Jsou tu maminky, těhulky nebo snažilky z Vysočiny?

mona_mona
7. únor 2014

Ahoj, je tu někdo z vysočiny? Pro různé debaty od ovu testů až po školáka? prostě pro všechny 🙂

mona_mona
autor
7. únor 2014

@lenicka07
@lenicka07 Lení no to je právě super že tu je živo.. jelikož já právě pracuji :D Upravuji fotky mezitím co nepíšete.. jsem fotografka 🙂 A ty přesně co děláš? Asi nejspíš v kanceláři podle toho co jsi psala 😉 No ono jak v čem.. zas má to svoje výhody a nevýhody.... ze začátku jsem trochu bojovala s tou domácností ale srovná se to úplně stejně jako když si vzpomeneš když se ti narodila první dcerka Marička tak člověku chvilku trvalo než se s tím sžil a naplánoval si režim a frčel... no a když právě pak člověk začne s prací tak zas se musí trochu jinak přeorientovat na jiný ten režim.... :D nebo aspoň tak jsem to měla já.. někdo třeba přejde bez větších změn a prostě jede... 😉
@anyysek
@anyysek ano ono té echinacei je hrozně moc druhů a nejlepší je opravdu ten obyč... přesně echinace imunit.. 🙂 no držím pěstičky a určitě ti vyzjistím od té známé 🙂

mona_mona
autor
7. únor 2014

@anyysek Aný tak ať jde věšení prádla sama a dobrou noc 🙂

lenicka07
7. únor 2014

@mona_mona Jé tak to máš hezký zaměstnání 🙂 Takže máš svůj fotoateliér ? A jsi tedy noční sova... já to mám taky tak 😀 Mě se děti teď dost budí, tak ani nechodím hned spát, protože je horší vylézat co půlhodinu z postele než prostě bdít... Já mám vystudovanou právnickou, ale moc jsem se v tom nenašla, v práci jsem se tomu věnovala tak napůl, z půlky právničina z půlky čistá úředničina 😝
pro mě to třeba nebyl šok když se narodily děti - teda z hlediska toho režimu, nám to klapalo hned od začátku u obou, ale s tou prací to bude mnohem horší.... a taky dost dojíždění ... vůbec nevím jak to skloubím

lenicka07
7. únor 2014

@anyysek Dobrou 🙂 ... jo a ty látkuješ? .... že bych nebyla sama kdo věší plínky 😀

mona_mona
autor
7. únor 2014

@lenicka07 Lení, ano mám svůj fotoateliér a přesně noční sova 😀 vystihla jsi to, ale za chvilku už to také sbalím a půjdu do postele, zítra mě čekají hned ráno 4 holčičky tak ať jsem na ně fit 😀 😀 No to je ale úžasné takže právnička a nenašla jsi se v tom z důvodu že tě to nebavilo? Ale i tak máš krásné povolání, jen to dojíždění asi bude horší z Pelhřimovska na Jihlavu je to kousek cesty... no každopádně tím si ještě vůbec nemusíš lámat hlavu jelikož je to daleko 😉 Já měla trochu šok.... v době kdy jsme si přivezli maličkou z porodnice jsem si připadala jak nemehlo... nevím proč.. byla strašně hodná, to ano, nemůžu ani říct že bych nějak v tom tápala ale připadala jsem si ze začátku nějak neschopně :D Při druhé maličké to už bylo o něčem jiném 😵 Člověk už věděl vše podstatné 😀

mona_mona
autor
7. únor 2014

@lenicka07 @anyysek holky jestli látkujete od narození - máte můj obdiv! Opravdu smekám. My látkovali cca v necelým roce aby se malá odnaučila čůrat do plenek, povedlo se díky látkovkám ale proklínala jsem ty plenky 😀 😀

vera_vila
7. únor 2014

@mona_mona No, nás už nikdo moc za Vysočinu nepovažuje, ale samozřejmě do ní patříme 🙂

vera_vila
7. únor 2014

@lenicka07 já taky látkuju... Teď už ne tolik, malý se nenechá přebalit, tak to jistí jednorázovky, ale nadšená z toho nejsem...

lenicka07
7. únor 2014

@mona_mona Já si přesně vzpomínám, jak večer před narozením holky jsem se konečně rozhodla, že si přečtu něco o tom, jak se o miminka starat (bylo to čtrnáct dnů před termínem) a pak jsem to odložila na další den... a to už bylo pozdě něco studovat 😀 tenhle fakt mě vyděsil nejvíc, že to nemám ještě nastudované 😀
mě by ta práce třeba i bavila, kdyby zákony byly jasné, přesné, srozumitelné a spravedlivé ... takže zklamání v tomto směru... já tam šla s tím, pomáhat těm, co to potřebují... o tom to ale vůbec není...

anyysek
7. únor 2014

@lenicka07 jj, snažím se🙂 na cesty používám ze zásob jednorázy,ale doma jedem na látce. Jen si nadávám, proč jsem na to nepřisla u staršího synka.. 😲 to jsem ráda, že tu nejsem sama 😉 tak už opravdu končím a jdu věšet 😀 dobrou!!!

lenicka07
7. únor 2014

@vera_vila No vidíš a já ve svém okolí na nikoho kdo látkuje nenarazila, všichni na mě koukají jak na blázna... 😝 😀 Cože? Ty jim dáváš látkový plíny? té práce s tím... jéžíš to je přežitek... a kam je dáváš, aby to nesmrdělo? .... no na to bych neměla nervy... a podobné argumenty které slyším.... 🙂

lenicka07
7. únor 2014

@vera_vila Já už teď s malým taky bojuju, abych ho vůbec do toho zabalila.... a oblíkání taky horor, pořád mi zdrhá 😀 ale u holky jsem vydržela až do odplenkování, teď jí tedy dávám jednorázovku na noc a klukovi teda taky, protože bych je musela v noci budit a přebalovat

mona_mona
autor
7. únor 2014

@vera_vila
@vera_vila vítám tě tu 🙂 Jaktože nepovažuje? Třebíč je vysočina 😉 Jinak tedy i ty máš můj obdiv.. já nad tím přemýšlela že budu látkovat a nakonec můj mozek mě přesvědčil ať nelátkuji až budu odnaučovat... takže jsme přešli na látkovky opravdu před rokem v tom třičtvrtě roce a opravdu úspěch... uběhl měsíc a malá čůrala na nočník... je ale pravda že jí ty plenky vadili když se do nich počůrala a 2x i posrandila 😅 😅 Nějak jí mozeček asi zapracoval a byli jsme bez plenek.. u obou dvou jsem to tak praktokovala a paráda.... látkovky zabrali 🙂
@lenicka07 Tak to jsi neštudovala.. ihned jsi najela na praxi 😀 Já se tedy musím přiznat, nějak mě nenapadlo to študovat.... maminka pracovala na dětském oddělený a je asi pravda že jsem spoléhala na ní, nebudu něco vědět - půjdu si pro radu k mamině... ale ono to ani pak nějak nebylo potřeba.... porozuměli jsme si 😀 jak se říká padli jsme si hned do oka 😀 😀
Potom to chápu a přiznávám se že se mi tvůj přístup strašně líbí 😵

lenicka07
7. únor 2014

@mona_mona No já jsem v příbuzenstvu ani v okolí žádný malý dítě neměla, ani jsem se nikdy o něj nestarala a všemu co se toho týkalo jsem se obloukem vyhýbala ... vzpomínám si jak asi šest týdnu před porodem jsme byli na návštěvě kde měli asi třítýdenní holčičku... tak jsem se bála abych jí neublížila, že jsem si jí ani nepochovala... a prostě jsem absolutně netušila co s malým dítětem dělat.... něco ukázali v porodnici, zbytek naskočil sám.... jenže to jsem předem nevěděla 😀 ... ale vyšokovaná z toho že mám dítě o čtrnáct dní dřív jsem teda v té první chvíli byla 😀

vera_vila
7. únor 2014

@lenicka07 prvního jsem taky látkovala do odplekování - akorát na noc jsem dávala jednorázovky, bylo mi líto ho budit... S tímhle to je horší... Než řešit jeho zalykání se vztekem, tak ho radši honím po baráku a snažím se mu přilepit pásky jednorázovky... Ale když má dobrý den, tak se nechá i přebalit v klidu, tak to dávám látkovku a při vyměňování posadíme na nočník a zkoušíme...

@mona_mona No, Vysočina to je, ale někdo už nás strká až do Prahy 😀 Jinak já jsem látkovala už prvního syna a byla jsem prostě rozhodnutá, že látkovat budu i druhé dítě... Sice se mi to snažilo pár lidí rozmluvit, ale měli smůlu... Teď jsem to fakt omezila, ale když to jde a má malý náladu, tak je v látce kromě noci celý den... To, že se malé v mokru nelíbilo, to je super na to odplenkování a nočníkování 🙂 Kubovi vlhko tak nějak nevadí, on by klidně posrajděnej lítal celý den 😀

vera_vila
7. únor 2014

@lenicka07 Tak já měla prvního syna o 3 týdny dřív, taky absolutně nepřipravené, ještě jsem neměla ani sbalono do porodnice, na to jsem se chystala až koncem týdne... Naštěstí jsem ale aspoň měla už nakoupené vložky a plínky 🙂

mona_mona
autor
7. únor 2014

@lenicka07 Tak to jsi opravdu najela hned na praxi, úplně co se začátků týče 😵 😀 Takže mají tvé dětičky bratránky? nebo sestřeničky? nebo zatím ne.. vlastně nevím zda máš vůbec sourozence 😀 A ptám se takhle blbě 😀
Lení tak jsem myslela že budu jedniná která je vzhůru ještě v tuhle noční hodinu ale zjistila jsem že ne, teď už se odebírám do postele zítra určitě zas zavítám a doufám že ty taky 🙂

všem holky přeji dobrou noc a doufám že se tu zítra na chvilku zas sejdeme 😵 😵 😵 😵 děkuji za moc milé popovídání 😵

lenicka07
7. únor 2014

@vera_vila Malá se díky těm látkovkám odplenkovala v roce a půl.... taky kdo by chtěl nosit takový balík na zadku 😀 Já jsem se jí snažila při nasazování všelijak zabavit, to jediné pomáhalo... stačilo dát do ruky nějakou krabičku od masti, pikslu od krému, cokoliv co zrovna bylo po ruce a byl relativně klid... když jsem jí nic nedala do ruky tak bylo zle .... na malýho jsem to zatím nezkoušela, on se moc neumí zabavit jednou věcí, ale asi s tím začnu, jinak mě vytečou nervy 😀

lenicka07
7. únor 2014

@vera_vila Já nestihla připravit oblečky na cestu z porodnice.... manžel měl za úkol něco vybrat z toho co jsem měla doma na hromadě a přivézt.... zapomněl přivést něco na spodek 😀 takže jsme místo dupaček dali malou do fusaku omotanou v látkových plenách... to byl prosím leden....

mona_mona
autor
7. únor 2014

@vera_vila ještě musím odepsat jelikož mi to vyjelo upozornění až když jsem odpípla zprávu 😀 To je dobře že sis to nenechala vymluvit, já i když nelátkovala od narození i tak jsem se potkala s názorama ať to nedělám, že akorát bude malá pořád opruzená a že oni by bléé to nedělali atd.. ale nenechala jsem se odradit a závěr jsme odlátkovali 😀 .. Musím tedy říct že obě dvě holky je neměly rády.. takže možná proto jsme najeli tak brzy na nočník.. na jednu stranu to bylo príma.. ale v době kdy jsme jeli nakoupit do Jihlavy tedy jsme jeli 14 Km a najednou začala volat číííí.... tak jsem si říkala ... že ještě nemá pleny safra 😀 😀 😀 ale to byl jen mžik... hned jsme zastavili a čůralo se 😀 😀

lenicka07
7. únor 2014

@mona_mona JJ, zítra to dopovím.... já taky děkuji za milé popovídání, dobře se s tebou kecá 😎 ... já kolikrát sedím do noci u počítače abych si trochu vyčistila hlavu a většinou zjišťuju že už všichni spí... Dobrou taky. Snad zítra, jestli omladina dovolí 🙂 dnes jsou mimořádně hodní ...

lenicka07
7. únor 2014

@mona_mona Já jsem zas proklínala, když jsme jeli z dlouhého výletu a naše chtěla pořád čurat (tenkrát vyžadovala nočník, odmítala nechat se podržet)... tak na odpočívadle seděla na nočníku ... nejhorší že chtěla čurat pořád a že zrovna jezdily kombajny ze žní... když jsme kombajn předjeli, tak si zas usmyslela že chce na nočník a předjížděli jsme ho znovu...

vera_vila
8. únor 2014

@lenicka07 No, on už se právě zabavit nenechá, jinak jsme to taky tak dělali... Takže teď s ním bojuju... No, tak oblečky jsme neměli připravené taky... Takže nakonec oblečky byla nachystat mamka, aby je chlap dovezl... a to byl červenec, ale bylo docela chladno...

@mona_mona dobrou noc...

lenicka07
8. únor 2014

@vera_vila JJ, já taky pověřila mamku, ať toho mýho chlapa aspoň ohlídá, až mi poveze potřebné věci, ale holt se nezadařilo 😀
nojo, kluci jsou draci, já nevím odkud mám vsugerované, že miminko si tak v poklidu leží a maminka ho v pohodě přebalí . 🙂 asi z těch reklam 😀 aspoň vím že nejem moje dítě se furt mrská, kope do mě, ječí, zdrhá, tahá mě za vlasy 😀

vera_vila
8. únor 2014

@lenicka07 no, asi z těch reklam to je... už jak se začal přetáčet, tak to s ním byl kříž, ale jak se Kuba naučil chodit, tak by jen chodil a lítal, dostat ho chvíli sednout do židličky na jídlo nebo ho přebalit či oblíct, toť horor... No, snad se to časem zklidní...

mona_mona
autor
8. únor 2014

Krásné ráno holky,
páni, koukám až o půl 3 ráno jste končili 😀
Jdu vám popřát krásné ráno jelikož to vypadá na hezký den 😵 Sluníčkový 😵

@lenicka07 Dobře dopovíš 🙂 Jestli omladina dovolí 😀 Také se stebou dobře kecá 😎 😵 😵
Teď jsi mě rozesmála, maličká je chytrá, věděla jak vás přinutit aby se mohla dívat na kombajny 😀 Vybrala perfektní metodu 😀

@vera_vila
@lenicka07 holky.. do porodnice jsem neměla také nachystané oblečky - až pojedeme z porodnice... a musím říct že to se tenkrát chlap předvedl. Koupil opravdu nádherný komplet, který byl dle mého gusta 😵
Jemu dělá jen problém oblékání.... Tenkrát jsme jeli do Vyškova do dinoparku a já samozřejmě měla nastarost všechno pobalit, tak říkám chlapovi ať malou obleče, oblekl jí jen v půlce cesty kdy jsme zastavovali na benzínce měla malá šatičky knoflíčkama vpředu 😀 Hodně často když oblékal tak něco se mu v ruce zamitalo a bylo to obráceně 😀 😀 😀 Ale snaha se vždy cení... 😀 😀 Naštěstí se ta starší obléká už sama a ta mladší defakto taky, jen občas potřebuje výpomoc jinak sama 😵 😵
Holky mějte se tu krásně a hezký den.... 😵

vera_vila
8. únor 2014

@mona_mona sluníčkový den máme i u nás... sice trochu mrazivý, je pod nulou, ale je rkásně, i když se nám tu dělá trochu mlžný opar...

Užívejte si sobotu... Já peču 2 chleby a na oběd budou kváskové lívance 🙂

lenicka07
8. únor 2014

@mona_mona
Taky hezký den zalitý sluncem přeju 🙂
Když ona děsně miluje kombajny traktory a veškerou zemědělskou techniku... tak já nevím jestli místo ředitelky nebude předsedkyní zemědělskýho družstva 😀
Ségra děti má, o něco starší, jenže se se mnou přestala bavit, co se narodily moje děti a předtím mě nenechala, abych nakoukla, co a jak se dělá jako třeba se slovy "stejně tomu nerozumíš a neumíš to" Sestřenice má tři děti ale vidíme se tak jednou za půl roku.,..

lenicka07
8. únor 2014

@mona_mona jo a můj chlap sice nedává věci holce obráceně, ale zase je úplně barvoslepý 😀 to jsem vždycky čučela když malou přivedl sebou do porodnice, co dokáže zkombinovat 😀

lenicka07
8. únor 2014

@vera_vila Budeme doufat že jo, ale např. jedna naše příbuzná má kluka kterému je už kolem dvaceti let a zlobí bez přestání odmalička 😒 snad to nebude náš případ....