Digiscrapbook

pirlenka
27. říj 2007

Ahoj,

jsou tu nějaké maminky, těhulky, snažilky, které zajímá Digiscrapbook a věnují se mu nebo se mu věnovat chtějí?

Možná tu taková diskuze existuje, nicméně jsem jí nenašla, takže zakládám novou 😉
Na slovenském MK dvě takové diskuze jsou, první je pro začátečníky s mnoha super odkazy na programy, návody, tipy, triky..., druhá už je rozjetá diskuse "scrapařek" 😀 😀

Budu ráda, když se někdo objeví, abychom si mohli předávat zkušenosti, zajímavé odkazy a čerpat inspiraci. Sama teprve začínám, takže i díky tomu zakládám tuto diskuzi 😉

A tady jsou slíbené linky na diskuzi na slovenském koníkovi:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

smoulinda
31. říj 2007

Jé, to budeš moc hodná 😉 Bych ti taky nějaký poslala, ale nevím jestli je máš 😝
Nicméně VŠEM moc děkuju za pomoc 😵

pirlenka
autor
31. říj 2007

Tak e-mail stávkuje, až bude při smyslech, pošlu 🙂
Já si kdyžtak řeknu, kdybys něco udělala a já věděla, že to nemám. Třeba nemám ten, ze kterého jsi čerpala na své dílko.

smoulinda
31. říj 2007

Tak teď nevím kterej...Myslíš pozadí, medvídky nebo kytičky???

krista
31. říj 2007

Ahojky holky, tak jsem se s tím dneska trápila a zjistila jsem, že na to nejsem stavěná ☹ No škoda, všem vám to závidím, budu muset najít jinej způsob jak si zdobit fotky 😀

eleanor911
31. říj 2007

ahoj kristo,to zvládneš,stačí postupovat podle návodů,třeba na baby café a zkoušet a zkoušet... 😉

pirlenka
autor
31. říj 2007

Ty jsi brala každou část z jiného?
Kristo, však by ses do toho dostala...nechceš s něčím konkrétním poradit?

smoulinda
31. říj 2007

Jasně, zvlášť mám celý kit s medvídkama, kytkama, různý noční pozadí a tak 😉 🙂

pirlenka
autor
31. říj 2007

Přesně, jak píše El. Chce to zkoušet a nevzdat se...jak já tady první dny špačkovala, když mi to udělalo něco jiného...a dneska? Dokonce jsem dostala "pochvalu" od zkušených digiscrabařek 😵 😵 😀 😀

pirlenka
autor
31. říj 2007

Smouli, ještě takový tip. Když pracuješ v GIMPu, tak si všechno ukládej jako xcf. Už jsem to sem možná psala, nevím. Jedině tak s tím potom budeš moci ještě pracovat. Jakmile to uložíě jako jpg, tak to bude jeden celistvý obrázek. Takže jako jpg ukládám až na konec s tím, že to mám zároveň uložené i jako xcf - kdybych ještě něco nakonec měnila nebo kdyby to chtěl někdo použít - tak se pak dá vyměnit třeba jenom fotka nebo nápis atd...

smoulinda
31. říj 2007

Kristo vůbec se toho neboj 🙂 Já jsem byla snad celý týden úplně bezradná, četla jsem i 300stránkový manuál a stejně jsem to vůbec nechápala. Až dneska se nademnou bůh smiloval a požehnal mi, pač tu mám Pir a Makelku a svýho Tomina a ti mi to konečně vysvětlili 😀 😀 😀

pirlenka
autor
31. říj 2007

Nejlepší na tom je, že je potřeba pochopit ten základ, to o čem to vlastně je. A potom už je na šikovnosti, nějakém tom estetickém duchu a vnímání a jde to samo. Jasně, má to milion jedna funkcí, ale kdo říká, že hned musíme umět stínovat, prolínat vrsty atd. atd. 😀 😀

smoulinda
31. říj 2007

Pir vím vím, už jsi mi to psala 😉

pirlenka
autor
31. říj 2007

Tak ju, opakování matka moudrosti 😉
Teda Makalko, super!!!! 😵 😵 😵

smoulinda
31. říj 2007

Joo Pir ještě jsem se chtěla zeptat. Budu si taky dělat kalendář a budu si ho chtít i vytisknout...Takže 😀 To je jedno jak to bude velký a jestli tam ty čísla si dám sama nebo jestli je stáhnu??? Abych nepřišla třeba k foťákovi, že to chci vytisknout a nebylo to moc malý nebo velký 😅 😕 😝

makalka
31. říj 2007

Holky no to nám to jde! Mé obrázky jsou ale úplně primitivní.
Šmouli, pošli mi odkaz, kde jsi stahovala ty dětské motivy a médíčky, prosím ...

makalka
31. říj 2007

A ještě jsem nepřišla na to, jak lze "součástkama" otáčet, zmenšovat, zvětšovat ...

smoulinda
31. říj 2007

Makalko - otáčet s něma můžeš pomocí "takovejch modrejch obrázků" 😀 Jsou v nabídce tam jak je písmo a takový věci. Je tam rotace, převracení a tak 😉

pirlenka
autor
31. říj 2007

No v Photoshopu nevím, ale bude to nějaká transformace vrstvy - potom rotace, překlopení atd...jak píše Smouli, ale to je u GIMPu.

smoulinda
31. říj 2007

Makalko, to mi stahoval Tom a právě jsem se ho ptala kde to stahoval, jenže on už si to prej nepamatuje. Tak jedinně ti to můžu po částech poslat mejlem nebo přes ICQ, protože je to prý hrozně velký a kdybych to poslala celý, tak se to bude posílat týden. Tak jak chceš...
My teď jdeme do vany, tak sem potom mrknu 😉
A máš to taky mooooooooooooc hezký 😵 😵

pirlenka
autor
31. říj 2007

Smouli, tak určo bys to měla v historii prohlížení internetu 😉
Já ty médi někde viděla, juknu se.

pirlenka
autor
31. říj 2007

Tohle je SUPER stránka, každý den nové kity - ale hodí vás to vždycky na stránky autora kitu, odkud není problém si to stáhnout 😉 Odtud můžete stahovat týdny 😀 😀 😀

pirlenka
autor
31. říj 2007

No tak ještě ta stránka, že 😀 😀 Myslím Eleanor jí sem dávala, ale tak znovu, když už nám to tak jde 😵 😵

http://www.digiscrapdepot.com/freebies/theme-ki...

makalka
31. říj 2007

Šmouli, na to kašli. Budeme pátrat a sdělovat si info kde co a jak 🙂
Pir, mě by zajímalo, kde jsi objevila ten vánoční motiv 😵

makalka
31. říj 2007

Já dělám ve Photoshopu a tam je to jinak. Možná jak Píše Pir - transformace vrstvy. No, zítra je taky den, tak na to číhnu 😉

pirlenka
autor
31. říj 2007

Maki, myslíš na to vánoční přáníčko? To jsem udělala z více kitů. Ale mohla bych ti ho poslat ve formátu xcf, tudíž by sis z toho mohla vybrat, co bys chtěla... 😉

noelka
31. říj 2007

Tedy holčiny, vy jedete 😵 Okoukla jsem vaše dílka a nemají chybu. Já se k tomu pořád ještě nedostala, ale brzy to napravím. Moc se těším, až budu taky tvořit.

Makalko, mám taky Photoshop, tak si k tobě budu chodit pro rady, juuu? 😕 😀

smoulinda
1. lis 2007

Pir prosím tě, mám technickej dotaz 😀 😀 😀
tvořím červenec a nejde mi tam vložit kalendář, nevíš čím by to mohlo být?Jiný vrstvy mi tam jdou 😒 😝 😅

pirlenka
autor
1. lis 2007

Ty jo - a když se podívaš do seznamu vrstev, tak ho tam máš?

smoulinda
1. lis 2007

podívám se a ted jsem zjistila, ze je toho víc co mi nejde otevřít, i rámeček z těch medvídků....

smoulinda
1. lis 2007

jo je to tam. píše, že jo, ale fakt to tam nikde není 😖