Jak přestat kouřit? Snažíme se o miminko

m_a_k_k_y
8. dub 2011

Ahojky holky, snažíme se o miminko....ale bohužel mi nějak nejde přestat kouřit ☹ mám dost stresovou práci a cigereta je to jediný co mě dokáže uklidnit :( navíc kouřím už dost dlouho... nemáte někdo nějaký typ co s tím??? opravdu chci přestat ☹

k.jolanka
8. dub 2011

@m_a_k_k_y ahoj, tak mě se povedlo přestat kouřit postupně, ale někomu zase spíš vyhovuje přestat najednou, tohle si musíš zkusit sama, každý člověk je jiný...já kouřila taky dlouho a dost, najednou bych to fakt nezvládla, kouřila jsem jen, když jsem si šla někam sednout na pivo, víno, kafe..v práci, doma, venku jsem si prostě nezapálila, jde o vůli a ty máš i motivaci, že chceš miminko, tak to by mohl být trošku hnací motor..někdy pomůže nosit u sebe třeba nakrájené ovoce, zeleninu-vitámíny se určitě teď budou hodit, nebo něco jiného a když je chuť tak si zobnout, já jsem totiž začala víc jíst, člověk najednou neví co s rukama, no určitě to znáš🙂 když jsem se snažila o dítě, tak jsem nekouřila ani když jsem si šla někam sednout, jen když jsem dostala MS a věděla jsem že nejsem těhotná tak jsem si někde u kávy tu cigaretu zapálila a pak zase do další MS nekouřila a když jsem to pak nedostala a na testu jsem měla dvě čárky, přestala jsem s tim úplně, bylo to občas těžký, byla jsem dost protivná, já jsem takový člověk co si dřív hodně chodil s kamarády posedět takže i ta sklenička občas chyběla, ale srovnalo se to..takže za mě určitě zkusit to postupně, nevím kolik vykouříš denně, ale třeba si dát jen ráno, přes den, večer a pak to ubírat ať to pro tělo není takový šok..a pak třeba kouřit jen v době kdy dostaneš MS když už se o to miminko snažíte, ale je to boj no 😖 tak držím palce! 😉

m_a_k_k_y
autor
8. dub 2011

@k.jolanka no právě že já jsem zkoušela přestat tím typem že jsem cucala bonbony když jsem měla chuť... a začala jsem přibírat ☹ ale ta zelenina může být dobrý typ 😉 děkuju určitě to zkusím 🙂

k.jolanka
8. dub 2011

já teda zeleninu a ovoce celkově moc nemusím, až v těhotenství jsem si k tomu dá se říct vypěstovala apetit 😅 ale tak mě to napadlo, že člověk když přestane kouřit, říká se že začne víc jíst, prostě nervy a je zvyklej, že má pořád něco v puse, tak právě proto že plánujete miminko, takže vitamíny se hodí a zabijou se dvě mouchy jednou ranou..prostě si každý den připravit misku s ovocem, zeleninou, ale třeba i sušené věci- švestky, meruňky a brusinky-ty jsou výborný a zobat a zobat a vydržet to.. 😉 ono podle mě až otěhotníš, tak to pujde hned líp, prostě budeš se těšit na malý a která máma by pro něj nechtěla jen to nejlepší že 🙂 ale můžu ti říct že i po dvou letech co jsem nekouřila, mám na cigaretu chuť a občas velikou..myslela jsem si že už je to za mnou a asi je to běh na delší trať 😠 🙂

tulipaki
8. dub 2011

@m_a_k_k_y Ahooj, já taky přestala díky ovoci. A ze dne na den, najednou. Ovšem nesměla jsem dva měsíce pivo nebo vínko, to by byl konec, to bych si zapálila hned. Pokaždý, když jsem měla chuť na cigáro, dala jsem si kus jablka, nebo meruňku a už jsem 4 roky "čistá" 😀 Přeju hodně úspěchů, je to nechutnej zlozvyk. Musím říct, že teď mi to teda hodně vadí a do kuřáckejch restaurací ani nechodim 😖

k.jolanka
8. dub 2011

@tulipaki to klobouk dolů, já bych to najednou nezvládla..ale asi to bylo tím, že jsem si právě často chodila posedět a pivo a víno k té cigaretě hoodně svádí 😝

tulipaki
8. dub 2011

@k.jolanka já to zkoušela postupně a to mi bylo k ničemu. Furt nešlo přestat. Ale takhle utnout to takhle najednou bylo pro mě nejlepší 😉