Digiscrapbook

pirlenka
27. říj 2007

Ahoj,

jsou tu nějaké maminky, těhulky, snažilky, které zajímá Digiscrapbook a věnují se mu nebo se mu věnovat chtějí?

Možná tu taková diskuze existuje, nicméně jsem jí nenašla, takže zakládám novou 😉
Na slovenském MK dvě takové diskuze jsou, první je pro začátečníky s mnoha super odkazy na programy, návody, tipy, triky..., druhá už je rozjetá diskuse "scrapařek" 😀 😀

Budu ráda, když se někdo objeví, abychom si mohli předávat zkušenosti, zajímavé odkazy a čerpat inspiraci. Sama teprve začínám, takže i díky tomu zakládám tuto diskuzi 😉

A tady jsou slíbené linky na diskuzi na slovenském koníkovi:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

bukos
10. pro 2007

Teď jsem četla že na vánoce musíte mít objednávku zaplacenou do 15.12....tak si pospěšte.... 😉

majka07
10. pro 2007

Bukos díky za info, to naštěstí mám 😀

makalka
11. pro 2007

Ahoj holky. Mám prosbu. Věci k tisku posíláte do 24Print ve formátu jpg? Nebo potřebují formát psd? Já myslím, že je to zbytečný. Díky za info 😉

majka07
11. pro 2007

Makal, já to ukládala ve photoshopu jako jpg a stejně mi to udělalo psd, normálně jsem to tam poslala, neupravovala jsem to. Oni ale mají napsané, že berou oba typy ne, tedy tuším, že to tam měli 😉

makalka
11. pro 2007

Ahoj Majko, díky za info. Já ještě četla Baby cafe a tam píší že stačí odeslat v jpg. Soubory psd jsou strašně veliké. Jsem zvědavá jak dlouho bude trvat než se fotogalerie načte.

majka07
11. pro 2007

Makal jj jsou veliké, ale já už neměla sílu to předělávat, No načetlo se to celkem rychle, tedy chvilku to trvalo, ale myslela jsem, že to bude horší 😉

bukos
11. pro 2007

Ahoj, tak denska mě přišel vyreklamovaný kalendář a je super!!! 🙂
Mám objednanou další dodáku-už se těšim..

majka07
11. pro 2007

bukos tak to jsi mě potěšila 🙂

ilci
11. pro 2007

taky už koukám na kalendář a nemám k němu výhrady 😀

majka07
11. pro 2007

ilči už taky dorazil...jé já už chcu taky

ilci
11. pro 2007

no jo, ale taky jsem čekala 14dní 😀
asi jak zajížděli ten nový stroj, dostali skluz

erika153
12. pro 2007

dosiel mi kalendar baby... orezane kraje trosku, samozrejme to vidno ☹ farby trosku ine ako na kompe ale celkovy vzhlad pekny. miesto objednanej a zaplatenej A3 mi dosla A4. uz som im pisala reklamaciu nech mi vratia prachy.. ja osobne cez 24 print uz nikdy viac nic nechcem.

majka07
12. pro 2007

tak to jsem fakt zvědavá, už se nemůžu dočkat až to dorazí 😉

pirlenka
autor
12. pro 2007

Eriko, to víš, mají to fakt levné, tak se s tím musí počítat 😕 Zjišťovala jsem si cenu vytištění a svázání jinde a pod 300 to nešlo...já jsem za ty prachy celkem spokojená, i barvy (hlavně fotek) se povedly 😉 🙂

majka07
12. pro 2007

pir to je fakt, nejlevněji jsem to našla za 350 kč a když se dělá více kalendářů tak tedy to by se pěkně prodražilo. No doufám, že budu taky spokojená

carlisse
12. pro 2007

Holky tak už mě to taky dostalo😀 Dělám ve photoshopu, zatím jen jednoduché plácní kitů na sebe. Chtěla jsem se zeptat - nemáte některá stejnou zkušenost jako já? Když chci začít psát text, stačí že kliknu na textovou ikonu, tak se mi photoshop zašlehne a neudělám už ani prd...

majka07
12. pro 2007

carlisse taky dělám ve Photoshopu, jde mi text v pohodě, kliknu na ikonku, pak do obrázku, trošku udělám takový rámeček a píšu, jen si to musím vždycky zvětšit, páč bych jinak na to potřebovala lupu 😀 , ale to bylo na začátku, ale ještě se stejně v tom hrabu 😒

carlisse
12. pro 2007

majko díky, tak je to mým pc...🙂 Snad to někdy půjde. Jinak jsem se ještě chtěla zeptat, jestli náhodou neumíš psaní textu na nerovnou plochu (vím, že to dělal mužík, udělal šikmou čáru tužkou a pak na ní napsal nápis a čáru odstranil - on je takovej ten nevysvětlovací typ bez trpělivosti, tak zkouším šěstí u vás😀)

rosanela
12. pro 2007

Ahoj Carlisse,
vítám Tě také mezi "závisláky" Digiscrapbooku. To je pohlcovač času, co?
My se známe ještě z květného srazíku z Prahy, kde jsme byly s Terkou z Manětína. Pamatuješ si na mě? Nakonec máme také holčičku, Terezku♥, je to naše sluníčko. A jinak jsem na diskusi Plzeň. Také k vám na diskusi srpen někdy nakouknu..

Mé první dílko v Digiscrapbooku mám v albíku. Na první pokus to není špatné, ne? Já dělám v Gimpu. A ještě mi prozraď, jak děláš ten text do oblouku? To je pěkné..

Zatím. Měj se.

majka07
12. pro 2007

ohýbací text to ještě nevím, jen ho třeba naklonit šikmo, ale na oblouk jsem se ještě nedívala a nevím 😒

majka07
12. pro 2007

ale líbí se mi to jak máš napsané to Adélka 😉

barbarkaaa
12. pro 2007

čauky, Maruška měla ted dva dny horečky, tak mám okýnko, na tamto mi odepsal chlap emailem, neb to bylo u víkendu a jinak jsem se nazbytek poptala po Skype, tam jsem se vždy odpovědi dočkala za chvilku, asi zaleží, kolik lidí tam zrovna píše,ZN: nezavěšujte jste v pořadí. Mám v albu rychovku ze včera.

carlisse
12. pro 2007

Růženko ahoj, samozřejmě si pamatuju🙂 Gratuluju k Terezce🙂 Je krásná. Já jsem ten ohnutý text nedělala, ten kalendář dělal manžel a protože není "vysvětlovač", tak i když on to umí, tak já ne a ptám se vás🙂

barbarkaaa
14. pro 2007

CERLISE, RÁDA BYCH PORADILA, ALE MÁM phoshop omlovám se za caps lock zaklepla mi ho Maruška, už to nebudu přepisovat. Ale někde ba Baby cafe v navodech bylo jak dát písmenka do kruhu, ale Photoshopu, ted honem nevím co máš, třeba tudy vede cestička.

barbarkaaa
14. pro 2007

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten... snad ti to pomuže, pokud más PS s těma čárama to bude fungovat asi na stejném principu

rosanela
14. pro 2007

Ahoj, tak už jde konečně koník!!

Ilci, díky Ti za tipy na vánoční freebies. Už jdu tvořit.. A co ostatní, už máte Pf? Pochlubte se..

carlisse
15. pro 2007

PF mám, ale moc se mi nezdá, asi ještě předělám
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

rosanela
15. pro 2007

Ahoj Carlisse,
pěkná Pf. Fotku máte asi z vítání, co?
My se musíme ještě nafotit, koupila jsem nám všem čepice Santa a bude focení..a pak tvorba Pf.
Prozraď mi ještě, to PF 2008 si vytvářela ručně - v písmu či už si měla nějaký scrab?

carlisse
15. pro 2007

ros stáhla jsem si písmo, už si nejsem jistá od koho přesně, snad petja24, bylo to ale určitě z baby-kafé