Feng shuej. Ráda bych se podělila o zkušenosti

lucie.krajcarova
7. zář 2010

ahojky, díky feng shuej jsem si našla partnera, prostě začalo to tak, že jsem si správně "uklidila" a uspořádala pokoj, ve kterém jsem dříve bydlela. bohužel po narození dítěte jsem nenašla dost času, abych se tomuto věnovala. te´d ho snad bude líp. ráda bych se podělila o zkušenosti, jak na to, jaké předměty jsou užitečné, jak zařídit různé pokoje a tak.

maximka33
14. pro 2012

@lusyy no díky f-s jsem si přivolala manžela 🙂 finance se nám taky zlepšily. jen na to dítko to moc nezabíralo..

maximka33
14. pro 2012

@majule_j ahojky, samozřejmě 🙂 je dobré začít plánkem podkroví a od středu obrazce si to rozdělit na osm částí. toto umění se dá aplikovat na cokoliv, jen je občas těžké najít ten střed. u obdélníku je střet úhlopříček.

majule_j
14. pro 2012

@maximka33 tak o víkendu na to juknu až na to budu mít víc klid. Nevím, jak moc reálně by šly změny provozovat. Na konci obdélníku je trojúhelníkové okno a na jeho protilehlém konci je vchod do podkroví, kde je hned koupelna.. po obou stranách šikminy, pod kterýma spíme my i dcera ve vedlejší části... je to tady takové složitější 😅

maximka33
14. pro 2012

@majule_j určitě jdou dělat změny, nemusí to být přestavba nebo šoupání nábytkem. Je to i o barvách a tvarech 🙂 a hodně o doplncích.

majule_j
14. pro 2012

@maximka33 o víkendu se začtu a uvidíme 😉

maximka33
28. pro 2012

tak něco nového o feng shui?

lusyy
7. led 2013

@maximka33 tak my teďka začínáme řešit sedačku do obýváku,ale je to na dlouho 🙂 Momentálně by se nám to mělo vejít do podkrovního obýváčku,takže něco malého,vzdušného,ale časem bychom chtěli stavět baráček,tak aby to mohlo být i tam,řeším barvu dle světových stran,teď to máme jihovýchod,v budoucnu bychom chtěli v baráčku obývák jihozápad,takže se barvy liší,zatím teda vyhrává bílá 🙂
Na to fotku jsem nezapomněla,jen ještě nemáme ten koberec 😀 Jak jste na tom vy?

maximka33
7. led 2013

@lusyy tak to je paráda, jak to pokračuje. možná béžová by taky šla, pokud bílá nebude moc studená. jinak my příští týden budem malovat ložnici, kterou mi poradkyně na f-s poradila udělat jako provence / venkovský styl, takže světlé barvy, dřevo (postele a noční stolky už máme) a fialové a zelené doplńky, které právě trochu potlačí tu hloubku, co je ze severu, kde ta ložnice je. už se na to těším, jak to prokoukne. ostatní obrázky a další věci už mám koupené, koberec zůstane světlý. takže žádné další investice tam nebudou, ale změna určitě velká. potom dám fotku.

lusyy
7. led 2013

@maximka33 me se prave libi,ze k te bile lze kompinovat doplnky,ale to k cerne taky. To je zajimave s tou poradkyni,to jsi nasla pres net,a plati se? Luci,nezajimala ses taky o geopatogenni zony? Nevis kdo by je premeril,musim mrknkut na net zda existuje nejaky ustav ktery se tim zabyva,mam takove tuseni ze ano,jen si nevzpomenu na nazev.

maximka33
7. led 2013

@lusyy našla jsem si na netu kurz feng shuej a při přednáškách jsme se mohli i hodně ptát, tak jsem toho využila. ale je toho strašně málo.. co se týče geopatogenních zón, o tom bohužel moc nevím. na netu se určitě někdo najde. ale slyšela jsem, že kam si kočka lehne, to je dobré místo, tak si zkuste půjčit kočičku.

lusyy
10. led 2013

@maximka33 tak jsem našla ústav ,který se zabývá měření gpz,poslala jsem formulář a žádost o přeměření a do 4 týdnů by se měli ozvat a domluvit termín,tak uvidíme co a jak nám vyjde-já jsem právě slyšela,že s tou kočkou to je naopak,kam si lehne tam je to špatné,kam jde pes tak tom to je dobré. 🙂

maximka33
10. led 2013

@lusyy aha, tak to nevím. tak to budeš mít osvědčené to je super. zadala jsi to na pokojíček nebo i na ložnici?

lusyy
10. led 2013

@maximka33 na celý byt.

maximka33
12. led 2013

@lusyy a kolik to bude stát? nám už se maluje ložnice, moc se na to těším. dřív byla modrá a modré i záclony z Ikea. pak jsem postupně přešla na tu myšlenku provence stylu a koupila nové záclony smetanové a už jen ta barvička tu ložnici osvětlila. moc se na to těším. hned po víkendu nafotím. a můžu dát fotku před a po 🙂

lusyy
12. led 2013

Urcite na fotky se tesim 🙂 do roku 2010 to bylo dotovane,ted to stoji 180 kc mereni.pokud budem chtit nejake rusicky,tak ta cena se odviji od toho. Takze myslim ze tech 180 kc je super. S tema rusickama uvidime,pokud budou potreba.

lusyy
19. led 2013

@maximka33 tak vcera jsme meli u nas pana na mereni geopatogennich zon a vubec nevim co si mam o tom myslet. Nechal me to i zkusit,takze verim ze geopatog.zony tady jsou ale o to min verim tem rusickam,nabizel podlozku na matraci za 4.tis a pyramidy za 7.tis. 😝 coz je silenost,ted hledam na netu,zda vubec se daji tyto zony nejak odrusit,jestli to neni jen tahani penez z lidi. Kupodivu nejhorsi jsou nad postelema,prekvapive 😉 musim se do toho ponorit,neco nastudovat,pozeptat se odborniku. No manzel byl jenom v udivu a neveri,ze by podlozka mohla neco odrusit. 🙂

maximka33
19. led 2013

@lusyy teda to jsou věci.. oni asi mají levné to měření a drahé přístroje. a ty máš nějaké podezření, že by tam mohly být, že se vám tam nespí dobře? jinak my dnes koupili všechny věci na polici, tak zítra se bude montovat. už se moc těším, jak to bude vypadat. jedna skříňka bude dokonce zrcadlová, tak to bude první zrcadlo, co tam bude syn mít 🙂)) jo a vlastněě už jsem dokončila i tu ložnici, tak to zítra obojí asi vytotím, když to stihnem dokončit.

maximka33
26. led 2013

tady je naše ložnice před

maximka33
26. led 2013

a protože byla moc studená, změnili jsme ji na provence

maximka33
30. led 2013

ahoj holky, co je u vás nového?

lusyy
30. led 2013

@maximka33 ahojky,tak ja jsem dlouho nebyla na netu jelikoz nas postihla viroza,me i dcerku,snad uz to bude ted lepsi. Jeste k tem geopat.zonam,ten pan byl nejaky vykuk,proste tahani z lidi prachy,pochybuji ze to nejaka podlozka napravi. Chtela bych si nechat jeste nezavisle premerit od nekoho kdo nic neprodava. Ale kde takovyho sehnat.
A k te vasi loznici:je nadherna,myslim ze provense je jemnejsi,uklidnujici i presto,ze modrou barvu mam rada,ale je fakt studena. Myslim ze se vam fakt povedla a mate to tam utulny🙂

maximka33
30. led 2013

@lusyy díky moc. mně se to hned nezdálo, jak jsi psala, kolik stojí měření a kolik podložka. nebude to seriozní firma... a máš pocit, že tam někde patogenní zóny máte? špatně se vám spí?

lusyy
7. únor 2013

@maximka33 no,dcerka sebou hodne mlati,fakt potrebuje hodne prostoru,ja nevim,barak stoji na mokrem prostoru,kdysi tady byl kacak a hlavne co me k tomu vedlo-znama umrela na rakovinu lymf.systemu a lekarka,podotykam lekarka ji rekla,ze to bude geopatog.zonama. bydlela ve Slanym a ze ten je tim prospikovany. Tak jsem chtela proste zjistit,jak jsme na tom tady my.

maximka33
7. únor 2013

@lusyy aha tak to tě chápu... budeš ještě hledat další firmu? nebo se zeptej té doktorky, jak se to dá zjistit.

lusyy
8. únor 2013

@maximka33 ta doktorka je ve Slanem a my jsme od Pardubic,takze nemam sanci. Da se to zjistit opravdu jen proutkama,ci kovov.tycema,zadny meraky pry na to neexistuji.

tichackova
27. srp 2013

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, existuje něco pro zdraví? Třeba nějakej doplněk někde umístěnej? Mám nemocnou kamarádku a pořád přemýšlím, co jí přinést do nemocnice...

lusyy
27. srp 2013

@tichackova ja bych asi volila nejakej kamen,ale je to strasne vseobecny,nicmene kristal je hodne lecivy a hlavne odpuzuje spatnou energii,nebo lepe receno premenuje na pozitivni,koupila bych ale asi kristal na krk,at ho ma stale u sebe,hlavne v te nemocnici,harmonizuje cakry. Tak at je hlavne kamaradce lepe,myslim,ze jakykoliv darek od tebe udela urcite radost.