Fantasy, sci-fi a upírská literatura

meleri
20. kvě 2012

ahoj,
rada bych si psala s nekym kdo ma rad tento typ literatury. a hlavne kdo je v ni sectely...ja ctu porad par knizek cele roky dokola a rada bych rada bych objevila i neco noveho...jenze bohuzel jak se mi zda vetsina knizek tohoto typu jsou dost propadaky..poradite kdyz tak neco...ctu hodne Zaklinace, Pana prstenu, Carodeje Kedrigerna a i Twilight jsem cetla...kdybyste nekdo znali nejaky dobry titul tak kdyz tak napiste....🙂

romcovaklarka
20. kvě 2012

@meleri Co třeba Prattchettovu Zeměplochu? Je to sice, pravda, trochu jiný soudek 😀 ale fantasy to je, a je super 😵 Pak se mi taky docela dost líbily Inkarnace nesmrtelnosti (Piers Anthony).

meleri
autor
20. kvě 2012

@romcovaklarka ahoj, to jsem cetla kdyz mi bylo osmnact a pak nevim proc uz, vsech knizek jsem se zbavila a ted toho lituji, precetla bych si je znovu. jsou super, mas pravdu...tedy nejradsi jsem mela prvni dily, mela jsem jich asi osm devet a pak uz mi prislo ze to nebylo ono...taky mam rada pribehy br. cadfaela i kdyz toto je spis historicka detektivka a zadne fantazy 🙂))

meleri
autor
20. kvě 2012

@romcovaklarka inkarnace nesmrtelnosti? a muzu se zeptat o cem to je?

romcovaklarka
20. kvě 2012

@meleri Je to o tom, že existuje několik nadpřirozených "úřadů", které jsou obsazeny nadpřirozenými bytostmi anebo je dejme tomu dočasně zastávají lidé - je to Smrt, Čas, Osud, Válka, Příroda, Dobro a Zlo. Hlavní hrdina se dozvídá, že to nejsou jen nehmotné síly, ale skutečné bytosti a poznává se s nimi osobně... je to docela zajímavé, mně se to líbilo, i když překlad nebyl kdo ví jaký zázrak...

meleri
autor
21. kvě 2012

@romcovaklarka tak to zkusim precist jestli to sezenu...a tech knih je vic nebo jen jedna? a neznas jeste nejake dobre ....🙂

romcovaklarka
21. kvě 2012

@meleri Je jich 8 🙂 A zkusím si ještě na něco vzpomenout, až dám špunta spinkat, ale nevím nevím... A co horory, King je skvělej 🙂

meleri
autor
21. kvě 2012

@romcovaklarka ahoj od Kinga jsem precetla jen par knizek, nektere byly fajn ale nektere jsem nemohla....nevim no akorat tak Draculu ale jinak moc na horory nejsem. cetla jsem teda twilight a fajn knizka ale podruhe uz me bavila min neznas neco podobneho...

romcovaklarka
21. kvě 2012

@meleri Jo, jako některý věci jsem od něj taky nemohla 😅 Ty upírský knížky už jiný neznám, vím, že lidi nluví o nějakých těch upírských deníkách, ale sama to neznám... Ale jestli umíš slušně anglicky, tak na www.fanfiction.net jsou některý docela dost dobrý povídky na téma twilight fanfic. Jo a pak je tam jedna fakt boží, ona teba s twilight ani s upírama nemá nic společnýho, ale ta holka má pro to cit, je to fakt prča najdi si tam autorku suddenlysandi a povídku (no spíš román) The Cube, pak to má ještě další pokračování a je to hodně vtipný. Ale to zas nejsou upíři ani fantasy, tak to jsem hodně odbočila.

Mě teda Twilight strašně chytlo, dostala jsem to předloni k vánocům, napřed se mi do toho ani nechtělo začíst, pač jsem o tom jen slyšela a myslela, že je to děsná pitomost, no pak jsem to přečetla jedním dechem a musela jsem si hned koupit další díly 😀 když jsem to dočetla, tak mi to bylo tak líto, že jsem si to stáhla na netu a přečetla to ještě v angličtině a dokonce i přelouskala v ruštině, ale pak už jsem to uměla fakt nazpaměť a už se to nedalo 😀 😀 😀 Jsem magor no...

Ale jinak jsem teda spíš na detektivky a thrillery 😅 tak nevím, jestli ještě nějaké fantasy tipy vydoluju. Ale zkusím se zeptat ségry, ta je v tomhle žánru sečtělejší, a kdyžtak dám tipy 🙂

timbouctou
21. kvě 2012

@romcovaklarka @meleri
Ahoj holky, koukám, spřízněné duše 🙂 i když, upírské deníky a hlavně twilight mě nechytly, ale musím přiznat, že jsem to jen viděla na dvd. Pratchett je naprosto skvělý a jedinečný, a zkuste Neila Gaimana, Nikdykde, Koralinu, Američtí bohové, Hvězdný prach. Nejsou to teda upířiny, ale to Pratchett taky ne, jsou s Gaimanem kamarádi, napsali spolu i knihu Dobrá znamení a tu teda taky doporučuju 😀
A kdo má rád krváky, tak s upírama i bez je tu Jiří Kulhánek. Nejlepší od něj je asi dvojdíl Cesta krve a pak Vládci strachu, ten zbytek se dost opakuje, jak říká náš táta, vykrádá sám sebe 😉

romcovaklarka
21. kvě 2012

@timbouctou Já jsem z Twilight filmu viděla ukázku a děs běs 😅 takže kdybych napřed viděla film než knížku, tak bych k tomu asi ani nepřičichla. Knížka byla nesrovnatelně lepší a ono taky není divu, podle mě je dost těžký, ne li nemožný, zfilmovat knížku, ve který je polovina děje odehrává v tom, co si některá z postav myslí nebo cítí 😒

Jinak díky moc za tipy, super 🙂 Nikdykde mi myslím něco říká, ale jen název, možná to má ségra, zkusím ji pumpnout 🙂

meleri
autor
22. kvě 2012

@timbouctou ahoj ja mam rada vse ctu opravdu vse co mi prijde pod ruku tedy pokud je to dobre a ctive....super vitej vidim ze mas vic zkusenosti se scifi literaturou, ja nevyhledavam upirskou literaturu ale celkove spis fantasy nebo i scifi....cetly jste nekdo Asimova? pry je to nejlepsi spisovatel sci fi...ja uz roky ctu Geralta Zaklinace a i kdyz casem zjistuju ze posledni dily maji sve mouchy tak je to proste pro me ta nej saga....twilight jsem cetla ale prijde mi ze pani si vypujcila hodne z charakteru Edwarda od Charlotte Bronteove ale i tak jako odpocinkove cteni je to fajn, jen ten posledni dil stoji zanic....film jako takovy je podle me taky nic moc ten prvni dil je super a podle me to tim melo skoncit ale oni s tim pokracovali dal a proto je to takove na nic...ale chapu ze penize se nejak musi vydelavat 🙂
strasne zeru TOlkiena, pry se toci Hobit!!!tak to jak bude tak na stopro jdu do kina!
Jiri Kulhanek? neni to i nejaky malir? ja moc na krvaky nejsem ani na horory proste z toho pak nemuzu usnout 🙂 dik za jmena, zkusim mrknout
vim ze je to z jineho soudku ale treba Daphne du Maurier ma super knihy proste cokoliv u ceho clovek muze snit a trochu uniknout z toho zivota na materske 🙂))

@romcovaklarka jo musim rict ze nekdy jsou v tom filmu sceny ze se clovek musi az smat 🙂)...je fakt ze treba i Dracula co jsem videla zfilmovaneho tak to stalo za prd....
rada bych videla prave i zaklinace ale pry je to uplne propadak..ale i tak bych se rada podivala...

holky super a co ted vlastne ctete? ja uz asi po padesate zrovna toho Zaklinace 🙂)))))

timbouctou
22. kvě 2012

@meleri no já teď teda zrovna jedu chemii a biošku, mám další tři týdny zkoušky 😀 Daphne du Maurier je na mě trochu jako depresivní, to radši ty krváky. Kulhánek to právě píše tak jako trochu s nadhledem, není to na noční můry. Zaklínače miluju samozřejmě, byla doba, kdy jsem se na chat přihlašovala jako Yennefer 😀 A film jsem viděla a je to takový bezpohlavní podle mě, ten herec nemá ten šmrnc co by ženská od zaklínače čekala. No, Honzovi se to líbí, mužskej. Hobit prý bude na dva díly. Jo a bude ho hrát chlápek, co hrál ve Stopařově průvodci po galaxii. Mimochodem, napsal Douglas Adams a je to výborný čtení.

@romcovaklarka Angláni udělali Nikdykde i jako serál a je to dokonalý, nízkorozpočtový, vznikalo to zároveň s tou knihou, dá se to stáhnout na netu.

romcovaklarka
22. kvě 2012

@timbouctou Jo, Stopařův průvodce je super 🙂
@meleri Mně se Zaklínač seriál jakš takš líbil, i když na knížku to samozřejmě nemělo... a čtu Pána Prstenů... znova - z nedostatku lepšího materiálu 😀

meleri
autor
25. kvě 2012

@timbouctou jezis tak to ti nezavidim! ja byla na vysoke pred deseti lety a jeste nekdy se mi o tom zdaji nocni mury...ale kazdy to bere jinak..🙂 jo tak ten film je snad jako ten serial ale nejak dohromady, a prave ze co jsem cetla na netu tak kazdy na to nadaval...yennefer je skvela ja na tom ujizdim fakt uz dlouho jsem vdecna za tyto knihy. Je skoda ze sapkowski toho ma plne zuby, kdyby precejen jeste napsal nejake povidky...ale treba k tomu nekdy dojde...jinak cetly jste tu trilogii od neho ze staroveku? ja cetla prvni dva dily a prislo mi to dost slabe...
jo tak to je super, ja se strasne tesim! Taky se tesim i na twilight i kdyz to asi bude stat za prd tak i tak se tesim 🙂

@romcovaklarka jo tak to je super poctenicko! ja minuly rok docetla prvni dil ale pak jsem to uz necetla dal, jinak to mam strasne rada, i silmarillion ale nevim proc Hobit me moc nebavil, za to na film se strasne tesim...

leena24
3. čer 2012

Soutěž o 2 knihy UPÍŘÍ DENÍKY - STEFANOVY DENÍKY - Zrození
http://dikulka.pise.cz/150806-soutez-o-2-knihy-...

jitulka29
25. bře 2013

Ahojky, já jsem úplnej blázen do těchto knížek, mám jich přečtenou už pěknou spoustu až si ze mě už doma dělají srandu 🙂 , teď čtu Anitu Blakovou je to super je tam všechno upíři vlkodlaci detektivka pěkně napsaný a hodně dílů dá se to stáhnout na netu, Padlí andělé od Sniegoskiho jsou taky dobrý, Pravá krev je to předloha k seriálu- upíři skvělý, Vampýrská akademie od Richelle Mead a spoustu dalších

tipata
5. čer 2013

Ahoj, taky ráda čtu. Zaklínače jsem četla někdy na výšce a seriál se mi líbil, teď mě mrzí, že ty knížky už nejdou sehnat. Doma mám v knihovně Ságu Stmívání i s dodatkama (Krátký druhý život..., Půlnoční slunce), pak jsou dobré i Upíří deníky, tyhle mám v papíru a Stefanovy deníky už kupuju v e-knihách. Ale co mě nadchlo je sága Zavržený od Beccy Fitzpatricové, je to sice o padlých andělech, ale mnohem lepší a čtivější než Stmívání. Taky není špatná sága Eragon, sice o dracích, ale taky nejsou špatní. Na Tolkiena se chystám, ale dvě děti mi toho času už moc nedávají, tak to jde pomalu. Trochu mimo mě teď teda baví Jo Nesbo a jeho knížky s Harry Holem. Nakonec klasika je i Harry Potter. Na čtečku mi muž zdarma stáhl Čaroděje od Tomáše Duška, ten je taky výborný. Na druhou stranu čtu i jiný žánry, dřív jsem raději četla než chodila na pařby, ale kde ty časy jsou. Teď už učím naši Lucku, jak ty knížky krásně voní a jak je super si s nima sednout a "číst".

rheia27
4. srp 2013

@meleri precitaj si Patriciu Briggsovu 🙂 myslim ze sa ti bude pacit 😉

barborelka
3. říj 2013

Za mě nejvíc Vampýrská akademie a následně volné pokračování Pokrevní pouta od R.Mead 😀 Fantasy mám hodně přečtené, poslední dobou však jen brak 😝 , pak ještě od L.Adrian Půlnoční rasa, J.Mylles Sukuby 😎