Digiscrapbook

pirlenka
27. říj 2007

Ahoj,

jsou tu nějaké maminky, těhulky, snažilky, které zajímá Digiscrapbook a věnují se mu nebo se mu věnovat chtějí?

Možná tu taková diskuze existuje, nicméně jsem jí nenašla, takže zakládám novou 😉
Na slovenském MK dvě takové diskuze jsou, první je pro začátečníky s mnoha super odkazy na programy, návody, tipy, triky..., druhá už je rozjetá diskuse "scrapařek" 😀 😀

Budu ráda, když se někdo objeví, abychom si mohli předávat zkušenosti, zajímavé odkazy a čerpat inspiraci. Sama teprve začínám, takže i díky tomu zakládám tuto diskuzi 😉

A tady jsou slíbené linky na diskuzi na slovenském koníkovi:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

bukos
7. pro 2007

Ahoj, můžeš rovnou kliknout na objednat celou galerii-přidá se do "košíku" a tam pak změníš počet kusů a kvalitu a druh papíru...Pavla

rosanela
7. pro 2007

Holky, poraďte, prosííím!
Když chci ten kalendář teď vytisknout na A3, to ho musím já sama upravit na potřebné rozlišení (dělala jsem vše zatím do A4) nebo si s tím v tiskárně poradí sami?? Děkuji moc za radu. Nějak v tom tápu...

eleanor911
7. pro 2007

ahojky🙂

rosanela koukala jsem na tvůj kalendářík a je moc pěkný 🙂 myslím,že když chceš A3,tak už to musíš zadat předtím než to začneš dělat 😕 páč jinak by to bylo asi blbě roztažené,aspoň si to teda myslím,snad ještě někdo poradí 😉

smoulinda
7. pro 2007

Rosanela a děláš ten kalendář v Gimpu nebo Photucosinevímco? 😝 😀

smoulinda
7. pro 2007

Pokud ho děláš v Gimpu, tak si hned na začátku před tvořením musím dát Soubor, Nový, velikost A4 a pak na to dávat vrstvy. Je to 2480x3508 pixelů a je to přesná A4

michlas
7. pro 2007

Ahojky erika moc díky za radu.Zkusím to hned zítra dnes už není moc času.Doufám,že se taky dopracuju k těm kalendářům mějte se 😉

rosanela
7. pro 2007

Kalendář dělám v GIMPu. Už mám jeden vytištěný v A4, i jsem si ho takhle předpřipravila do A4 2480X3508, ale teď bych ho ještě chtěla vytisknout na A3 a nevím, jestli to bude dostačující..Nevíte??
Smoulindo, přesně jak popisuješ, jsem dělala tu A4, ale teď potřebuji tu A3..

erika153
7. pro 2007

rosanela a va akom rozliseni si robila?ak v 300 tak by to malo byt dobre alebo skus si jeden kalendat naskusku roztiahnut do A3 a zblizka si pozri ako to vyzera. ja si radsej robim vsetky kalendare v A3 takze ak by som raz chcela v A4vytlacit tak uz na tom mozem byt len lepsie! 😉 michlas nemas za co 😵 😵

rosanela
8. pro 2007

Ahoj Erika,
děkuji za radu. Dělala jsem to v 300. A včera večer jsem to ještě měnila na A3 - celý obrázek do 3508x4960. Tak uvidím, jak to dopadne..

majka07
8. pro 2007

bukos moc díky 😉

barbarkaaa
8. pro 2007

Ahojky,
zdravím do klubu. Našla jsemtuhle diskuzi na slovenským modrým komíkovi, tak jsem si říkala, že tady asi pozadu nebudem, A ono joooo, Závisláka ze mě udělala Iven, ona mi napsala odkaz na Baby -café a už v tom lítam. Do te doby jsem jenom montovala fotky z fotek, něco je v albu. ted s objevem kitu je nových milon možností, tak mě snad přijmete do klubu :o)))))

smoulinda
8. pro 2007

Barbarko no jasně, vítej v klubu závislaček 😀 😀 😀

barbarkaaa
8. pro 2007

Dík, Zrovna ted jsemdohustila do alba zbylé 4 stránky . do dvojky. Zítra to objednám, jen jsem nevykoukala co za volbu je správná poro kalendář, zadám půviodně kalendář, ale pak ta další volba, neb autonatomatocky je nastavená A3 to nechci (teda a ž bude líp, ted hodne počítáme) je tam něco A4 připravený, fakt nevím. Nevíte někdo. Chci v neděli zadat objednávku, kdyby se ještě někdo ohlásil, že chce taky a v pondělí to zapatím, at do dojde do vánoc,

barbarkaaa
8. pro 2007

Smoulinda... skoukávám alba postupně, máš krásnej kalendář, nádhernej čáp, ty srdíčka a uchvátil mě rámeček v prosinci.Tož budu pátrat, snad na to někde narazím :o))))))

majka07
8. pro 2007

barbarkaaa super fotečky, Maruška jako andělíček fakt moc pěkný, Jsi šikulka 😉

Tak dneska budu objednávat, tak jsem zvědavá jak to dopadne, jelikož jsem zjistila, že do vánoc je 14 dní a já musím ještě něco poslat pryč tak tedy nejvyšší čas 😀

szedivka
8. pro 2007

Přeji krásný večer, konečně jsem sehnala Photoshop a jdu do toho 😎 Prosím vás myslíte že se ještě někde dají sehnat podklady pro kalendář na rok 2007?

majka07
8. pro 2007

Ahoj Szedi, snad na rok 2008 ne?

Holky, mám dotaz, chtěla jsem objednat kalendář, ale pustilo mě to jen jeden a druhý mi nechce vzít, že už kalendář mám zaplněný ☹ přece nebudu objednávat po jednom 😖

szedivka
8. pro 2007

AhojMajky, no na rok 2008 budu potřebovat taky, ale chtěla bych tak nějak udělat i 2007, nebudu dělat kalendář jako takovej, ale chtěla bych tak zpracovat to vzpomínkový album 😝 Jo a vůbec mi nejdou stáhnout žádný kity, vždycky mě to háže z jednoho odkazu na druhej a jsem z toho jelen 😕

majka07
8. pro 2007

szedi aha, no to nevím.

Tak to je fakt na palici, mám dva různý kalendáře, ale nemůžu je objednat najednou, musím po jednom, páč stejný kalendář jde třeba 5 kusů, ale když jsou jiný tak každá objednávka je zvlášť, už jsem si to prostudovala a naštvalo mě to, no tak jdu objednavat na dvakrát 😀

bukos
8. pro 2007

Majko....zkus si v košíku změnit počet....mě to šlo normálně, objednávala jsem od každého 6kusů...

szedivka
8. pro 2007

Tak už jsem se prokousala stažením kitu, ono to půjde, jak se znám tak musím postupovat metodou pokus-omyl. Aspoň to pak budu umět dobře 😀

majka07
8. pro 2007

bukos to jde, ale já mám dva druhy kalendáře, moje mamka má dva měsíce jiný a rodiče Jirky taky, no a to nejde objednat najednou 😒

szedi určo 😉

majka07
8. pro 2007

holky chcete pobavit...tak jsem to odeslala a hnedka u první objednávky jsem zblbla symboly, specif. jsem napsala do konst. a tak tam jsou jen 4 čísla, chjo, jestli se to vrátí tak se to pěkně protáhne. Napsala jsem jim tam co se stalo, kdyby náhodou to došlo tak aby věděli 🙄 🙄 🙄 tedy to je zase den 😒

szedivka
8. pro 2007

Můžete mi poradit kde sehnat kity vyloženě dětský? Jako zvířátka a tak? Nikde nemůžu najít nic pěknýho a co se mi trochu líbí tak nejde stáhnout 😠

barbarkaaa
9. pro 2007

Já mám 3 druhy kalendáře, ale nevykoumala jsem zda to jde dohromady či zvláš't nějak mám v těch písmenkách hokej. Ale on mi nejde, ani druhé cokoliv, Pfky, ani samostatné listy které mám jako vsadku mezi psané měsíce do kroniky. Podle mě je hrozně nepraktický zadávat 5 příkazů do banky a jim se to poštovný na 5 zásilek takjy prodraží, v jedne by to bylo Ok a navíc nedosáhnu na bonus, dohromady by to dalo :o((((((

barbarkaaa
9. pro 2007

Tak mi z printu odpověděli i o víkendu už vím, tak pro radu systém je tak nastaven, v principu chceme minimalizovat druhy zakázek, ale mám pro vás radu

jeden kalendář můžete objednat jako FOTO A4(A3),
druhý jako kalendář A4, A3
a třetí jako album A4)
dokonce čtvrtý a pátý můžte uložit do PDF(13stran) objednat jako Letáky(A4) a pátý jako Archový tisk

Akorát ted mám okno v čem jsem to ukládala do PDF, protoře mám 3 kaledáře 1 listy do kroniky s měsícema, budu to nechat vázat, co jsem napsala za rok a prokládat to barevnýma měsícema, aby to bylo rozlyšený a byly tam fotky marušky jak v te době vypadala. A ještě PFky

majka07
10. pro 2007

ahojky

barbarkaaa prosím tě a kam jsi psala? Na e-mail? Já jim psala dotaz a ještě neodpověděli 😒

erika153
10. pro 2007

majka ani mne neodpovedali a to mam zaplatene uz od tretieho 😖

ilci
10. pro 2007

hmmm, tak po 14dnech kalendar z 24print dosel, ale na poste uz maji zavreno
jsem straaasne zvedava na kvalitu tisku 😀

pár vánočních a zimních
http://christmasaroundtheworldkit.blogspot.com/
http://www.scrappicnic.blogspot.com/
http://kimbsdesigns.blogspot.com/2007/12/christ...

majka07
10. pro 2007

Eri, no tak to mám fakt radost, páč to určitě nestihnu poslat vánoční pozdrav a PF 😒