Eliptical, jak často cvičíte a jak dlouho?

gab7
25. únor 2013

Prosím o Vaše zkušenosti s Elipticalem...Jak často cvičíte a jak dlouho...Vidíte nějaké výsledky? Děkuji Vám.

citun
26. únor 2013

@gab7 Mám ho už několik let.Je to krásný doplněk nábytku. 😀 😀 😀 Výsledky by určitě byly,ale musela bych se donutit.

aktaka
26. únor 2013

@gab7 4-5x týdně 45-60 min, za 5 měsíců 8 kg dole

blanka.k
26. únor 2013

@gab7 cvičím od 3.1. a mám o 1kg navíc 😅 První týdny (ob den) jsem cvičila jakožto netrénovaný člověk 10-20-30 min, od 4.týdne 45 min. Měřila jsem se po 5 týdnech a míry mám na centimetr stejné 😀 manžel cvičím obden min.60min, ale vážit se odmítá 😅 Jím pořád stejně, extra dietu u toho nedržím. Každopádně doufám, že se to brzy hne, za ty prahcy jsem mohla jít radši na plastiku břicha 😀

blanka.k
26. únor 2013

Ale jinak co mě překvapilo byla velikost, sice nám seděl nejlíp jiný typ, ale ten byl o 60cm delší i o kus vyšší než námi vybraný a i ten když se dal do našeho poměrně velkého obýváku , tak je to kráva velká (v té megaprodejně tak velký nevypadalú 😅 O váze nemluvě, prostě pod ním nevytřu, má 70kg, takže s ním fakt nehnu 😅 Oproti "věšáku" co má tchýně = rotoped, je to fakt monstrum 😅

aktaka
26. únor 2013

@blanka.k a máš sporttester? Pže jestli na tom jedeš jak šílená nebo na větší zátěž, tak je jasné, že nic nezhubneš 🙂

blanka.k
26. únor 2013

@aktaka tepovku si hlídám, manžel běhá půlmaratony, takže máme doma asi 2 ty pásy pod prsa, spec.hodinkky atd...

aktaka
26. únor 2013

@blanka.k a manžela baví na tom šlapat? Mi přijde, že je to spíš pro holky 🙂 Tak uvidíš, třeba se to ještě hne. Nebo to bude chtít změnit jídelníček.

blanka.k
26. únor 2013

@aktaka manžel má teď nakázáno se nepřetěžovat (předtím běhal obden cca 1,5 hod. tady za barákem po kopcích, polích, atd....), tak si koupil aspoň toto. Má bohužel neuroboreliozu, marně se jí snaží X let vyléčit, takže loni i přestal úplně běhat kvůli bolestem a váha mu šla zase nahoru, a jelikož je 100+kg, tak tohle vzal i kvůli malé zátěži na klouby (zkoušel i běh.pás atd.) Jako já jsem lenoch, ale tak jsem si říkala, že když už je ten krám doma a když jsem vytáhla ze skříně předtěhu věci vel.34 a přiložila k mému tělu vel.40 😀 Mám fakt nějaký divný tělo, teď jsme byli pár dní v lázních, takže jídlo co hrdlo ráčí, každý večer jsme nakráčeli do kavárny a už to jelo, horká čokoláda, zákusek, pak na dobrou noc mega pohár....jsem se hrozila, že další kila nahoře a doma o 2kg míň...jsem si říkala, že kašlu na cvičení a přejdu na čokoládu 😀 😀 Ale co vidím za změnu, tak první den, to jsemna to vlezla a dala 5 minut, ale nadvakrát, napřed asi 2 minuty, pak jsem řvala, že na to kašlu, že mě bolí stehna a pak 3min, 2 dny nato 5+5minut a zase jsem mysella, že dál to nedám a teď dávám 45-50min, hodinku bych dala, ale on už mi tu malej řve, že chce abych se mu věnovala 😅

brambora20
26. únor 2013

@blanka.k
@aktaka
@gab7 Já dostala od Ježíška, první 3týdny jsem jela denně po 30min.na nejtěžší zátěž, nemám uplně ten klasický, je to Fitforce. Uplně čumím, jak někdo dá i hodinu. Já právě nevím, na kolik zátěž je nejideálnější...Říkám si, co nejvíc za nejkratší čas...ale nevím přesně...
Tedka už to střídám s cvičením u tv, občas Jilian M.apod.

blanka.k
26. únor 2013

@brambora20 mělo by se jet dle tepové frekvence, při určitém tepu je to na hubnutí, při vyšším spíš na fyzičku, svaly a když to přetáhneš tak na kolaps 😀 My máme doma Kettlera Unix E a manžel ho vybrali právě kvůli tomu "počítači" (no ajťák, když chodil běhat, tak měl na sobě asi 3 různé přístroje, GPS atd. 😀 😀 😀 😀 ), takže tam máme každého nastaveného a manžel tam jede na programu, který mu hlídá jeho max.frekvenci a dle toho upravuje zátěž, abby to nelítalo moc nahoru a udržovalo ho to v tom hubnoucím pásmu 😉

A ještě se píše, že to hubnutí přichází tak po 30 min. zátěže.... takže 30 min je tak spíš nahřátí a "nastartování " než to začne spalovat....kdesi jsem i viděla kolik gramů tuku se zhubne při určitém počtu kalorií (jako průměr od oka....), vím, že jsem si to přepočítala na to moje cvičení a zhrozila se, jak je to málo :D

aktaka
26. únor 2013

@blanka.k no tak co blbneš s cvičením, hurá na čokoládu! 😀

@brambora20 všechno blbě 😀 jak psala Blanka, s velkou zátěží ti akorát porostou svaly, což asi nebude úplně žádoucí 🙂 a tělo spaluje tuk až po 30 min fyzické aktivity ve správné tepove frekvenci. Což ty určitě nemůžeš mít, když tak dřeš

brambora20
26. únor 2013

@aktaka
@blanka.k takže jak začít...jakou zátěž a jak dlouho doporučujete?

blanka.k
26. únor 2013

@brambora20 kopíruju z webu (vzorcůje milion, ale tak plus minus, abys věděla kolik cca (ono to stejně lítá)...
Vypočtěte si, jak nejlépe pálit tuky

V klidu vám srdce tepe asi 65 až 75x za minutu, trénovaným sportovcům klesá tep na 50 za minutu. To, jak rychle vaše srdce pracuje, ovlivňuje spalování tuků v těle.

Každý má trochu jinou frekvenci, při které se tělo 'zakousne' do svých tukových zásob. Tuto frekvenci si můžete vypočítat.

V závorkách najdete výpočty autorky, podle kterých se můžete orientovat.

1. Vyjdeme z maximální tepové frekvence. Odečtěte od čísla 220 svůj věk a máte ji. (220-38 = 182)

2. Nejlépe pálíte tuky při 55-65 % své maximální tepové frekvence, tedy při tzv. optimální tepové frekvenci (tedy 100-118). Nejlepší způsob, jak si OTF při cvičení hlídat, je zakoupit si tepoměr.

3. Starší osoby by měly cvičit při 40-55 % své max. tepové frekvence. 65-75 % se doporučuje pro ty, kdo chtějí zvýšit svou vytrvalost a kondici. 75-90 % maximální tepové frekvence se doporučuje pouze trénovaným jedincům. Jde o anaerobní trénink.

@aktaka dnes jsem si dala bílou Kofilu a bílé kaštany (ulítávám na bílé čokoládě....ale to dojakživa,teď to omezuju, už nejím tabulku každý den :d) , tak zítra jdu na váhu

aktaka
26. únor 2013

@blanka.k a neni možné, že si takhle hýbeš se svaly? Jako že když nic neděláš, přicházíš o svaly a ani to jídlo to nedozene. Kazdopadne jestli to bude fungovat, nech si to patentovat, za rok můžeš plavat milionech 😀

terkaz
26. únor 2013

Holky, ja se snazim jezdit 40 minut kazdy den. Mam eliptical Caracas od Insportline. Je skvelej, muzu jen doporucit 😉

blanka.k
26. únor 2013

@aktaka tak jako zase úplně nic taky nedělám, denně mám pěkných pár km pěšky, do vánoc 18kg kočár, 15kg syn, 10kg nákup, 4km do obchodu, 4zpět, teď chodím s batohem na zádech bez kočárku (odmítla jsem auto, tak se prodalo ), když ne obchod, tak chodíme do lesa, atd.... taky při RD pracuju, to sem taky splavená víc jak při cvičení 😀

@terkaz super, a jak dlouho a jaké máš výsledky?

terkaz
26. únor 2013

@blanka.k kdyz jsem cvicila opravdu kazdy den, a upravila jsem si jidelnicek s tim, ze jsem se prestala cpat sladkym, jak jsem mela ve zvyku predtim. Zacala jsem jist pravidelne, nekolikrat denne a kvalitne. Hubla jsem 4 kg za mesic. Pro nekoho mozna malo, ale myslim, ze lepsi pomaleji a trvale, nez rychle s jo-jo efektem 😉

aktaka
26. únor 2013

@blanka.k no já to tak myslela, že máš nějaký svůj režim (ty tedy spíš záhul. prodat auto? šmankote! 🙂 ), a pak se dostaneš do klidu, svaly atrofují a už to jede. i když ale ono to asi tak rychle nefunguje

aktaka
26. únor 2013

@terkaz kilo za týden je úplně super. já jsem si na začátku taky upravila jídelníček, asi jak ty, vyřadila sladké, jedla 5x denně a hlavně večer žádné mlsání u tv. a nestačila jsem se divit jak to jede dolů. dostala jsem se na váhu, na které jsem byla naposledy ještě na střední 😅

blanka.k
26. únor 2013

@aktaka manžel si koupil nové, staré chtěl nechat mě, ale mám zadarmo MHD, tram do centra co 4 minuty, tam stejně nikde nezaparkuju (bez placení), k babi vlak....a když vidím ty prachy co to stojí (benzín, údržba....) + moje nervy (já řídila akorát u našich na dědině, prd provoz, žádní magoři atd.). i bojkotuju bus, co mi zastavuje přímo před domem, a vybíhám 12% stoupání 1km na tramvaj , aspoň tak nějaký pohyb 😀 Teď teda už týden necvičím (minidovča + po ní ATB a zánět prsu), tak sjem zvědavá jak mi bude, jak "znovuzačnu" 😅

terkaz
26. únor 2013

@aktaka prave, ja jsem docela pekne hubla i bez cviceni, jen s behanim kolem deti, ale musela jsem zacit s normalnim jidelnickem a ne s tim co jsem mela. Sladke, misto obeda koblizky, sem tam rohlicek apod. no hruza...

aktaka
26. únor 2013

@blanka.k já bych bez auta nemohla, ale my bydlíme na vesnici. to bude dobrý, já takhle měla loni pauzu 3m kvůli těhu, co nedopadlo, a po třech měsících jsem na to tedy vlezla a odjela hodinu úplně v pohodě

aktaka
26. únor 2013

@terkaz to já běháním kolem dítěte nezhubla nic, na to mám moc klidné dítě 😀 ale že bych před tím jedla úplně jako čuník, to taky ne. spíš to bylo asi o dodržování té pravidelnosti

terkaz
26. únor 2013

@aktaka No ja mam deti take v pohode, zadne divochy, ale u mne to byl spis ten cunik 😀DD

gab7
autor
27. únor 2013

@citun
@aktaka
@blanka.k
@terkaz
@brambora20 Ahoj,děkuji Vám všem za Vaše názory 🙂 .Já mám stroj Keller...,má 8st.nastavení zátěže,displej-čas,spálené kalorie,tep.frekvence...Mám ho od ledna.Začínala jsem každý den 5-10min.Zhruba po týdnu jsem začala 4x týdně 30-40minut,začínám zátěží 1 a během cvičení skončím na 4,ke konci snížím na 2,poté protažení.
I já ulítávám na sladkém.Od ledna jím pravidelně 5-6xdenně,malé porce.Večeře naposledy kolem 18hod.
Zatím mám dole 2kg.Mám taky hypofunkci štítné žlázy,před měsícem výpověď v práci,trochu teď stresy,tak jestli i proto se nemůžu víc hnout s ručičkou na váze směrem dolů ☹ ,těžko říct.
Budu i nadále pokračovat,baví mě to 😉

blanka.k
27. únor 2013

@gab7 Držím palce, já taky beru léky na sníž.fci št.žlázy (způsobenou autoimun.zánětem), teď sjem měla i na vysoký prolaktin(ale před 14 dny vysadila, vůbec mi to nepomáhalo, mlíko se mi dělá furt, akorát jsem furt spala a nemohla fungovat 😝 ) a od ledna Zyrtec na alergii na chlad, si přijdu jak důchodce, všude samý krabičky s lékama 😀 Ty stresy to je děs, já to právě poznám na tom prolaktinu, vyhoupne nahoru, a jsem jak těhotná (dělá se mi mlíko, jsem nafouklá, furt bych brečela), před vánoci se všichni zbláznili, a já seděla do 2 do rána u PC, abych stíhala a u toho žrala sladké na nervy a už to jelo 😅 Držím palce, ať se práce i váha hne k lepšímu 😉

jessi13
8. srp 2013

ja jsem z těch tepových frekvenci jelen.. tu to pisou zase jinak : Vzoreček pro výpočet maximální tepové frekvence (MTF):
MTF (ženy) = 210 - 1/2 Vašeho věku - 5% Vaší váhy
MTF (muži) = 210 - 1/2 Vašeho věku - 5% Vaší váhy + 4
Tepová frekvence pro spalování tuků = 60% až 80% z MTF (nejlépe 70% z MTF)

např. 40letá žena s váhou 80 kg si MTF vypočítá podle tohoto vzorce takto:
MTF (ženy) = 210 - 20 - (0,05 x 80) = 186 tepů za minutu
tepová frekvence pro spalování tuků = 0,6 x 186 až 0,8 x 186 = 112 až 149
optimální tepová frekvence pro spalování tuků = 70% z MTF = 0,7 x 186 = 130 tepů za minutu

berenika39
8. srp 2013

@jessi13 napsala jsme ti to do KZ, tohle je strašně složité, zbytečně🙂

dedrys
18. srp 2015

Ahojky má prosím někdo caracas?Zítra mi ho dovezou,tak jsem zvědavá,v prodejně se mi na něm dobře cvičilo.

veronika6913
24. srp 2015

@gab7 muzu se zeptat jaky typ kellera jsi mela nebo mas a zda fungoval (funguje 🙂 ) dobre?