Háčkování

elkacka
29. zář 2009

Ahoja maminy,
po dlouhý době jsem opět zkončila u háčku a příze... ale jsem v koncích... kdopa mě poradí? Kdo semnou bude sdílet tuto diskuzku?

mirunda
3. črc 2012

@misha2310 já bych řekla, že základní placka je bez toho vzorečku, že to jsou jen proužky.. poslední řadu si musíš spočítat, aby ti to vyšlo - aby to bylo dělitelný počtem sloupků od spodní k horní špičce.. no a u horní špičky se 3 sloupky sháčkují a u dolní špičky se udělají 3 sloupky do jednoho oka..

misha2310
3. črc 2012

No tak já to ještě nějak zkusím...díky za radu 🙂

hedik
15. črc 2012

Ahojky holky ohu se k vám traké připojit 🙂
já háčkuji občas hlavně ve volném čase. Teď začínám s čepičkou pro syna a rady se mi dost často hodí protože si dost často také nevím rady 🙂
@misaskul já používám háček 2,5 a mrkni na mimibazar a tam najdeš camillu za docela dobrou cenu 🙂 já ji teda odebírám z jednoho velkoskladu, a stačí pro miminko jedno klubíčko 🙂
@misha2310 čepička vypadá moc hezky 🙂

pe3cka
5. zář 2012

Ahoj holky...potřebuju poradit...chtěla bych si nechat uháčkovat od maminky tyhle botičky, https://www.modrykonik.cz/fotoblog/smuffynka/al... ale ani jedna nevíme,jak na to... už hrozně dlouho jsme neháčkovaly,,,poradíte?díky moc...

pitruskaskarolinkou
14. zář 2012

Ahoj háčkařky, zatím jsem dá se říci začátečník,ale zkouším kde co a ráda bych se dozvěděla, když použiji menší číslo háčku (háčkuji 3,5 ), tak budou oka po uháčkování (jak to nazvat) drobnější ? jako více smelená, čili nebudou tam takové dírky? a hodí se tedy např. na vytváření aplikací asi menší háček že? na detaily...?děkuji za info, snad je to srozumitelné 😅

luckybara
24. lis 2012

@pitruskaskarolinkou ano dá se to tak říct..na apl.je lepší tenká vlna a háček malý..např.já na aplikace čepice používám glorii a háček 2,5.

flegicka
19. led 2013

Prosím o radu.Jsem začátečnice a pokoušim se o první čepičku.Troufla jsem si zatim jenom na dlouhý sloupky.Takže na konci každý řady dělám pevný oko a začínám dvěma řetízovýma.Ale jak je to pak dál když už se nepřidává a jedu jenom 111111......Paní totiž vysvětluje : "OPĚT VYSVĚTLUJU PÍCHÁNÍ DO PRVNÍHO A POSLEDNÍHO OČKA. jAKMILE UŽ POJEDETE PO JEDNOM DL. SL. TAK UŽ NEBUDETE PÍCHAT DO PRVNÍHO I POSLEDNÍHO OČKA!!! - ALE budete píchat stále do prvního a to tak dlouho, až uvidíte, že se vám šev začne stáčet doprava, až se tak stane, tak nepíchnete do prvního, ale naopak píchnete do posledního, tím se vám ten šev uhne doleva a zase budete píchat jen do prvního." To mě nějak hlava nepobírá.Jaký první a poslední očko???

luckybara
19. led 2013

@flegicka tím prvním očkem je to kam děláš v řadě 1 dlouhy sloupek,a poslední je poslední před Pevným okem,mě se osvědčilo v 1řadě vynechat to 1.píchnout až tam kde by si dělala normálně 2.dlouhý sloupek.a v další řadě vynechat poslední.a na střídačku tak bude šev rovný..🙂 kdyby něco písni..

flegicka
20. led 2013

@luckybara tak šev je rovný,to bych zvládla,ale zdá se mi,že tu čepičku budu dělat asi rok,vůbec to nepřibývá a to se to snažim pěkně utahovat.Pak ještě jeden dotaz.To se všechny čepičky začínají takhle?

https://www.youtube.com/watch?v=xBc0x47niUU

Jakože 17DS do kroužku z řetízkových ok? To kdybych to nechtěla dělat podle návodu,ale popustila jednou uzdu svý fantazii....

luckybara
20. led 2013

@flegicka ahoj to je super,většina čepiček s ds je stejny zacatek,ale pak jsou vzorove a ty maji jinci,ale dle fantazie muzes zacit na kolik chces ja hodne bud na 17,nebo na 6..zalezi na tobe,prave ze fantazii se meze nekladou :D

flegicka
23. led 2013

@luckybara ahoj,poprosím zase o radu,čepička hotová,ale chtěla bych z ní vytvořit ušanku,poměřený obočí mám,jakože kde začít od krajů,takže teoreticky zvládnuto,ale prakticky tragédie ☹ čepičku jsem ukončila a teď jak mám najednou z ničeho nic na jednom místě začít háčkovat ucho,nebo jestli se to dělá nějak jinak prostě nevim a ani na netu se mi to nepodařilo najít,díky moc

luckybara
23. led 2013

@flegicka ahoj já dělám ušanku takto.mám ukončenou čepici,a pokračuju v háčkování,asi do 2/3 čepice.práci otočím a uháčku na velikost krytu,2RO a cca 8DS,práci otočím,2RO 2sháčkuju jedu a poslední 2 sháčkuji,otočím 2 RO a celou radu ds.ukoncim,druhou pulku delám stejne akrotát si otočím čepici na ruby,a zase začínám od zadního švu..kdyby něco ptej se..🙂

cizu
10. únor 2013

Ahoj holky, jsem naprostý amatér a háček držím poprvé v ruce.....ale podařilo se mi podle návodu na youtube, jak píše flegicka výše uháčkovat základ pro čepičku...no jo, ale jak opakovat dále??? Do kterých oček to proháčkovávat nebo zase do středu????
Děkuju moc za radu, mějte se

rebinka
25. únor 2013

@cizu po základní placce se už nepřidává a háčkuje se do každého sloupku z předešlé řady jeden sloupek 🙂 čepka se začne postupně "kroutit" a vypadat jako čepka 🙂

kacii
11. bře 2013

Ahojte holky, mohl by mi nekdo proadit co delam spatne? ja proste to zakladni kolecko nemam placku, uz od spicky se mi to staci a nemluve o samotne spicce, kdy prvni tri rady mam uplnou "strisku" co delam spatne? dekuju 🙂

jaivka
15. bře 2013

Ahojte, nejaké návody sú tu 🙂 možno sa vám zapáčia 🙂
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.491735...

nikmik
19. bře 2013

Ahoj holky,na háčkování čepiček - jakou používáte přízi (zajímá mě spíš složení) ? Je jedno jestli je to 100% bavlna nebo akryl?

czica
20. bře 2013

Ahoj, ja mám tiež teraz túžbu vrátiť sa k háčkovaniu, naposledy som držala háčik v ruke pred 20 rokmi :D a chcela som urobiť zajačika pre dcéru. Nuž hneď pri prvom kroku som sa zasekla, po 2 týždňoch som prišla na to kde robím chybu, ale zrazu je v návode "špeciálny postup" a neviem sa cez to prehrýzť, nevychádzajú mi potom očká. Vie niekto poradiť prosím?
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/czica/album/...
je to 4. kruhová řada a hranatá zátvorka, vysvetlenie je hore ako zvláštna zkratka, ale stále mi to nevychádza a hlavnenerozumiem tomu 2x v návode ani vo vysvetlení...tak ja už fakt neviem ako nato.
ĎAKUJEM

ttterysek
30. bře 2013

Ahoj holky, můžu se k vám přidat?jsem sice začátečnice a háčkuju opravdu jen večer, když mi oba kluci spí, tak toho zatím nemám moc za sebou...ale ukážu vám pár kousků 😉 já teď spíš háčkuju hračky, mám jich teď víc rozdělaných, ale jaksi se mi nechtějí sešívat 😀 to mě fakt nebaví 😀 je tu taky nějaká milovnice hraček? 🙂 jinak abych se vám představila...je mi 23 a mám 2 užásný klučíky.jednomu sou 2 roky a 5 měsíců a jmenuje se Lexík( Alexandr) a druhý má 2,5 měsíce a jmenuje se Samuel 🙂

ttterysek
30. bře 2013

jo, jinak ta oranžová čepička byla můj uplně první uháčkovaný výtvor a ten poník moje první uháčkovaná hračka 🙂

dagina
14. dub 2013

holky, prosím vás, které jste dělaly čepičku z camilly, také se vám tak vytáhla??? Hned při prvním nošením se vytáhla jak blázen. Háčkovaná pouze dl.sl., čímpak to může být??? Málo utahuji??? To vím, že bych mohla trochu víc utahovat..., ale je to moje druhá čapka....

gabrieladud
17. kvě 2013

Ahoj holky prosím neporadila by mi některá z vás, jak uháčkovat k čepičce zaječí/ králičí ouška? Našla jsem jen anglický návod a to pro začátečníka není úplně ideální O🙂 Předem moc děkuji. 🙂

sira
3. zář 2013

@ttterysek Krásné čepky i koník 🙂 Já jsem v sobotu v jednu ráno dodělala konečně Kitty, aby ji dcera měla do školky. No a jak jsme zjistili že má za značku zase berušku tak jsem do jedné dnes ráno dělala druhé šatičky pro Kitty s beruškou...takže taky noční háčkování 🙂 Jinak krásně sladěná ta trojbarevná modrobíločerná, si ji zdovolením obšlehnu, právě jsem potřebovala inspiraci na takovou chlapeckou 🙂

sira
3. zář 2013

Ahoj holky, prosím o radu, když háčkuji z Elian Nicky háčkem 3 a chci to dát dvojitě, jak velkým háčkem? Stačí 3,5 nebo větší? A bude ta čepice teplejší když bude dvojitě jestli si to teda dobře myslím?

sira
3. zář 2013

@kacii Zkus kouknout na videa na youtube od téhle paní co posílám odkaz z mmb, dle toho jsem se i já absolutní neuměl na podobné věci naučila háčkovat : http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81. Má tam videa na háčkování čepičky úplně od začátku od toho kroužku až po různé okraje. Háčku zdar 🙂

ttterysek
3. zář 2013

@sira stačí 3,5 a bude teplejší 😉 kdyby si vzala větší, tak tam mudeš mít mezírky 😉 nyní háčkuju pro moje 2 synky čepičky sovičky 🙂 až je budu mít hotové, tak se snad přijdu sem pochlubit, pokud nezapomenu 😀

sira
3. zář 2013

@ttterysek Tak to je super, díky za radu, ani větší nemám tak můžu hned večer začít 🙂

jkazi
23. zář 2013

Ahojky holky, taky jsem se chtěla pustit do háčkování čepičky mojemu malému chlapovi.Dostala jsem vlnu Gloria, ale nevím jestli je vhodná pro děti.Náš malý má 7 měsíců, tak aby z toho nechytil vyrážku.Poradíte mi někdo jestli je to vhodná vlna pro děti? Děkuju

zuzanajelinkova
8. bře 2014

Holky, čepice mi zezadu na švu jde do takové špičky. Kde dělám chybu? Děkuji.

andys3k
3. kvě 2014

ahoj maminky, potřebovala bych taky helfnout :( sem úplnej začátečník a chtěla bych si uháčkovat deku jenom z kytiček. Už jich mam pár, ale vůbec nevim jakým způsobem se to dá potom dohromady.. Jak je to podle Vás nejlepší?? Jsou to kytičky s pěti okvět.lístky. Jo a pletu z pletací příze standart 100%akryl - je to vhodné na deku pro miminko?je to příjemný materiál. u nás jsem nic jiného nesehnala :(