• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Háčkování

21. října 2015 
Ahoja maminy,
po dlouhý době jsem opět zkončila u háčku a příze... ale jsem v koncích... kdopa mě poradí? Kdo semnou bude sdílet tuto diskuzku?
29. zář 2009 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
čtu po sobě příspěvěk a tu chybu vidim... omlouvam se.... :slight_smile:
29. zář 2009 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Elkacko, s čím konkrétně potřebuješ poradit? :slight_smile:
29. zář 2009 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Len, děkuji, vítej...
noooo... mam vzorek...a za ň nevim, jak s nim

proste me nejde
29. zář 2009 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
A máš ho na obrázku (kterému nerozumíš), ve schématu (které nedokážeš přečíst) nebo jako slovní popis?
A co všecko zvládáš - řetízkový oka, krátký sloupky, polosloupky, dlouhý sloupky, 2x-3x nahazovaný sloupky... Nevím, z jaké fáze se k tomu vracíš. Já začala háčkovat tak po 10-15 letech, ale tehdy jsem to uměla výborně, takže ten návrat nebyl těžký.
29. zář 2009 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, moje tvorba:
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=441714&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
Jenomže jsem hrozná, všecko dělám tak nějak od oka a když se pak někdo ptá, jak jsem toho docílila, zpětně odpočítávám očka :grinning:
29. zář 2009 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Abych ti to priblížila...

vratila jsem se k tomu ai po 10 letech...a skončilo to takhle....
http://zeropage.cz/?module=morias_galery&action=galery&id=23

a chtěla bych dál... čepičky...a ruznak jine tunicky... ale nevim, proste se v tech navodech ztratim uz na zacatku...

umim kratky, dlouhy sloupek, polosloupek... i ruznak nahazovany.... ale proste nevim, neumim si to dat do kopy..

krasny vytvory mas v albicku... to bych moooc moooc chtela umet
29. zář 2009 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tady háčkuju :grinning:

el tak když dokážeš udělat takovou krásnou tuniku, tak mi neříkej, že nezvádneš čepičku

Mně třeba hodně pomohl MMB, koukni sem http://www.mimibazar.cz/navody.php?id=12
29. zář 2009 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
mělo tam být taky háčkuju :grinning:
29. zář 2009 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kalerat vitej... no nezvladnu.... chtela bych umet i takovy andelicky..ale proste ne... v navodu se ztratim na zacatku...a je to v haji... na tunicce nic nebylo..ta byla slozena jen z kyticek... tak to slo...to bylo porad do kola...ale nic ostatniho me nejde..a nevim proc
29. zář 2009 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Elkacko, vždyť je to nádhera! :dizzy_face:
Čepičky jsou MNOHEM jednodušší, jen se do toho dostat. Veškerý trik je v tom, že to háčkuješ kolem dokola. Na začátek 8 řetízkových ok spojíš do kroužku, v prvé řadě většinou 16 dlouhých sloupků (místo prvního 3 řet. oka a ten poslední v řadě spojíš s prvním) a v dalších řadách (vždy začínat třemi řet. oky a končit spojením posledního sloupku s prvním) přidáváš (většinou píchnutím 2 dl. sl. do jednoho předchozí řady) a přidáváš... Pokud chceš nějaký vzorek, je to o něco složitější, ale určitě pořád mnohem jednodušší než ta krásná tunika :wink:
29. zář 2009 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nooo a vidis, jsem madar nebo tatar ci co...ale opet nevim....

budes semnou mit trpelivost?

Ta tunika byla o tom. ze se hackovala kytka, ktera mela 8 retizkovych ok... spojenych...a pak mensi listek z 5 r.O a kratky sloupek a 3 dlouhe.... a tak dale...ale zaboha se nevyznam v ty capce :slight_smile:

:astonished: :confounded: :cry:
29. zář 2009 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
me laka tohle...ale ani za nic nerozumim tomu navodu :frowning2: POMOC :angry: :confounded:
29. zář 2009 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
29. zář 2009 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neboj, klidně se ptej pořád dokola, zkusím se vyjádřit jinak :grinning:

Ta tunika, cos hodila odkaz:
Uděláš řetízek dlouhý, jak potřebuješ, ale počet ok musí být dělitelný dvanácti.
První řada:
Do každého šestého oka píchneš tři dlouhé sloupky (všecky 3 do jednoho oka, udělá to vějířek).
Takže - 3 dl.sl. do jednoho oka. Potom 4 obyč řetízková oka a zase do šestého oka základního řetízku obyč krátký sloupek. 4 řetízková oka. A a zase do šestého oka základního řetízku tři dlouhé sloupky. Potom 4 obyč řetízková oka a zase do šestého oka základního řetízku obyč krátký sloupek. A takhle to opakuješ až do konce řady.

Druhá řada:
Tam, kde je v první řadě krátký dloupek, pícháš do něj ve druhé dlouhý. Tam, kde jsou v první řadě 4 řet. oka, tady děláš jen 2. A nad vějířek ze třech sloupků první řady děláš tohle: Do každého z krajních ok píchneš tři dl. sl. a do přostředního jen jeden - celkem je jich teda 7. Zase zopakuješ po celé řadě.

Třetí řada:
Podobně jako druhá, ale rozšiřuješ jen vějířek předchozí řady - zase do těch krajních sloupků háčkuješ tři a do prostředního jen jeden, celkem je jich tedy 11. Když doháčkuješ vějířek, uděláš jedno řetízkové oko, všecko přeskočíš a rozšiřuješ stejným způsobem vedlejší vějířek...

Další řady rozeberu později, jestli teda chápeš moje značně neobratné vysvětlování :grinning:

Ale jinak je to snadné podle obrázků :slight_smile:
Oválek je řetízkové oko.
Čárka je krátký sloupek.
Škrtnutá čárka je dlouhý sloupek.
29. zář 2009 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ok, to zkusim...ale kdy jsi takova sikulka...tak te poprosim jeste o jednu radu...tou bych chtela zacit...a pak uvidim, jakej jsem lemol na hackovani a kdyz to nepujde, tak to zabalim :grinning:

http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1643&order=1

rekni me, jestli je to tezky... respektive, tezsi nezli ta moje tunika...

dekuju moc...a straaaaasne se omlouvam, ze otravuju
29. zář 2009 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
neeeeeeeeeeeeee... rusim.. na ni si moc neverim.... zacnu cepkou...
29. zář 2009 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Víš co, ten základní vzorek je úplně jednoduchej.
Zase řetízek (tentokrát dělitelný pěti).
Do každého pátého očka pět dlouhých sloupků. Pak zase 4 očka vynechat a do pátého pět dlouhých sloupků...
A následující řady jsou úplně stejné. Pět dlouhých sloupků píchneš do "dírky" mezi vějířky předchozí řady. Dalších pět do další dírky, atd. V následující řadě zase pět do té mezery mezi sloupky předchozí řady a dalších pět do další mezery... Prostě pořád jedeš jenom pět dlouhých sloupků, 5 dl. sl., 5 dl.sl., akorát je pícháš všecky najednou do mezery předchozí řady :slight_smile: A pokud chceš, můžeš dělat každou řadu jinou barvou (nebo to může být jednobarevné, nebo střídáš jenom dvě barvy)...
29. zář 2009 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jak prosimte vypocitas ze je to delitelny 5?
29. zář 2009 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a jeste se zeptam, kdyz dojedu tu radu na konec...tak jak tam pak vpacim tu druhou???

Ale jinak nejsem takovy strevo jak vypadam..jiny veci mi jdou docela dobre... :grinning:
29. zář 2009 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, prostě násobky pěti... 25, 30, 35, 40, 45... Řekneš si, jak by to mělo být veliké, a pak háčkuješ řetízek potřebné délky, ale počet oček musí být násobkem pěti.
29. zář 2009 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a tech 5 si vycetla se to ma na tom nakresu 5 tech vzoru?? nebo kdyz je top vetsi tak 6? :frowning2: promin)

ted budu muset frcet...malej se vzbudil..ale vecer na to vlitnu..tak se tady ukazu.... sem na to zvedava teda...
29. zář 2009 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ne, prostě logicky, pokud se vzor opakuje každých pět oček, tak musí být řetízek dělitelný pěti (plus teda jedno očko na začátek). Ale malý tip - pokud uděláš řetízek delší, než potřebuješ, tak potom můžeš těch pár přebytečných oček upárat a je to mnohem jednodušší, než když by ti scházela :wink:
29. zář 2009 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Elkacka, mrkni na wéwéwé tečka háčkované čepičky tečka cézet, zaregistruj se a tam jsou různé návody i malá škola háčkování:slight_smile:

A preju hodne stesti,jak jednou zacnes a zacne se ti darit, tak nebudes moci prestat:sweat_smile:
29. zář 2009 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Alčo :slight_smile:
Já si spíš myslím, že až Elkacka přijde, jak na to, tak si bude říkat - sakra, vždyť je to tak jednoduchý, proč mi to ta Len vysvětlovala tak hrozně neohrabaně a složitě :grinning:
29. zář 2009 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
El ono se do toho dostaneš, mně to taky chvíli trvalo.
29. zář 2009 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
len... prosim pomoz :slight_smile:

háčkuju tu čepičku..... jsem na konci 2 řady... to by klaplo...ale jak ted mam zacit 3 radu??? mam nejaky oka nahodit, nez budu dělat dalsi sloupek?? ( pac me prijde, ze kdyz je nenahodim, tak ze se to jakoby ten začatek rady snizi..... a tim padem se mi to krouti...pac je to z jedny strany utazeny... ) jsem nemehlo asika...
29. zář 2009 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Elkacka, ukončíš řadu (spojíš poslední sloupek s prvním) a jako začátek nové řady uděláš tři řetízková oka (místo prvního sloupku), dál už pokračuješ normálně. Prostě každou řadu začneš třemi řetízkovými oky, ta nahrazují první sloupek :slight_smile:
29. zář 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nooo presne to jsem chtela slyset... dekuji mooc moccc.. jdu to zksit dal...
29. zář 2009 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
taak... proste jsem nesika

hele, delam tohle
http://www.hackovanecepicky.cz/

ale proste fakt nevim... prvni 2 rady mam dobre..a treti jsem udelala spatne...s mezerama.. co maji byt az nekde daleko... jako to udelat aby se me to nekorutilo a bylo to jen z dlouhych sloupku??? Ach jo, uz se vztekam..
:slight_smile:
29. zář 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, tohle je jen z krátkých sloupků. Z dlouhých se to dělá stejně jako z krátkých (jenom na začátku řady děláš 3 oka, u kr.sl. jen 1) a výsledek je méně pevný a taky se míň přidává. Právě když přidáváš moc, tak se to pak kroutí (jako zvlněný talíř). Orientačně, já když dělám jen z dlouhých sloupků, tak přidávám ve třetí řadě každý třetí sloupek (tzn. do dvou píchnu po jednom a do třetího dva), ve čtvrté čtvrtý, v páté pátý, od šesté sedmý, aby se to jemně tvarovalo.
Teď už jdu spát, ale zítra tu zase budu :slight_smile:
29. zář 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek