Jsou tu maminky, těhulky nebo snažilky z Vysočiny?

mona_mona
7. únor 2014

Ahoj, je tu někdo z vysočiny? Pro různé debaty od ovu testů až po školáka? prostě pro všechny 🙂

lenicka07
8. únor 2014

@vera_vila Já mám vařeno od včerejška, svíčkovou... takže mám volno 😎

krejci1510
8. únor 2014

Ahoj holky, já už jsem teď teda Pražačka, ale jinak pocházím z Humpolce a jezdím tam skoro každý víkend.

vera_vila
8. únor 2014

@lenicka07 no, já mám jinak obědy z jídelny, já si nevařím, takže vařím akorát o víkendu... A ty lívance nám moc chutnají, navíc jsem měla dost kvásku, tak se aspoň zpracoval 🙂 Ještě mě čeká jeden pekárnový chleba zítra...

luca16
8. únor 2014

Čau holky, jsem z Jihlavy a patřím zatím mezi snažilky ☹ V Jihlavě žiju teprv 2,5 roku, takže se ráda seznámím 😉

mona_mona
autor
8. únor 2014

@lenicka07 Tak kdoví co se z maličké vyklube 😀 😀 Třeba bude ředitelka zemědělské stanice 😀 😀 Ty bláho tak to je mi líto se sestrou :( někdy ty vztahy jsou opravdu komplikovaný 😔

@vera_vila páni takže ty si dneska ještě i zatopíš v troubě a bude chlebík.... 🙂 Já mám pracovní Sobotu takže si moc toho sluníčka neužiju , nevadí určitě vyleze i jiný dny 😵 😵 Veru a děláš si kvásek sama?? já si taky peču chleba domácí PAVLŮV CHLÉB a ta mi i udělala kvásek už si ho jen dokrmuji ale je pravda, že sama na kvásek si ho udělat bych si netroufla 😒

@krejci1510 Ahojky, vítám tě tu 🙂 A jaktože z tak malého města do velkoměsta? do Prahy? 🙂
@luca16 Ahoj Lucí, taky tě tu vítám a přeji hodně moc štěstíčka aby vám to vyšlo 🙂 Když žiješ tak krátkou dobu v Jihlavě jak se ti tam líbí?? 🙂

Holky zas taková otočka za vámi a musím jít zas makat 🙂 jsem moc ráda že se semka hlásí další maminky, těhulky i snažilky aspoň tu bude večer veselo :D
Jinak holky já jsem z Polné u Jihlavy.. te´d nevím kdo na mně hodil odpověd že je také z Jihlavy jako já.. Polná u Jihlavy je ale za rohem.. takže tak 😵 😵 😵 mějte se krásně užívejte si sluníčka 😵 😵

vera_vila
8. únor 2014

@mona_mona No, nejen v troubě, ale i v pekárně 😀 Trouba mi už chladne, chlebík už se chladí, v pekárně se za chvíli začne péct... Jinak kvásek jsem si koupila a od té doby jen rozmnožuju 😀 Já mám pekárnu, která kvásek neumí, takže jsem si právě koupila a už jen krmím a krmím 🙂 Máš na ten Pavlův chléb recept? Já dneska pekla šumavu a ještě tam mám právě kváskový v pekárně pro naše (no, možná pro kamarádku, k našim jdeme až zítra, tak jim udělám na zítra čerstvý)...

luca16
8. únor 2014

@mona_mona Díky, nic jiného si už nepřejeme, než aby to vyšlo🙂 Na Jihlavu jsem si ještě moc nezvykla. Jsem z Moravy a pořád se tam cítím víc doma než na Vysočině. Je tu na mě moc velká zima:D

mona_mona
autor
8. únor 2014

@vera_vila Já tě chci mít doma normálně 😀 😀 😀 Kdybych nemusela občas péct chleba a někdo mi ho upekl tak bych ho zulíbala, jsou dny kdy se mi opravdu nechce 😀 😀 Ano, mám recept... i fotku svého úplně prvního chleba.. cca před rokem jsem ho teprve začala péct.. Jak člověk ale ochutná domácí tak těžce se pak kupuje v krámě.. jsou ale také dny kdy prostě di ho koupíme... ale přesně kvásek mi udělala kamarádka a já jen krmím a množím 😀 😀 Recept ti pošlu do IP jo?

mona_mona
autor
8. únor 2014

@luca16 Lucí tak to je asi pravda, že tady máme mnohem větší zimu :D Ale zvykneš si.. proč jsi se vlastně přistěhovala do Jih. ? 🙂

lenicka07
8. únor 2014

@mona_mona Prosím, prosím, já taky 🙂 zrovna tady o tom s manželem diskutujeme... sem tam jsem taky nějaký pekla, ale potřebovala bych nějaký dobrý osvědčený recept ...

lenicka07
8. únor 2014

@vera_vila A prosím tě jak to děláš aby ti chlaba držel tvar, když ho pečeš v troubě?

luca16
8. únor 2014

@mona_mona Končila jsem VŠ a bylo mi jedno, kde si najdu práci. Dnes už můj manžel nechtěl odejít z Jihlavy za žádnou cenu, takže jsem zakotvila na Vysočině. Nevím čím to, ale zdá se mi, že většina lidí na Vysočině nedá na svůj kraj, popř. město dopustit a málokdo ho opustí.
Jinak vidím, že pečeš domácí chleba. Já ho dělala dvakrát a pokaždé měl manžel nějaké připomínky. Holt nafouklý chleba vzduchem jako z obchodu to není 😀 U nás bohužel zatím vyhrává ten kupovaný 😖

lenicka07
8. únor 2014

@vera_vila Mě moc chutná dát do lívanců na malé kostičky jablka, pak to jen posypat moučkovým cukrem se skořicí 🙂

lenicka07
8. únor 2014

@luca16 Ahojky, no můžu ti říct že většina mých spolužáků ze základky nebo ze střední se odstěhovala do Prahy nebo do Brna ... a ani za nic by se nevrátili...
Můj manžel kdysi dělal v pekárně, takže určitě by měl k chlebu připomínky, takže co se známe (tři roky), tak jsem domácí chleba ještě nepekla, předtím pokusy byly... mě to moc chutnalo, ale holt dokonalé to nebylo, např. někdy byl moc placatý, někdy se trochu drobil... dělala jsem hokus pokusy s různými druhy mouky

luca16
8. únor 2014

@lenicka07 Tak vidím, že jsou si výjimky 😉 Do Brna bych šla taky hned, kamkoliv na Moravu, jen kdyby to šlo 😎 Chlebík chutnal nejvíc jen z pšeničné mouky. Manželovi, podle toho co jsem si domyslela, vadil tymián a žitná mouka. Taky jsem dělala pokaždé jiný a vždycky byl poživatelný (do dokonalosti měl bohužel taky daleko) 🙂 Tvůj manžel byl vážně pekař? To bych si nechala líbit. Kdyby to měl i jako koníček, tak bych se vůůůbec nezlobila 😀

vera_vila
8. únor 2014

@mona_mona my taky z nouze koupíme, ale když to jde, tak upeču, klidně i drožďový v pekárně, ale na ten kváskový prostě nemá... A dneska jsem dělala tu šumavu a patka zmizla, ani jsem nevěděla jak... za recept díky...

@lenicka07 já jsem dělala teď v troubě poprvé, jinak dělám v domácí pekárně, ale dělala jsem nehnětenou šumavu a tu jsem dělala ve skleněné pečící míse... Vidíš, jablek tu máme dost na štrůdl, tak jsem mohla dát i do těch lívanců... Tak já dám pak do trošky, dělám dvojtou dávku, tak to zkusím...

mona_mona
autor
8. únor 2014

@lenicka07 chlebík poslaný 🙂 jinak aby mi držel tvar tak ho nechávám kynout v ošatce a pak už tvar drží.. 🙂 Zkoušela jsem 3 recepty na chleba ale tento Pavlův nás nadchnul .. no a světe div se.. jsem už líná zkoušet jiné :D ta lenost 😀 😀 😀

@luca16 Tak to potom ano, já tedy musím říct že jsem v Polné také moc spokojená... je to menší městečko a když potřebujem větší nákup nebo tak, Jihlavu máme 14 km, to je pohoda 😵 Vlastně taky na ní nedám dopustit :D Na vysočinu 😵 😵
S tím chlebíkem to je fakt.. ono je teď i strašně moc receptů a ne všechny jsou dobré..Víš ale jakou máš výhodu??? nemusíš ho pořád dělat :D Můj chlap zas je dost zklamaný když přinesu z obchodu.. ale ten čas někdy opravdu není 😀 😀 😀

@vera_vila přesně, někdy hold to opravdu časově nejde že? 😨 Mám stejný názor, kváskový je kváskový 😵 Pokud budeš zkoušet tak pak dej určitě vědět jak dopadl a hlavně jak vám chutná 😵

Holky, napadla mě jedna věc... když už jsme u toho pečení... jak to máte s vařením? Máte naplánovaný jídlo na celý týden, co budete vařit? nebo ráno vstanete a teprve se rozmýšlíte co uvařit? Poslední dobou jsem nad touto myšlenkou jak si rozvrhnout oběd přemýšlela.. jelikož já ráno vstala, když pracuji ráno tak samořejmě večer kouknu co kde je a podle toho vařím.. nejhorší zjištění je když vás napdne defakto 5 obědů a od každého vám chybí třeba jen jedna surovina 😀 😀 😀 to jsem pěkně vzteklá 😀 😀 😀

luca16
8. únor 2014

@mona_mona Na celý týden naplánovano opravdu nemám, ale jak se blíží víkend, chodí můj chlap s jedinou otázkou: "Už víš, co budeš o víkendu vařit?" :D:D Jsem schopná se ještě dopoledne rozmýšlet, co udělám na oběd, ale s tímto materiálem, co mám doma, to opravdu nejde 😀 😀 Jinak ta jedna surovina mi chybí pravidelně:D Dnes ráno jsem zjistila, že nemáme ani kapku mléka, protože včera večer vařil manžel krupicovou kaši a ani slovo o tom, že mléko došlo. Na prášky 😀

mona_mona
autor
8. únor 2014

@luca16 můj chlap už ani nechodí s těmahle otázkama, jelikož ví co přijde za odpověď " NEVÍM " 😀
Jsem docela ráda že se surovinama nejsem jediná 😀 😀 Přesně tohle znám také.. když vaří chlap véči nebo oběd 😀 Koukám všude stejné... 😀

krejci1510
8. únor 2014

@mona_mona Protože Humpolec je zabitý co se práce týká 😒 My odtud pocházíme s manželem oba, ale když jsem skončila VŠ, tak jsme odešli na tři roky do Anglie a teď jsme už 2,5 roku v Praze, z toho poslední dva měsíce už i úředně. Ale do Humpolce jezdíme skoro každý víkend, protože tu máme obě rodiny a muž tam hraje fotbal.

mona_mona
autor
8. únor 2014

@krejci1510 Tak tomu rozumím, já skončila mateřskou teprve nedávno společně s okolníma maminkami co jsme měli věkově stejné děti a hodně maminek nemůže najít práci ani v okolí Jihlavy - je to bída s tou prací 😔

vera_vila
8. únor 2014

@mona_mona já s malým vařit nezvládám a navíc většinou doma nic není, takže si nechávám obědy vozit a najíme se s malým oba a ještě má manžel polívku k večeři 🙂 A víkendové obědy řeším většinou ze dne na den... Podle toho, na co je chuť a suroviny

krejci1510
8. únor 2014

@lenicka07 Taky se chystám látkovat 🙂

mona_mona
autor
8. únor 2014

@vera_vila to určitě ušetří spoustu času že? 🙂 Jak jsem začala pracovat je fakt, že jsem s touhle myšlenkou také laškovala 😀 Protože holky mají ve školce oběd, chlap když má ranní tak také a jde vlastně jen o večeře.... jenže co já.. nechci být hlady 😀 😀 Když má chlap noční nebo odpolední tak zas oběd musí být.. nakonec jsem to zavrhla a stále vařím.. ale poslední dobou jsou u nás jen takové ty rychlovky... 😝
No co naděláme....
Za cca necelý dva týdny se stěhujeme tak třeba v nové kuchyni se bude vařit samo.. nechám se překvapit 😀 😀 😀

@krejci1510 Koukám že za chvilinku máš termín ... za moment 😀 taky budeš látkovat od úplného začátku? 🙂

lenicka07
8. únor 2014

@mona_mona To jsme se tu sešly, .... samé pekařky a látkařky 😀 Jak neznám ze svého okolí nikoho kdo by látkoval, tak ani neznám nikoho kdo by pravidelně doma pekl chleba.... ještě jsem před mateřskou dost často dělala dorty potahované marcipánem (teď teda na to absolutně není čas ☹ ještě někdo takový ? 😀 a celkově ráda peču různé dezerty...
@krejci1510
@vera_vila

lenicka07
8. únor 2014

@mona_mona Taky mě většinou doma chybí jen jedna surovina na vaření, většinou ani né nějaká základní, to si docela ohlídám, spíš to co není moc trvanlivé... jídelníček promýšlím trochu při každém větším nákupu (jednou týdně) a případně se dokoupí co je potřeba... musím vařit pro manžela i obědy do práce... ale je pravda že většinu jídel prostě musí jíst víckrát, nestíhám vařit každý den něco jiného... ale zase vařím většinou podle jeho chuti, né podle toho co by chutnalo jen mě 🙂

mona_mona
autor
8. únor 2014

@lenicka07 Lení přesně tohle jsme si říkala, že se tu sešlo opravdu dost mamin, těhulek ... které látkují a taky pečou chleba 🙂.. ty potahuješ dorty? jééé já jsem zkoušela dva potahovaný.. marcipán jsme si udělala sama jelikož ty v obchodě jsou strašně drahé 😝 a aj docela se povedl.. nebo spíš chutnal dobře v závěru.. much jsem tam měla milion.. ale bylo to pro dcerky 😀 😀 😀 a ty mi řekli že je krásný.. to mě potěšilo nejvíc od nich ♥ jinak pochlub se dortíkama... já si vždy i na zimu dělám pečený čas... a co ještě jedu domácí tak jsou housky :D a jelikož miluji musli tak i to doma si děláme 🙂... no víš co... já semka hodím fotky.... můžu :D a prosím prosím hod semka dortíky.... já sice potahovaný zkoušela ale ted co měla dcerka 3 roky a druhá 6 let tak jsem si nechávala dělat.... ty takhle děláš dorty i pro druhý? 🙂 no a když už semka budu flákat nějaké fotky.. hodím ti semka i mojí třetí vášeň.. první vášeň je rodina druhá focení a třetí pletená z papíru :D jen na pletení z papíru už moc nemám čas :( Jinak fotky - kvalitně katastrofa!!!! tak se nelekej 😀 😀 😀 😀 😀 😀 házím i chlebík.. na fotce je ještě horký :D

veronika162
8. únor 2014

Cauky, ted tyden bydlim v Jihlave jinak jsem ze Zdaru n.S.. jinak jsem v 19 tydnu 🙂)))

mona_mona
autor
8. únor 2014

@veronika162 Ahoj Veru 😵 Vítám tě tu a gratuluji k těhu 🙂 Blíží se 20tt a většinou ve 20tt se říká pohlaví, necháte si ho říct? 🙂

veronika162
8. únor 2014

Uz ho vime tyden 🙂 na 99% mame holcicku 🙂