Jak ušít kojící polštář?

jovi
30. zář 2009

milé těhulky, maminky, chtěla bych se Vás zeptat tipy a triky, jak ušít kojící polštář popř. střih polštáře. Moc děkujub 🙂

atreides
30. zář 2009

Nakreslila bych si tvar, ale jen z poloviny. Prostě něco jak když kreslíš srdíčko a aby byly obě strany stejný, tak tu si nakreslíš jen to jedno křidélko a šablonu překlopíš a dokreslíš druhou stranu. Tak dosáhneš toho, že bude stejný.
Překreslování na látku, tu máš samozřejmě dvojitou (myslím tím, dvě vrstvy látky na sobě), máš ji zašpendlenou, případně ručně zastehovanou (bude se ti to hodit při samotném šití) a přidáváš cca 1,5 až 2cm navíc - na švy. Vystřihni, vyznač si místo na zip a můžeš šít 😉

berus222
30. zář 2009

ja som si sila cez vikend a vyzera ako kupeny, len je xxl. asi tak: obycajnu postelnu plachtu som dala na 1/2. do stredu som si zapla zapinaci spendlik na ktorom bola navlecena snurka z topanok, spendlik poriadne drz a so snurkou som si pekne urobila rovnake 2 obluky (samozrejme na konci bola krieda). vonkajsi a vnutorny. vystrihla som to, zasila (s otvorom na naplnenie), naplnila, zasila ten kusok a tak isto som si na to usila navlecku, len vo vnutornom obluku som nechala miesto na navlecenie a nasila som si tam male gombicky. 😀 je to super pomocka

kpetra
30. zář 2009

Ahoj
Vyplatí se to vůbec šít?

kpetra
30. zář 2009

Já jsem si koupila použitý na MMB a nebylo to vůbec poznat. Když si spočítám cenu látky a výplně, tak aby to nevyšlo i dráž.
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=25762299&tab=0

jovi
autor
30. zář 2009

ahoj holky, díky za rady. Ještě nejsem moc rozhodnutá, pravdou je, jestli to opravdu nevyjde dráž.

innes
30. zář 2009

Ahoj, taky jsem o tom přemýšlela, když jsem našla na bráně výplň.
Ale ta cena jen tý výplně byla děsná, určtě se dá použít i jiná, ale zas na netu se celý polštář dá koupit už za pár stovek. Holky, co jste šily, nemáte fotky vašich výtvorů?

innes
30. zář 2009

Já vždycky měla za to, že mají tvar jakoby hada,jakje na fotce od kpetry a vy jste šily srdíčka? Nomusím toještě omrknout.

kjajule
30. zář 2009

Myslím že se to nevyplatí.Cena za látku obyč plátýnko cca 120-200kč (šíře 150) + výpln do polštáře cca150-200kč a ještě pokud chceš ten povlak prát tak musíš mít polštář ješte v nejakém sypku nebo látce aby se to dalo svlíknout...cca100-...? takč tě to vyjde na 370-600kč a to nepočítám zip nite a práci...
a dá se sehnat hotový nový za pát kaček...pokud by si nechtěla z bazaru... 😉

http://www.letajicisen.cz/www-letajicisen-cz/es...

http://www.splavacek.cz/zbozi/314-kojici-polstar

http://4life.cz/detsky-svet/materske-a-tehotens...

berus222
30. zář 2009

no ono sa to nejako extra nevyplati, lebo napln ma stala 10 eur, latka 3 a robota (400 Sk + robota), ale je veeelky a taky, aky ja potrebujem. nie ako tie male, co tu stoja 400 sk a nedaju sa roztiahnut ani inac pouzit. teraz donho davam maleho, lebo sa pokusa sediet.

kjajule
30. zář 2009

Tak pokud ti nevyhovuje velikost nebo tvar kupovaného tak bych do toho šla a ušila si vlastní podle sebe a svých nároků... 😉

kacka.va
30. zář 2009

já měla do pětistovky nový. Chtěla jsem s kuličkama a když jsem viděla ceny náplně, tak mě to překvapilo a rozhodně by se mi to pěkně prodražilo 🙂

lusyie
23. srp 2016

Ahoj 🙂 Sice je to stará diskuse, ale přidám svou zkušenost, ted budu šít a látka, výpln i zip mě vyšly na 200 kč 🙂 takže podle mě, když se chce, tak to určitě jde 🙂 Navíc, ta radost, když uděláte něco sama pro sebe a ono se to podaří, bude to používat i Vaše dítko... <3 ta vám zaplatí i hodinu, co se budete hrbit u stroje 🙂 Do ručního šití bych se asi vzhledem k velikosti a nároků na pevnost švů nepustila. 🙂 Hodlám se na něm válet ještě 2 měsíce před porodem, takže to musí něco vydržet :D

lokambra
30. říj 2016

@lusyie šila jsi vnitřek a na to povlak? A čím jsi to vyplnila?

alhena
31. říj 2016

Ahoj, zajímalo by mě, jak si ušít cestovní kojící polštář, jako je od Matýska nebo My Breast Friend? Máte některá zkušenost?

samsonoh
13. led 2017

Přesně tak, starší diskuze, ale ... Já si ho hodlám také ušít sama, protože ty kvalitnější stojí od tisícovky nahoru a to se mi zdá příliš. Náplň pro velikost 190 cm vyjde asi na 240 Kč (PES duté vlákno, 2kg) a k tomu látka (to ještě nemám spočítané). Ale viděla jsem, že to spoustu lidí ze starších dek, takže proč ne 🙂 No a práce? Pokud některá z nás není švadlena, tak jak budete odhadovat cenu své práce? Je to prostě zábava, ne? Vzikne vám něco, co jste udělaly samy a budete z toho mít o to větší radost, ne? 🙂 Já do toho tedy jdu. A chtěla bych si udělat dva - jeden kdyžtak dám mamce na bolavá záda. Jeden bych udělala takového toho klasického hada a druhý dvojitý s podporou zad, protože mě hodně bolí záda.

astyna
13. led 2017

Spočítej si vstupní náklady - materiál + výplň (ta hlavně), + čas ušití. Tak velký polštář už nebude na zábavu...