Cynická substituční kočkodiskuze

len
23. bře 2010

Děti nejsou, tak aspoň to zvířectvo... Občas by je člověk přetrhnul na sto kousků, ale večer s náma stejně spí v posteli 😉

len
autor
30. bře 2010

A já si říkala, jestli je Aduš normální, když sice na Proveru prská, ale vzápětí mi z téže ruky žere bonbón slisovaný do tvaru tabletky 😀 To vaše zvíře je neskutečný 😀

svatule
31. bře 2010

Ahoj holky, koukám, že řešíte koťata. Já mám zkušenost jednu, nechávali jsme zabřeznout tu kočičku od našich, je to už skoro 12 let, a bylo to v pohodě, nakonec měla 5 kocourků a právě ten Adámek je její syn, toho jsme si nechávali 🙂
Žofinka má letos už 15 let, a naši ji nakonec nenechali vykastrovat, i když už koťata neměla, ale netrpěla tím, spíš naopak 🙂
Navíc poslední 2 roky už nemrouská vůbec, bobek, asi je taky v přechodu 🙂

svatule
31. bře 2010

Holky taky vašim kočkám chutná savo? Mates se po něm může zbláznit, doufám, že mu to nějak neublíží, ale jak vytřu savem, tak se v tom válí hodinu a vytře ještě jednou svým jazykem 🙂

draga
31. bře 2010

svatule jj už jsem to psala 🙂 savo je droga 🙂))

svatule
31. bře 2010

draga 🙂 no já jen doufám, že se mu z toho nic nestane, ještě na škole jsme dělali se savem pokusy na přítomnost chloru a bylo ho tam požehnaně 😀

maja42
31. bře 2010

savem nevytírám, ani ho jinak nepoužívám, ale jak naliju do hajzlu domestos tak chodí kolem jak dvě feťačky 😉 rozhodně jim ale nedovoluju to lízat nebo se v tom nějak žmolit.

len
autor
31. bře 2010

Svatule, nejsem si jistá, jestli Aduš mrouskáním trpí (mně připadá, že jo, vetka tvrdí, že ten "epileptickej" záchvat jí vůbec nevadí), každopádně my tím trpíme fest, když nám to předvádí ve dvě ráno na peřině 😉 Takže po koťatech ji kastrace nemine 😒 Se Savem zatím do kontaktu nepřišla, ale vzhledem k tomu, jak vyzuňkla olej z aromalampy...

len
autor
31. bře 2010

Jo a ještě - včera jsme Aduš zvážili a za týden nabrala 15 deka 🤐 Tak od října má pořád +-3,2 kila a včera najednou 3,35 😕 Tam stála na tý váze a tvářila se, že není nic samozřejmějšího než mimořádně bojkotovat jídlo a nabrat tolik, co nezvládla v době svého největšího růstu...

svatule
31. bře 2010

Tak u nás to bylo tak, že žofka nikdy nebyla mazlící kočka, a tak když mrouskala, bylo to jediné období, kdy byla přítulná 🙂 takže nám to až tak nevadilo...veterinář nám říkal, že tím netrpí a je fakt, že vypadala, že si to spíš užívá, kdo ví...
Každopádně teď, čím je starší je i přítulnější a asi 2 roky nemrouská.
No a u našich kocourů spíš řešíme, aby něco shodili, teda hlavně mates, dostávají jenom granule, jinak nic, ale váha se mu točí+- kolem těch 9 kg, ´míň už asi mít nebude 🙂

len
autor
31. bře 2010

Hm, u Aduše je to opravdu záchvat - plácne sebou kamkoliv, svíjí se tam jak v křečích a vydává u toho neskutečný zvuky 😒 Jsem poprvý viděla kočku štěkat, popř. vrkat jak holub. Nebo k tobě přijde, zatne do tebe zuby a drápy a ten záchvat prožívá takhle 🤐 A jak si jinak jenom hraje, tohle umí opravdu bolet. Tohle opakuje mnohokrát za den a trvalo jí to víc jak týden, pak deset dní pokoj a všecko znovu. Takže když mrouskání zopakovala třikrát, zašla jsem si za vetkou a nechala předepstat tu Proveru. S tou to přečkáme do podzima, pak koťátka a kastrace. Jsem zase četla, že tyhle hormonální bouře, pokud není pravidelně březí, ji celkově vyčerpávají a může pak být náchylná třeba na cysty nebo rakovinu těchhle orgánů. To si člověk moc nevybere 😒 Každopádně sobecky připouštím, že pro mě je taky sakra důležitý, abych se v noci vyspala 😀

svatule
31. bře 2010

Tak to je jasné, že pokud to probíhá až tak, tak to je pro všechny zúčastněné problém 🙂 ono asi záleží i na povaze a plemeni kočky, žofka je perská kočka, velká dáma, takže ta to takhle nikdy neprožívala, trošku mňoukala, ale v pohodě, jako kdyby asi vrkala, nebo štěkala, tak by taky musela na kastraci 🙂
Jinak mi trochu přijde, že každý veterinář říká něco jiného, tak to si asi člověk fakt nevybere, co je pravda, že kastrovaná zvířata jsou taková klidnější a určitě jim to nevadí, naopak

svatule
31. bře 2010

S koťátkama budete mít veselo, my jezdíme koukat ke známým, od kterých máme kocoury na koťata pravidelně, mmch kdybys potřebovala kocurka, taky mají jednoho nakrývače, ale taky jsou daleko-Klimkovice, to vyjde nastejno s ostravou 🙂

len
autor
31. bře 2010

Jo, Klimkovice, tam jsou ty lázně na léčbu neplodnosti, co? Já najdu nějakýho fešáka v Praze či okolí 🙂

draga
31. bře 2010

já když jsme prvně viděla našeho *kocoura* se mrouskat (to jsem ještě byla malá a bydleli jsme na vesnici krátce, maminka dostala koťátka.. prý kocourky...oba pak porodily 🙂)) tak jsme si mysleli, že je s ním amen, že je v posledním tažení...teprve pár informací od sousedů nás uklidnilo 😀 ....jo a vrkání máme doma na denním pořádku vrká Ginga i Málka... 😀

draga
31. bře 2010

len to asi není problém sehnat kocoura, ne?

len
autor
31. bře 2010

Já nevím, zatím jsem to ani moc nezkoušela 😀 Bych ráda papírovýho, co bere i nepapírovou kočku, oni mají nějaký regulace, či co 😉

Jinak chlap taky s nadšením vykládá o Mackovi, takovým extrémně rvavým kocourovi, co sice ve rvačkách přišel o oko, ale doma byl mazlivý 🙂 A jednou z něj vylezlo, kolik Macek porodil koťat 😀

svatule
8. dub 2010

Ahojky holky, tak co dělají vaše zvířátka 😉
My jsme byli na Velikonoce u sestry, kocoury nám hlídali tchánovci, je to vždy boj, hlavně s Matesem, nemá rád společnost jiných lidí, než nás, ale zvládl to a rodiče taky 🙂
Chtěla jsem se zeptat, dáváte pastu maltsoft, popř. něco na bezoáry? My ano, ale stejně Ronda docela často zvrací právě bezoár, tak nevíme, čím to je...

len
autor
9. dub 2010

Já tu mám Bezopet, čas od času jí to napatlám na ťapky. Ale bezoáry snad nemá, její zásadní problém je, že občas žere moje vlasy a pak kaká hovínka na provázku a lítá s nima po bytě a my ji honíme s nůžkama a snažíme se to odstřihnout a utřít jí prdel, nežli to sama začne utírat o parkety. Fakt sranda, obzvlášť v pět ráno. Ten Bezopet by snad měl pomoct, jen kdybych na něj nezapomínala a nebyl tak drahý.

draga
9. dub 2010

svatule moje kočičí dáma Amálie má na kočku krátkosrstou docela dlouhý chlupy a sem tam vrhne...já jí nic nedávám, žere trávu a pak to vyjde...teď jsem našla diskuzi, kde se právě tímhle zaobírali a hodně majitelů píše, že kočkám pěstují šáchor nebo trávu a prý to na bezoáry zabírá nejlíp 😉 tak půjdu šáchor asi koupit do zahradnictví/květinářství a nějak ho budu množit 🙂 protože obě kočky jsou schopný spásat trávu jak ovce...zasadila jsem si na velikonoce obilíčko ve stejný den jako sousedka ta ho měla snad půl metru vysoký a my jen takový okousaný šlahounky 😎

len
autor
9. dub 2010

Aduše se taky cpe trávou. A asi dvakrát po tom blila, ale chlupy žádný, a to se teda čistí půl dne.

draga
9. dub 2010

len asi je Aduše spořádaná kočka a ta přece nebude blinkat 🙂))

len
autor
9. dub 2010

Jo, děsně spořádaná, její nejnovější zálibou je přerovnávání knih v knihovně - pouze v noci, když si myslí, že tvrdě spíme. V knihovnách vedle našich postelí. Děsnej rambajz, knížky lítaj ven a když ji odtamtud chce člověk vyšťourat, zapresuje se co nejvíc dozadu, aby ji člověk vytáhnul společně s dalšíma pěti knihama. Ráno to u nás v ložnici vypadá jak po bitvě, fakt spořádaná kočka 😀

draga
9. dub 2010

že ty kočky tak rády někam lezou a něco šťouraj....náš mladej je zase přeborník v kradení ponožek...a že jim pak dá sakra zabrat...nechápu co na nich má, kdyby kradl nošený smradlavý 🙂 ale on si loví z koše vypraný 😀

len
autor
9. dub 2010

Hm, Aduš krade gumičky do vlasů. Ve velkým. Když je nějaká vytahaná, tak jí ji věnuju, už jich má asi deset, ale to nestačí, prostě každá nová ukradená je lepší 😉 Zdokonalila se, protože ví, že když je někde otevřenej batoh, dost často je v něm nějaká ta gumička (tahám je všude), takže každou chvíli ji člověk vidí zapasovanou přední půlkou těla v batohu, jak hledá, no a často pak vyleze vítězoslavně s gumičkou v zubech. Bohužel tuhle revizi batohů provádí i návštěvám. Tuhle jsem si koupila balíček s dvanácti svázanejma gumičkama, no to byl úlovek, sotva to pobrala, ale táhla si to po podlaze... Taky s nima umí solidně střílet (rozhodně líp než já), vánoční stromek ji nezajímal, ale jakmile na něj vystřelila gumičku, byla by ho povalila, jen aby ji dostala zpátky.
Výhodu tohoto jednání jsem poznala teprve nedávno, když mi spadla černá gumička na tmavej koberec a já ji ne a ne najít. Přišla Adéla a měla ji během zlomku sekundy 😀 A já potvora ji jen zneužila a hned jsem jí ji sebrala 😝

draga
9. dub 2010

len 🙂) to je legrační úplně jí vidím jak vrtá v tom batohu a čumí jí jen prdelka 🙂)
gumičky má Amálie ráda taky ale ty obyčejný gumový, hrozně je žvejká fuj pak jsou celý ztrouchnivělý 😀 😀

len
autor
9. dub 2010

Tak ty se u nás moc nevyskytujou, ale často "svazuju" pytlíky s potravinama takovou tou plastovou věcičkou vyztuženou drátkama - bývá s tím zavázanej třeba balenej chleba, tak si je schovávám. Taky oblíbená hračka. Prostě cokoliv, co má tu "správnou velikost." Teď ji hlídali naši a tam objevila rozinky, honila si je po odlaze. Máma je pak sebrala a dala na hromádku a táta šel kolem a říká - hele, rozinky, asi vypadly z toho mazance - a snědl je. Máma pak - no, až na to, že je teď Adélka honila půl dne po podlaze 😀

svatule
9. dub 2010

Ahojky holky, tak trávu jim taky jenou za čas nasadím, tu pastu žerou, tak snad to je jenom přechodný jev, on má právě taky hustou a relativně dlouhou srst...
Koukám, že řešíte hračky, u našich to je rozdělené, mates má pěnové míčky, nosí si je v tlamce, skáče po nich, no sranda a ronda je úchylný na cokoli s peřím-mám takový pocit, že by ulovil i ptáčka, kdyby mohl
A o zvědavosti koček se ani nezmiňuju, to je snad každá, cokoli je nového, nebo nově přestaveno v bytě, nutno prozkoumat 😀
S těma rozinkama je to dobrá historka, však co, nic jim nebylo 🙂

len
autor
9. dub 2010

No v domku mých rodičů rozhodně ne, s maminčinou posedlostí v uklízení se tam dá doslova jíst i z podlahy a Adunka své hygieně věnuje času dostatek 😀

sven
22. dub 2010

Přikládám fotečky z dnešní siesty 🙂
1. fotečka s kvízem - "najdi kočku" 🙂

svatule
22. dub 2010

sven, krásní kočičáci, docela jim to závidím, tu siestu 😎