Feng shuej. Ráda bych se podělila o zkušenosti

lucie.krajcarova
7. zář 2010

ahojky, díky feng shuej jsem si našla partnera, prostě začalo to tak, že jsem si správně "uklidila" a uspořádala pokoj, ve kterém jsem dříve bydlela. bohužel po narození dítěte jsem nenašla dost času, abych se tomuto věnovala. te´d ho snad bude líp. ráda bych se podělila o zkušenosti, jak na to, jaké předměty jsou užitečné, jak zařídit různé pokoje a tak.

lucie.krajcarova
autor
12. zář 2010

zajímá se někdo od feng shuej??

lucie.krajcarova
autor
24. lis 2010

nikdo se o to nezajímá? škoda..

verusky
24. lis 2010

ahoj lucie,
zapomenute tema...
podle feng shuej jsem si zaridila byt,i kdyz jsem trochu prilis minimalisticka.moje svagrova podle feng shuej vymyslela dum,zarizeni v nem,dokonce si nekoho brali s sebou i na pozemek pred koupi... 😉
napis,jak to u Vas vypada...
ja chodila pred rokem na jogu,ale letos jsem uz v zamestnani a nestiham,tak to mi tenkrat hodne pomohlo a ted hodne chybi.

lucie.krajcarova
autor
24. lis 2010

@verusky tak já se k tomu vracím po několika letech, snažím se to uplatnit na náš nový dům. teď se asi budu muset zaměřit na zdraví, nějak nám to hapruje 😀 ale nikoho si na to zvát nebudu, něco zvládnu sama 😉

verusky
24. lis 2010

luci,nebo je take hodne knih,co pomohou,obzvlaste ty psychosomaticke...ja letos prozila krasne leto a pak v zari nastup do prace,mesic jsem byla v pohode a pak zanet prudusek a doted nejsem v poradku ani psychicky,ani fyzicky.ale ZITRA mi nastupuji holky do skolky,tak verim,ze mi to hodne pomuze,ze budu mit cas sama na sebe.proste se dat dokupy.
ja chci takyyy domecek!!! (musime dva roky pockat,protoze nevime,kde budeme)

lucie.krajcarova
autor
25. lis 2010

@verusky teda psychosomaticky, to jsem ani nevěděla. studuju teď jednu knihu od českého autora, je to na české prostředí, je to zajímavé. už jsem si udělala plánek přízemí a pomalu budu budovat správné zóny. ale ještě mi zbývá první patro. tam se aspoň ten pořádek udržuje líp, jak tam synek není sám 🙂)))))) nějak jsem z feng shuej pochytila, že pořádek je základ, žádné zbytečnosti, co domov zatěžují, žádné velké skladování starých věcí, tak se toho držím.

lucie.krajcarova
autor
25. lis 2010

@verusky a na domeček držím palce 🙂

berynka
25. lis 2010

ahoj, já se nezajímám, ale kamarádka mi občas něco poradí 😉 . Jinak já se vždycky dobře cítím, když se mi podaří probrat oblečení a skladované věci 😎 .
A do FS to sice asi nepatří, ale nedávno jsem se dověděla, že v místnosti, kde se spí (zvlášť děti), nemají být žádné fotky, aby docházelo ke kvalitnímu odpočinku a spánku 😅 .

lucie.krajcarova
autor
25. lis 2010

@berynka jj to souhlasím, dělám to taky jednou za čas a není z toho jen ten dobrý pocit. aha to s těma fotkama neznám. u fs platí, že v ložnici mají být fotky jen toho páru, ne fotky rodiny a dětí. takže svatební fotka nad postelí má svůj význam 🙂

verusky
25. lis 2010

jo,jo,uklizeny a sladeny prostor.ted zrovna tu mam pekny doslova a s prominutim bordel.rano jsem zavedla deti do skolky,letela koupit jeste darky na narozeniny dceri,pak porada ve skole,prejezd do druhe skoly 50km,oducit zacky,prejezd zpet a vecer si jit poslechnout koncert sboru.deti ze skolky brala babicka,pritel pak ani nehl prstem a je tu desne.a protoze mala byla curat,nechci rachotit s uklidem,at pekne zaspi,tak tu tukam do klavesnice....
nekdy premyslim,jestli to s tim uklidem neprehanim,protoze pak nekdy buzeruju deti. 😖
na druhou stranu mam vypozorovane,ze neporadek opravdu vnasi neklid.
luci,napis nam,co pekneho je v te knizce,co ctes 😉

lucie.krajcarova
autor
26. lis 2010

@verusky myslím, že vedení k pořádku je správné. ale zase ne na trvání absolutního sterilna 😉
tak z knížky jsem pochytila třeba toto:
- je dobré si prohlídnout kabelku a vyhodit zbytečnosti
- totéž z peněženkou
- mít absolutně v pořádku vstupní dveře, aby mohla energie dál 🙂 neměly by vrzat, měly by se dobře otvírat a být čisté (s tím mám trochu problém, skleněné výplně trpí nad synovým ťapáním po skle). no a u dveří je fajn mít zvonkohru, to už taky máme 🙂
tak pěkný den. odpolko frčíme na společný wellness víkend tak se moc těším.

verusky
26. lis 2010

jee,to je hezke,ja tam mam zvonkohru uz pres rok!!ona nadherne zvoni,ale mam ji posunutou k pantum (visi nad dvermi),takze zvoni,jen kdyz vic otevru,mozna ji posunu doprostred,at zvoni casteji.
kabelky si teda uklidim,i kdyz jedna je primo umyta,protoze holky si ji pujcily a daly si do ni nezavrene piticko... 😠 a ja tam mela zrovna zapomenutou zakovskou knizku zacky ☹ ☹ .
takze jsem ji musela prepisovat a hodne jsem se vztekla 😔 .
vstupni dvere,to je hezke,my nemame dodelanou jednu listu.a to hodne dlouho.to by i mohl byt ten problem,proc jsme s pritelem tak moc unaveni.pokusim se ho namotivovat,aby to co nejdriv spravil.
luci,tak to je hezke,ze jsi nam napsala postrehy,doufam,ze si wellness pekne uzijete a zase napis,diky 🙂

lucie.krajcarova
autor
28. lis 2010

@verusky vidíš, s tou zvonkohrou jsi to asi věděla i dřív. no a s tou kabelkou se mi to stalo taky... ach jo, ty děti 🙂
wellnes byl super, zábal, masáž, sauna, bazén, večeře, bazén 🙂))) no a v bazénu jsme byli sami dva, romantica 😀 doporučuji všem, super relax 😉

verusky
28. lis 2010

luci,tak skvele.my mame ted tichou domacnost,asi ponorka.anicka ma zitra tri roky,tak se v sobotu slavilo s mou rodinou,dnes s rodinou pritele a ja moc navstevy nemusim,takze bojuji sama se sebou a pritel,ac mi pomohl v kuchyni,tak nezvladl nektere moje reci.
zitra rano pecu pizzu,dam do ni pak tri pastelky,aby udelaly diru na svicky a vecer si po skolce a baletu dame a poprejeme (tak se mi to libi nejvic - jen uzka rodina) 😵
zitra jeste dopoledne soukrome ucim a asi pujdu do skoly,neb tady nepanuje dobra atmosfera.potrebuju si odpocinout a zasit se nekam jinam.a je moc hezke,ze mam tu moznost.mozna se tu tristila energie i temi navstevami (a hlavne nejsme v pohode s pritelem).

lucie.krajcarova
autor
28. lis 2010

@verusky hm, tak to asi máš dost starostí s přípravou a hlavu plnou hádky, nebo jen nepohody s přítelem... ach jo, občas je prostě blbé období. někdy si říkám, že pro nás byl celý rok 2010 blbej, oproti ostatním.. ale byla bych nespravedlivá, potkaly nás i příjemné věci. ale bohužel i jedna moc smutná. to je život... takže zas bude líp, uvidíš. no a v Mariánkách jsme si koupili skleněnou spirálku s krystalem, co se zavěsí do stropu. je to krásná ozdoba, navíc odráží světlo a je to velký symbol z hled. feng shuej. teď váhán, jestli ho dát do sekce kariéra - to by potřeboval manža, nebo do sekce děti, projekty...

lucie.krajcarova
autor
18. pro 2010

@verusky čauky, jak se máte? knížku jsem už dočetla, zas žádné velké překvápko to nebylo. budu se muset vrhnout i na ty další, co tu mám, ať o tom mám ucelený obraz 🙂 jinak pomalu finišují příepravy na vánoce, ale je to fakt náročné. upéct dva druhy cukroví zabere víc než dvě hodiny... no a manžel dělal včelí úly asi 3 hodiny 🙂)) a jak u vás?

verusky
19. pro 2010

luci,u nas uz je pohoda.anicka je ve skolce,ja misto plneni ukolu odpocivam a delam ruzne blbosti.ze dne na den jsem se rozhodla dat vypoved v praci,kam jeden den dojizdim,tak budu mit od unora klidneji.
napis tu nejake pekne veci z te knizky...ted si casto dam nejaky olej do aromalampy a predstav si,ze nemuzu vonne kompozice (tzn. kombinace vuni),nejak mi nedelaji dobre a pritom samotne vonne oleje (opium,levandule..) jsou super.to bude asi tim,ze se tam tristi energie a je tech vuni presprilis dohromady.aspon myslim.
tyden byl u nas pekny binec (myslim treba obyvakova stena a takove podobne "detaily"),tak jsem dnes uklizela,aby tu bylo harmonicteji a detem jsem predelala pokojik,kdyz byli s tatinkam sankovat.
jak dlouho se snazis o mimi,muzu-li se zeptat?

lucie.krajcarova
autor
19. pro 2010

čauky, tak to máš prima. určitě si najdeš lepší nápllň 🙂 já směsi nedávám. jen teď - na nachlazení. jinak po jednom. krásně voní litsea - citron s něčím, je to takové aktivizující.
jj když se uklízí, tak má člověk dobrý pocit. já za dnes a včera dodělala 4 druhy cukroví, tak jsem spokojená. ještě mi zbývá nazdobit perníčky, uklidit spodní skřínky a vyleštit okna. ale to až v týdnu, teď jedem na vánoční trhy.

lucie.krajcarova
autor
19. pro 2010

@verusky snažíme se necelé tři měsíce. no a asi tomu dávám poslední šanci a soustředím se na práci. takže bude pauza.

verusky
19. pro 2010

@lucie.krajcarova a Ty uz pujdes do prace? tak brzy? co delas?
jo,jo,soustred se na neco jineho a ono to urcite prijde. aspon si plne uzivas martinka, nejaky klad to ma.
dnes jsme se s pritelem byli podivat na domek,co bychom si mozna koupili,musime domluvit prohlidku. zatim na me zvenku pekne pusobil.

lucie.krajcarova
autor
20. pro 2010

@verusky tak to je prima, že to vypadá na domeček. moc vám to přeju. my jsme taky v baráčku a nemůžem si to vynachválit.
půjdu do práce v Martínkvoých 2 letech, takže v dubnu. dělám ekonoma v suprové firmě, tak doufám, že budu mít co dělat. místo mě totiž vzali nějakého chlapa, dali mu lepší plat a smlouvu na dobu neurčitou, tak teď vůbec nevím, co budu dělat..

verusky
21. pro 2010

neboj,vzit Te musi a neco Ti taky musi dat.ja to tez nemela jasne s nastupem do zamestnani,ale rediteli nezbylo nic jineho,nez me vzit a je to v klidu.
ten domecek asi bude prodan,pokud tedy sezene ten kupujici penize.takze na neco podobneho budeme cekat,coz asi nebude hned...
ja misto abych doma predvanocne uklizela (jee a vlastne pekla,chtela jsem jeste vanilkove rohlicky),tak cele vecery do noci surfuju na netu a hledam nemovitosti,asi uz mi hrabe a musim se na to vykaslat.nemam ani tu spravnou naladu kupovat vanocni darky,zitra jsem si zaridila volno a pojedeme bez deti do brna.ale tak snad se nejak navnadim (chybi jen par darku,porad jsem to odkladala). nejak to letos neresim,setri se na domecek tak co.
dnes jsme byly s holkama na koncerte detskeho sboru a bylo to bezva,holky mely saticky,byly v celku hodne,moc pekne to bylo.

lucie.krajcarova
autor
17. led 2011

@verusky ahojky, jak se máte? nějak to uteklo všechno 😀 😀 my máme doma pohodu. a zdá se mi, že je to i díky křišťálové spirále, co jsme si přivezli z lázní, fakt. je to také symbol feng šhuej. teď mi tady dohořívá krb, tak asi půjdu spát. napiš, jak se máte a tak 🙂

kocicinka
19. led 2011

AHoj, také se o to zajímám. Momentálně zařizujeme podkroví u babičky a já jsem totálně bezradná.Potřebuji nějakou inspiraci. Možná tam jednou budeme bydlet, možná taky ne. Zatím to využíváme jen na léto. Jeden pokojík bych chtěla nechat jako dětský, zatím tam máme ložnici. V druhém pokoji( pokoje jsou vzájemně průchozí) budeme v létě dělat střešní okna, zatím, nevíme, jak velká.
Nevíte, jaký nábytek a rozmístění preferuje FS?
Uvítám tipy a nápady
🙂

lucie.krajcarova
autor
19. led 2011

@kocicinka ahojky, ono to není o konkrétním nábytku, ale hlavně o orientaci pokoje od hlavního vstupu. podle toho pak ta místnost spadá do nějakého živlu, barev, a tak. 🙂

kocicinka
19. led 2011

@lucie.krajcarova aha. A jak má být pokoj orientován? Moc tomu teďka nerozumím 🙂
S tím nábytkem jsem myslela jakože jestli je třeba lepší dřevěná postel, nežli kovová a tak. Já jsem zatím zjistila jen to, že z postele má být vidět na dveře a v dětském pokoji nemají být nepřístupná zákoutí a prostory mají být celkově vzdušné.
My máme jeden pokoj vymalovaný žlutě a ten budoucí dětský modře s bordurou. Jak vy máte řešený dětský pokoj a ložnici?

lucie.krajcarova
autor
19. led 2011

@kocicinka no ono právě záleží na tom, kde se ten pokoj nachází 🙂 na půdorys se promítne čtverec, který je složený ze tří krát tři čtverečků a ty jsou právě ty feng shuej oblasti... tak mi zkus říct, kde se ten pokoj nachází od vstupních dveří, jako pravý zadní roh, nebo levý přední roh a tak.
u nás doma jsem se na stěnách neřídila feng shuej... takže podle barev na zdi to nepoznáš...

verusky
21. led 2011

ahoj luci,
my se mame zbesile.nasli jsme pekny domecek a pritel ho strasne chtel.zacal vyrizovat hypotecni uver u ceske sporitelny,kde mame oba ucty.chteli vetsi hotovost, deda nam prislibil pomoc (byla tam castka,kterou nam vracel,ale take castka jako dar 😵) .nicmene dnes se melo po tydnu rozhodnout a nic,pry v utery.nas uz tlaci cas,protoze banka soucasnych majitelu ceka pouze do konce ledna a my ted na posledni chvili zarizujeme moznosti pujcky u jinych bank.skvele je,ze se nam podarilo snizit cenu domu a ta je bezvadna a ted najit nekoho, kdo nam se slusnym urokem pujci (jeste ze mame prijem,jinak se nam o pujcce muze jen zdat).
dum je skvely podle feng suej,vchod do stredu domu (myslim v sirce domu), obyvak po chodbe pred nami. zahrada 4000m ( 😵 😵 😵 .dum je patnact let stary, ve vybornem technickem stavu, zatepleny, plastova okna.uz mam samozrejme nakreslene barvy mistnosti, uz mam i plany sestaveni nabytku, zatim jen moznosti, vic se uvidi v praxi.jen budeme muset hodne setrit,protoze jedna koupelna bude nova a kuchyn taky (ale na to pujde za dva roky ma stavebka).
kdyz ta sporitelna zatim nevysla,dost nas to znervoznilo, abychom vubec penize tak rychle sehnali.oni vsichni reknou,ze neni problem,vsechno prislibi a pak dochazi na lamani chleba a ouvej (tedy tak to bylo v te sporitelne).
luci, Vy mate nejakou pujcku nebo ne?
takze se mame stresove, porad v ocekavani.ale holky ve skolce v pohode, ja v praci taky (davam na jednom pracovisti vypoved,tak tam jedu pristi tyden naposled, jsem moc rada, ze jsem tak rozhodla,budu mit vetsi klid).
tak se mejte pohodoveji nez my!

j.a.n.u.s.
22. led 2011

Ahoj holky, mohu se pridat?

FS...jen jsem kolem toho krouzila....a pomalicku , aniz bych vedela, se to zacalo dostavat ke me do bytu 🙂

Osvedcila se mi vec se zaviranim zachodove misy....s vodou unika energie....takze pri splachovani uzavreno....nebo nestat ve vane, kdyz odteka voda(coz Elishce nevysvetlim:D )

I to s temi rohy a jedovymi sipy...zjemnit to kytkou....to jsem delala tak nejak samovolne....podle intuice....jinak dobry tema....
@lucie.krajcarova
@verusky
@kocicinka

verusky
22. led 2011

holky,jak se dava ta Vase emailova adresa do psani,ja to vzdycky bud zapomenu dat, nebo to musim vsechno vypisovat.nejde to jednoduseji?
co jsou jedove sipy??
ja se moc tesim,jestli vyjde ten domek, ze si pujcim od svagrove dve knihy feng shui,oni podle toho staveli dum.
@j.a.n.u.s. ta voda tak ovlivnuje?ze se jako vecer okoupu a poustim vodu,kdyz stojim ve vane a ona mi odteka energie?ale vzdyt pred spanim ji uz nepotrebuju, nebo mi odtece treba dobra nalada,ze jdu hajat?