Digiscrapbook

pirlenka
27. říj 2007

Ahoj,

jsou tu nějaké maminky, těhulky, snažilky, které zajímá Digiscrapbook a věnují se mu nebo se mu věnovat chtějí?

Možná tu taková diskuze existuje, nicméně jsem jí nenašla, takže zakládám novou 😉
Na slovenském MK dvě takové diskuze jsou, první je pro začátečníky s mnoha super odkazy na programy, návody, tipy, triky..., druhá už je rozjetá diskuse "scrapařek" 😀 😀

Budu ráda, když se někdo objeví, abychom si mohli předávat zkušenosti, zajímavé odkazy a čerpat inspiraci. Sama teprve začínám, takže i díky tomu zakládám tuto diskuzi 😉

A tady jsou slíbené linky na diskuzi na slovenském koníkovi:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

smoulinda
28. říj 2007

To mi vážně nikdo nepomůže 😢 😢

pirlenka
autor
28. říj 2007

Smouli, na červenci máš nějaké info. Jsem uspávala 😉

janinac
28. říj 2007

Leni přišla jsi na to jak tam vrátit tu tabulku???

pirlenka
autor
28. říj 2007

Jani, ještě pořád ne 😠

pirlenka
autor
28. říj 2007

Honzi, já už jsem si nastahovala skoro 100 kitů a pořád pokračuju. Ať je z čeho vybírat a čerpat inspiraci 😉

janinac
28. říj 2007

Leni já už jo 😀 Znovu nahrát Gimp 😀😀

pirlenka
autor
28. říj 2007

Bééé, to se mi nechce 🙂 🙂 🙂

janinac
28. říj 2007

Já jsem to udělala, protože mi to tam fakt chybělo 😀
Jooo a máš moc hezký první výtvor 🙂 Ale pobavila mě ta čepička....já mám vytvořenou zkoušku, kde jsem zkoušela všechno co to umí (takže je to hroznej mišmaš) a tu čepičku tam mám taky 🙂

pirlenka
autor
28. říj 2007

Díky. Já měla ještě variantu bez čepičky a trochu jiná úprava, ale nakonec vyhrálo tohle 😵

janinac
28. říj 2007

Nemáš zač...jsi prostě šikulka 🙂 Jdu ke Zbýňovi k TV. Tak pozdravuj Vášu a Štěpkovi posílám velkýho hubánka 😀 pa pa

pirlenka
autor
28. říj 2007

Tak ju, taky mooooooc zdravíme 😵 😵 😵

janinac
28. říj 2007

Leni, tak jsem čekala, že písneš, že mám jít otevřít vrátka, protože jdete k nám a nesete mexičana a ono nic...noo tak si jdu dát čajdu 😀😀😀

pirlenka
autor
28. říj 2007

Jééé, to by šlo, ale chlapi by nám to jako kojícím matkám sebrali a vychlastali. A to přeci nejde 😀 😀 😀
Jsem vytočená, hádej kvůli komu? Písnu SMS. Pa

janinac
28. říj 2007

Joooo písni..jdu k telefonu. Páá

eleanor911
28. říj 2007

ahojky,řadím se k závislačkám 😀 😀 nedávno jsem začala,snažím se tvořit kalendář,ale mám málo materiálu,tak teď spíš jen stahuju a stahuju 😀 některý trvají dost dlouho 😖 jinak už mám 2stránky kalendáře,tak sjem nadšená 🙂 no snad to do Vánoc stihnu 😅 😀

jinak máte pěkné výtvory 😉

http://www.digiscrapdepot.com/freebies/theme-ki... je tu toho opravdu hodně 😎

janinac
29. říj 2007

Leni, tak jsem včera odinstalovala a znovu nainstalovala Gimp a pak už jsem šla chrnět a dneska ráno jsem ho otevřela a kouuuukááám ta tabulka mi tam chybí pořád....odinstalování nepomohlo ☹ Takže ho nedoporučuju ☹

bajunka
29. říj 2007

Eleanor tam jich je fakt spousta a nádherných, díky

pirlenka
autor
29. říj 2007

Jani, já na to pořád zkouším přijít. Ale já na to přijdu, prostě přijdu 😀 😀 😀

nikki21
29. říj 2007

Ahoj Holky, docela mě to chytlo, ale mám tu jeden obrovský problém. ☹ Když si dám na pozadí novou fotku jako novou vrdtvu, tak mi překryje celé pozadí, nevím si rady. Chtěla bych se to naučit do porodu, sice už mi klepe na vrátka, ale snad mi poradíte. 😅 Děkuji Nika

janinac
29. říj 2007

Niky nevím jestli ti poradím dobře, ale zmenšit to jde přes "škálování" je to jedna z ikonek vm tom hlavní okénku...tam co je třeba guma nebo třeba přesouvání, tak hledej takový čtverečky.

pirlenka
autor
29. říj 2007

Nikki, přesně jak píše Janča - musíš si to fotku (neboli vrstvu) zmenšit. Jde to taky přes volby Vrsta - Změnit velikost vrsty. Pozor - neplést si to s nabídkou Obrázek - Změnit velikost obrázku = to změní celý obrázek (ne jednotlivé vrstvy jako fotka, rámeček, text atd.).

pirlenka
autor
29. říj 2007

Jani, mám to!!!

Takže jdi do menu Soubor - Předvolby - Správa oken - klikni na Obnovit uložené polohy oken na implicitní hodnoty.
Potom zavři a znovu otevři GIMP a je to tam 😀 😀 😀

A při každém zavírání GIMPu pozor, je třeba to zavírat tím křížkem na levém panelu GIMP - jinak to zase zmizí 😉

janinac
29. říj 2007

Ty joo LENI, ty jsi prostě DOKONALÁ 🙂 DĚKUJU DĚKUJU DĚKUJU 🙂

bajunka
29. říj 2007

Nikky, dělám to v jiným programu,ale mělo by to být na podobným principu, že na tu vrstvu klikneš pravým tlačítkem a v nějakým nastavení by mělo být pořadí a tam dáš o jedno zpět nebo dozadu nebo tak něco.

prcekkk
30. říj 2007

Ahoj holky,

chtěla jsem se vás zeptat,jaké programy a co si mám stáhnout,abych mohla začít 😉 Ty vaše výtvory jsou nádherný,tak to chci zkusit taky.

Prosím pomozte mi.
Díky 😀 🙂

prcekkk
30. říj 2007

Copak tu nikdo není,kdo by mi pomohl???? 😨 🙂

janinac
30. říj 2007

Prcku hned na první stránce je odkaz od Pirlenky...tak si všechno postahuj 🙂

pirlenka
autor
30. říj 2007

Prcekk, pošlu ti IP se shrnutím infa plus nějaké odkazy.

pirlenka
autor
31. říj 2007

Tak jsem dala do alba druhé dílko. Holky, koník byl droga a digiscraps se stává druhou...dítě hladové, dům neuklizený, manžel neuspokojený - hlavně že si maluju 😀 😀 😀

makalka
31. říj 2007

Pir, hezký! Povedlo se Ti to 😉 Já jdu číhnout na nějaké kity a postahovat je, jestli se mi to podaří.