Jak si založit korálkovou dílničku?

timbouctou
12. led 2013

Ahojte děvčata, všechny známe problém s penězi. Já se rozhodla, že to začnu řešit aktivně a přišla jsem na to, že mi celkem dobře jde výroba korálkových šperků. Háček je v tom, že vůbec netuším, jak a s čím začít. Kde se dají sehnat informace, materiál a tak? Nějaké weby s korálkovými velkosklady jsem našla, ale třeba jsem nikde nenašla drátky na náušnice. Máte někdo zkušenost? Nebo jsem i ochotná pro začátek pracovat pro některou z vás 🙂

benjik
12. led 2013

@timbouctou mrkni na fler,tam najdeš vše, co potřebuješ.

ange_de_la_morte
13. led 2013

@timbouctou : tak já korálky a weškeré komponenty objednáwám z http://www.koralky-komponenty.cz/ a ze http://www.stoklasa.cz/ , nejlíp když prostuduješ nějaký web nebo knížku o nějakých základech pro inspiraci, ale dá se to i bez toho , wlastně celkem nic moc nepotřebuješ - do začátku si wystačíš s komponenty a ketlowacími kleštěmi 😉

timbouctou
autor
13. led 2013

@ange_de_la_morte no jasně 🙂 díky. Ještě musím vyřešit právní stránku, to mě děsí. Nechceš zaměstnance? 😀

ange_de_la_morte
13. led 2013

@timbouctou : no ani ne 🙂 🙂 nežiwím se tím, spíš jen pro wlasntí potěšení a pro kamarádky .... z práwního hlediska potřebuješ žiwnosťák , což ale budeš platit socku a zdrawku, takže otázka zda se ti to wůbec rentuje, ideální je najít někoho w twém okolí kdo žiwnosťák má a byl by ochotý si tě přibrat pod swá křídla

elennka
13. led 2013

@timbouctou
koralky a vyrobky z nich delam; mam z toho pouze narazove par kacek.
Myslim, ze to neni ani na zaplaceni zdrav a soc. Se segrou mame v materialu tak 6 tis a prodano
tak za 2 tis.. Ale treba se ti postesti.muzu ti do ip napsat.kde se da solidne nakoupit material .jinak pekny den

timbouctou
autor
14. led 2013

@ange_de_la_morte já jsem to nemyslela jako jediné zaměstnání, normálně mám práci, spíš tak jako po večerech. Myslíš, že bych se mohla nacpat pod matčin živostňák? Když jsem normoš zaměstnanec ve firmě, tak z vedlejšáku si socku platit nemusím, ne?

@elennka napiš, dík 🙂 každá rada drahá, žejo.

elennka
14. led 2013

pokud je příjem mám pocit do 20 tis ročně, tak se nemusí danit a v podstatě asi nemusí být ŽL, jinak stačí aby někdo měl ŽL na koupi a další prodej nebo jak je to specifikace.
Odkazy ti pošlu zítra..

nikmik
14. led 2013

@timbouctou Ahoj, jestli chceš, napiš vzkaz s konkrétními otázkami, ráda ti pomůžu 🙂 mamka si tím přivydělává i několik tisíc měsíčně, pracuje ve velké fabrice, tak má komu prodávat 🙂 ale samozřejmě to tak dobře nešlo hned od začátku. Někdy dělám s ní, když se nudím, ale já se věnuji spíše fimování, vyrábím ji korálky apod. z fimo hmoty nebo cernitu.

timbouctou
autor
14. led 2013

@nikmik díky, ale znáš to, zatím tak jako sonduju, ještě nemám konkrétní otázky. Nikoho neznám, kdo by to dělal, takže vůbec nevím, co to obnáší. Takže říkám - předejte mi všechny zkušenosti, které jste ochotny mi předat 😀

nikmik
14. led 2013

@timbouctou na internetu máš hodně návodů pro začátečníky, stačí si něco vygooglit
př. http://www.ramatin.cz/navody-zacatecnici návod na nejjednodušší naušnice nebo http://www.koralky-navody.cz/cs/ Pokud nemáš někoho po ruce, doporučuji hodně číst na internetu, najít si jednoduché návody, objednat si do začátku pár věcí a zjistit, co tě vůbec bude bavit. Pořádají se také různé kurzy. Dobře se dá nakoupit na aukru. Těžko radit v pár řádkách něco konkrétního, korálkování je hodně široká oblast 😀 člověk nesmí být líný a hledat, zkoušet, ptát se, informace k tobě sami nepřijdou 😉 ale výsledek stojí za to 🙂

ange_de_la_morte
14. led 2013

@timbouctou : no jako wedlejšák to lze asi bez placení socky a zdrawky , ale je tam nějaký limit pro wýdělek ... to ale neporadím

timbouctou
autor
15. led 2013

@nikmik taky že se ptám 🙂 ale díky za tipy, určitě tam nakouknu. Ani jsem nevěděla, že tohle můžu najít na netu, asi neumím dobře hledat.

@ange_de_la_morte no tak toho stropu asi nedosahnu 😀 ještě ke všemu dělám školu, tak to nebude tak jednoduché.

lenkacanigova
28. led 2013

@timbouctou ahoj, ak chces lacne komponenty, koralky, haciky, droty a ostatny material je u mna najlepsie odskusany web Sashe.sk , predajcovia su ochotny, ceny vyborne, su tam cesky aj slovensky dodavatelia takze sa da zohnat naozaj lacny a kvalitny tovar🙂 skus sa tam pozriet uvidis sama🙂) potom daj vediet ako si pochodila 🙂

marionmarion
30. led 2013

sashe odporucam aj ja, material kupujem iba z tejto stranky🙂

siska05
17. dub 2013

ahojte Aj ja sa venujem výrobe šperkov a len tak ma napadlo, či si nezaložíme skupinu, kde by sme sa mohli všetci čo nás táto téma zaujíma rozprávať a vymieňať si rady a typy. čo vy nato?

paulittav
17. dub 2013

@timbouctou ahoj, a zkoušela jsi se podívat ve tvém městě, jestli tam není přímo obchůdek s korálkama??? U nás, v Plzni, je Tvořilka, Korálkárna a ještě jeden,... tam nakupuju já, mají tam úplně všechno. co se týče prodávání, tak to mi pomáhá mamina, která dělá ve fabrice a zpravidla, to co dám do materiálu se mi vrátí ještě jednou. Dávám takový ceny, aby to nebylo drahý, ale zaplatila se cena použitého a materiálu a zároveň si přičítám třeba 20kč za práci, někdy i míň nebo víc, záleží jak je to náročný 🙂

timbouctou
autor
17. dub 2013

@siska05 souhlas 🙂

@paulittav holka, u nás je jen malý obchůdek s textilem a mají tam jen základní prádlo a potřeby pro šití.

siska05
17. dub 2013

@timbouctou ok chcela som ju dnes zalozit, ale potrebujem tam az 3 ludi co budu zakladatelia skupinky. Neda sa to ked som sama, tak jedine ze by sme sa viaceri dohodli.

timbouctou
autor
18. dub 2013

@siska05 klidně budu jedna ze zakladatelek, ale nemůžu v nejbližší době nic rozjíždět, jsme poslaní s klukama do dýchací léčebny na dva měsíce 😅 takže až se vrátíme 🙂

siska05
18. dub 2013

jasne, mozme sa potom dohodnut. 🙂

timbouctou
autor
28. dub 2013

@siska05 tak to můžem rozjet, posunuli nám léčebnu až na podzim 😅 asi budu muset koupit nový stůl se spoustou zásuvek 😀 abych měla kam dávat všechny korálky

siska05
28. dub 2013

@timbouctou ja podobne. Nevies ale este o niekom tretiom co by sa k nam pridal? Pretoze na zalozenie treba 3 ludi.

timbouctou
autor
28. dub 2013

@siska05 zkusím se zeptat sousedky, ta to trošku někdy vyrábí. Ale nevím, má celkem málo času. To víš, tři kluci, škola, vyučuje náboženství... Ale za zeptání nic nedám, že? 😀

siska05
29. dub 2013

@timbouctou jasné, skus sa aspon opytat. A mozno ze sa este niekto ozve..

timbouctou
autor
19. kvě 2013

@siska05 promin, neměl jsem nějak čas napsat. Kristina, ta sousedka, se nepřdá, má toho hodně. Ale víš co, proč nezaložit zatím normálně diskuzi jen pro korálky, někdo se tam jistě časem najde, kdo by se přidal do skupiny.

ruzenkas
19. kvě 2013

@timbouctou Ahojky, jak se poštěstilo s výrobou? 🙂 Já mám zkušenost, že vydělat majlant se za to nedá. Lidi neohodnotí ruční práce. Já taky vyrábím, mám to spíš ale jen jako koníček. Jinak živnosťák být musí, pokud to děláš soustavně - a třeba prodej na internetu (i kdybys nic neprodala) se považuje za soustavný prodej (ptala jsem se, když jsem si zřizovala ŽL).

siska05
19. kvě 2013

@timbouctou mas pravdu, to by sme mohli urobit, a hadam by sa tam casom niekto nasiel 🙂

timbouctou
autor
20. kvě 2013

@ruzenkas zatím nijak, měli jsme to ted složitější. Dostali jsme s dětma poukaz do léčebny a měli jsme jet v květnu, jenže nakonec to nedopadlo a pojedem v září. No a ted zas mám zkouškové, tak se většinu času učím. Ale už se chystám 😀 taky musím nějak dát dohromady peníze na živnosták, tisícovka pro nás není jako sáhnout do kapsy...

ruzenkas
20. kvě 2013

@timbouctou Tak držím moc pěstičky při zkouškách, mě čekají ve čtvrtek státnice, takže si dovedu představit, jaký máš zápřah...

timbouctou
autor
21. kvě 2013

@ruzenkas tak to ti taky držím pěsti 😉 státnice... já dělám gympl teprve, nemám maturitu, a mám to na pět let, takže ještě dva ročky mě čekají 😝 ale když to vyjde, zkusím kriminální psychologii. Studium masových vrahů mě vždycky lákalo 😀 asi jsem divná, trošku...