Digiscrapbook

pirlenka
27. říj 2007

Ahoj,

jsou tu nějaké maminky, těhulky, snažilky, které zajímá Digiscrapbook a věnují se mu nebo se mu věnovat chtějí?

Možná tu taková diskuze existuje, nicméně jsem jí nenašla, takže zakládám novou 😉
Na slovenském MK dvě takové diskuze jsou, první je pro začátečníky s mnoha super odkazy na programy, návody, tipy, triky..., druhá už je rozjetá diskuse "scrapařek" 😀 😀

Budu ráda, když se někdo objeví, abychom si mohli předávat zkušenosti, zajímavé odkazy a čerpat inspiraci. Sama teprve začínám, takže i díky tomu zakládám tuto diskuzi 😉

A tady jsou slíbené linky na diskuzi na slovenském koníkovi:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

barbarkaaa
15. pro 2007

Jo, nemám pamět na frebíčky, ale tyhle ledovky pamatuju, jsou fakt myslím od petja 24 a jínam nez BC nechodím. A PFky už mámv albu asi týden 🙂

barbarkaaa
15. pro 2007

Rosanela jak koukám Plzeň a Lochotín tam máme příbuzné 🙂 Hned bych tam jela 😀 A co je to vítání občánků 😲 Nám byl tuhle rok a nikdo nás nepřivítal 😖 Nějak na nás zabudli

barbarkaaa
16. pro 2007
rosanela
16. pro 2007

Ahoj,
Barbarkaa, hezká Pf. U té Petja24 jsem to písmo úplně přehlédla a přitom jsem si tam stahovala hned pod tím "Vánoční doudles" - ty jsou také pěkné..

Koukám, že si pěkný noční pták..v 1.13h u PC 😉

A ještě bych měla jeden dotázek: chtěla bych z fotky jenom 1 postavu a zbytek smazat. Myslela jsem na ty inteligentní nůžky, ale nějak to se mnou nechce spolupracovat..ještě tu byla řeč o lasu, ale to jsem na panelu vůbec nenašla..poradíte mi, jak to děláte vy.. Díky moc a pěknou neděli.

barbarkaaa
16. pro 2007

Já doma nemám net, tak jsem byla u našich m tak jsem stahovala a pod. Proto tak pozdě. Je tam, ale nemám PS na tomhle PC tak kouknu doma, ale je to asi v levém řádku nějak třetí od zdola, nebo tak nějak

majka07
17. pro 2007

ahoj holky, tak už je to týden co jsem poslala kalendáře a hnedka to aj zaplatila a stále mi nic nepřišlo 😒 nějak jim to trvá...

zonja
17. pro 2007

ahoj
prosím o pomoc, co s písmem? vždy to mám jako abecedu a nic víc s tím neudělám, jak na to?
a taky stáhnu rar a dál se nedostanu, nejde mi to použít, čím to je?
díky moc, teprve začínám

ilci
17. pro 2007

zonjo - rar je zazipovaný soubor, musíš to rozzipovat = rozbalit

zonja
17. pro 2007

to vím, ale se mi to zobrazí jako webový prohlížeč? ještě to zkusím.....

zonja
17. pro 2007

tak mi to fakt nejde, ostatní soubory jsou ok, ale rar ne, mám stažený filzip... 😲

barbarkaaa
17. pro 2007

Já mám na rozzipovani raru WinRar je z netu, nevím kde, to mi stahoval syn sestřenky, já ještě nevěděla že rar je druh zipu, takže musíš hledat
Našla laso? je druhý odzhora a jsou tam 3 druhy

barbarkaaa
17. pro 2007

Jo a v albu 2 mám kalendáře a v albu 3 rychlovku z dnešní noci

rosanela
17. pro 2007

Barbarka, díky za to laso, už jsem ho konečně objevila!! A i mazání podle barvy, to je také super!! Akorát ještě zápasím s tou gumou, vždycky se mi klepe ruka, že to mám kostrbaté.. ☹ je na to ještě nějaký trik??
Jinak Ti musím moc pochválit to 2. přáníčko - jak je malá v tom rámečku a nad ní ten text - a ještě do vlnky..ty budeš určitě už pokročilá, viď? 😉

lebedka
18. pro 2007

Ahojky holčiny- prosím o pomoc, dělám v GIMPU a mám rámeček s panáčkama v dolním rohu, do kterého jsem vložila fotku a panáčky z rámečku mi zmizely pod fotku. Jak je dostat nahoru, aby byly vidět?? Díky moc...

rosanela
18. pro 2007

Ahoj Lebedko,

nevím, jestli Ti pomůžu, jen mi napadlo, jestli by nešlo dát nejdříve fotku a pak až ten rámeček s panáčkama. To by mohlo potom být vidět...

barbarkaaa
18. pro 2007

lebedka nemám gimp, ale myslím si, že tu fotku musíš přetáhnou do jiné vrstvy, pokus ty panáčkové jsou na tom rámečku, prostě pod rámeček a panáčky. V PS to delám tak, že si kliknu na vrstvu před rámečkem, qaby byl rámeček nad a pak tam natáhnu fotku.

Rosanelapokud to jde obkroužit lasem, tak se dobře fumuje, to zalasovaný, pak mužeš šnidlat hlava nehlava, ogumuje se jen to, co je v lasu, nebo okolo lasa, když dáš výběr myslim CTRL shift a I to se pak fumuje vše okolo lasa. ten zvlněnej text udeláš tak že když máž zakliklej a napsanej tett klikneš ta to T s obloučkem, nahoře v liště a pak už to jen nastavíš.

Já pokročilá 😀 já to dělám teprve 3 měsíce,jen před tím montáže s fotek, ale to taky od leta,(letošního) jsou nějaký v albu, ten andílek nad Veliší (to je ten kopec) a toho Adamka v tom vajíčku, ty jsou v albu.

lebedka
18. pro 2007

rosanela- díky moc, velmi jednoduché a velmi účinné řešení 😉 Díky 😵

ilci
18. pro 2007

lebedko, předpokládám, že fotku i rámeček máš každé ve vrstvě zvlášť
tak prostě jen změníš pořadí vrstev a vrstvu s fotkou dáš pod vrstvu s rámečkem

barbarkaaa
18. pro 2007

Když vím, poradím.
Nevíte kde se da stáhnout gimp, at nemusím pátrat? Mám sice PS ale chce ohýbat fotky, jeden roh a tak, do PS je na to placený filtr, v ginpu to je normálka, tak abych si je tam ohýbala.

ilci
18. pro 2007

gimp jde stáhnout třeba na Stahuj.cz
http://www.stahuj.centrum.cz/grafika_a_design/t...

já si ho stahovala na gimp.cz, ale teď koukám, že je nedostupný

rosanela
18. pro 2007

Já ten program normálně stahovala na Baby Café:
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten...
a v pohodě.

adelinka
18. pro 2007

ahoj.holky..ramecky jsou moc pekne..ja mam pc jen chvilku a nejak tomu nerozumim..ilci..zkusim si to sthnou jak tady pises..dik 😀

bukos
18. pro 2007

já ho stahovala na MMB 🙂 -

ilci
18. pro 2007

hlavně si nezapomeňte nainstalovat i knihovny
pokud si nevíte moc rady, je lepší ten odkaz rosanely na baby café - jsou tam i postupy co a jak (při instalaci, atd.)

majka07
19. pro 2007

ahoj holky, tak normálně nestihnu do vánoc poslat vánoční přání:o/ to jsem to tam poslala 8.12. a stále mi nic nedošlo, zrovna jsme tam volali a prý do pátku to dojde, pošlou to expressní poštou, omlouvají se, prý mají veliký vánoční nápor... tak vánoční dárky stihnu, ale přání dostanou asi všichni po 😒

rosanela
19. pro 2007

Majko,
já to do 24print také posílala a udělali mi to vždy přesně do týdne. Teď jsem zkoušela i tu A3 z A4 a v pohodě, pěkně to vyšlo, tak mám radost..budou dárečky..

majka07
19. pro 2007

Ros se máš. pokud to přijde v pátek tak vánoční přání poštou dostanou všichni pozdě, zítra možná by to do pátku došlo, ale pochybuju ☹

ilci
19. pro 2007

hmmm, já už mám na účtě u 24print od neděle expedováno, ale nedorazilo ke mě nic
denně vyhlížím pošťačku
jestli to nedojde zítra, budu opravdu "lehce" nervozní

majka07
19. pro 2007

Holky, tak mi přišli odpovědi, jedna objednávka vyexpedovaná a u druhé se velice omlouvají, že to nestihnou do 21.12. a nabídli mi buď 50% slevu ze zakázky a nebo vrácení peněz 😒 přijde to po vánocích 😒

makalka
20. pro 2007

Holky dávejte si bacha i na poštu!
Po zkušenosti manžela jsem byla v šoku. Centrála firmy mu posílala asi 7.12. pfka. Ještě včera je on na firmě neměl. Podezíral centrálu že je neposlala. Nicméně ty mu nafaxovali podací lístek, tak letěla sekretářka na poštu a tam jí sdělili, že ten balíček už u nich leží 14 dní, ale že nestíhají a tak jim ho nikdo nepřinesl. Úplně v pohodě, žádný stres. Tak to je teda fakt síla! Takový prachy a takhle fungují? Zachránila by to leda konkurence. Vše je ale o lidech, u mě dnes zvoní pošťák a nese mi kalendáře. Já na něj civěla, měla jsem je mít na poště. A on říká, máte malý mimčo, tak jsem to hodil do auta, mě to nezabije a vám to jistě pomůže. Tak to jsem teda čuměla.

Ilci, takže mě hlásil stav zakázky expedováno v úterý a dnes mi to došlo.