Digiscrapbook

pirlenka
27. říj 2007

Ahoj,

jsou tu nějaké maminky, těhulky, snažilky, které zajímá Digiscrapbook a věnují se mu nebo se mu věnovat chtějí?

Možná tu taková diskuze existuje, nicméně jsem jí nenašla, takže zakládám novou 😉
Na slovenském MK dvě takové diskuze jsou, první je pro začátečníky s mnoha super odkazy na programy, návody, tipy, triky..., druhá už je rozjetá diskuse "scrapařek" 😀 😀

Budu ráda, když se někdo objeví, abychom si mohli předávat zkušenosti, zajímavé odkazy a čerpat inspiraci. Sama teprve začínám, takže i díky tomu zakládám tuto diskuzi 😉

A tady jsou slíbené linky na diskuzi na slovenském koníkovi:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

pirlenka
autor
11. lis 2007

Bu_bu, pidula - kalendáře mám jako šablony stažené z netu - jak po měsících, tak na celý rok 2008. Pošlete mi do IP vaše e-mailovky a pošlu vám je 😉

pirlenka
autor
11. lis 2007

Lucijo, sponky atd. taky umazávám 😉 🙂

pidula
11. lis 2007

bu-bu můžu na tebe technickou otázku... máš to moc hezký,tak se chci zeptat,to jsi měla už takhle hotovej kit nebo sis to poskládala? A dělá se nejdřív to pozadí a pak se do toho vkládá ta fotka,že? to bych chápala,ale jak se pak udělá,aby přes tu potku bylo kus tý první vrstvy,to je nějaký to převrstvení nebo jak se tomu říká? 😅

bu_bu
11. lis 2007

Pir, poslala jsem ti svůj mail, díky 🙂

lenycka
11. lis 2007

Ahoj holky, tak se začítám do návodů a jsem z toho jelen hned na začátku. Mám stažený první jednoduchý kit o třech listech a mám stažený Gimp a teď nevím, jak začít... Otevřu Gimp a dám si tam první podklad, na to fotku (jak?) a druhou vrstvu? Někde jsem totiž ten úplně prvotní postup buď přehlídla nebo vůbec nenašla ☹ ☹ ☹
PROSIM, PROSIM O RADU, SMUTNĚ KOUKÁM ☹

kajule
11. lis 2007

Zdravím, tak jsem si sem konečně stáhla GIMP a jsem zvědavá jestli něco vytvořím...kdyžtak přijdu pro radu. 😉 😀 😀

kajule
12. lis 2007

No tak se mi to přeci jenom povedlo...no povedlo, je to ještě takový nešikovný, ale na to, že jsem si to asi před hodinkou nainstalovala, jsem čekala, že mi to bude trvat dýl. 😀 Dala jsem ho do alba, tak se můžete mrknout. 😉 😀 Doufám, že teď už se budu jenom zlepšovat a ty příští pokusy budou lepší a lepší. 🙂

bihan
12. lis 2007

Pirlenka, len taká maličká technická poznámočka aj pre ostatné babule 😉
Ak máte odkaz na nejaký kalendára alebo kit, hoďte to radšej do fóra, nech si to každá babena stiahne zo stránky toho ktorého dizajnéra (a prípadne sa pekne poďakuje za jeho prácu 😉). Každá dizajnérka rada vidí, koľko ľudí si jej prácu stiahnlo a toto posielanie cez mail je trošku proti etike 😉

Myschka, PS ti to, tak ako hovorí Pirlenka, pokojne ako jpg uloží, len ťa upozorní na to, že ti to tie vrstvy zlúči dokopy a už s nimi nebudeš môcť pracovať... Daj si pozor na to, aby si súbor mala uložený v nejakom formáte, kde sa k vrstvám môžeš znovu vrátiť a ak chceš obrázok vložiť do albumu, tak si ho exportuj a ulož osobitne 😉

pirlenka
autor
12. lis 2007

Lenycka, taky je návod pro úplné začátky 😉

http://digiscrap.baby-cafe.cz/gimp/

Kajule, šikula.

Bihan, souhlasím. Ale vzhledem k tomu, že je tady hodně úplných začátečnic, které bojují (doslova) s programem, kity a vším okolo, tak se jim to snažím ulehčit aspoň zasláním toho předpřipraveného kalendáře. Až se do toho více dostanou, tak si jistě budou rády a často stahovat samy věci do scrabpooku a možná i psát děkovné poznámky (které já píšu pravidelně, ale bohužel tomu tak u každého, protože rozdíl v počtu stažení a počtu poznámek bývá propastný).

pirlenka
autor
12. lis 2007

A když jsme u těch technických poznámeček 😉, tak v případě uveřejnění výtvoru kamkoliv na net by měl autor napsat kredit - tzn. rozepsat, odkud čerpal pozadí, elementy atd. na své dílko.

bihan
12. lis 2007

Pirlenka, mne to zase ako veľká pomoc nepríde 😅 Ak niekto nevie stiahnúť kit alebo pripravený kalendár, asi ťažko sa niekam so scrapbookom pohne.. nehovoriac o tom, že na kalendár tých stránok treba 12 a zase treba odniekiaľ stiahnúť "materiále", takže ja osobne radšej vysvetlím, ako na to, než posielam mailom 😉 Iná vec sú freebíčka, ktoré už, napr. nie sú dostupné 😉

pirlenka
autor
12. lis 2007

Tobě možná ne, ale věřím, že aspoň někdo to ocenil.

swetlus
12. lis 2007

JA to teda ocenuji. urcite je pro me jednodussi kdyz mi to co chci prijde pekne az pod nos 😉

bihan
12. lis 2007

záleží na tom, kde to zverejňuješ, MK nie je špecializovaný na scrapbook.. a v ostatných galériách bez označenia kreditov príspevky mažú, prípadne rovno zakážu prístup na danú stránku 😉

pirlenka
autor
12. lis 2007

V tom bych si opět dovolila nesouhlasit, ale nebudu to rozebírat - je to věc názoru.
Ale ač jsem nechtěla, chci ještě reagovat na to rozesílání věcí e-mailem. Prezentuješ to tu, jakobych posílala všechny stažené věci hromadně e-mailem. Kity jsem poslala snad jeden nebo dva a to proto, že už jsem ho na netu nenašla. A důvod pro posílání kalendářů jsem už napsala, za tím si stojím.
Toť vše.

janinac
12. lis 2007

Bihan já si rozhodně nebudu nic stahovat pokud tomu nebudu rozumět. Takže je pro mě lepší, že si od někoho nechám něco poslat a budu si s tím hrát a až to pořádně pochopím, tak si začnu stahovat sama, ale někde začít prostě musím.
A Gimp mi přijde už takhle dost složitej, takže jsem ráda, že je tu někdo -třeba zrovna Pirlenka - která mi pomůže.

A když jsme u toho, jak mám u pozadí, kde je třeba rámeček a přes rámeček třeba list, sponka..prostě cokoliv, tam dát svůj obrázek tak, aby ta sponka byla vidět???

pirlenka
autor
12. lis 2007

Tato diskuze vznikla proto, aby (jakýmkoliv) způsobem pomohla začátečnicím v jejich pokusech. Určitě nemá a neměla za účel dělat ze mě hvězdu, jedničku, samaritánku (hezké slovo, Bihan). Jsem ráda, když vidím, jaké dělají holky pokroky, včetně mě - protože, jak jsi správně napsala, nedělám digiscrapbook moc dlouho. Kdo mě zná, ví, že se nemám potřebu povyšovat - že to všechno dělám proto, že jsem prostě taková. Ráda pomůžu, poradím - a nečekám, že za to mě tu bude někdo vyvyšovat. Kvůli tomu to fakt nedělám.
Nedělám toho žádnou aféru, proč taky. Za tvé technické poznámky jsem ráda, jen jsem, jak už to v diskzuzích bývá, měla potřebu se vyjádřit.

bu_bu
12. lis 2007

pidula - přečetla jsem si to až teď 🙂 děkuji za pochvalu, skládala jsem to sama. Jo, nejdřív jsem dala pozadí, na to fotku a pak ty rámečky (u té podzimní) u té druhé nejdřív 2 rámečky, pak fotku a no to třetí rámeček a zbytek.
No a že to je přes tu fotku (asi myslíš rámeček, nebo ty srdíčka, to se dává všechno zvlášť, tak jak se mi to stáhlo). No já nevím přesně jak to vysvětlit 😅 Snad jsi to trošku pochopila 😅

romana27
12. lis 2007

Pir je úžasná a myslím, že né každý, kdo si sám "vypotí" krásný kalendář, je ochotný ho nezjištně posílat dál.

Sama sem zatím úplně v začátcích, mám jen stažený program, bo není čas 🙂, ale jsem moc ráda, že to tady pirlenka založila a myslím, že ostatní taky. Pokud je čas, tak věřím, že většina holek se kochá fotkama svých miláčků a takhle se s nimi dají udělat parádní kousky, nebýt pirlenky, ani nevím, co a kde a jak 🙂.

bihan
12. lis 2007

Tak nech nie som len za potvoru 😉
Myslím, že to tu ešte nebolo (ak áno, tak sa osopravedlňujem 😅)
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten...

Janina, je to po česky, tak snáď to až taký problém nebude 😉 a k tej tvojej otázočke - ide o to, ako máš usporiadané vrstvy.. ak chceš napríkad foto a na foto chceš "položiť" sponku, alebo čokoľvek iné, musí byť vrstva so sponkou nad vrstvou s foto... vrstvy posúvaš tak, že len držíš ľavé myšítko a posúvať vrstu vyššie (príp nižšie)... ako keď presúvaš objekty napr. na ploche 😉

janinac
12. lis 2007

Pir: Jasně...prostě pokud s tím někdo nebojuje (třeba jako já 😀) a nebo nemá jak druhým poradit, tak ať sem prostě nechodí 🙂

Bubu ty jo, nechápu 😀 to jsem celá já...já mám staženej kit a v něm je rámeček a přes ten rámeček je sponka...ale když dám další vrstvu fotku a tu fotku dám do rámečku, tak je kus té sponky schovanej a nevím jak to udělat aby byl vidět.

pirlenka
autor
12. lis 2007

Jani 😵
Ten rámeček a sponku máš zvlášť nebo je to jeden element ("součástka") v kuse???

jita2
12. lis 2007

pirlenka,
díky za super odkaz Gimp pro začátečníky, já jsem z toho docela jelen, párkrát jsem se na to dívala, no zatím jsem zkoušela vyřezat něco z jedné fotky a přenýst to do druhé, tak mám co studovat 😉

janinac
12. lis 2007

leni je to v kuse.

janinac
12. lis 2007

bihan ten kalendář je super... díky 😵

pirlenka
autor
12. lis 2007

Jito 😉 🙂 Však ono to půjde 😉 Když jsem začínala já, tak jsem si nahodila Gimp a zkoušela...no samozřejmě bez úspěchu. Ale na baby-café jsou fakt super návody, jak člověk pochopí začátek, tak pak už to jde "samo" 😉

bu_bu
12. lis 2007

No samo, že musím taky poděkovat za tuhle diskuzi. Bez ní bych vůbec nepřišla na to jak se to dělá. Jen jsem to viděla u holek v albech a tiše záviděla jak se to vůbec dá udělat.
Až teda teď v sobotu jsem na to přišla 😀 Takže všem přítomným díky za rady.

Jani a dala jsi první toku a pak ten rámeček?

janinac
12. lis 2007

bihan ale jakto že jsou ty stránky v kalendáři černý???

janinac
12. lis 2007

Bubu to mě nanapadlo 😀 dala jsem pozadí a pak na to tu fotku...

bu_bu
12. lis 2007

Aha 😀