Feng shuej. Ráda bych se podělila o zkušenosti

lucie.krajcarova
7. zář 2010

ahojky, díky feng shuej jsem si našla partnera, prostě začalo to tak, že jsem si správně "uklidila" a uspořádala pokoj, ve kterém jsem dříve bydlela. bohužel po narození dítěte jsem nenašla dost času, abych se tomuto věnovala. te´d ho snad bude líp. ráda bych se podělila o zkušenosti, jak na to, jaké předměty jsou užitečné, jak zařídit různé pokoje a tak.

verusky
10. dub 2011

@lucie.krajcarova
vsak to je v poradku,ze ty vetrnicky chces mit barevne podle feng shuej.ja z tech tri knih nakonec byla tak zblbla,ze si ted delam plan barev podle sebe a sveho citeni.treba stred ma byt oranzovy (podle svetovych stran),ja to dala trochu do kariery dopredu a stred mam zlutou (podle bagua).obyvak nakonec dam do zelena,i kdyz podle nejake jine duchovni knihy by tam tato barva nemela byt,ale podle f-s svet.stran je na vychod vyborna.do detskych pokoju jsme nesehnali detsky zeleny koberec,tak budou mit syte ruzovy s nejakyma tanecnicema (ted ho mame v zelenem provedeni) a asi steny budou bile,mozna jedna zluta,ja na ne budu kreslit kyticky,motylky,housenky atp.loznice hneda,kuchyn neresim,bila a az se nasetri na novou,bude bukovo bila,ci pozdeji podle nalady na zed hodim cokoliv.koupelny,az se nasetri po kuchyni budou-nahore nevim,dole bambusova.nahore je ted slusna modra,asi jen vystrihnu z tapet nejakou peknou listelu (nalepim pruh podklad a na to budu strihat od rana do rana nejaky vzorek).holky jsou nemocne,zahlenene,uz i ryma a kaslou jak o zivot.rozlozila jsem jim v obyvaku sedacku a cuci tady z pod periny na krtecka.a ja mam naladu celkem pod psa,na vikend mely holky byt u nasich,ale oni nekam vcera jeli a ja na ne na cely den nemam nervy (ony jsou tak spolcene,ze se s nema nedomluvim,takze vyhrozuju a davam na zadek,jinak to nejde).akorta brzy dochazi sily.muj je zas na dome,vecer jsme se nebavili.my jsme takove deti a hrozne se urazime.obzvlaste petr.vcera jsem si strihala ty kyticky na auto a mam jich hrozne moc,tak jsem zvedava,jestli je vyuziju vsechny,preplacat to zase nechci.peknou nedeli!

maximka33
22. zář 2011

ahoj, můžu se přidat?

maximka33
5. říj 2011

@verusky ahoj, jak se máš? ještě se zabýváš feng-shuej? já se teď přihlásila na kurz, tak se moc těším!!! už mám v hlavě tisíc nápadů, jen není čas to všechno realizovat.

maximka33
22. únor 2012

holky, zajímáte se někdo o Feng shuej???

maximka33
31. říj 2012

je tady někdo? pojdme si povídat.

lusyy
8. lis 2012

@maximka33 ahoj,můžu se přidat? Toto téma mě velice zajímá,spíš bych potřebovala rady,prostě do toho vplout. Už máš po tom kurzu?

maximka33
8. lis 2012

@lusyy ahojky, to je prima, že píšeš. jj na kurzu jsem byla loni a bylo to moc super. něco jsem si osvěžila, něco naučila a na spoustu věcí se ptala 🙂 doma už mám plánky obou podlaží podle zón. a co ty, jak ses o f-s dozvěděla?

lusyy
9. lis 2012

@maximka33 o FS jsem se dozvěděla z netu a taky když jsem chodila na kurzy reflexní terapie,čakry atp.hodně se to prolíná a vše souvisí se vším. Teď mě zaujaly knížky na netu,neměla bys nějaký dobrý tip na nějakou přehlednou a srozumitelnou knihu pro začátečníky? 🙂 nabídka je veliká a nevím jakou vybrat. Teďka hodně řeším pokojíček pro dceru,ale my máme bohužel podkrovní byt-naprosto celý,takže to je obrovský problém se vším a nevím čím mám začít. Spíše jedeš dle zon nebo třeba taky dle znamení(např.u dětí a jejich pokoj)?

maximka33
9. lis 2012

@lusyy tak mám jednu knihu, ke které se vracím, ale není zas tak přehledná.. já mám ráda, když tam jsou obrázky, grafy a tak, dobře se mi to pamatuje. navíc jsou dvě roviny, jak se dá pohlížet na prostor - buď podle světových stran, nebo podle vstupních dveří. jelikož náš kurz se klonil k druhé teorii, tak jsem se tomu přizpůsobila. jinak to fakt dělá zmatek. takže pro mě je klíčové, jak je byt rozdělen na zóny, co je tam za nábytek, barvy, doplňky. znamení a tak jsem zatím neřešila. ono to f-s je dost komplexní, zaobírá se mnoha směry, takže je těžké to vše tak nějak pojmout. navíc v kurzu říkali, že k tomu nemáme přihlížet jako ke změně pokoje podle zóny, ale třeba jen přemístit něco, co nám nesedí a najednou víme proč. například v zóně uznání, které vládne oheŇ, se asi nebude moc dařit rybičkám a obecně všemu ve vodě.. no a jak říkáš, že se to hodně prolíná, musím s tím jen souhlasit. chodila jsem na taky na reflexní masáže a hned jsem tam viděla souvislosti..

lusyy
11. lis 2012

@maximka33 jojo,já jsem úplný začátečník a je toho fakt hodně moc.....tak třeba když bychom si rozebraly dětský pokoj,vím,že postel by neměla být naproti dveřím a být pod okny a co barvy? Mě připadají docela šílené např.ty celé růžové či modré pokojíčky-mělo by tam dominovat asi vice barev,ale všeho s mírou ne? 😉 nebo jak na to pohlížíš Ty?

maximka33
11. lis 2012

@lusyy to máš pravdou s tou postelí, neměla by být ani pod šikmým stropem, to ale u nás třeba nešlo. Martínkův pokoj je na východě, tam se pojí zelená barva. špatné by bylo ladit to do červené, protože to je oheň, který spálí dřevo. my vymalovali do zelena a 2 stěny bílé. dřevěné věci, to je taky východ. takže nejdřív bych se koukla, na které světové straně je pokoj. my volili zelenou i proto,ž e chcceme, aby se malý trochu zklidnil, je dost aktivní a živý.

lusyy
12. lis 2012

@maximka33 no,bohužel my máme v dětsk.pokoji postel pod šikminou,jelikož je to podkroví a máme to malinký tak to řešit jinak nešlo-respektive zatím postel nemá,ale jen matraci na zemi,páč v postýlce nechtěla být,potřebuje hodně prostoru a z postele by ještě spadla. Tím jak to máme malinké (hodně šikminy ubírají prostor) tak máme vymalováno jen bíle a na šikmině nakreslené sluníčko s mráčky a na druhé stěně namalovaný medvídek PÚ a prasátko. jinak pokoj je na západní straně-jaká barva se tam pojí? 🙂 Záleží taky ,kam směřuje hlava,na té posteli když spí? Mám pocit,že se to taky dost řeší,akorát Juditka v noci hodně cestuje,je úplně v jiné poloze než v jaké usínala 🙂 Teď řešíme koberec pod tu matraci,tak by mě zajímala jaká by byla vhodná barva ,pokud se můžu s Tebou poradit. 🙂

kocicinka
12. lis 2012

Holky, jak to tu tak čtu, tak u nás je všechno špatně. Jonášův pokojíček u babičky je také v podkroví, hlava mu spočívá pod šikminou, postýlka naproti dveřím, vymalováno na modro a ještě má za hlavou zásuvku ☹
Mě se barevné stěny krutě nelíbí, neraději mám bíle vymalováno a k tomu barevné doplňky, které se dají obměňovat. Bohužel jsem ale před třemi lety propadla "barevné mánii", nechala vymalovat na modro a teď už s tím nic nenadělám.
Když jde vše proti pravidlům F-S, tak co se může stát? Může to mít třeba negativní dopad na zdraví? Protože Jonáš je docela dost nemocný ☹

My máme po celé jedné stěně, kde je také okno topení. Takže tam postýlka být nemůže.Přestože pocitově se mi tam hodí nejvíc. Protější stěna a prostředek pokoje je zase naproti dveřím. No nejvíc mě tam vadí ta zásuvka za hlavičkou, mám strach z elektromagnetického záření.

lusyy
13. lis 2012

@kocicinka a co přemalovat třeba jen dvě zdi na bílo,ať nemusíte celý pokojíček. Myslím že na zdr.stav to má v určíté míře dopad ,ale to by ti spíš řekla @maximka33 .

maximka33
13. lis 2012

@lusyy tak západ patří ohni, tak záleží, jestli chceš třeba aktivitu povzbudit nebo potlačit. jaké je dítě. Stejně tam nemůže mít svíčky, ale třeba obrázek slunce, nejlépe zapadajícího. nebo věcičky ve tvaru pyramidy či trojúhelníku. co se týče směru spaní, hlava by určitě neměla být na čistém severu. to je jediný nepříznivý směr. pokud to tak vychází, je lepší postýlku přestěhovat. koberec bych zase řešila podle toho, jestli je malá živá až moc nebo málo. takže buď do žluta, oranžova, hněda...
@kocicinka vliv to mít samozřejmě může. z vlastní zkušenosti ti řeknu, že my spíme hlavami právě na severu, což je tedy velice hluboký spánek (sever je voda, je to jak v nejhlubším oceáně), ale probuzení teda hrůza.. na to nejlepší východ. ty zásuvky určitě nejsou nic moc, raději je mít v nohách než u hlavy. rozhodně nemít nad postelí žádné police, co by na něj mohly spadnout. naopak se doporučují polštáře, mantinely, udělat z postýlky takové hnízdečko. S barvičkou - nevím, jaký je to směr a hlavně jaké je dítě...zda potřebuje povzbudit nebo trochu utlumit s aktivitou. ale rozhodně je fajn, pokud aspoň spací kout je v jemných, klidně studenějších barvách, to uklidňuje. možná by šlo před tu zásuvku dát třeba něco jako noční stolek, to by určitě mohlo pomoci. nejvíc sice vyzařují zapnuté spotřebiče, ale chápu, že i ty zásuvky v sobě něco mají. a ještě prosím zkontroluj, co je za protější zdí, kde spí malý, jestli tam právě není televize nebo třeba lednička, to by ho mohlo taky hodně rušit.

lusyy
14. lis 2012

@maximka33 vyjmenovala jsi všechny barvy mezi kterými se rozmýšlím 🙂 Není ani líná ani extra živá,prostě takové normání zdravé dítko 🙂 teďka spíše měla hlavu na jihu(tak alespoň usínala) mám ji zkusit dát polštář na západ? Stejně v průběhu noci se různě přetáčí a šoupe. 🙂 Teď jsem si uvědomila,že tam máme taky zásuvky,nestačily by překrýt třeba polštářem?

lusyy
14. lis 2012

@maximka33 jéé,ještě taková jedna docela blbá otázka,ale jak se přesně čte,vyslovuje Feng shuej-každý to říká malinko jinak. 🙂 díky.

maximka33
14. lis 2012

@lusyy pokud nemíří nohama ke dveřím, tak ji přetáčet polštář nemusíš. náš \Martin v noci taky cestuje. s tou zásuvkou, třeba by stačila taková ta záslepka, aby z ní netrčel ten kolík. nebo ji fakt překrýt. my zas v ložnici máme tv, kterou jsem nechtěla.. no a manžel mi ji zakrýt nedovolí... jo někdo říká feng šui (shui), někdo feng šuej, jsou různé verze. tak jsem zvědavá, jak to malé zařídíš. my se chystáme na ložnici, malovat a změnit, bude to tak trochu provence styl, béžové stěny, doplňky v zelené a levandulové, květiny a tak. přesně to mi doporučila lektorka kurzu k naší ložnici. už se na to strašně těším. dokonce jsem sehnala kovový regálek zdobený přesně v tomhle stylu.

lusyy
15. lis 2012

@maximka33 Až to malé dozařídím,tak Ti sem hodím fotečku a naoplátku chci vydět vaši ložnici 😀

lusyy
11. pro 2012

@maximka33 tak jsem dostala k narozeninám knížku a už jsem si skoro prokousala ke konci,netušila jsem,že je to tak složité 🙂

maximka33
11. pro 2012

@lusyy a jak se jmenuje? mně přijde, že čím víc se o to zajímám, tím víc se zamotávám 🙂 ale správně by měl dát člověk spíš na intuici a pocit, to napoví nejvíc.

lusyy
12. pro 2012

@maximka33 FS od A do Z,budu ji muset ale přečíst znova a zrovna si dělat výpisky 😅 Akorát mám strašný zmatek v tom,že např.západní pokoj,má tam být vše co k západu patří nebo i všechny ostatní prvky co k západu nepatří? Nějak jsem se v tom zamotala a nevím,zda musejí být všechny energie vyrovnány a tudíž od každýho prvek nebo do západu jen co s tím souvisí. Jinak jsem zjistila,že některé věco jsou úplně blbě(špatně umístění bojler apod....) 😕 ale s některými věcmi nejde nic udělat.

maximka33
12. pro 2012

@lusyy jj je to dost obtížné. asi bych si pohlídala, aby v pokoji nebyly věci z opačného živlu (třeba oheň x voda), to by to utlumovalo. ale někdy je to zas potřeba. možná je lepší zaměřit se jen na něco, na jeden pokoj, na jednu zónu a tam zkusit nějaké změny.

maximka33
12. pro 2012

@lusyy a s těmi poznámkami máš velkou pravdu, mně to taky moc pomohlo.

lusyy
12. pro 2012

@maximka33 a mohla bys mě to sesumírovat např.jih=oheň,západ,sever,východ ????a co jihozápad,severovýchod apod.?

maximka33
12. pro 2012

@lusyy mrkni na obrázek

lusyy
13. pro 2012

@maximka33 dík za obrázek,taky tam mám podobný-mohu to tedy chápat,že v té dané straně bych ji měla podpořit barvou (třeba zdí,či doplňky) a znamená to,že např.na sever nepatří svíčky apod.????

maximka33
13. pro 2012

@lusyy tak je jeden přístup, že se tak dá rozdělit dům a pak druhý, že každý pokoj. jak to komu vyhovuje. mám to po pokojích. svíčky třeba zapaluji hlavně v zoně dřevo a oheň, tam mají nejvější sílu. ale pokud chci oteplit vodu, tak bych zapálila klidně i tam. asi bych začala tím, co bys chtěla v životě zlepšit? kterou zónu? já se třeba zaměřila na vztahy, tam jsem měla vše v páru - polštářky, obrázky, svíčky. je lepší postupovat od jedné oblasti než chtít změnit vše najednou. nebo když je u vás někdo nemocný, chtěla bych posílit zdraví - dřevěné věci, zelená barva, i vodní prvky - fontánka. voda posiluje dřevo.

lusyy
14. pro 2012

@maximka33 a mohu se zeptat,vidíš nějaké viditelné zlepšení?

majule_j
14. pro 2012

Ahoj děvčata, takový dotaz, jak řešit FS v podkrovním bytě, když je to taková dloooouuuhááá nudle? Jen o patro níže máme jídelnu a kuchyň... 😕