Digiscrapbook

pirlenka
27. říj 2007

Ahoj,

jsou tu nějaké maminky, těhulky, snažilky, které zajímá Digiscrapbook a věnují se mu nebo se mu věnovat chtějí?

Možná tu taková diskuze existuje, nicméně jsem jí nenašla, takže zakládám novou 😉
Na slovenském MK dvě takové diskuze jsou, první je pro začátečníky s mnoha super odkazy na programy, návody, tipy, triky..., druhá už je rozjetá diskuse "scrapařek" 😀 😀

Budu ráda, když se někdo objeví, abychom si mohli předávat zkušenosti, zajímavé odkazy a čerpat inspiraci. Sama teprve začínám, takže i díky tomu zakládám tuto diskuzi 😉

A tady jsou slíbené linky na diskuzi na slovenském koníkovi:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

pirlenka
autor
24. lis 2007

Ilci, krása 😉 🙂

rosanela
24. lis 2007

Ahoj holky,
také jsem propadla digiscrapbook. Je to tedy šílený pohlcovač času, ale výsledek určitě stojí za to..
Potřebovala bych ještě poradit - jsem na začátku: nejde mi tam vložit text a také jsem se potom chtěla zeptat na kalendář - to ho sami vytváříte - mám na mysli ty číslice a měsíce nebo máte nějaké pozadí již s hotovými měsíci?
Díky moc za pomoc a digiscrapbook zdar!!

swetlus
24. lis 2007
rosanela
24. lis 2007

Swetlus, díky moc za ten tip na kalendář..už mám hotový jeden měsíc..super. 😉
A nevíš, jak na to, když tam chci napsat něco svého? Pořád se s tím nějak peru ☹

swetlus
24. lis 2007

Ros, nevim v cem to delas. ja delam s photoshopem, takze jestli delas v Gimpu tak ti neporadim. Kazdopadne tam musi byt neco jako nastroj na psani textu, zkus to pohledat, nebo mrkni na navody holek na baby-cafe. maji to krasne a prehledne udelane 😉

bielanevesta
25. lis 2007

No konečne sme sa k tomu dokopali robiť kalendáriky ale hups...otvoríme to a furt to píše že sa vyskytla chyba a gimp zavre...skúšali sem to snáď milión krát 😠

pirlenka
autor
25. lis 2007

Ani, tak jedině odinstalovat a potom ho znovu instalovat. Plus případně tu GTK knihovnu, je ke stažení na stejné stránce jako Gimp.

bielanevesta
25. lis 2007

Leni díky manžel to spraví hneď ako príde 🙂 Juchuuu ja sa už tak teším na také pekné kalendáriky ako máte vy 🙂 🙂 🙂

pirlenka
autor
25. lis 2007

Nic jiného mě nenapadá, taky mi to po první instalaci padalo...jo a bacha, je to žrout paměti - ne program jako takový, ale rozdělaná díla, případně kity, které je třeba si k práci stáhnout, abys měla z čeho robit 😀 😀

bielanevesta
25. lis 2007

Díky díky 😵 Naty bude dnes asi hodná tak možno sa k tomu dostanem 🙂

erika153
28. lis 2007

ahoj babenky, aj mna chytil digiscrap a sice chodim na slovensku diskusiu, ale teraz som nasla aj tuto, tak by som sa chcela trosku pochvalit aj mojou tvorbou... a sice vyrobila som prve freebie tak ak by sa niekomu pacilo, je tam zimne aj ornamentove zimne http://www.mimibazar.cz/scrapbook.php?id=700618 a ornamentove http://www.mimibazar.cz/scrapbook.php?id=700614 nemam svoj blog tak som to riesila takto.. ahojte 😵 😵 dufam, ze sa bude niekomu pacit 😉

erika153
28. lis 2007
rosanela
28. lis 2007

Hezký večer,
Eriko, moc pěkné freebie..je vidět, že už si pokročilá 🙂 Jak dlouho už se tomu věnuješ?
Já jsem právě také dokončila můj první kalendář, můžete mrknout do albíku. Na první pokus to není špatné, ne?
Ještě jsem se vás chtěla zeptat na TISK. Dívala jsem se na tu firmu 24print, jak tu doporučovala tuším Pirlenka. Chtěla bych ten kalendář nechat udělat do čtverce A4 a pak A3. Máte s tím někdo zkušenost? A jaké rozlišení bylo potřeba pro A3, aby to bylo kvalitní?
Moc díky za pomoc a přeji moře pěkných freebies♥

parybka
29. lis 2007

ahoj holky, potřebovala bych poradit, jak ve photoshopu uděláte z barevné fotky sepii. Jde to nějak i z čb fotky?

majka07
30. lis 2007

ahoj holky, už jste tady některá z Vás využily tu službu 24print? Zajímalo by mě, zda jste s ní spokojený 😉

pirlenka
autor
30. lis 2007

Maji, já tam zrovna včera poslala na zkoušku jeden kalendář, tak pak poreferuji. No možná ještě dřív, Groowy od nás si taky nechala dělat. Jinak holky na baby-café jsou vesměs spokojené 😉

majka07
30. lis 2007

pir, ráda bych právě znala spokojenost aj tady odsud 😉 Jů už se těším, chtěla bych tam poslat taky kalendáře a ještě pár drobností 😉

rosanela
30. lis 2007

Ahoj Majko, také jsem tam ve středu večer posílala 1 kalendář A4, tak pak poreferuji. Čekám také, jaké to bude, než tam pošlu další objednávku na A3.
Zatím ale nemám žádnou zprávu.

majka07
30. lis 2007

ros díky, jak dlouho jim to trvá, než to pošlou? Jen abych byla v obraze a hlavně to pak poslala a ne těsně před vánoci 😀

rosanela
30. lis 2007

Majko, dám ti vědět, až mi to pošlou.
Posílala jsem to ve středu večer a dnes večer mi to stále hlásí "Připraveno k tisku". Tak dost dobře nechápu, jak to myslí s tou hláškou: do 24h vytištění zakázky???

majka07
30. lis 2007

😕 tak to taky nechápu 😒

lenycka
1. pro 2007

Holky a nechávala jste některá vyvolávat fotky třeba ve formátu 10x15 nebo o něco větší? Nezdeformuje se mi to nějak? Asi si musím formát nastavit hned na začátku, nebo? Jaký? Díky moc za rady.
Tak trochu to zkouším, pár kousků mám, až budu mít víc času, hodím se je do alba..

lebedka
1. pro 2007

Holčiny já vás obdivuji 😵 Zkoušela jsem to, všechno potřebné jsem stáhla, ale nestíhá nám počítač a navíc mi to vůůůůbec nejde 😢 😢 Na tohle asi nemám buňky 😒 docela jsem se těšila, že něco vytvořím a ono prd 😀 😀 No alespoň se budu kochat vašimi výtvory, jsou krásné 😉

ilci
2. pro 2007

lenycka - formát samozřejmě nastavit hned na začátku
já dělám některá LO ve tvaru obdélníka právě proto, že si to nechávám dělat jako fotky 10x15

jinak vánoční kit - denní stahování - takový adventní kalendář
http://www.scrapladies.eu/kalender/Xmas.html

lebedka
2. pro 2007

Tak mi to nedalo! Celou noc se mi zdálo o tom, že dělám krásné obrázky 😀 V půl šesté ráno jsem dala Terce najíst a seděla jsem tady do půl deváté a stahovala a stahovala 😀 Teď už jsem tady dvě hodiny a uděla jsem si pořádek v kitech. Pak se na to vrhnu. Díky všem, které se o nás tak starají a vždy rády poradí 😉

janicckka
2. pro 2007

Jste šikulky 😉 Já chci taky ☹

majka07
4. pro 2007

tak holky....už došly kalendáře? Jsem hrozně napnutá jestli jste spokojené s tím tiskem 😉

rosanela
4. pro 2007

Ahoj,
tak konečně už také jde MK..
Majko, na kalendář stále čekám, ale dnes už ho úspěšně vyexpedovaly!! Po 4 dnech! Volala jsem tam, co se děje a prý, že měnili tiskárnu (lidi si prý stěžovali na moc jasné barvy, tak to prý bude teď úplně bezva..), a tím se jim zpozdili zákazky. Také už jsem napjatá jako struna, jak to bude vypadat.. Dám pak vědět.
Tuším, že Pirlenka ho tam také minulý týden posílala. Tak také čekám na zprávy od ní.

majka07
4. pro 2007

jé rosanel díky za info, tak to už brzy dorazí už se těším na Vaše vyjádření 😉