Hrací deka - jak silný molitan se dá prošít?

majus6
21. lis 2013

Ahoj, rozhodla jsem se ušít do pokojíčku místo koberce hrací deku. Dovnitř chci dát molitan, protože si myslím, že se to bude méně hrnout než když se dává do dek vatelín. Bude to takový hodně jednoduchý patchwork. Chtěla jsem se zeptat, šila některá z vás něco podobného (třeba i podsedáky na židli), potřebovala bych poradit jak silný molitan se vám podařilo prošít na běžném šicím stroji (mám celkem slušný, ale stále jen hobby šicí stroj). Případně, jestli máte typ na to jaký molitan pořídit (budu to s ním i prát). Díky 🙂 .

ladie
21. lis 2013

Já bych do molitanu nešla - bude se to hodně blbě šít, blbě schnout.
Sáhla bych klasicky po vatelínu (třeba 200 g už je fakt teploučký). Když si ho před šitím na jednu látku/stranu deky přižehlíte a pak celou deku prošijete, tak se ani nehne.

majus6
autor
21. lis 2013

Nejde o hnutí při šití, jde mi o to, aby se to nehrnulo po zemi, když si tam bude hrát a chodit, jednu deku s vatelínem už má a za tu vezme a je celá zmuchlaná, to se s molitanem nestane, měli jsme něco podobného jako děti. Schnutí je v pohodě, zas tak často to prát nebudu. Jde hlavně o to, aby se to vůbec dalo ušít. Nejspíš zajdu někam do krámu, koupím si trochu různě silných molitanů a zkusím to ;).

ladie
22. lis 2013

@majus6 no nebo to vyřešit tak, jako jsme to měli doma my, jako děti - prostě kus molitanu, který se povlíkl do povlečení (měli jsme rozměr jako peřina, ale ušít menší povlak bude to nejmenší 😉 ). A nemusíš řešit, jestli molitan prošiješ 🙂

majus6
autor
22. lis 2013

To by byla taky varianta 🙂. Ráno mi padla do oka houbička na nádobí, sundala jsem z ní tu drsnou část a zbylý molitan má akorát tak 2cm, tak jsem to zkusila a šije se to úplně krásně, takže půjdu nejspíš do těch 2cm.