Digiscrapbook

pirlenka
27. říj 2007

Ahoj,

jsou tu nějaké maminky, těhulky, snažilky, které zajímá Digiscrapbook a věnují se mu nebo se mu věnovat chtějí?

Možná tu taková diskuze existuje, nicméně jsem jí nenašla, takže zakládám novou 😉
Na slovenském MK dvě takové diskuze jsou, první je pro začátečníky s mnoha super odkazy na programy, návody, tipy, triky..., druhá už je rozjetá diskuse "scrapařek" 😀 😀

Budu ráda, když se někdo objeví, abychom si mohli předávat zkušenosti, zajímavé odkazy a čerpat inspiraci. Sama teprve začínám, takže i díky tomu zakládám tuto diskuzi 😉

A tady jsou slíbené linky na diskuzi na slovenském koníkovi:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

smoulinda
31. říj 2007

Makalko tak mi to pojď vysvětlit 😀
Pro ostatní, tohle je návod pro trubky jako jsem já, jak si rozbalit kit 😀

makalka
31. říj 2007

Jak naložit se staženým KITem z netu?

1) Otevřeš si průzkumníka
2) Najdeš si ten zazipovaný stažený kit (ale nebudeš ho otevírat!)
3) V druhé půlce průzkumníka (vlevo vpravo - to je fuk!) si vytvoříš a pak otevřeš soubor, kam budeš chtít zkopírovat ten "odzipovaný kit"

smoulinda
31. říj 2007

Fajn, to bych měla...

makalka
31. říj 2007

4) pak si jen "označíš" (ne otevřeš) ten zazipovaný kit
5) pomocí klávesy ALT + F9 zaktivuješ odzipování, objeví se Ti tabulka s vyznačením cesty a místa, kam bude odzipovaný soubor uložen

makalka
31. říj 2007

6) dáš OK a provede se zkopírování a odzipování

Je dobré si Kity kopírovat do jednotlivých souborů. Odzipováním KITu dojde "obrazně řečeno" k rozložení všech jeho součástek, které se pak budou používat při tvorbě našich dílek. Takže pokud budou KITy kopírovány do jednoho souboru vznikne guláš.

makalka
31. říj 2007

No a to je vše. Pak už se začíná pracovat s Photoshopem, nebo GIMPem ...

smoulinda
31. říj 2007

Hm, tak a je to v čudu. Takže prosím tě ještě jednou. Otevřela jsem si průzkumník. Vlevo mám seznam jako Tento počítač, Místní disk D, C apod. Otevřela jsem si plochu, protože tam mám ty kity otevřený... A teď nechápu jak si mám otevřít novou složku a zkopírovat to tam, protože mně to vůbec nejde 😅 😅

makalka
31. říj 2007

Ty máš Kity na ploše?

makalka
31. říj 2007

A pak jak píše Pir to chce zkoušet a zkoušet ...
No já si dám vždycky Soubor, Otevřít, Nový a tam vyberu ze šablon - např. A4.
Tím se mi vytvoří základní obrázek o rozměrech A4 - je tam i napsáno, kolik je to pixelů (případně milimetrů nebo jiné jednotky.) To je potřeba vedět, protože potom podle toho upravujete velikost těch jednolivých "součástek".
Takže potom už jenom dáš Soubor, Otevřít jako vrstvu no a najdeš si ten svůj rozzipovaný kit, ze kterého použiješ třeba pozadí nebo cokoliv jiného. Velikost těch jednotlivých součástek upravuješ přes Vrstva - změnit velikost vrstvy. Pozadí nastavíš velké jako ten obrázek - tzn. velikost A4, ty jednotlivé části dle potřeby. Pozor, velikost neměnit přes Obrázek - změnit velikost obrázku - to by se změnil celý obrázek!
Tak toť vše ze základu, jak vůbec na kit...teď už to zkoušet, hrát si atd.

smoulinda
31. říj 2007

Ne ne, mám je v Tento počítač, Místní disk D, Moje plocha a tam to mám uložený...

makalka
31. říj 2007

Vlevo máš ty KITy, fajn. Takže si v pravé části průzkumníka musíš založit novou složku. Zvol, kde ji chceš mít - disk C, D ... pak klávesou F7 vytvoříš nový soubor, který si pojmenuj třeba KITY

smoulinda
31. říj 2007

Mak tak teď přišel Tom a říká mi, že to mám úplně nějak blbě. Prý nic zazipovanýho nemám, mám to tady daný jako fotky. Bože můj, já to snad nikdy nepochopím ☹

makalka
31. říj 2007

to je špatně, ten Kit si musíš stáhnout, ne uložit jako obrázek! Tak ať ti Tom pomůže 😉

smoulinda
31. říj 2007

Makalko tak mě teď protlemil a řekl mi, jestli si z něj dělám prdel nebo co 😀 Prej mám stáhlej vždycky jeden obrázek a ne žádnej soubor, takže vlastně nemám co odzipovat 😝

makalka
31. říj 2007

Śmouli, tak to je dobrý, přišel ti pomocník 😉 😀

smoulinda
31. říj 2007

Makalko pouštím ti sem Toma, tak mu to prosím tě vysvětli, protože já tomu fakt nerozumím 😖 Díky 😉

smoulinda
31. říj 2007

Ahoj
prosím Tě zaprvý mě napiš nějakej odkaz nebo stránku odkud si Jana může stáhnout ten (zabalený) soubor, který pak může rozbalit. Jana má stáhlý jen samostatný obrázky

makalka
31. říj 2007

Ahoj Tome, jistě to zvládneš levou zadní. Hlavně udělej Janě nějaký přehledný adresář kam si to potom bude ukládat. Ať v tom nemá guláš 😉

smoulinda
31. říj 2007

No Janička už to taky chápe moc děkuje

makalka
31. říj 2007

Tak super, Tome díky za pomoc! A Šmouli, ať se daří 😉

smoulinda
31. říj 2007

Makalko 3x Hurá 😀 😀 😀 Už to chápu. Moooc díky 😀

makalka
31. říj 2007

Jani, tak super. Hlavně že jsme to zvládly a teď šup a trápit se do Photoshopu 😀

smoulinda
31. říj 2007

jj, něco postahuju a jdu na to 😉

eleanor911
31. říj 2007

pirlenko jsem na tom podobně,teď už se snažím napřed udělat povinnosti a pak jdu teprve tvořit,jinak bych za chvíli ani to mý dítě nenašla 😅 😀 😀 koukám,že taky tvoříš kalendář,moc pěkné 🙂

smoulinda hlavně,že se podařilo 😀 🙂 já to poprvé udělala stejně jako ty,ale pak podle návodů jsme to pochopila 🙂

pirlenka
autor
31. říj 2007

😀 😀 😀 😀 😀 😀 Tak koukám, že jsme měli začít tím, jak si vůbec kit stáhnout do PC 😀 😀 😀 😀 😀 Ale super, Makalka dojkonce splnila domácí úkol - teď ještě Smoulik 😵 😵 😵

pirlenka
autor
31. říj 2007

Smouli, tleskááááááááááááááááááám!!!! 😵 😵 😵 😵 😵

smoulinda
31. říj 2007

Pir dííííííííííííííííííííky 😀 😀 😀 😀 😀 Už to naprosto chápu, přijde mi to docela jednoduchý, teď mi akorát stačí aby mě u PC nechala šéfka o něco dýl a můžu čarovat 😀

pirlenka
autor
31. říj 2007

Holky, jinak tip na firmu, jde si vaše věcičky můžete vytisknout - http://www.24print.cz/. Poštovné zdarma, počáteční bonus 50 káčé a A4 za 10 káčé!!! Takže když si uděláte nějaké pěkné scrapy třeba na A4 nebo na A5, vyjde to lépe, než samotné vyvolání a ještě tam můžete frknout víc fotek. Holky z Baby café, kde je o digiscrapbooku diskuze, si to velmi pochvalují.

pirlenka
autor
31. říj 2007

Já ti to říkala... 😀 😀 😀 Ale díky patří hodně Makelce, tak to s tebou (a modrookým Tomíkem 😵) dotáhla do úspěšného konce...
Jinak doporučuji natahat si co nejvíce těch kitů, protože může vzít jednu věc z toho, další zase z jiného. Pošlu ti nějaké dětské, co mám - taky budou zazipované ju, ale to už znáš 😉 🙂