Jsou tu maminky, těhulky nebo snažilky z Vysočiny?

mona_mona
7. únor 2014

Ahoj, je tu někdo z vysočiny? Pro různé debaty od ovu testů až po školáka? prostě pro všechny 🙂

mona_mona
autor
7. únor 2014

@unkarka tak to držím moc pěstičky.. 🙂 jen tedy je blbé když tam je takovýhle přístup :(
@lenicka07 když i ty Lení nemáš s jejich povahou 2x dobré zkušenosti..tak tam asi není vše jak má být, ale hlavní je aby pomohli 🙂 a to dozfám že budeš brzy @unkarko psát samé dobré zprávy 🙂
my jsme první se snažili necelý rok.. nějak třičtvrtě roku...a zajímavé, že podruhé když jsme se snažili tak asi už jsme měli natrénováno a za 3 měsíce jsem byla v tom 😵 😵

mona_mona
autor
7. únor 2014

@raci no perfektní popis 😀 😀 Opravdu takový suprově napsaný... cukrářka no mňam to muselo být super na škole ne? samé dobroty, to bych si asi nechala líbit 😀 tak to máš doma defakto miminko.. no uvidíš... třeba tě chlap ještě přemluví, jen škoda že ty nervy se nedají koupit 😀 Vymýšlejí samé hlouposti a nervy ještě nikdo nevymyslel 😀 😀

lenicka07
7. únor 2014

@raci JJ, manžel by taky klidně plodil dál, ale starat se to né 😀 ještě se diví, že po celém dnu s prckama někdy šílím, on se někam zašije a je bez starostí...

mona_mona
autor
7. únor 2014

@lenicka07 Lení, to ti rozumím ale tak te´d už si užívat jen to mateřství, ještě nepracuješ že? najela jsem si na ikonku a maličké je 2,5 roku jestli to odpovídá, takže momentálně si užíváš mateřskou 🙂 Vracíš se někam nebo budeš hledat práci od základu?

lenicka07
7. únor 2014

@mona_mona Hele mě tam řekli že mám sníženou plodnost... a pak první dítě druhý měsíc snažení a druhé neplánovaně za plného kojení když jsme si jedinkrát nedali pozor.... takže pro mě fakt v Sanusu odborníci (nehledě na to že jsem byla už o tři roky starší než když jsem tam byla).

mona_mona
autor
7. únor 2014

@lenicka07 Lení s tou šíleností to znám taky :D opravdu člověk někdy by fakt potřeboval svoje nervy strčít na nabíječku :D

lenicka07
7. únor 2014

@mona_mona Malé byly nedávno dva roky a k tomu mám 9měs. miminko, takže o práci teď nepřemýšlím... jako mám se snad kam vrátit, ale kdoví ... pracuju ve státní správě v Jihlavě, takže co bude za dva roky, nevím...

lenicka07
7. únor 2014

@mona_mona Mě nevadí když ječí jedno dítě, ale když ječí obě, tak mám nervy nadranc... navíc ty nervy nemám nejpevnější, jsem prostě takový nervák, a hned vidím rudě, když mě něco vytočí 😝

mona_mona
autor
7. únor 2014

@lenicka07 Lení, promiň já to přehlédla.. nebo spíš jsem blbě koukala :D pověz je to asi náročnější mít dítka takhle u sebe že? nebo neměnila by jsi? 😵

lenicka07
7. únor 2014

@mona_mona Asi to náročnější je, ale že bych někdy měla opravdovou krizi, že už bych padala únavou nebo končila v blázinci, to taky né... Má to svoje výhody, holka na mimi vůbec nežárlí, zatím se mají hrozně rádi a začínají si spolu hrát... je hezké to sledovat... .Prostě jsou lepší dny, kdy si říkám jak jsou úžasný a horší dny, jako teď když jsou nemocní a jsou ufňukaný, nevrlý, v noci se pořád budí... Ale neměnila bych fakt... třeba bála jsem se že se druhé mimi nepodaří a tak jsem ráda že se podařilo dřív než jsem to vůbec stihla začít řešit 🙂

anyysek
7. únor 2014

Ahojky holky, hlásím se z druhé strany...bydlím kousek od Třebíče🙂

antoinet
7. únor 2014

Jihlava🙂 čekáme první.

mona_mona
autor
7. únor 2014

@lenicka07 Tak to je úžasné! To je mi líto, že marodí ale ono v tomhle počasí se není čemu divit 😖 Určitě souhlasím jako všechno má to výhody i nevýhody... Možná jak Marička byla menší tak ani si neuvědomovala nějaké žárlení... my jak je máme o 3 roky tak straší dcerka trošku vnímala změnu.. nežárlila tím stylem jako naschváli atd.. měla období 3 měsíce a jakoby byla citlivější ale snažila jsem se jí do všech prací zapojovat i když jsme přebalovali čtvrt hodiny místo 5-ti minut tak se člověk snažil aby neměla ten důvod žárlit a i tak byla taková ufňukaná - 3 měsíce a pak pohoda - no a teď ? Se perou o hračky 😀 😀 ale také dobré... jako každý sourozenec jednou by se láskou sežrali a podruhé naopak 😀

mona_mona
autor
7. únor 2014

@anyysek
@antoinet holky vítám vás tady 🙂 Antoinet koukám že také za chvilku budeš rodit už je tu mezi námi také maminka a je také ve 33tt 🙂
Anyysek jé tak z téhle strany se tu ještě nikdo nehlásil 🙂 Přeci tu jste.. 🙂 Koukám že máš dva chlapečky, Matyášek šel od Září do školky? nebo sis ho nechávala doma?

lenicka07
7. únor 2014

@mona_mona Marice bylo mimi ze začátku úplně šumafuk, chovala se jako kdyby nebylo, takže ani žádné žárlení. Ona není mazel ani na mě závislá a vůbec jí nevadí když Štěpíka mazlím...on naopak je mazel veliký. A o hračky se už taky perou, Mari chce zásadně vždy to, co má Štěpík (i když si toho jinak za celý den ani nevšimne) a on se vzteká když mu to vezme (i když je jinak vcelku kliďas). Ale jinak je vidět že se mají rádi. Mě třeba rozesmívá, jak Mari Štěpíka vychovává (ať někam neleze, ať něco neničí atd. a sama tam klidně leze a ničí a dělá že nerozumí, když jí to zakážu 🙂 říkáme jí odmalička "paní ředitelka" 😀

mona_mona
autor
7. únor 2014

@lenicka07 Tak to je úžasné! 😀 Kdoví, třeba paní ředitelka bude 🙂 Přesně tuhle situaci znám také ale opačně, starší něco provede a hned nabíhá mladší zamnou s tím jak ona ví že se to nedělá a že se to nesmí prostě alibistka 😀 nakonec to taky zkusí ale hlavně že ví že se to nesmí 😀 Ale to je ono.. je snima legrace..něco podobného v tomhle duchu jak píšeš s tím jak a kam může jsem zažila také v práci a je to prostě prďácké.. to se člověk nakonec musí smát 😀 😀 😀

anyysek
7. únor 2014

@mona_mona Několik nás tu z této strany je🙂 Matýsek sice do školky nastoupil,ale je pořád nemocný, takže dohromady ta ten půlrok byl ve školce asi 14dní ☹ Brali mu mandličku a měl už 2x bronchitidu a skončil na JIP a počínající astma, tak teď zůstává doma, ale už je to na palici a brzy ho do školky pošlu. Bohužel začal zase hucat... 😒

lenicka07
7. únor 2014

@mona_mona Mě je hrozně baví pozorovat... Malej leží na břiše a kejve hlavičkou a nožičkama do rytmu nejen když hraje rádio, ale i když vrčí mixér nebo když strouhám suchý rohlíky... Asi bude mít hudební nadání. Malá to samozřejmě po něm napodobuje, takže to u nás občas vypadá jak na psychině 😀 Je s nima psina..

mona_mona
autor
7. únor 2014

@anyysek Přesně takovýto nástup do školky měla také známá, maličký jí v jednom kuse marodil, nakonec mu začali léčit spadlou imunitu ☹ Vám přeji ať se z toho brzy dostanete a Matyášek je fit... už aby bylo léto.. i když my loňský léto promarodili tuplem... :( malá dostala kampilobakteriozu 😔 nejspíše z kuřecího masa jelikož tento kampilobacil je převážně v kuřecím mase nebo v uzeninách typu špěkáčku... a měly jsme všichni kuřecí maso právě.. takže jsme defakto skoro celé 2 měsíce promarodily... naštěstí to vyšlo že po dobu co jsme byli na dovolené byla fit... ale málem kvůli tomu ani nenastoupila do školky...

mona_mona
autor
7. únor 2014

@lenicka07 Musíš sama uznat, že si to ale krásně naplánovali Štěpánek hudebník a Marička ředitelka 😀 😀 Co víc by jsi chtěla,,,, ty se budou mít dobře 😀

anyysek
7. únor 2014

@mona_mona No tak to musela být taky radost 😒 Ve vedlejší vesnici teď řádila střev chřipka a ségra s malou si to řádně užily.. Matymu se to právě táhne už od podzimu 2012, co chytl silnou aftovou angínu a pak už se to vezlo - 14dní nemocný, týden zdravý. ANi přes léto to nebylo o moc lepší 😒 A nevíš, čím jí tu imunitu léčili? Máme imunitu nulovou, někdo ob tři děti prskne a my to chytnem 😖

lenicka07
7. únor 2014

@mona_mona Tu ředitelku beru, ale Štěpík nemá po kom mít hudební vlohy 😀 u nás všichni mají naprostý hudební hluch 🙂
Sice návrat do práce momentálně neřeším, ale v hlavě mě vrtá jedna otázka, ... je to velký šok? Já si nepřipadám schopná ještě někdy normálně pracovat... mozek není schopnej řešit už složitejší úkoly 😝

lenicka07
7. únor 2014

@anyysek Hele kamarádka po marných několika letech boje s nemocemi u dcery (která byla víc doma než ve škole) na podzim pořídila nějaké kapky od dr. Jonáše, přesně tedy nevím jaké, ale prvně za ty roky holka snad nebyla od podzima vůbec nemocná. Měla to na doporučení jedné známé. Bylo to dost drahé ale nelituje.

anyysek
7. únor 2014

@lenicka07 díky, mrknu to 😉

mona_mona
autor
7. únor 2014

@anyysek byla to radost... šílené... naštěstí to měla ta starší a trochu si dala říct s pitím což bylo hodně důležité v tu dobu a měla nasazenou přísnou dietu.. ale byla to šikulka ty dietní jídla baštila.. nebyla v tom sama jedla jsme to s ní - :D výhoda byla, že jsem zhubla 😝 😀 Jinak žádné jiné výhody to tedy nemělo... určitě ti to vyzjistím čím lěčili malému spadlou imunitu ale je fakt že jak jednou se prý dostane imunita níž než by měla tak je to dítko pak mnohem více náchylnější zatím se ale drží... co ti můžu hned poradit.. tak co doporučili nám.. nám imunita úplně nespadla ale klesla dost po té kampilobakterioze tak jsme užívali ECHINACEA IMUNIT je to přírodní, já už snad před 6- ti lety přišla na tento zázrak když jsme se nemohla vykopat z obyčejný chřipajzny a užívala jsem lichořešnici právě s tou echinaceou a opravdu od té doby nedám na ní dopustit... Echinaceu dávám právě i dětem te´d přes zimu a tuk tuk.. bouchám tady do stolu... od toho léta po té kam.. jsme nebyli ani jednou nemocný.. jednou vlastně mladší dcerka ale to měla jednodenní teplotku zvýšenou.. jinak opravdu super.. užívám ji také s dětmi i chlapem 😀 😀 ale na tu nedám dopustit já... určitě ti vyzjistím jak lěčili tu spadlou imunitu 😉

mona_mona
autor
7. únor 2014

@lenicka07 Lení.. tak s tím hudebním hluchem jsme na tom úplně stejně 😀 😀 Ale kdoví třeba to dědit nebude a bude prostě nadaný 🙂 Pak ti bude zpívat 😀 ŠOK zpět do práce.... ono asi hodně záleží kam se člověk vrací a hlavně jak moc je ta práce náročná jelikož do nějaký práce se opravdu vrací hodně těžce a i já když mám opravdu pro mně nádhernou práci která mně nesmírně baví.. tak přeci jen jsme měli doma trochu chaoz... jelikož člověk si prostě zvykl na určitý chod a režim domácnosti a najednou tu byl rušivý element PRÁCE 😀 😀 Ze začátku jsem opravdu trochu nestíhala vařit... a uklízet ale už jsem si zvykla a pohoda 🙂

lenicka07
7. únor 2014

@mona_mona No to mě právě taky už napadlo, jak při té práci stíhat děti a ještě domácnost, ... holky kolikrát tady psaly že po MD je to ještě horší... a kde pracuješ?

anyysek
7. únor 2014

@mona_mona díky, malej bral hlívu, nezbrala, preventan, taky nic. přes prosinec bral echinanceouvý sirup a bylo to lepší, tak pořídím přímo její výtažek. Díky za tip 😉

lenicka07
7. únor 2014

Na Modrým koníku už je celkem mrtvo, ale na Vysočině to stále žije 😀 Akorát teda nevím, jak dlouho manžel ještě vydrží to ťukání do klávesnice 😀 nemůže kvůli tomu usnout...

anyysek
7. únor 2014

@lenicka07 já už to taky balím, ještě frčím pověsit plínky a šup do hajan, než se mi mládě nastěhuje do postele 😀