Feng shuej. Ráda bych se podělila o zkušenosti

lucie.krajcarova
7. zář 2010

ahojky, díky feng shuej jsem si našla partnera, prostě začalo to tak, že jsem si správně "uklidila" a uspořádala pokoj, ve kterém jsem dříve bydlela. bohužel po narození dítěte jsem nenašla dost času, abych se tomuto věnovala. te´d ho snad bude líp. ráda bych se podělila o zkušenosti, jak na to, jaké předměty jsou užitečné, jak zařídit různé pokoje a tak.

lucie.krajcarova
autor
10. únor 2011

@verusky ahojky, v původním bytě jsem to taky rozdělila na světové strany. ale je to jedna možnost, druhá je přimo pakua čtverce, to tam není? je to trošku jednodušší, i když měřit se musí stejně. a souhlas, je to docela věda 🙂

verusky
11. únor 2011

pakua ctverce znam,me prave prekvapily ty strany.ale zjistila jsem,ze obyvak je super na jihovychod,jidelna na vychod a do kuchyne mam dat (sever) cervenou nebo kastanovou,tak to je dobre,to jsem chtela.ale kuchyn budeme delat az v lete,potrebuju zjistit,jak vyresit kuchynskou linku co do prakticnosti,je pet metru dlouha,naproti vyklenek na lednicku a dvere do spizky.tak dlouhou kuchyn v rovine jsem jeste nemela.(ted je tam starsi,nechame ji pro zacatek na zkoumani).jo a vysel nam uver,tak skvele,domecek bude!!
holky,cetla jsem dnes o sezeni v obyvaku.je napsano,ze by mel byt rozhled ze sedacky do vetsi casti pokoje.ale pak psali,ze je idealni,kdyz je sedaci kout zavren (do ctverce,obdelniku,dokulata).no a pak ze nema byt kreslo zady ke dverim.tak jak muzu videt na jednu stranu,kdyz mam sedet v kruhu?no mam vlastne vymyslen ctverec (sedacka je rohova,kreslo dam na treti stranu a ctvrta je dverni,ta bude prazdna,psali,ze tam mam dat kytku,ale na tu asi nebude misto).
jdu uspat deti,mejte se 🙂

verusky
11. únor 2011

@lucie.krajcarova luci,martinek uz pujde do skolky?nejak brzo,ne?ty jdes do prace?a do jake skolky,soukrome?(predpokladam,ze statni tak male deti detri nebere).
jo a taky jsem delala cistku v kuchyni,nemame mit rozbite talire (tedy myslim natukle apod.),tak jsem nakonec nasla ctyri (!!) talire,jednu misku a vyhodila jsem holek plastove tacky,taky mely kraje ulomene spicky.
anule kasle z postele,ma atb.,od uterka se lecila u babicky,ale nic moc jeste.

lucie.krajcarova
autor
11. únor 2011

@verusky Myslím, že to máš vymyšlené hezky. přiznám se, že spíš sleduju barvy a materiály, než úplně uspořádání obýváku. je fakt, že v kuchyni a ložnici to sleduju víc. my jsme si taky dovezli starší kuchyň, ony to děti stejně dost poničí, tak až odrostou, tak si pořídíme novou, pokud možno podle f-s 🙂 máš pravdu s rozbitými talíři, utrhnutými oušky. akorát my tu máme 2 měsíce staré sklenice z Ikea a jedna je prasklá, nějak nemám srdce ji vyhodit 😠
jj půjde do školky ve 2 letech, mě končí rodičovská a jdu do práce. je to polosoukromá školka, takže školné je ještě přijatelné.tak holčička je ještě nemocná? my taky, já kašlu a malý má rýmu. a to už třetí týden. jj nějaký odolný bacil 😔

verusky
11. únor 2011

@lucie.krajcarova ted jsou nemocni vsichni.je pekne,ze ja se drzim (vybrala jsem si to na podzim),ale trochu kasle i starsi dcera a zaky ve skole mam ze ctvrtiny nemocne.proste klasika jaro,bacily utoci.
tak tu sklenku vyhod,koupis novou.respektive-vlastne pro novou udelas misto.
jdu zase studovat moudre knihy 😵

verusky
14. únor 2011

@lucie.krajcarova
tak jsem poctive prelouskala obe knihy.stacilo mi dvakrat dat ve dve v noci dceri antibiotika a pak nezaspat 😅 .
zjistila jsem,ze mam strasne moc veci, v jedne knize je to nazvano vetesi.a me je lito neco vyhodit,ze to treba budu potrebovat.rozhodla jsem se tedy,ze co nepotrebuji,dam zatim na pudu a nekdy pozdeji zase uklidim na pude a teprve tehdy snad uz cast dam do popelnice.ono je to tak-kdyz jsem byla mala,moc me bavilo neco tvorit,sit,plest pro panenky a tak.a nemela jsem doma zadne odstrizky,i kdyz jsem musela mit neco do vytvarky,doma nic nebylo (myslim kousky latek).no a latek ted mam hrozne moc (obcas neco usiju,ted jen malokdy),nechavam si i obnosene obleceni,ze ho prave holky pro panenky mohou pouzit (casem).a tak je mi to proste lito vyhodit.takze dam dohromady dva pytle a budou na pude,no.pak si take musim uklidit v papirech,casopisech apod. (uredni veci mam v poradku a pracovni jakztakz take).holkam jsem dnes delala cistku v pokoji a zitra vezu obe k babicce,takze mohu,krom doby v praci,pokracovat v ociste bytu (ze by priprava na stehovani do domku?zatim domek nic,majitel mozna bude dluznik,takze zatim jeste nevime,jak to dopadne).
podle feng shui si to proste predstavuju tak,ze mame doma vsude uklizeno a zadne zbytecnosti a blbiny.jen nevim,jak toho docilit.ale je fakt,ze je to mym snem,jen se umet rozloucit s necim,co se mi MOZNA bude nekdy hodit.no dilema,no.

lucie.krajcarova
autor
14. únor 2011

@verusky tak to jsi šikovná. já studovala včera a zase jsem přišla na něco nového. třeba dvojitá spirála dovede posílit energii, nebo zvonek, tak jsem si do koupelny dala zvoneček. je tam zona přátelé, sousedi, a vlastně se to nijak nedá zařídit, prostě koupelna.
s tím pořádkem máš naprostou pravdu. s těmi nadbytečnými věcmi - slyšela jsem návod udělat si více krabic. no a co půl roku kontrolovat, jestli jsi do nich šla. no a když rok nic, tak se to má vyhodit, rozdat do charity, po rodině a tak. u mně je to třeba tak, že vyhazuju nebo dávám i na mmb zdarma - nějaké misky, košíky, obrázky, staré oblečení nebo oblečení, co se mi nechce zašívat, už nenosím a tak. třeba včera jsem se šla podívat na jeden domácí úbor, co jsem měla na prodej. no a přišla jsem na to, že je tam rozjetý zip. tak jsem to rovnou rozstříhala na hadry 🙂 on to totiž byl dar od jedné majitelky bytu, která mě pak ošidila, takže se mi i ulevilo 🙂 a jaké jsi znamení? můj táta je blíženec a má stejný problém se zbavováním věcí.. také býci hodně lpí na věcech.

verusky
16. únor 2011

@lucie.krajcarova ja na vecech nelpim,jen proste myslim,ze se muzou hodit (jinak nepotrebne normalne vyhazuju,nejsem sberatel).treba veci po holkach nechavam,i boty,protoze jeste chceme aspon jedno miminko a nebudu na par mesicu vsechno kupovat znovu a boty budou dobre na zahradu do blata (jinak kupuju kvalitni).
ale tak udelala jsem dve igelitky hracek,necely pytel latek a je to na pude. tak mam uklizeno 😉
nejak mam sen,abych v tom dome mela malo veci. proste skrine poloprazdne a tak.nic zbytecneho.je mozne toho docilit??? tak nejak jsem si rekla,ze je pro me nejdulezitejsi ucit se nemecky (kazde rano se ucim,ale bohuzel jen chvili,mam brachu ve vidni a obcas mame nejakou spolecnou praci,takze potkavam i rakusany) a hrat na klavir (moje profese).nejake siti jde stranou (a pujde do pradelny do sklepa) a vareni a uklidy jsou samozrejmosti.
potrebuju zit trochu uklizeneji,jsem dost zbesila,roztekana,preemotivni,tak musim pracovat na klidu (pak i spatne zvladam holky).

verusky
16. únor 2011

@lucie.krajcarova jo a jsem ryba.co za znameni jsi Ty?

lucie.krajcarova
autor
16. únor 2011

@verusky jj dětské oblečky taky schovávám, vlastně je posílám švagrové, co má klučíka, ona mi je zas pošle zpět. to máš hezký sen 🙂 mě to popadne párkrát do roka, že likviduju zbytečnosti, vázičky, serepetičky, na které se jen práší 😀 záleží, co v těch skříních je a kolik jich je 🙂 prostě tak akorát. já mám cíl, že vždy budu vědět, kde co je a bude to poskládané a hezky vypadat. u mně fakt nesplnitelné 🙂
Hrát na klavír? čím se tedy živíš? to jsem taky zkusila. a moc mě to bavilo. doufám,ž e to chytne syna. chtěla bych domů pořídit aspon klávesy. jj přesně to říkáš, pojmenovala jsem to tak, že bych chtěla být víc organizovaná 🙂
jsem kozoroh 🙂

verusky
16. únor 2011

je,kozoroh,to je pekne,to bys nemela mit problem s organizovanosti! nebo ne??ja ucim na zus male klaviristy,ucila jsem pred materskou i na konzervatori,ale nechci dojizdet,tak jsem to vzdala.bracha je vyborny houslista,hraje ve vidni v orchestru a hravame spolu obcas koncerty,ted se zrovna jeden chysta a budu doprovazet i jeho kolegu,se kterym jsem pred dvema roky uz hrala a ta moje lamana anglictina byla trapna i po letech studia,tak jsem se vrhla jako samouk do nemciny,tu jsem nikdy nestudovala.ale mela bych se ucit vic nez chvilku (i tak se musim nutit ☹)
ale na klavir si chci hrat i jen sama pro sebe,protoze myslim,ze mi to chybi.vlastne co mam deti,tak hraju jen kdyz musim,vetsinou tesne pred terminem.no a potrebovala bych si hrat casteji,protoze mi to pomaha psychicky,jsem moc emotivni a takhle ty emoce dam do nastroje.je to zvlastni,kdyz si cvicim,jsem pak vyrovnanejsi a take mam mozna vetsi sebevedomi (jako treba deset minut 😅 ).
ja planuji mit dost skrini,navic nemam rada otevreny neporadek,takze mam temer vsechny skrinky vzdycky zavrene.na prvni pohled tedy vzorne uklizeno.jenze...v tech skrinich je strasne veci a pak kdyz neco prehodis,hledas,nemas cas uklidit,tak tam vznikne chaos.a ja bych si prala,aby tam bylo veci tak,ze zadny chaos nemuze vzniknout 😵 .tak jsem zvedava,jestli to pujde...

lucie.krajcarova
autor
16. únor 2011

@verusky tak to je krásné, jste taková super umělecká rodina. myslím, že klidně můžeš hrát i doma pro radost, však holčičky si to rády poslechnou ne? jj jako kozoroh jsem na tom relativně dobře, ale furt je co pilovat 😀 taky moc nemám ráda otevřené skříně, raději to zavřít, aspoň se tam nepráší.jj chaos je potvora. to znám. prpodávám hodně dětského oblečení. a když mi někdo napíše, ž něco chce, tak to strašně hledám, i když by to mělo být seřazené podle velikostí 😀 beru ale, že je to moje chyba. kdyby těch věcí nebylo tolik, tak je to přehledné a hned to najdu. jj f-s radí nehromadit věci. tak teď hodně prodávám se slevou, ať se mi ta skříň vyprázdní 🙂)))))

verusky
16. únor 2011

@lucie.krajcarova holky chteji jen pisnicky 😖 ,casem to bude lepsi, aspon doufam 😵
nehromadit,nehromadit.musim na to dbat.a hlavne nerozdelavat praci,kterou nedokoncim.to pak se hromadi binec (protoze to nemam kam uklidit).ja se tesim,chtela bych zit klidneji a volneji.
v lete jsem cetla knihu o orientalni medicine.zacala jsem zdrave jist,celkem malo,takze jsem sice dost zhubla (normalne jsem nechtene prisla o zadek,s cimz se pritel nerad smiroval),ale nemela jsem tolik sil,tudiz jsem nebyla cholerik (proto jsem jedla min,to tam bylo napsane).bylo mi uplne nadherne.i jsem se nepletla do pritele (co dela,jestli cuci do bedny nebo tak, ja nemam tv moc rada),na holky jsem byla hodnejsi.no mela jsem v sobe uklizeno.jenze v zari po materske do prace,holky jeste nebyly ve skolce, ja vic nez cely uvazek ve dvou zamestnanich a v rijnu jsem onemocnela a zanet prudusek me totalne slozil.teprve pred vanoci jsem byla v poradku.to jsem rozhodla,ze jedno zamestnani zrusim,holky uz byly ve skolce a pak zacal ten blazinec s domeckem.jen verim,ze si to tam pekne podle f-s vymyslim,udelam a zase budu mit i v sobe poradek.hlavne ta vyrovnanost,ta mi chybi.
v patek mame podepisovat kupni slouvy a daji nam asi klice.
ja mam detske obleceni v pytlich na pude,moc serazene dle velikosti ne,ale netrapi me to,az prijde cas,uklidim si v tom.zas tak moc toho neni.holky ve skrinkach maji uklizeno (dnes jsem se snazila 😎 ),ja taky a pritelovi odmitam (vzdycky po case mu v ni uklidim,ale nema to cenu).
premyslim,jestli nekoupit ty ozvucne misky,my budeme v dome po majitelich,kteri se po snad pul roku rozesli,tak bych to tam potrebovala vycistit.ale asi budou stat dost penez.

lucie.krajcarova
autor
17. únor 2011

Ahojky, teda to muselo být docela zajímavé s tou orientální medicínou. taky jsem cholerik a občas bych potřebovala zklidnit. váhu jsem si už trochu zredukovala a držím se. včera mě v práci pochválili, že jsem zhubla. no ještě trochy by to chtělo.
a jak se cítíš teď? nové starosti s domečkem viď? a proč jsi měla 2 zaměstnání, to jste nemohli vyjít s penězi?
budu moc držet palce na domeček!!!! jj to je dobrý nápad s miskami, není to nový dům, tak by to chtělo asi novou energii 🙂 zrovna jsem si koupila tu dvojitou spirálu, tak se těším, kam si ji zavěsím.

verusky
17. únor 2011

@lucie.krajcarova vycistit by to urcite chtelo (ten domek).jenze setrime penizky,tak nechci moc kupovat,ale asi neco budu muset.ozvucne misky jsem nasla za 400Kc (ne ze sedmi kovu zlata stribra atd.,neco levnejsiho,ty drahe se nedelaji,jsou v obehu padesat let stare -pry).dve zamestnani jsem mela ne na cely uvazek,dohromady to bylo ani ne jeden a ctvrt,ale honila jsem se.ted mam necely uvazek,mene penez,ale vice klidu.a nemusim dojizdet.
celkem se bojim,abych vsechno v dome dobre vymyslela.nekdy mam velky problem se sebevedomim.jako rict si-jsem sikovna a jak to vymyslim,tak to bude nejhezci.ja hodne pochybuju,pak mi vsechno dyl trva a zbytecne si pridelavam starosti.asi to chci mit moc dokonale (to je muj problem se vsim),pritom na tom prece tolik nezalezi.
dnes me navstivili rodice,ach jo,neni to ted mezi nama moc dobre.asi budu obydli cistit i po jejich navsteve
😅 .jo,nevim,jestli jsi to cetla,ale tema miskama (nebo zvonkama) se ma cistit prostor treba i pri nemocech.
luci,na me jako cholerik moc nepusobis,podle slov bych Te typla spis na klidase.a hubla jsi jeste z tehotenstvi?na fotce v profilu jsi spis hodne hubena.ja byla vzdycky kozata prdelata a po detech jsem vsechno shodila.
ta orientalni medicina a ta kniha -bylo to super obdobi a ted je nic moc.jim nepravidelne,mam desne chute.a do cviceni se mnohdy nedonutim.no v lete snad s plodama z prirody bude lip.

verusky
5. bře 2011

@lucie.krajcarova
tak uz ctu tu treti knihu o feng suej.dve byly na svetove strany,tato je na bagua.domek uz je nas.ale radost mi ztrpcilo zjisteni financni situace meho pritele.uklizela jsem mu ve skrini a ma tam krabici s papirama,tak jsem se do toho pustila.no velke prekvapeni.takze co jsme si vzali vyssi pujcku na novou kuchyn a uz i dali ji navrhnout a ceniky,tak penize sly na jeho auta.nejhorsi je,ze jsem o nicem nevedela a normalne mi lhal (kdyz jsem se driv na finance ptala).takze pekna krize...zitra jedeme podepsat predavaci protokol a uz zbyva jen vymenit zamek a zacit uklizet a cistit.akorat ja jsem ted ve stavu,ze do domu nevrazim ani korunu,kdyz sly desitky tisic na dluhy,o kterych nemam ani potuchy.a vlastne se tak clovek podiva zpetne a ja vedle nej o mnoho penez uz prisla.tak proc prichazet o dalsi?kdo vi,jestli dum za dva,tri roky nebudeme prodavat?a cokoliv tam vlozime se nemusi vratit a budou to vyhozene penize.
je to tam ted dost ubohe,chtelo by to aspon vymalovat a natrit futra,ale z mych penez nic.a nevim,co pritel,kdyz ma na uctu minus osm...anicka mela vcera horecku,dnes je zvysena teplota,behaji tu s verkou,v posteli ji neudrzim.
jak mas reseny sporak?

lucie.krajcarova
autor
5. bře 2011

@verusky Hezky jsi to na mě vysypala 😀 hubla jsem hodně při kojení, až jsem skončila na -2 kg než před Martínkem. ale ta fotka je z takového hodně smutného období. to jsem nebyla moc hubená, ale ten stres se asi trochu podepsal do obličeje... no nic snad už je to za námi.
tak domeček už je váš? to je hezký začátek. s těmi účty přítele mě to moc mrzí. ale myslím, že se vám blýská na lepší časy. hlavně že už ti to přítel netají a pustil tě ke svým dluhům, snad už to jsou všechny|!!! měli byste si sednout a vše probrat, žádné tajnosti. dům už je opravdu velká investice. Nikdo nechce přijít o střechu nad hlavou....
jo a cholerik jsem. v každém případě jsem se dost zklidnila narozením malého, učím se být trpělivější a prospívá mi to.
no my s tím zdravím taky furt bojujem, rýmu máme oba, ale naštěstí do školky to nevadí. teď mu dávám multivitamín na posílení imunity.
sporák mám sklokeramickou desku, my tu máme jen elektřinu, tak jsme si moc nemohli vybírat.
Jsi dobrá, že čteš už třetí knihu o feng shuej. taky se postupně k některým vracím. zítra budu zas chvíli studovat, tak ti třeba napíšu nějaký nový postřeh 🙂

verusky
9. bře 2011

@lucie.krajcarova
luci,a jak mas sporak situovany?ma pry byt,abys videla na dvere,nebo do mistnosti (tzn.varny ostruvek).ja mam taky sklokeramiku,plyn nemame.holky jsou u babicky,dnes jsme byly u dr,jakz takz.akorat ja mam jit v pondeli na operaci nosu a pres noc mi tam vznikl opar a pekne to boli a bojim se,aby se to mohlo provest,protoze vyuzivam jarnich prazdnin,tudiz nemusim do prace.ach jo...
tak verim,ze uz zadna smutna obdobi mit nebudete a kdyz uz,tak aby brzy pominula.
tu treti knihu uz jsem docetla,ale nevim,kde mam zacit.ted jsem nejak ve stresu,lina,bez nalady,s pritelem je to uplne o nicem.
no letim do prace a odpoledne tu budu sama (od pul pate),deti pryc,muj na dome.tak se asi do neceho pustim (snad ne do cokolady!).dat se nejak dohromady.i pred tou operaci (mam spatnou nosni prepazku a dr.uvazoval i o zmenseni,kdyz uz se do toho hrabe).jo a z toho oparu mi je asi nejhure.no proste krize...

lucie.krajcarova
autor
9. bře 2011

@verusky ahojky, sporák mám vedle trouby a v kuchyni nejsou dveře 🙂 ale i tak bych na ně viděla, naše kuchyń je malinká, jídelnu máme spojenou s obývákem. teda operace, to ti budu držet palce!!!! a co máš s nosem?
hlavně ať jste zdraví. a nějaká nepohoda s přítelem? zkus si posílit zónu vztahy - dvě svíčky, dva polšťářky, dvě fotky. určitě bude líp. vždyť před sebou máte krásnou budoucnost v domě, to bude super, uvidíš 🙂))

lucie.krajcarova
autor
13. bře 2011

@verusky čauky, kdepak jsi? mám tu nějaké fotky z cest a marně přemýšlím,do jakého koutu je dát....

verusky
14. bře 2011

@lucie.krajcarova ahoj luci,me ten konik vubec neukazal tu predposledni zminku o me,jen dnes tu vcerejsi.ja uz z toho feng shui blbnu.dnes jsem mela nastup do nemocnice a kvuli tomu oparu se operace musi posunout,ach jo.tak jsem se tesila,jak si budu delat vypisky z tech knih...a zatim tu cucim do monitoru,ctu si vsechno mozne a nic se mi nechce.asi pojedu na domecek,vcera jsme odvezli deti a cely den tam tridili a vyhazovali veci,ale samotne se mi ted nechce.jeste nejde elektrika (eon ma casu dost),tak se netopi a netece tepla voda,tak to taky neni uplne idealni.nicmene na zahrade by bylo uzasne,pomalu zaciname likvidovat suchy porost a tesime se,co se zazelena.akorat tech metru je presprilis... obrazky z cest by mohly byt v napomocnych lidech,to jsem nedavno cetla,tzn.vpredu vpravo.
nakonec jsme vymenili nasi loznici za detsky pokoj.loznice je smerem severozapad,to by slo a je vetsi nez detske pokoje.jenomze je v predni casti domu a to nema byt.takze jsme ji vymenili s malym pokojem verusky (take je tam stresni okno),je na vychod (treba trochu omladneme) a starsi ze sourozencu pry ma mit pokoj v predni casti domu (je pak vice koncentrovany,zodpovedny).akorat nevim,jestli ten severozapad nebude vadit,je tam trochu tma.no,kdyz to tak vidim,asi se tam opravdu zajedu podivat,at vim,jak je tam odpoledne (byli jsme tam rano).je to 7km,tak bych i setrila naftu,ale aspon uvidim,co to slunicko a budu mit snad lepsi pocit (dnes v tom vychodnim pokoji bylo uzasne a prislo mi lito,ze tam bude loznice a ne detsky pokoj).tak jo,ja jedu.
krasny den!

verusky
15. bře 2011

@lucie.krajcarova
tak jsem tam vcera jela a jako dnes pracovala na zahrade.cistila jsem celkem velkou skalku,je dost zaneradena,ale tam bude krasne!!uz se s tim domeckem zacinam smirovat.a stresni okno verusce na severozapad jakztakz jde,odpoledne je tam celkem svetlo.

verusky
7. dub 2011

@lucie.krajcarova
ahoj luci,
penez sice neni,ale premyslim,ze bych si do predsine koupila zlateho draka s perlou.ma ochranit majetek a hlidat hlavni vchod,je to pry velmi pozitivni. Mas nekde i kristalovou kouli?taky bych asi do jedne rada investovala.my dnes namichali barvu na chodbu a schodiste a o vikendu se konecne maluje (stihne se jen vrchni patro a dalsi vikend snad prizemi).holky kaslaji jak o zivot,ja uz se snimi nestvu a davam je do skolky i s kaslem.a moc se tesim na prazdniny,ze nam odpadne same nestihani a spech (skolka,prace,balet).anicka dnes po dlouhe dobe rano ve skolce rvala a nechtela jit).jak se skolkou u Vas?

lucie.krajcarova
autor
8. dub 2011

@verusky čauky, tak bereš to opravdu vážně 🙂 my měli na hlavních dveřích tři čínské mince na červené šňůrce,to je na peníze. a na ochranu tady mám čínského bůžka - dřevěnou malinkou sošku. tak malování, a jaké máte barvičky?
u nás se školkou je to už lepší, ráno trošku ještě bojkotuje, ale když si pro něj jdu, tak žádný řev, nic, ani moc ke mně nejde 🙂 a to už ho tam nechávám 7 hodin, aby si zvykal. příští týden už tam bude každý den9 hodin. ovšem vypadá to , že to zvládne. ráno bychom měli jezdit oba s manželem, takže asi nechám manžela, ať malého doprovodí, prý to děti berou lépe.

verusky
8. dub 2011

@lucie.krajcarova
taky jsem premyslelsa nad buzkem,ale buddha je desne vypaseny,muj je vypaseny taky,tak mi to pak prijde jako jeho motivace a ja spis bych radsi,aby ten muj hubnul,nez se motivoval sirsim buddhou.a penizky jsem cetla spis na neco jineho nez zavesit na dvere.pomohli Vam?ja prave toho dracka zrusila,protoze drak pro me zrovna pozitivni neni,ale jak jsem to cetla ve vice clancich,tak jsem si rekla,proc ne.
tak to mas super se skolkou.at Vam to vydrzi.u nas jinak dobry,jen vcera ta krize.a starsi nekdy nechce do baletu,ale taky uz to jen zkusi,ja reknu ne a jde.

lucie.krajcarova
autor
8. dub 2011

@verusky mně by manžel s drakem vyhodil 🙂 teda s něčím velkým. když se to vejde do dlaně, tak to snese. ale taky nemám ráda serepetičky, takže co nejmíň takových maličkostí. teď jsem na to chvíli zas kašlala, nebyl čas. umýt okna, uklidit, čistit koberce, to bylo přednější než nastoupím do práce. to bude už příští týden. ale zas budu jezdit vlakem, tak budu mít necelou hodinu na čtení. už se na to docela těším.

verusky
8. dub 2011

@lucie.krajcarova
luci,tu cestu vlakem znam.loni jsem jezdila take necelou hodinu.prve jsem si to uzivala,cetla a po roce uz toho bylo moc a pritel mi koupil auto.no a ani to nepomohlo a uz nejezdim,praci jsem tam zrusila a jsem v miste soucasneho bydliste. az se odstehujeme do domecku,tak to budu mit sedm kilometru.autem nebo autobusem.ale me ten vlak zacal vadit,protoze jsem byla vecer desne unavena a uz jsem si potrebovala hodit nohy na stul a ne veceret v narvanem vlaku.mela jsem za ten den dvojnasobek prace,coz Ty mit snad nebudes,takze to pro Tebe muze byt mnohem prijemnejsi.
toho draka myslim maleho,velky je moc drahy.deset nebo patnact centimetru.nahoru na dvoumetrovou skrin.memu priteli je to asi fuk,no spis,ja se ho neptam.on na feng shuej reaguje - "nerikej prede mnou to sproste slovo",protoze jsem se tema knizkama nechala ovlivnit a v necem se podle toho ridim.

lucie.krajcarova
autor
8. dub 2011

@verusky tak jsem na to zvědavá na tu cestu vlakem. však asi dlouho to trvat nebude, pokoušíme se o druhé dítě. takže přítel tomu moc nevěří viď? u nás to taky není o moc lepší. ale nechává mě, pokud to podle něj není úplná blbost 😀 nově jsem si hned k hlavnímu vchodu dala jarní truhlíky - do oken a taky větrníčky, je to moc hezké a malý se taky může zbláznit, jak se pěkně točí. takže je to podle f-s a navíc pěkná hračka 🙂 a jakou práci děláš?

verusky
9. dub 2011

@lucie.krajcarova taky asi koupim vetrnicky,prave premyslim,zda dat kvetiny podel cesticky k hlavnim dverim,ale zatim jsem nekoupila a nevysela,chci jeden typ a nemuzu sehnat zvlast oranzove a zvlast zlute,maji jen mix.
dneska u nas dusne rano,byla jsem lina jit vypnout do jine mistnosti telefon budicek,pritel me nekolikrat uporoznil,pry ze bude nasrany a ja mu na to rekla,ze to je jeho problem a normalne praskl telefonem, obouma dverma (s jeho silou pri vaze 130kg!) a v mirne neuklizene kuchyni smetl vse,co bylo na pracovni plose vedle drezu,takze je tam rozbita sklenicka po cele mistnosti a kosik s ovocem na zemi...normalne jsem ihned vstala z postele a sla ven jen s bundou v pyzamu,ze ten jeho vztek poslouchat nebudu (vsim dal triskal).ted by mel byt na dome a malovat.to zas bude urcite kourit (nesnasim!!) a koupi si neco draheho a hodne k zradlu (ze to tak musim napsat).pritom ja trvam na tom,ze budu drzet finance,on se brani a jestli se dal nedomluvime,pujdu za jeho rodici a budu to resit pres ne (po te,co jim predlozim dluhy,o kterych jsem nevedela,penale za neco pozde zaplaceneho atpod.,budou urcite stat na me strane).se s nim nebudu dohadovat.jednou me financne velmi zklamal,tak uz dal nebudu hloupa znovu mu duverovat.nehlede na to,ze jsem velmi omezila vydaje v kuchyni,cimz trochu trpi.vubec je zavisly na jidle (ja ale taky umim byt..).
ja ucim klavir,uz jsme si to psaly.tak to Tve dojizdeni bude jen na chvilku,kdyz bude brzy druhe,ja myslim,ze jo,protoze se budes z prace chtit brzy vratit domu,tak se i to telo nachysta.
mam holky u mamky,ve dve pro ne jedu,tak jdu honem neco delat,ale je toho tolik,ze ted skoro hodinu jsem chodila od jednoho k druhemu.jdu si umyt auto,vcera jsem si strihala kyticky,ktere si chci na nej nalepit (uz na podzim jsem si koupila autotapetu).akorat ja jak chci mit vse nejhezci a nejidealnejsi,tak mi to trva (ted myslim,kam rozvrhnout ty kyticky).
peknou sobotu!!

lucie.krajcarova
autor
9. dub 2011

@verusky ahojky, tak to ti to ráno nedopadlo moc slavně, to mě mrzí.u nás to někdy taky lítá. to pak říkám manželovi, ať se jde vybouřit do tělocvičny, když má tolik energie. tvůj to nechá na domě, to je jistota 🙂))))) s těma financema tě chápu, u nás to vedu já, ale manžel nijak zvlášť neutrácí, takže je to pohoda. ale když jsem doma a mám menší příjem, tak je to znát... to máš fajné, že dobře vycházíš s rodičema přítele, asi na ně dá ne? doufám,ž e se brzy dohodnete. při stavbě je každá koruna dobrá. no a s těma větrníčkama - já mám dva, oranžový a zelený a koumala jsem, který do kterého okna, aby to podporovalo sektor f-s, no jsem magor 🙂