Feng shuej. Ráda bych se podělila o zkušenosti

lucie.krajcarova
7. zář 2010

ahojky, díky feng shuej jsem si našla partnera, prostě začalo to tak, že jsem si správně "uklidila" a uspořádala pokoj, ve kterém jsem dříve bydlela. bohužel po narození dítěte jsem nenašla dost času, abych se tomuto věnovala. te´d ho snad bude líp. ráda bych se podělila o zkušenosti, jak na to, jaké předměty jsou užitečné, jak zařídit různé pokoje a tak.

j.a.n.u.s.
22. led 2011

@verusky ad.zavinace....kliknes na odpovez 🙂
ad.voda...ano, voda ti taha vse....vem si, kdyz dite treba v noci vrze zubama, das ho vycurat....moci(tekutinou)ti odejde ta "energie" z tela...a pak uz nekroupe....kroupaní=potlacovany vztek...jasne, tim curanim nejdes k pricine...pouze utlumujes nasledek....ale funguje to.

Kdyz se koupes, umyvas si telo, umyvas si auru od energii, ktere za cely ten den nasbiras 🙂...proto se po dobre koupeli clovek citi takovy "unaveny"...to proto, ze se aura na chvilku stahne.

Ale to uz zachazim kapku mimo FS :D

verusky
22. led 2011

@j.a.n.u.s. klidne zachazej dal,to me zajima! ja jsem dnes energeticky nejaka zavrenejsi.treba sedim u pc se skrcenyma nohama (teda klecim),shrbena,no to se pak neni cemu divit. (jsem nedospana,anicka mi k ranu vlezla do postele a kaslala mi do ucha a ja jak jsem nevyspana ☹ ...)

verusky
22. led 2011

@j.a.n.u.s. a dekuju za to ukladani jmen! to me nenapadlo!!

j.a.n.u.s.
22. led 2011

@verusky no vidis jak ti to jde pridavat 🙂
jj prave aji v noci se chargujem (nabijime) z universa 🙂, pokud jsi "rusena" baterky se nedoplni uplne...takze deficit tam jiste vznikne a pak to chybi....

Ja s energii pracuji, takze me zajima to tema 🙂

lucie.krajcarova
autor
22. led 2011

@verusky čauky, tak to máte teda pěkně starosti, hlavně ať to dobře dopadne!! jj máme půjčky, to víš, bez peněz to nejde, půjčili jsme si asi 1,3 milionu.
@j.a.n.u.s. ahoj,vítej u nás 🙂 jj se zavíráním záchodové mísy mám zkušenost, taky zavírám. ale s tím odtékáním vody nevím, co se má stát? to je pro mě nové.
@verusky stačí kliknout na odpovědět pod příspěvkem, co píše někdo z nás. jedové šípy jsou např. ostré rohy nebo něco špičatého, co máš v pokoji či v domě.n jsou to například i ostré rohy stolu. feng shuej uznává spíš vše dokulata, vyhýbá se tomu, co je ostré. ale dá se to zmírnit určitými prostředky.

lucie.krajcarova
autor
22. led 2011

@j.a.n.u.s. krásně jsi mě předběhla 🙂 no a s tou vodou z vany, je lepší tedy z vany vyjít ven a pak vypustit vodu jo? a co když jsem ve sprše a nemám zašpuntováno?
Koukala jsem, že máš holčičku s takovým exotickým jménem. bydlíš v cizině?

j.a.n.u.s.
23. led 2011

@lucie.krajcarova Elisabeth je napul "ingliš" 🙂 , zijeme ale v Karvine...daddy v UK...
No, rika se, ze s tou vodou odchazi tvoje vitalni energie...ja bych to nebrala az zas tak do extremu, jako mala jsem se rada divala na víry u odtoku....a myslim, ze jako mala jses jeste "napojena" takze bys urco nedelala nic proti sve vuli...kdyz rikam mala, myslim to nejzazsi co si kdy pamatuju....cca necele dva roky...fakt! Pamatuji si detaily(i kdyz bych asi nemela)....
Ty rohy...jo, kdyz je clovek citlivy muze to vypozorovat sam....da se to mekcit. Muj byvaly tchan treba(sikula kutil) delal vsechno dokulata....aji vnitrni rohy v pokojich. :D aniz by vedel o FS.
Ja uz jsem kdysi davno nekde slychavala o tom, ze kdyz ma nekdo "problem" v zivote, at se koukne do sve skrine....ze ty saty tam, jsou jeho myslenky....jsou v kominkach? Nebo jsou neporovnane....jen tak halabala :D ...tak takove je mysleni...a nebat se vyhazovat veci, protoze ta veta:"To se bude hodit!" je vrazedna....pokud jakoukoli vec nepouzivam vic jak rok-poslu ji dal....nekomu, k pudlici(coz se mi prici).

Musela jsem se to naucit, pac jsem to videla v detstvi....u nasich-skladnici! Fakt!

Jsou lidi, co jsou schopni skladovat sklenicky od tatarek-chapu, pokud nekdo zavaruje a opravdu je spotrebuje, ale lezi to tam a nic! Tak jak jsem zabredla do FS, vsechno ven! Delala jsem takovou cistku v domacnosti......jsem neverila co jsem byla schopna za tech par let nakreckovat :D

A pak?!? Zacaly prichazet nove veci....bylo pro ne zkratka misto 🙂

Plus to, ze "opravdu" se rozloucit s necim mi pripomelo, ze clovek nepotrebuje tu iluzi materie....a pak se holciny dychalo!!!!!

Ale jeste musim protridit 🙂...

lucie.krajcarova
autor
23. led 2011

@j.a.n.u.s. moc hezky jsi to napsala 🙂 včera jsem se sprchovala a vodu vypustila až pak a fakt jsem nebyla unavená. a to je co říct, protože předtím jsme přišli domů po plesu v půl třetí ráno 🙂
no a s těmi starými nepoužívanými věci máš úplnou pravdu. taky občas doma třídím a rozděluju věci, něco na vyhození, něco někomu z příbuzných, něco na výměnu a darování na mmb. opravdu není nutné cokoliv shromažďovat. u našich je to strašné, oni nic nevyhodí.. táta začal "sbírat" knihy, aniž je čte, byt je úplně plný harampádí... cítím se tam sklíčeně...

j.a.n.u.s.
23. led 2011

@lucie.krajcarova presne-sklicene....to si vem, ze mamka sbira(la) prupisky s logem, tatka hodinky, mince, odznaky,pohlednice-bleeeee....
Tomu vsemu se chci vyhnout :D

To s tou energii ja to vnimam tak jako kdyz se "naprasknes" obeda....tak krev jde do zaludku , aby to tam mohla zpracovat...polopate, ze?
No a tak ja citim unavu...nebo i na nekterych mistech a protoze nenosim FS furt v hlave, chvilku mi trva, nez se "rozkoukam" a pak fakt vidim, kde co je "blbe" :D

Aji me muze vytacet, kdyz nekde neco nefunguje, nebo je "nakrivo"...treba nezavazane tkanicky, kapajici kohoutek, rozhazene boty....nedouklizeno(nechana hadra nekde-to dela moje mamina!)....jezis jak to tak sleduju, jsem asi magor :D :D :D

lucie.krajcarova
autor
24. led 2011

@j.a.n.u.s. tak to už pro to máš cit 🙂))) ale je to i tom furt uklízet 😒 od přírody moc pořádná nejsem, tak to chce trochu sebezapření. nejsem naučená chodit s každou lžičkou hned do myčky a boty srovnat hned při příchodu... no uvidíme 🙂

a co zajímavého ještě víš o energiích?

j.a.n.u.s.
24. led 2011

@lucie.krajcarova no prave, ze ja tez nejsem "uklizeci" typ...uplne jine priority mam:D , ale vetsinou mi to vadi , ale az ted v tehu...predtim nic :D , takze to muzu hodit na hormony :D

Energie....kdyz uz si myslis, ze neco vis, tak pak zjistis-ze nic nevis 🙂...a mas dalsi a dalsi otazky ....jinak pracuji s Reiki, pracuji-divne slovo....tak ty energie clovek vice vnima, no je si jich vice vedom....

petronelie
27. led 2011

Ahoj holky, jsem ráda,že tu je taková diskuze. Poslední dobou velmi sleduju a studuju FS. Janus, můžeš mi poradit???? V ložnici máme dvě varianty..buď můžeme mít postel nohama ke dveřím,tj. dveře přímo proti nohám a nevíc pod zkosenou zdí....nic moc, a nebo ty dveře můžu mít vedle hlavy.Prostě jinak to nejde....když dáme postel do protilehlého rohu, tak máme zas zkosenou zeď nad hlavou a navíc vedle sebe zrcadlo ze skříně....

A s těma energiema souhlasím, právě dělám vítr ve skříních!!!!

verusky
27. led 2011

ahojky holky!
@j.a.n.u.s. az budes mit miminko,tak Te po case ten poradek asi prejde,nebo to nejde jinak.druhe dite je proste sok.i kdyz Elisabeth uz je vetsi,tak je samostatnejsi,ale stejne myslim,ze jak se jim budes venovat obema,nejake uklizeni po sobe a detech jde stranou (me za to chlap buzeroval-a to byly holky rok a ctyri mesice od sebe,ja cely den v jednom kole,tak jsem od nej utekla).
ja jsem do poradku magor,ja desne rada uklizim,ale nesmi toho byt moc.nekdy jsem teda unavena,ale kdyz se donutim,o to vic jsem pak spokojena,co zustalo za mnou.ja vyznavam cisty minimalisticky styl (v interieru),vsechno mam schovane za skrinkama,jen kulata svicka v barve zdi na konferencnim stolku, aromalampa na klaviru a v kuchyni kytka na parapetu.proste vsude jinak cisto a mam vsechno vzorne sladene (do toho jsem jeste vetsi magor).akorat jestli nam vyjde ten domecek,tak nebudou hned penize,aby mi to zase tak pekne ladilo ☹
dnes jsem skoncila na druhem pracovisti,tak budu mit vetsi klid,moc se tesim.akorat anicka zase kasle 🙄 .

verusky
27. led 2011

@petronelie jsem zvedava,co Ti janus poradi.ja si koupila zrcadlo,ale nakonec jsem ho vedle postele nedala,nebo by se tam spalo strasne.to uz je nejlepsi varianta mit postel naproti dverim a spat nohama k nim,nebo hlava u dveri taky nic moc.

petronelie
27. led 2011

veru, nohy naproti dveřím...to je úplně to nejhorší.Zas tak něco o FS vím 🙂

petronelie
27. led 2011

A já se tedy dle fs řídit moc nemohla...pozemek je na sever,takže obývák na sever, ale ze západní kuchyně nám jde světlo, navíc máme stále otevřené dveře,takže jsme to vyřešili tak,že vedle vstupních dveří z jihu jde světlo z prosklené tabule vedle dveří....a z okna ze schodů. Ložnice je na severozápad, pokoj pro hosty také....v ložnici je nejpříjemněji....takže časem se tam asi přesune prdola a jižní dětský pokoj bude sloužit bud pro druhé dítko nebo jako pracovna.Jako ložnici to využít nechceme, asi bychom se tam upekli 🙂 Jinak severní obývák jsem celkem prosvětlila bílými květináči,plánuju krémové a růžové (moje oblíbená kolóra). Hranaté věci nesnáším...,máme vše dokulata a dřevěné, žádný laminát nebo plast (kromě Davídka jídelní židličky) . Chci ale zesvětlit podlahu (ehm,vyměnit!!!!!) a pracovní desku v kuchyni...je tmavě šedá a bohužel nám truhlář udělal kuchyn tmavší, než jsme chtěli.V ložnici a v obýváku máme orgonitové pyramidy - odrážejí negativní elektromagnetické záření a ruší škodlivé protínající se zóny ...např. spodní voda x mobilní telefon....apod. Vypínám router,v noci vypínáme mobily a chůvičku.Hned se mi lépe spí.Minimalizuju používání mikrovlnky.

Co se týče barev, preferuji přírodní....např. červenou u nás nenajdete,černou též ne...zato hnědá a přírodní krémová tu převládají. Až si někdy říkám....čím to oživím.

Také nemám ráda ostrá světla,nejraději kombinuji lampičku a svíčku.

Co se týče ještě toho spaní, zkusila jsem postel zrcadlově obrátit, abych neměla hlavu u dveří....spalo se mi hůře a připadala jsem si z kopce. Nějak mi nedělá dobře spaní ze západu na východ.

Souhlasím s tím, že nejlépe je minimalizovat bordel. Tak jste mě inspirovaly k zítřejšímu úklidu spodní koupelny a dořešení skříní,které jsou plné oblečení, co jsem neměla tři roky na sobě a říkám si....co kdyby přeci jen 🙂

Tak dobrou noc a fakt díky za tohle téma, je super 😀

j.a.n.u.s.
28. led 2011

@petronelie tak jak jsi psala, je to posmrtna pozice...nohy do dveri, ale ja bych to tak doslova nebrala, zalezi hodne na smeru a na geopatogennich zonach....a taky na to, co je za dvermi....pr.v pokojicku ma mala postel nohama ke dverim, ale vubec to nevadi(spi se tam vyborne), pac za dvermi je hned chodbicka potzamo stena....nevim jak bych to vysvetlila (klasicky panelak 2+1 po prave strane), takze tok te energie neni moc rychly....kdezto hned vedle v pokoji (tam jsem postel mela taky) se to tak dat nemohlo, pac je tam dlouha chodba a vlastne primo dvere na venkovni chodbu, tzn. po otevreni dveri ti vleti primo "do postele" energie nabalena lidmi z venku.....velice spatne se tam spalo.....
pozn.jsem ten typ, co ji ustaveni nabytku nevydrzi dva mesice na stejnem miste-takze mam vychytane vsechny spatne zony i bez FS 🙂

@verusky ....ad zrcadla.....v loznici by byt vubec nemely, to ale neni z FS....a kdyz uz je, nemeli byste se z te postele videt v zrcadle....

lucie.krajcarova
autor
28. led 2011

@j.a.n.u.s. s těmi zrcadly v ložnici souhlasím, my je tam taky nemáme. vyřešila jsem to tím, že bude v šatně, no a v koupelně je taky obrovské.

lucie.krajcarova
autor
28. led 2011

@petronelie teda, tolik neznámých pojmů, ty pyramidy vůbec neznám, odkud jsou? jinak se mi moc nezdá, že to máte vše v podobném odstínu. takový dům jsem viděla, jako luxus nad luxus, ale skoro jsem se tam ztratila, všechny pokoje mi přišly podobné - hnědobéžové... v každém případě každý živel má svoje barvy a každá barva má své uplatnění. třeba oheň má červenou. nám to skvěle vychází do kuchyně, která je sice bílá, ale dlaždičky jsou červené, to jsme se super trefili. jinak tedy řídím se pakua podle vstupních dveří. dřív jsem se řídila kompasem, ale k tomu mi chybělo hodně informací a bylo i zdlouhavé kreslit plány - nebo spíš rozkreslit ty zóny, tak se držím raději čtverců 🙂

petronelie
29. led 2011

@lucie.krajcarova no luci,jde o to, že nám se barvy moc nelíbí....resp. preferujeme bílé zdi a barvy dohoníme doplňky. Davídek má samozřejmě pokoj barevný, a to různě..hlavně sv.modrá a sv.zelená. Ložnici ladím do zelena či žluta....obývák chci prorůžovět a prožlutit. Červenou a černou nemám ráda, nepůsobí na mě dobře, ale kamarádka má v obýváku vše červené,miluje tu barvu. Na mě je to divoké,ale červená kuchyň je pěkná, a třeba jeden kus nábytku či polštářky na sedačce 🙂
My žádný luxus nemáme,ale u mě je to posedlost přírodními materiály.

Pyramidy se jmenují orgonity,zadej do vyhledavače, dají se koupit přes eshop.Já se chystám do ložnice koupit krystaly přes fs obchod. Jsou pěkné a na kamarádku působily pozitivně na psychicku.

No nic, jdu se podívat ven,když je tak krásně.

verusky
30. led 2011

ahoj holky,
no ja prave chtela zrcadlo v loznici,abych si tam mohla zkouset obleceni a nemusela chodit az do predsine,kde je velke zrcadlo.tak jsme ho koupili,ale stacilo ho postavit k posteli na zem a bylo to jasne,kdybychom ho dali na zed,nevyspime se.takze jsme ho dali pod vypinac kolmo k vestavne skrini a pohoda.ale my se (doufam) za par tydnu stehujeme do toho domecku,takze bude vse jinak.hypoteka by mela vyjit,nakonec nasi duveru ziskala velmi pracovita pani,ktera vsechno obeha soukrome a uz mluvila s reditelem banky a je to prislibeno,ze by nemel byt problem.moji rodice naprosto nesouhlasi,ale naprosto,tchan (tedy my s pritelem zatim nejsme sezdani) je domem nadsen,ze ma velke moznosti a ze nam bude pomahat,bude-li moci.takze dva roky zatim budeme bez oprav a pak vyberu stavebku a udelame nejakou levnejsi kuchyn a koupelnu.nabytek mame a budeme se muset dost uskromnit v jinych vydajich (hlavne v jidle,muj strasne rad ji, taky ma 130kg (na vysku 191cm),treba zhubne 🙂 ).
zitra me ve skole cekaji dve knihy o feng shui od svagrove,jednu mi jeste najde,takze ted budu mit co studovat,jsem zvedava a tesim se.tak Vam pak napisu,co me zaujalo 😉

petronelie
1. únor 2011

@verusky My máme v ložnici vestavnou skřín se zrcadlem,které necháváme ve střední části,takže nevidíme z postele 🙂
A domeček...super zpráva.

dr.agata
4. únor 2011

Ahoj holky, o feng shuej se zajímám jen okrajově. Kdysi jsem přečetla jednu knížku. Už si z toho moc nepamatuji. Ale to co mi nejvíce uvízlo v hlavě, tak jsou matrace na posteli. Matrace na manželské posteli by měla být jedna velká. Když jsou to dvě matrace, tak docházi k odcizování partnerů. Před osmi lety, když jsme si (teď už s manželem) zařizovali byt, tak jsme pořídili jednu velkou matraci. No a v současné době to řeším zase, protože jsme postavili dům a opět vybírám nové matrace. Nevím proč, ale v tomto jsem hodně pověrčivá a nejspíš zase vyberu jednu velkou matraci. I když to odborníci na matrace vůbec nedoporučují. Co si o tom myslíte?

lucie.krajcarova
autor
4. únor 2011

@dr.agata ahojky, tak to je moc zajímavé. asi jsem to ještě neslyšela. na to, že se o to zajímám asi 5 let 🙂) pravda to být může, to nepopírám. ale myslím, že hlavně aby matrace nebyly staré. a ne jak u těch starých postelí, kdy nešlo přelízt z jedné do druhé, protože mezi nimi překáželo dřevo 🙂)))) ale určitě dělej tak, jak to cítíš.

artuse
4. únor 2011

ahoj holky,

jen velmi občas sem nakouknu 🙂 když jsme zařizovali dům, tak jsem o fš přečetla knížku, některými radami jsem se snažila řídit, především tím, co mi bylo sympatické a cítila jsem, že je to ok, ne úplně vše teda šlo zařídit, to by už ten dům musel být dispozičně jinak a ne vždy to jde...
ale k těm matracím - o tom, že má být jedna matrace v manželské posteli jsem myslím nic nečetla, ale pamatuji si, že uprsotřed postele nemá být ta příčka - dřevo, jakoby spojedné dvě postele a pak taky ta postel nemá být např. pod trámem (půdní prostor), který by ji rozděloval. Jinak co se spaní a postelí týče, fš nedoporučuje ani spát pod skosenými stěny (to my teda bohužel máme) a postel nemá být umístěna tak, aby nohy směřovali ven ze dveří...a taky by pod postelí měl být prostor, aby proudila energie (ne např. šuplík pod postelí, atd., jak některé postele mají, atd.)

lucie.krajcarova
autor
4. únor 2011

@artuse ahojky, jj to máš pravdu. my taky spíme pod zkoseným stropem, ale nijak nám to nevadí.

verusky
4. únor 2011

ahoj holky,my ale v tom zkosenem strope mame stresni okno .vadi?? muzu to prehodit a dat postel ke stene a pod stresni okno dat komody.prichazim vsak o misto na satni skrin. a mozna bude nejlepsi vyzkouset obe varianty 😅 nez se koupi nabytek.
knihy o feng shui jsou u manzelky reditele 😠 😠 😠 ,ta svagrove slibila,ze mi je da tridu a vzala si je domu 😠 .tak je asi studuje.ja ji neurgovala a ted to mam.ale porad resime finance na ten dum,tak jeste neni nic jiste.holky,jaktoze je to tak tezke s tema penezma 😒 ??
jinak jsem dnes vzorne uklidila v detskem pokoji a hned byly holky odpoledne po skolce mnohem hodnejsi a
klidnejsi.

lucie.krajcarova
autor
8. únor 2011

@verusky tak to je hezké, jak rychlý má ten úklid vliv 🙂 mně se na to taky hezky dívá. i když to vydrží jen chvíli 😀
@j.a.n.u.s. jdu mrknout na ten článek. a taky v letáku kaufland vychází články a moc hezké. mrzí mě, že jsem někam založila pakua - to je to rozdělení čtverce na 9 zon... dobře se podle toho pozná rozdělení bytu..

verusky
10. únor 2011

tak holky,zjistuju,ze to fengshej je pekne tezke.obe knihy mam uz doma,rychle jsem je "zhltla" a musim na ne jit podrobneji,nicmene v dome zatim nejsme,klice nemame,takze nemam rozmery mistnosti,jen jsem zjistila svetove strany.ale je to teda mazec.co me uklidnuje,ze jsem dobre rozmistila nabytek v obyvaku,jen proste nevim barvu.mame kremovou,spis do zluto okrova kozenou sedacku,podlaha je tam spis tmavsi hneda,klavir bude cerny a obyvak je orientovany na jihovychod.co myslite?