Digiscrapbook

pirlenka
27. říj 2007

Ahoj,

jsou tu nějaké maminky, těhulky, snažilky, které zajímá Digiscrapbook a věnují se mu nebo se mu věnovat chtějí?

Možná tu taková diskuze existuje, nicméně jsem jí nenašla, takže zakládám novou 😉
Na slovenském MK dvě takové diskuze jsou, první je pro začátečníky s mnoha super odkazy na programy, návody, tipy, triky..., druhá už je rozjetá diskuse "scrapařek" 😀 😀

Budu ráda, když se někdo objeví, abychom si mohli předávat zkušenosti, zajímavé odkazy a čerpat inspiraci. Sama teprve začínám, takže i díky tomu zakládám tuto diskuzi 😉

A tady jsou slíbené linky na diskuzi na slovenském koníkovi:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

pirlenka
autor
2. lis 2007

Smoulíku, promiň...jsem musela dát přednost manželovi - vyjímečně, ale další večer u PC by našemu skřípajícímu rodinnému životu moc nepřidal 😝 😀 😀 😀

pirlenka
autor
2. lis 2007

Kristy, super tip. Už jsem na to koukala i u jiných firem 🙂 Není to fakt špatné, ovšem třeba já si to raději udělám od začátku až do konce sama - víc mě to bude těšit 😵 😵 😵

makalka
2. lis 2007

Ahoj holky.
Mám prosbu, když někde narazíte na něco vánočního ... hoďte sem link ... děkuju 😉

inees
2. lis 2007
makalka
2. lis 2007

To je super, to jsem přesně hledala! Inees, děkuji 😵

krista
2. lis 2007

Holky včera jsem tu brečela že na to prdím a dneska mi to nedalo 😅 No ale musela jsem teda začít s Photoshopem, Gimp jsem odinstalovala - tomu jsem na kloub nepřišla a tady je můj první výtvor 😅
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Jinak děkuju všem co jste se nabízeli, že mi pomůžete, ale já musím přijít na všechno sama jinak ničemu nerozumím 😀 Ale díky 🙂 😵

pirlenka
autor
2. lis 2007

Kristo, paráda 😉
Taky se ráda prokousávám vším, co je pro mě nové 😵 😵

krista
2. lis 2007

Pirlenko díky 😀
Už jsem udělala i druhý výtvor, ale pořád o tom samém, protože mám zatím jen fotky z ultrazvuku a nějak mě nanapadá s čím jiným bych mohla tvořit, fotky ze svatby už mám přetvořený 10x v jiných programech 😅 Tak uvidíme co dál 😀

pirlenka
autor
2. lis 2007

Kristo, za chvíli budeš mít materiálu až až...akorát ten čas ze začátku moc není, ale všechno přijde 😀 😀 😀

krista
2. lis 2007

Pirlenko to jo, to bude blbé když jsem se to teď naučila a pak nebude čas 😀 Ale to se dá očekávat, tak discrapbooku zdar 😀

pietra81
3. lis 2007

Ahoj holky! To je mooooc hezké to co tu tvoříte§ Chtěla bych podarovat babičky kalendářem na příští rok s naší Barunkou,ale vůbec nevím jak na to!!! Jdu si vás znovu přečíst a uvidím. A když mi to nepůjde tak poradíte? ☹ 😅 . A kde najdu nějaký ty měsíce do kalendáře? Kde třeba našla Pir ten listopad?

caira
4. lis 2007

prosim poradi mi nekdo jak stahnout ten photoshop? skouzela jsem i ten druhy odkaz, ale ten vubec nesel otevrit tak jsem ho musela odinstalovat..ale jak stahnout photoshop nevim, nemam paru jaky odkaz stahnout atd, takze jestli se nejaka hodna duse smiluje a do IP by mi napsala navod jako pro uplneho tupce jak to stahnout tak to moc moc ocenim, diky Petra

kristy22
5. lis 2007

pietro81 já dělám kalendář přímu u happy fota je tam na to program kterej si stáhneš a dáváš jen fotky na pozadí vyvolání pak stoji asi 350 kč na a4 tak se na to koukni taky si dám nějaký věcičky do alba ale zatím nevím jak to zmenšit musím počakt až přijde manža a pak vám to ukázu jdu mrknout na to vaše.

ps úplně mě to pohltilo sedím u toho každý večer do půlnoci tak si asi dokážete představit jak vypadám 😀 😀 ráno

lucija76
8. lis 2007

Ahoj holky, se musim priznat, ze jste me nakazily! 😉 Uz do toho dva tydny cumim a diky vasim odkazum se do toho cim dal vic dostavam, takze diky 😵

A mam technicky dotazek na ty,co delaji v photoshopu,jak se dela takove to "prolinani vrstev"? Mam na mysli,kdyz si hodim treba kancelarskou svorku na papirek,tak aby na nem nebyla jen polozena,ale pripnuta...Chapete? Diky moc za rady...

krista
8. lis 2007

Jééé Lucija to by mě taky zajímalo, dobrý dotaz 🙂 😉

bajunka
8. lis 2007

Lucijá já myslím, že si buď musíš stáhnout sponku už upravenou(že vypadá už připnutá) a pak ji tam dáš jako další vrstvu,nebo si ji prostě otevřeš v další vrstvě a pomocí gumy smažeš tu část která má být schovaná.

lucija76
8. lis 2007

Ahaaaa to me nenapadlo 😉 Dekuju, vyzkousim 😉

eliz
10. lis 2007

Ahoj holky,
tak jsem díky vašim výtvorům taky dost propadla digiscrapbooku 😀
Mám na vás jeden dotaz-jak vkládáte do obrázku ty různý druhy písma(nemyslím to klasický,co je v nabídce např v Gimpu,ale takový ty jiný (např. psací a tak)?

myschka
10. lis 2007

Holky mám prozbičku, dělám v photoshopu 10 a když chci uložit obrázek jako jpg soubor abych to mohla šoupnout na net, tak mi to píše, že některé komponenty se nezobrazí. Zmenšit to normálka jde ale v jpg se mi to prostě odmítá uložit. Mám to v jedné vrstvě. nevíte co dělám špatně?

swetlus
11. lis 2007

Ahoj sikulky. Pir, nebo jina chytra hlavicko, kde si nechate vytisknout ty kalendare?? a na jaky papir? a jak to pak svazete?? to je otazek co? 😀
co jsem se divala na netu na fotosberny tak tam bud delaji kalendare ale ve vlastnim stylu (tzn s 1 vlozenou fotografii) a nebo jedna velka fotka by stala pres 300 😲 😲

macanet
11. lis 2007

Swetlusko pojď na červenec 😉

swetlus
11. lis 2007

Ja stiham vsecko Maci, neboj 😀 😀

lucija76
11. lis 2007

To by me taky zajimalo,kde si nechate tisknout ty kalendare... Chytre hlavicky,poradte 😉

swetlus
11. lis 2007

Luci, ja ted budu machrovat ale samozrejme to mam od nasi chytre hlavicky Pirlenky...www.24print.cz 😉 😀 😀

pirlenka
autor
11. lis 2007

www.24print.cz - A4 za 10,- Kč, při první objednávce máte bonus 50,- Kč. Při objednávce nad (myslím) 99,- Kč neplatíte poštovné. Plus něco stojí ta vazba, to si nepamatuji, ale není to žádná extra cifra. Scrabařky z baby-café to hodně využívají a pochvalují si to 😉

pirlenka
autor
11. lis 2007

Eliz, dost písmen se dá stáhnout na netu v kitech, případně se snad dají rozšířit i fonty, ale to jsem ještě nestudovala 😉 🙂

pirlenka
autor
11. lis 2007

Swetli 😵 😵 😵 😵

bu_bu
11. lis 2007

Ahoj holky 🙂 Včera jsem přišla na tuhle diskuzi a hned jsem to musela vyzkoušet 🙂 2 povedené výtvory jsem dala do alba 🙂 ostatní nejsou nic moc.
Ale hrozně mě to chytlo.
Chtěla jsem poprosit, nemáte náhodou některá odkaz, kde vy se dal stáhnout kalendář na rok 2008 - český - ale kde by byl celý rok na jednom listě???? Nemůžu to nikde najít, tak prosím prosím, kdyby jste některá věděla, kde. Děkuji 😵

pidula
11. lis 2007

ahoj holky,mě to nějak porád nejde ☹ ale nevzdám to.Jen se chci zeptat na nějaký ty kity na kalendář,nebo si to tam vepisujete sami?

pirlenka
autor
11. lis 2007

Myschko, já s Photos. nedělám, tak přesně nevím. Ale když ukládám v Gimpu, tak mi to taky hodí hlášku (text teď presně nevím), ale je to upozornění na jistou úpravu obrázku při exportu do jpg. Což je pochopitelné, protože jpg neumí pracovat s vrstvami, takže je to pak jeden celistvý obrázek. Zkus mi ten obrázek, co máš ve formátu xcf, poslat (když tak ho zazipuj) na e-mail pirlenka@centrum.cz, mrknu na to 😉