Jak odstraním zacuckovanou srst u kočky?

hojda
4. kvě 2014

Maminky, která máte doma kočky, nesestkala jste se u kočky se zacuckovanou srstí? Babička má 12 let starou kočičku a letošní zimu se jí srst na zádech hrozně zacuckovala. Má na zádech úplné boule ze zacuckované srsti. Je pravda, že kočku jsme nikdy nevyčesávali (je to klasická venkovská kočka), nikdy ale tento problém neměla. Nevíte, jak se toho zbavit? Je to jakoby spečené do sebe.....děkuji

tinka2011
4. kvě 2014

Hm my máme dlouhosrstého koroura Mainu a tohle se mu dělá téměř pořád, když je venku. My ty dredy prostě ostříháme. Sice chvilku vypadá hrozně,ale uleví se mu.Podle mě nic jiného s tím neuděláš. Nerozčešeš to ničím ☹

mikkaja
4. kvě 2014

Ahoj, radsi s ni zajdete k veterinari, aby to nebyla nejaka nemoc. Jinak si myslim, ze bohuzel nepomuze nic jineho, ze ostrihat 😒

zamilovanadonej
4. kvě 2014

Panebože dredy v srsti nejsou žádná nemoc :D Normálně jí to ofikejte a je to. 😉 To se dělá i psům...

kataol
5. kvě 2014

Ostříhat...já mám persana a nechce se nechat česat a dresu se mu to tak moc, že to musím manikurnima nůžkami stříhat úplně u kůže po kilometrech a někdy takový chuchle stříhat i několik dní protože se dlouho nenechá a musím po kouscich...na tohle žádné rozcesavani nepomůže, jen nůžky...hlavně to nenechte být, může se mu to zachumlat tak, že ho bude bolet i pohyb a od temi dredy mu může pokožka přestat dýchat a mohly by se tam dělat zapareninya a exemy a trpěl by jak cert

zuzazuzanta
5. kvě 2014

My máme dvě kočky a nějak si dovedly kámoše,tak jsme si ho nechali.Srst měl celou zcuckovanou,tak ho postupně stříháme 😒

verushe20
5. kvě 2014

Oholit strojkem do hola :D

petrusew
5. kvě 2014

přikládám se ke střihu nebo oholení strojkem, nic jiného bohužel nepomůže

petapete
5. kvě 2014

máme chlupatou kočku😀, venkovní a každý jaro dostane jarní sestřih - protože je celá zadredovaná a nepomůže nic...přes rok jak obroste, tak se to dá vyčesávat a už se nedreduje, ale přes tu zimu ta zimní srst je asi příliš hustá a jak pak přelínává, tak je to katastrofa...takže ošmikáme, chvíli máme opelichanýho naháče a pak zas krásně hebkosrstou číču😀