdyz se spustil proud jiste tekutiny, tak se zacal mlsne olizovat 😀 😀 😀 Vubec nechapu, co to bylo za asociaci 😀

sophie1
26. bře 2010

Ahoj holky, můžu se přidati? Naše mourka Macek je zas úchylnej labužník - zásadně pije ze záchodové mísy - teda když je spláchnuto 😎 - asi jí chutnají ty chemikálie z wc bloků nebo co. V létě pak zas pije jenom z bazénu - takže chlór. Asi to bude takovej malej kočičí narkománek 😅 . Jo holky, když jsme u těch návykovejch látek - máte zkušenosti s tou "kočičí trávou"? 😕

h.jitka
26. bře 2010

ziraf, že by nějaký Pavlovův reflex? 😀

h.jitka
26. bře 2010

Ahoj sophie. S kočičí trávou mám tu zkušenost, že ji vždycky při nejbližší příležitosti zhodil z parapetu, takže jsem se pak na to vykašlala. Teď chodí ven a tam ať si žere, co chce.

len
autor
26. bře 2010

Sophie, ta naše mi tuhle vypila vodu z aromalampy s mateřídouškovým olejem. Ve tři ráno se nám z toho pak přišla poblít do ložnice.
Jinak kočičí trávu máme, je to jediná kytka, kterou Aduš ožírá (a to jsem před jejím příchodem z bytu odstranila cokoliv, co by mohlo bejt potenciálně jedovatý). Jednou jsem byla na týden pryč a H. nezalíval kytky (co je to za kytku, když nevydrží týden bez vody?), takže pak měla kočičí seno a chodila si do něj šustit a žrala ho taky. Teď už má novou trávu, ven nechodí, tak aspoň kousek přírody (drsné) 😀

sophie1
26. bře 2010

Len 😀 , tak do aromalampy mi ještě nevlezla. To jsou trumpety ty kočky. Já právě měla za to, že ta tráva způsobuje u koček euforické "zhulené" stavy - tak to asi nee. My teda máme i psa a pozor, dnes jsem mu objevila první klíště! Hnus! 🙄 Takže večer běžím k vetovi pro tu jejich tinkturu. To to letos začalo dost brzo 😒 ....

draga
26. bře 2010

jo kočky milujou savo...chlor a podobné smrádky...Amálie se z toho může úplně vyjančit....když třeba myju vanu tak chodí jakoby se mrouská, válí sudy úplně hotová 🙂

kočičí trávu jsem teď koupila, že jí zaseju, jinak přes léto dávám normální trávu zvenku do vody ...ale jak si tím čistí žaludek, vždycky blije 😒

draga
26. bře 2010

na euforické zhulené stavy je šanta kočičí 🙂 ale asi taky nefunguje na každou mícu...koupila jsem ve zvířátkovém obchodě takový sprej, postříká se tím nějaká hračka a kočka je pak z toho úplně paf...no ale jak jsem už psala výše u nás právě na zhulený stav funguje chlor...

malovani
26. bře 2010

Sophie1: náš Mates taky pije ze záchodu...

len
autor
26. bře 2010

Já mám pocit, že ta tráva je úplně normální tráva (teda fakt tráva a ne konopí 😀 ), aspoň to tak teda vypadá, no a žrát by to prý měli, aby jim to pomohlo lépe vyzvrátit chlupy z žaludku. Aduš má nějaké suprspešl granule, kde píšou, že by to mělo fungovat i proti těm bezoárům plus čas od času jí dávám přímo protibezoárovou pastu. Jako u ní není problém v tom, že by měla tak dlouhé chlupy, které by jí ucpávaly žaludek. Její problém je v tom, že její majitelka má dlouhé vlasy 🤐 A Aduše je požírá a když je pak nestráví, kaká bobky na niti, které si pak za sebou tahá ze záchoda po bytě a snaží se jich zbavit otíráním prdele o parkety 😝 Má to rozdělený - ho*na na parkety, zvratky na chlupatej kobereček. Miláček náš 😉

draga
26. bře 2010

len tak korálky u nás známe taky 🙂))

sven
26. bře 2010

Ahoj holky, můžu se přidat? Máme doma 4 kočičky (teda venku), klasické číči vesnické, ale jsou to mazlové a miláčci. Zrovna jeden miláček včera odtáthl z kuchyně maso na řízky a jal se ho porcovat 🙂. Zkusím přiložit fotky těch našich zlatíček.

sven
26. bře 2010

a ještě mi to nedá a musím přidat ještě jak leží 🙂

draga
26. bře 2010

sven ahoj myslím, že už jsme se v nějaké kočičí diskuzi potkaly 🙂 máš krásný kousky...a že ty kočky se tak rády narvou do těch hrnců a mističek a květníků a samozřejmě krabic 🙂 naše ještě miluje tašky a kufr 😀

sven
26. bře 2010

jojo, čím menší prostor tím líp 🙂 Ještě jsem našla tuto fotku - nechápu, jak se tam všechny narvaly 🙂 - ale aspoň jim bylo teplo.