Geocaching, aneb bavíme se stejně, bez dětí i s dětmi

uztotakbude
12. zář 2013

ahoj holky. Je tu někdo, kdo dělá geocaching?

kamino
12. zář 2013

Pred prckem trochu my😉 a doufam,ze az bude vetsi,tak to bude lepsi. Ted jsme nebyli na lovu pekne dlouho☹

mrazulkav
12. zář 2013

Ahoj, my taky lovívali 🙂 snad se k tomu brzy vrátíme... už jsme byli s kočárkem na jedné místní, ale malé se to moc nelíbilo 😒 nějak nemohla v kočáru zabrat, takže to byl rychloodlov a mastili jsme domů 🙄

loupacek
12. zář 2013

Ahoj, lovím. Teda sem tam. Spíš víc chlap, ale až děti trochu odrostou, chtěla bych si ulovit zubatou žábu a pak šipku.

katchi
12. zář 2013

Lovime cela rodina. Nejlepsi zazitek mame z Jesterky na Jestedu a pak z Pokladu v Hlubocku, ale ta je asi zrusena.

vilibalda
12. zář 2013

My jsme začali zhruba před 14 dny i s dětmi, abychom se dostali na krásná místa. No je to docela adrenalin s dvěma malýma, neposlušnýma a netrpělivýma dětma 😀 Navíc omezení s kočárkem... Moc nám to jako nováčkům nejde, ale bude líp 😉

loupacek
12. zář 2013

Holky, lovíte mystery keše? My jsme na ně úplně tupí. ☹ Vždycky koukám do listingu a pak ho zase zavřu, protože prostě nevím.
Nejraději máme kešky v přírodě, na zajímavých místech. Takové ty městské mikro jsou leckdy o ničem.

vilibalda
12. zář 2013

@loupacek Už jsem psala, že nemáme moc zkušeností, ale pár mystery kešek, na které jsem se koukala, se mi fakt líbilo. (Ulovenou máme asi jen jednu 🙂) Jinak souhlasím s přírodou, městské nás moc neoslovily.

duch
12. zář 2013

Ahojky,taky jsme začali lovit poklady 😀 po jedné dovolené se známýma,ale zatím máme jen něco přes 80,je to fajn na výlety

editah222
13. zář 2013

My lovíme celkem poctivě už několik let. Snad všechyn u nás ve měste ulovil manžel když jezdil s kočárem 😀 No a ted když někam jedeme tak si v okolí vyhledáme "poklady" a hledáme a hledáme. Naše poslední byla v ohraníku s krávama, naštěstí tam zrovna nebyly.

uztotakbude
autor
13. zář 2013

My začali včera. Tak jsem hned založila tuhle skupinu. Super, že je nás tolik. Od včerejška máme čtyři 🙂

uztotakbude
autor
13. zář 2013

Tak jsme se právě vrátili z jednoho neúspěšného lovu. Nějak jsme na té multině našli špatná čísla, takže po dosazení do vzorce a výpočtu nových souřadnic bylo vše špatně. No nic, zítra znova... 😅

loupacek
13. zář 2013

@vilibalda Ony některé ty mysterky jsou jen doplnění údajů (spíš bych je kolikrát dala jako multiny), ovšem ty opravdu s šiframa, ty fakt nedáváme.
A dívala jsi se právě na ty příšerné šifry? 🙂

@uztotakbude Takhle nám chybí jedna multina, že jsme něco špatně opsali, jenže jsme se nedostali k nápravě. Tak snad budete mít zítra štěstí.

vilibalda
14. zář 2013

@loupacek Asi jsem spíš potkala ty s doplněním údajů. 😅 Ale i některé šifry se mi líbily 🙂 Obecně mám šifry ráda, každý rok hraju Sendvič (logická internetová hra) a sem tam i nějakou jinou šifrovačku. Ale příšerný šifry ráda nemám 😝 Chce to nápad a pokud nepřijde, tak se člověk dál nedostane 😠

mmlenka
16. zář 2013

My zatím máme za sebou první lov - dvě nejbližší kešky. Jsem zvědavá, jestli nám zájem vydrží. Syn je zatím v manduce.

koogi69
9. říj 2013

Je mohla bych se přidat? jsem z okolí Kladna.

adelka21h
31. říj 2013

Muzete mi poradit, jak bych mohla začít? Jak se to hraje atd. Moc jsem o tom slyšela, ale nemam pořád predstavu jak to funguje. Jsem z Bukovan u Sokolova

loupacek
16. lis 2013

@adelka21h No nejlépe pročíst si www.geocaching.cz, pro logování keší www.geocaching.com.

Nejlíp mít GPS navigaci s kvalitní mapou (postačí ale i navigace v mobilu), nemusíš hned kupovat gpsku za tisíce.
No a na www.geocaching.com si najít nejbližší keše kolem tvého bydliště.
Loguješ se pod svou přezdívkou, za keš se obvykle děkuje, neprozrazuje se nic, co by ostatním pomáhalo nalézt. 🙂

A tady takové návody z wikipedie: http://wiki.geocaching.cz/wiki/Jak_najít_cache
http://wiki.geocaching.cz/wiki/Geocache

loupacek
16. lis 2013

@adelka21h Tady kdyžtak zobrazení, jaké kešky jsou zhruba v tvém okolí (no nejblíže zrovna nejsou). Nejlepší je začít těmi tradičními, protože jsou uvedené přímo souřadnice, kde je keš.
http://www.geocaching.com/map/?ll=50.18156,12.6...

adelka21h
16. lis 2013

@loupacek supeeer. Dekuji moc. 🙂

denisatr
7. led 2014

ahoj taky s přítelem lovíme 🙂 v okolí Rakovnicka už máme skoro všechny. Jen teď přes zimu jsme nějaký líní ale doufám že zas začneme hledat. 😉

petule12
7. led 2014

@uztotakbude - lovíme od roku 2007 myslím, s dětma jsme teda polevili, ale znovu začínáme. Na nový rok jsme si dali cvičně 3 😉
My teda lovíme město i přírodu, každé má něco 🙂

vegal
7. led 2014

Ahoj
my nelovíme,ale docela by mě to zajímalo a bavilo.Jen nevím,kde hlledat souřadnice na ta místa nebo jak vlastně zjistím,kde hledat.Děkuji

petule12
7. led 2014

@vegal www.geocaching.com 😉
něco dočíst se můžeš pak na www.geocaching.cz

faminka
7. led 2014

My se taky hlasime 🙂 Ale ted jsme to teda pekne zanedbavali!!! Nasla jsem si tuto zabavu kvuli 4nohému mimi (mam doma ridgebacka, miluje dlouhe vychazky), protoze po 6ti letech chozeni uz jsme potrebovali nejakou inspiraci KAM jit :o))) A super 🙂 Ale ted tak pul roku jsme nedali nic... takze uz ani nevim, kolik jich mame, kolem 200 myslim... musim zas neco naplanovat 🙂

uztotakbude
autor
7. led 2014

@faminka Taky jsme začali kvůli pesanovi. On tedy dlouhé výšlapy nemůže, ale i tak už jsme prostě neměli inspiraci kde se pořád motat, stále jsme chodili dokola to a samé 🙂

baraben
7. led 2014

Ahoj, my taky hledáme "poklady" - teda spíš manžel. Začali jsme v červnu, teď jich máme asi 230. Hledáme i v zimě, když zatím žádná zima není, Teď jsme začali i mysterky a multiny. Na těch se docela podílím já, s dětmi sesbíráme indicie, občas pomůže internet, pak spočítám finální souřadnice. A odlov zvládne manžel, to není nic pro mě. Hlídat 3letého raracha na kole, druhého v kočáru a ještě lézt pod pařezy, to je nad moje síly 😀
A už jsme trochu zbláznili i našeho staršího - neustále kouká do kanálů, do dutin stromů a všude, kam se dá a hlásí, že hledá poklady.

vegal
8. led 2014

@petule12 dekuji,uz jsem zaregitrovana v obojim,ale obzvlast v tom ceskem se neorientuju,nevim,kde hledat souradnice :-/

mrazulkav
8. led 2014

@vegal na českém myslím vůbec souřadnice nenajdeš... oficiální je totiž ten .com (i tam se dá nastavit český jazyk, takže se v tom pak dá dobře orientovat)

vegal
8. led 2014

@mrazulkav děkuju...snad to nejdu,když už jsem si stahla gps do mobilu 🙂

petule12
8. led 2014

@vegal jak už bylo napsáno, poklady hledej na .com, na tom českém máš vysvětlení a tak 😉 tak úspěšný lov 🙂