Geocaching, aneb bavíme se stejně, bez dětí i s dětmi

uztotakbude
12. zář 2013

ahoj holky. Je tu někdo, kdo dělá geocaching?

martanek1
18. únor 2014

Ahoj, my jsme taky "kačeři", hledači pokladů. Začali jsme s manželem v r. 2010 a teď se snažíme hledat i s dcerou (2r). Raději máme ty v přírodě, aspoň nás to vytáhne mimo město, ale na rychlé procházce nepohrdneme i městem. Lovíme častěji tradičky, ale občas se zmůžeme i na multinu a mysterku. Jsme z Brna. Minulé léto se nám podařila najít hezká keška v docela obtížném terénu, tak vám pošlu odkaz, kdybyste jela některá kolem 😉 http://www.geocaching.com/geocache/GC32XAN_h2o Přeju úspěšný lov.

kajule
15. črc 2014

To vypadá, že nás tu moc není jestli vůbec někdo. :(

sasanka033
15. črc 2014

@kajule ja jsem tadyyyy! 🙂 ale nemam deti...

paajavh
15. črc 2014

Taky tu jsem a mame 4mesicni holcicku. Hledame porad, jsme z Prahy-Petrovic

cervenejablko
15. črc 2014

Taky hledáme, teda víc manžel, miluje T5. Předtím sbíral turistické známky, tahle zábava nás ale vyjde mnohem levněji a stejně se podíváme na zajímavá místa. 🙂 Kousek od nás je prý i nějaká "kočárková" multi, tu máme v plánu na jaře, až budeme mít co vozit. 🙂

kajule
15. črc 2014

@sasanka033 Však to přeci vůbec nevadí, časem do party určitě přibudou. 🙂 U nás přítel začal dřív, takže jich má víc. Já chodím hlavně s ním a případně i s dětmi, i když ten čas se někdy těžko hledá. On si teď vzal do hlavy, že chce na mapě vyplnit celou Evropu, už má několik států i mimo ni. Já se držím hlavně v ČR na pár drobností mám z Polska a Německa. Nedávno jsme se dohodli, že spíš než na počet půjdeme po něčím zajímavých keškách. Protože když jich je v řadě 50 v podstatě bez práce, člověk to má vlastně zadarmo. Začali jsme plnit některá geopuzzle a v rámci toho jsme se před týdnem vydali se starším georobotkem na Luž. Byl to příjemný výlet vlakem z Liberce do Žitavy a odtamtud parní lokomotivou po úzkokolejce do Johnsdorfu. No a tento víkend jsme si vyšlápli na Ralsko v plném počtu i s dalšími členy rodiny. Výstup to byl náročný o to víc jsem pyšná, že to zvládl bez problémů i ten nejmenší. 🙂
Jinak přítel mi teď odjel na služební cestu až někde do srpna, tak jsem se rozhodla, že se s dítkama zabavíme a odlovíme ty otazníky, nebo aspoň co největší část, co jich je plný Liberec. 🙂

kajule
15. črc 2014

@sasanka033
@paajavh
@cervenejablko jaká je vaše nejvíc ceněná keška, která vás opravdu zaujala, ať místem či svým provedením? 🙂

paajavh
15. črc 2014

@kajule Super je cela serie Alvarez v Ceskem raji, pak samozrejme Epsilon v Praze a nase nejvyse polozena kes asi v 3500 metrech na Tenerife.

donnald
15. črc 2014

Ahojte děvčata, my se taky hlásíme do party 🙂. Začali jsme loni na jaře, kdy nás k tomu dovedla moje ségra se švagrem a od té doby "kečeříme" 🙂. Máme 2 malé georobotky - 2 3/4 roku a 10měsíců, takže musíme vybírat na které můžeme. Ale starší dcera je z toho nadšená, že hledá poklad🙂. jezdíme na rodinné dovolené i právě se ségřenou rodinkou, takže děláme i dost společných odlovů 🙂. Např. minulý týden jsme byli na dovče v Harachově, takže jsme sbíraly, co šlo🙂. Hlavně teda naši chlapy a dcera s neteří (6let). Myslím, že je to fakt super zábava pro nás i děti. Ta radost, když je v "pokladu" něco většího je k nezaplacení!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . V poslední kešce si dcera vybrala gumový náramek, který jde rozdělit a je to tužka. Je malá, ale jak s nadšením celou zpáteční cestu v autě psala (než usla) 😀 😀 😀

kajule
15. črc 2014

@paajavh Děkuju, Český ráj máme kousek, tak se hodí každý tip a o téhle jsem ještě neslyšela. 🙂

kajule
15. črc 2014

@donnald U nás jdou kluci taky s tím, že hledají poklad, i když ten starší už spíš mluví o keškách.

donnald
15. črc 2014

@kajule Jojo, neteř taky mluví o keškách a dcera to taky občas řekne 🙂. Mě ale přijde lepší ji ještě držet v té romantice "pokladů" 😀

wwwerca
15. črc 2014

Teda, geocahing uz i tady 🙂 dobry 😉

kajule
15. črc 2014

@donnald Já bych ho v tom nechala, ale on tak nějak sám na to přichází.

kajule
15. črc 2014

@wwwerca Tak proč ne, že? Přeci nebudeme sedět pořád doma s hlavou přilepenou na monitoru. :D ;)

tlap.ka
15. črc 2014

ahojda,
my kačeříme od minulého roku, máme 156 keší a díky nim jsem se dostali na moc hezká místa 🙂 staršího syna teď začalo bavit sbírání cwg, takže jsem si nechali udělat svoje, aby měl co vyměňovat 🙂 a já si udělala taky radost a včera mi přišel náš první travel bug - nejdřív ho povozím chvíli s sebou a pak ho nechám na dovče v Itálii, tak snad pak bude kolovat světem a někdo ho nestopí 🙂

Jinak pokud by se někomu chtělo mi pomoct s touhle keší, budu ráda, nějak se s ní trápím 🙂 teda není jediná, s kterou se trápím :o)

http://www.geocaching.com/geocache/GC56H3G_rebus

tak lovu zdar 🙂

prcek21
15. črc 2014

Ahoj kačerky 🙂 s přítelem sbíráme od loňského dubna 🙂 vždy, když jedem někam na výlet rozjedem aplikaci a koukáme co je v okolí 🙂 no za měsíc se rozrostem o georobůtka 4 🙂 tak jsme zvědaví, jak to půjde 😎 krásné kešky jsme našli v okolí točníku a žebráku.. Originální provedení 🙂

kajule
15. črc 2014

@prcek21 To my ještě než někam vyrazíme už máme natahané kešky v mobilu tedy přítel, já s těmihle technologiemi moc nekamarádím. 🙂 Jakou používáte aplikaci. Mne se nejvíc osvědčil a:drake a c:geo.

prcek21
15. črc 2014

My máme na iphonech přímo geocaching s tim jejich oficiálnim logem... Taky koukǎme doma, kde kešky jsou, ale většinou to spojíme a pdloužíme si tím výlet 🙂

mooncaa
15. črc 2014

Tak my taky lovíme už spousty let, kam jedeme tam lovíme, manžel už má vybudovanou závislost.

kajule
15. črc 2014

@prcek21 No já právě na iphone sehnala taky jenom tu jejich a ta mi nevyhovuje tolik co třeba a:drake, takže jedu přes android. 🙂

kajule
15. črc 2014

@mooncaa Tak tak, když někam jedeme automaticky se podíváme jestli tam někde něco není. 🙂

mooncaa
15. črc 2014

@kajule Manžel má specielní GPS, co podporuje geocaching. Já to nechávám na něm.

kajule
15. črc 2014

@mooncaa Já jsem nad tím taky uvažovala, ale zatím to takhle stačí. Já to nechávám spíš na příteli. Vyslechnu informace a hledám. 🙂

donnald
15. črc 2014

@kajule My jsme na tom úplně stejně 🙂. Víme, že se někam jede a nejpozději večer před tím je průzkum webu 🙂. Jinak používáme na androidu c:geo.

kajule
15. črc 2014

A nejste tu nejste tu některá z Liberce nebo okolí? 🙂

wecurka
15. črc 2014

super že už kačeříme i tady na MK 😀 Také keškaříme s partnerem a s naším 19m georobůtkem, který má nejraději když najdeme poklad švihne "krabku" a peláší pryč 😀 😀 😀 Jsme z okolí rakovnicka kde už máme téměř sloveno takže už podnikáme delší výpravy. Pěkný keše jsou Petrohradské putování a Alke04 má nádherné poklady, ale myslím že ten má většinou prémiovky ale stojí za to jeho geozoo je pro děti úžasná a nejen pro ně 🙂

kajule
16. črc 2014

To jsou naši georobotci. Foceno na dnešním lovu. A že div nenasazovali vlastní životy 🙂