Digiscrapbook

pirlenka
27. říj 2007

Ahoj,

jsou tu nějaké maminky, těhulky, snažilky, které zajímá Digiscrapbook a věnují se mu nebo se mu věnovat chtějí?

Možná tu taková diskuze existuje, nicméně jsem jí nenašla, takže zakládám novou 😉
Na slovenském MK dvě takové diskuze jsou, první je pro začátečníky s mnoha super odkazy na programy, návody, tipy, triky..., druhá už je rozjetá diskuse "scrapařek" 😀 😀

Budu ráda, když se někdo objeví, abychom si mohli předávat zkušenosti, zajímavé odkazy a čerpat inspiraci. Sama teprve začínám, takže i díky tomu zakládám tuto diskuzi 😉

A tady jsou slíbené linky na diskuzi na slovenském koníkovi:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

swetlus
22. lis 2007

ahoj, nevim jestli tim nekomu pomuzu ale zjistila jsem ze cestina k photoshop 7 bez problemu funguje i v PS 8...to jen tak kdyby nekdo shanel cestinu k 8, ktera jako takova zatim asi neexistuje 😉

pirlenka
autor
22. lis 2007

Makalko 😉 🙂

makalka
22. lis 2007

Pir, vždyť by jsi psala pořád to stejné dokola. Na to nemůžeš mít čas. Ten raději věnuj tvůrčí práci 😉 😀
Já mám dotazů spoustu, ale já mám ten Photoshop a Ty děláš v Gimpu 😒 Mořím se s tím a nejde mi to. Takže musím pro radu 😀

ambret
22. lis 2007

Ahojky všem. Na tento prográmek jsem narazila nedávno a vůbec se v tom neorijentuju, jsem asi úplně hloupá, ale mě v tom nic nejde, chjo, to asi bude se mnou práce

pirlenka
autor
22. lis 2007

Makalko, ale ono je to podobné 😉 🙂

janulas
22. lis 2007

Ahojte,
tak já na tom zacala taky ujízdet, nase dvojcata mají dva mesíce, tak není moc casu, ale neco mám v albíku, a delám v Gimpu. 😉

makalka
22. lis 2007

Pir, ale třeba "zkulatit" fotku mi nefunguje podle návodu na Gimp 😒

ppetta
22. lis 2007

AHOJ SWETLI DOUFÁM ŽE SEM PŘÍJDEŠ.NO JÁ TO JAKO TEORETICKY CHÁPU UMÍM NASTAVIT VELIKOST BUDOUCÍHO OBRÁZKU KITY STAŽENÝ ROZZIPOVANÝ MÁM TAKY AKORÁT TAM TŘEBA DÁM TU FOTKU JEŠTĚ JAKŽ TAKŽ UPRAVÍM VELIKOST FOTKY V MM ALE CO DÁL KDYŽ CHCI DÁT DALŠÍ VRSTVU TAK MI TO NEJDE NEBO JDE HODNĚ BLBĚ SEKÁ SE MI PC.ALE SPÍŠ TO BUDE RUKAMA.DÁVÁ SE NĚKDE NĚCO JAKO SLOUČIT VRSTVY ABY SE DALA DÁT DALŠÍ NEBO JAK?JÁ JSEM CHTĚLA UDĚLAT PŘÁNÍ K VÁNOCŮM ALE ASI BUDU MÍT SMŮLU ŘÍKALA JSEM SI NA KALENDÁŘ NEMÁŠ ASPOŇ TO PŘÁNÍ ALE PRD.NEJDE TO NEJDE.HEJBAT PAK S VRSTVAMA UMÍM ALE TAK NĚJAK MI TO NEJDE.TEORETICKY TO CHÁPU ALE PRAXE JE NAPRD.UMÍM ROZEBRAT XCF NĚKOHO JINÝHO NA VRSTVY A TY SI ULOŽIT TAKY ALE SVŮJ SVRAB NEUMÍM NEUMÍM NEUMÍM 😠 MÁM STAŽENÝ PĚKNÝ POZADÍ NA PŘÁNÍ DO TOHO I RÁMEČEK NA FOTKU,KDYBY SE MI TO NÁHODOU NEPOVEDLO NEMOHLA BYSTE MI TO NĚKTERÁ UDĚLAT KDYŽ VÁM TO POŠLU JAKO XCF?JÁ UŽ NEVÍM JAK.ÁCH JO.

ppetta
22. lis 2007

JO JINAK JDEME KOUPAT A KRMIT MRKVI TAKZE TADY TED CHVILI NEBUDU NO SPIS VETSI CHVILI.

swetlus
22. lis 2007

Peti, ja na tebe muzu asi jen teoreticky pac ja delam ve photoshopu a tam je par veci asi jinak 😒 ale principialne je to stejny. To ze se ti seka pc bude asi neresitelny (pokud nehodlate dokupovat), pac budete mit nejspis malo RAM pameti. Je to vsechno obrovska grafika a zere to hrozne moc pameti. Takze bud prikoupit pamet, nebo novej pc 😅 😀

vrstvy neslucujes, furt s tim vsim pracujes jako s vrstvama, akorat az to budes chtit jako hotove ulozit tak si to ulozis jako JPG a to uz ti ulozi bez vrstev, tudiz uz s tim pak zas ale nemuzes pracovat. Nejlepsi je mit to ulozeny i v tom xcf (to je asi pro gimp ze?). Ve photos. vrstvy pridavam tak ze tam bud pretahnu to co tam chci dat (foto, ramecek apod.) a nebo mam panel s vrstvama a tam je volba "nova". tak neco takoveho musi byt i v gimpu...to by ti asi vic poradila Pir. Ja nevim co ti vic napsat, musis mi priblizit vic, kde konkretne se zaseknes 😒

pirlenka
autor
22. lis 2007

Makalko, hmmm, holt jinej program 😝

Ppetti, přesně jak píše Swetluska - neslučuješ nic, až když to máš úplně hotové, tak to uložíš jako JPG (pak už s tím nemůžeš pracovat).
Jinak postup je takový, že si otevřeš Gimp a dáš Nový a vybereš velikost obrázku - např. A4. No a potom jdeš do Souboru - Otevřít jako vrstvu - a takhle si postupně naotvíráš jednotlivé vrstvy (pozadí, rámečky, fotky...atd.) a pak už si s tím hraješ 😉 Změna velikosti jednotlivých vrstev (elementů) děláš přes Vrstva - Změnit velikost vrsty.

Tak to zkus a kdyžtak zase napiš, co Ti nejde. Jooo a k tomu sekání PC - ono je to celkem náročné na paměť - když si dám vytvoři novou A4, tak mi to píše, že to sežere 64 MB 😠

ppetta
22. lis 2007

😎 já nevím kde je problém,takže nejdřív tam natahat na sebe všechny vrstvy co chci a pak to dávat dokupy?já to teoreticky chápu ale...asi jsem lempl
není mi dobře zamotala se mi strašně hlava při tom koupání tak jdu na ulici aspon neco umim prepinat programy hehe

pirlenka
autor
22. lis 2007

Ppetti, to záleží na Tobě...já si je někdy otevřu a pak už s tím jenom pracuju a někdy si je otevírám postupně - že si dám pozadí, potom rámeček, fotku a potom otevírám další doplňky - něco se hodí, něco ne, tak to zase smáznu.

fairy
22. lis 2007

Ahoj holky, chtela sjme Vas poprosit o radu, prave jsem ziskala Photoshop Element 5.0. No buhuzel je program anglicky a ja vubec nevim kde mam zacit a co delat. Mate nikdo jednoduchy navod k tomuto programu? Strasne bych se v tom naucila pracovat protoze fotky ktere tvorite jsou fakt uzasne.Tak moc dekuji.

swetlus
22. lis 2007

Fairy, ja pouzivam odkazy na baby-cafe, akorat si pokud neumis anglicky musis vzit k ruce slovnik (nebo www.slovnik.cz). A nebo si stahni cestinu jestli nekde najdes (zkus pohledat na slunecnice.cz)

smoulinda
22. lis 2007
fairy
22. lis 2007

Ahoj Svetlus anglicky sice umim ale vubec mi ten program neprijde jednoduchy, podivam se na baby-cafe. No potrebovala bych aby u me nikdo sedel a vysvetlil. ☹

smoulinda
22. lis 2007

Fairy moc ráda bych ti pomohla, ale tvořím v Gimpu, takže to je na prd a swetluška zase někde trajdá 😀 😀 😀

makalka
22. lis 2007

Šmouli Ty jsi prostě úžasná. To je přesně to, co jsem potřebovala 😵

swetlus
22. lis 2007

Svetluska netrajda, Svetluska tvori 😀 😀 Vy svrabarky byste mohly nejlip chapat jake to je kdyz se zazerete do prace 😀 😀

Fairy, to vis ze bych taky radsi sedela u tebe a vysvetlovala primo, nebo kdyby naopak nekdo sedel u me...ale jaksi to asi nepujde...jeee a ted koukam ze ty jsi navic nekde v cizine...ze bych jela na dovcu? 😀
Zkus fakt mrknout na to baby-cafe, akorat ty volby si holt musis prekladat (takze kdyz oni maji napsano ze das Obraz-Prizpusobeni tak ty proste das Image-Adjustment...) ale jinak fakt jed pocitve krucek po krucku podle tech navodu, maji to tam holky sikovny fakt hezky popsany, zaznaceny atd. Kdyz budu neco vedet poradim, tak se klidne ptej.

swetlus
23. lis 2007

Dobre ranko 😉
Smouli, to samotne telicko Matesaka jsem udelala magnetickym lasem (nevim jestli je v Gimpu taky neco takoveho) ale proste jakymkoliv nastrojem pro vyber, nejlepe volny vyber proste objedes toho clovicka pekne dokola, pak si to vlozim do obrazku (samozrejme je to samostatna vrstva) a pripadne nedostatky ugumuju. Na to si to zvetsim a pekne peclive pomalu gumujes to co je tam navic. Samozrejme je to nejlepsi tam kde jsou hrany ostre, coz jsem se divala vy mate docela dobre nafocene fotecky takze to kde konci Katrinka a zacina okoli je dobre rozpoznatelne. No vsak si zkus s tim pohrat a uvidis 😉

bastet
23. lis 2007

Moc díky za kity, ale ten it dinosaurus nejde stáhnout.Podařilo se vám to?Dík

fairy
23. lis 2007

No ja bydlim v Londyne tak by jsi si mohla udelat maly predvanocni vylet 🙂 Ja nemam vubec trpelivost a jak mi neco hnedka nejde tak to je se mnou konec. ale jdu to teda studovat a pak se budu ptat. moc dekuji holky.

barnovi
23. lis 2007

krasny den,dekuji za rady,uz jsem to pochopila a mam jednu fotku udelanou 🙂
jen mam problem s vlozenim popisku

eleanor911
23. lis 2007

ahojky po dlouhé době nakukuji a vidím,že už nás tu je víc 🙂

bastet,mě jde stáhnout normálně,když klikneš na download tak se ti objeví ten kit a pdo tím máš podtržené ICI tak na to klikneš a už se ti objeví tabulka na stahování...

bastet
23. lis 2007

Eleonor, jiné kity jsem stáhla normálně, ale tenhle dinosauří mě odkaz zavede pouze na diskuzi a download nenaskočí.

bastet
23. lis 2007

Beru zpět, mám ho !!!!!! Díky 😀 😀 😀

eleanor911
23. lis 2007

tak to je dobře 😉

ilci
23. lis 2007

...jen tak na okraj (možná už to tu proběhlo): vím, že většina z Vás teprve začíná, ale pokud kdekoliv uveřejníte svoje LO, je pravidlem (a slušností) psát k tomu kredit. Někteří autoři to mají i v pravidlech ve free kitech, které stahujete
Prostě něco za něco 😉